Quaestor károsultak megmentéséért

Kapcsolatfelvétel a petíció szerzőjével

Ez a(z) Quaestor károsultak megmentéséért petíció automatikusan generált fórumtémája


Vendég

#852

2015-03-21 20:08

Üdvözlöm, , szeretnék közösséghez tartozni én is a hosszú évek megtakarítását látom elveszni.Egyedül tanácstalan vagyok.

Vendég

#853

2015-03-21 20:12

Megszólalt a könyvvizsgáló

A Quaestor Hrurira könyvvizsgálatát végző Rocskai János válaszolt kérdéseinkre, közölte, első fokon a bíróság már érvénytelenítette a hatóság 2014-es minősítését. Szerinte a Quaestor-ügyben pedig érdemes megvárni a rendkívüli vizsgálat eredményét, egyelőre sok a tisztázatlan szál, ellentmondás és feltevés.

nem kamuzok

#854 Re: nem kéne kamuzni

2015-03-21 20:37

#33: penznyelo - nem kéne kamuzni 

 A szerződés megkötésekor egyetlen lapot katam amin semmilyen  olyan jellegű tájékoztatás nem szerepelt, hogy a BEVA, vagy az OBA  nem biztosítja a kötvényt. Szó sem volt több oldalas tájékoztatóròl!! Csak szóban az ügyintéző rèszéről, hogy 6 millió forintig BEVA biztosítás van a kötvényen!!!!

96gq

#855

2015-03-21 21:09

 

ték félre a kis megtakarításaikat és még sorolhatnám tovább, DE ENNEK ELLENÉRE MUSZÁJ ÁTLENDÜLNI ÉS ERŐT GYŰJTENI A HARCHOZ! Most éppen nem lehet feladni! Azért írom ezt a néhány sort, mert az egyik posztban tudomást szereztem arról, hogy egyik kecskeméti sorstársunk véget vetett az életének. A halál nem megoldás! Aki a halált választja nem old meg vele semmit csak megfutamodik a megoldandó feladat elől!Tudom jelenleg kicsit távolinak tűnik, hogy a célunkat elérjük, de ha összefogunk és harcolunk azért, ami a miénk SIKERÜLNI FOG! Ehhez kívánok mindenkinek sok erőt, nagyon nagy kitartást és türelmet!
Már 4700-hoz közelít a petíciót aláírók száma! Hát ezért is nem adhatjuk fel, mert mindennap egyre többen és többen vagyunk!

Vendég

#856 Re:

2015-03-21 22:03

#703: -  

 A Quaestor Értékpapír Zrt MIFID részletes terméktájékoztatója 2015. év(diszkont kötvények)

Inststrumentum:  QFD150318, QFD150520 stb.

Milyen az instrumentumba történő befektetéshez az ajánlott kockázatvállalási hajlandóság: Alacsony, Alacsony stb.

 

Talán ezért ajánlották?

 

Egy károsult

 

 


Vendég

#857

2015-03-21 22:39

Hungary Quaestor possibly involved in HUF 210 bn fraud

By NewsHU  |  Posted 3 hours ago  |  budapest
 
 

On Monday evening, Quaestor Financial Hrurira, member of Quaestor Group, has declared itself bankrupt, for the lack of financial resources to repay bonds many of its clients requested to redeem in what Quaestor labelled as panic triggered by recent scandals at two local brokerages. By Tuesday morning it turned out the National Bank of Hungary (MNB), which is also the financial markets regulator of the country, uncovered irregularities at Quaestor and introduced a partial suspension of the licence of Quaestor security trader and investment firm. According to the latest reports, Quaestor sold HUF 150 billion worth of fictitious bonds and is suspected to be responsible for a HUF 210 billion (EUR 689 million) fraud.

 

200 billion forints?

 

MNB Deputy Governor László Windisch has held a press conference on the matter, local news portal 444.hu reported. It said there is suspicion of an over HUF 200 billion (!) fraud. Quaestor issued HUF 150 bn worth of bogus bonds besides selling HUF 60 bn worth of securities lawfully.

 

Trading also suspended

 

As of 08:30 local time the Budapest Stock Exchange (BSE) has also suspended trading right of brokerage Quaestor Értékpapír-kereskedelmi és Befektetési Zrt. both in the spot and derivatives sections of the bourse.

 

Ministry acts too

 

The Ministry of Foreign Affairs and Trade has revoked with immediate effect contracts on the operation of the trading house in Istanbul, Turkey and the visa centre in Moscow, Russia, with companies which are the interests of the Chairman-CEO of Quaestor Group.

 

Minister of Foreign Affairs and Trade Péter Szijjártó told a press conference (on a different matter) today that the contracts were terminated for they no longer believed these two units can be operated without disruptions.

 

The ministry has co-operated with Quaestor Group several times over the last few years.

 

In 2012, Szijjártó - who was then only state secretary in charge of foreign affairs and trade at the Prime Minister’s Office - attended the inauguration ceremony of a 4-star hotel of Quaestor Group, saying both a stadium development subsidy and HUF 250 million from the New Széchenyi Plan were well spent.
In April 2013, Szijjártó - as government commissioner responsible for Hungarian-Russian economic relations - opened the Hungarian trading house in Moscow, which was created by the Hungarian state in co-operation with Quaestor Group.
In November 2014, Szijjártó and Csaba Tarsoly, Chairman-CEO of Quaestor Group, jointly opened a Hungarian visa centre in Moscow.

 

 


Vendég

#858

2015-03-21 23:16

Mert én is a károsultakhoz tartozom.

Vendég

#859 Re:

2015-03-22 05:52

#857: -  

 Szeretnénk magyarul olvasni.Köszönjük


Vendég

#860

2015-03-22 07:48

Azért hogy az Állam vállalja a felelőséget!!!!!
Mert benne vannak ők is!!!!

Vendég

#861

2015-03-22 07:48

Közös összefogással érjük el,hogy hozzájussunk a megtakarításainkhoz!

Vendég

#862

2015-03-22 07:57

Egyetértek vele.

Vendég

#863 MNB, az allam es a Quaestor felelossege megkerelhetetlen!

2015-03-22 08:12

Latom megerkezett kulfoldre is!

Jol dolgozunk!

Egyenlore eleg csopogtetni, aztan jonni a tobbi info. A kormanynak minel elobb lepnie kell!

Vannak itt meg kivalo idegennyelvtudassal rendelkezo emberek...

 


Vendég

#864 Fontos elolvasni!

2015-03-22 08:16

Menjenek a feljelentesk a megyei ugyeszsegeken vagy akar a rendorsegen is lehet. Van jogotok hozza!

Gyuljenek a tagok es az alairasok.

A teljes kartalanitasert szallunk sikra!


Vendég

#865

2015-03-22 08:24

Tisztességes elszámolást szeretnék, ahogy ez a korábbi években megvolt, azaz, kivitelében annak tünt.

Vendég

#866

2015-03-22 08:38

Mert nekem is volt benne részem, és a szüleimnek (akik most nyugdíjasok) is én javasoltam még 2010-ben, idén járt volna le kb. novemberben, és kb. 4,6 millió Ft-unk volt benne, mely összeg a szüleim két kézi munkával megszerzett megtakarításainak jelentős része.

Vendég

#867

2015-03-22 08:41

Én is károsult vagyok. Sajnos nem nagyon értek a számitógéphez, facebook tag sem vagyok. Biztos sok idős ember is aggódik velem együtt a megtakaritásáért, de nem tudják az érdekeiket képviselni, ahogy én sem. Kérném Koroknai urat, hogyha sikerül összefogni a károsultakat és együttes fellépés lesz, akkor értesitsen, üdvözlettel

Vendég

#868

2015-03-22 08:44

Mert jó lenne egy közösséghez tartozni és információkhoz jutni. Aki - bármilyen okból is - nem lép be pl. dr. Magyarhoz, Palotáshoz, nem tudom ki szervez még csoportokat, az hátrányba kerül? Vagy ennek a peticiónak az aláírói is már valamiféle közösséget képviselnek?

Vendég

#869

2015-03-22 08:46

Ez demokrácia? Ez a bünőzök /politikusok/ demokráciája!

Vendég

#870

2015-03-22 09:11

Mert a Quaestornál Bodnár Krisztián fiókvezető ,akárhányszor megkérdeztem, hogy mennyire biztos ez a befektetés ? én hülye elhittem. hogy ez egy pénzügyi befektetés és olyan sok lábon állnak, hogy szinte lehetetlen bármi probléma öket illetöen.

Vendég

#871 Vasárnapi Újság

2015-03-22 09:24

A mai Vasárnapi Újság c. rádiómüsorban elhangzott Dr. Kis-Rigó László Szeged-Csanád Egyházmegyei püspök gondolatébresztő beszéde, ami engem, mint katolikus embert ,megdöbbentett, szíven szúrt, még fokozhatnám...A predikáció tárgya az volt, hogy csak a "kockafejüek" hisznek a befektetések és a kamatok hasznában, az igazi befektetés Jézus Krisztus áldozatában van. Jobban teszik, ha lemondanak az anyagi javakról, ez által gazdagodhatnak(lélekben).

Az én Apósom 86 éves, az összes megtakarítása a Quaestornál van(volt), minden vasárnap ott van a misén és hálát ad Istennek az életéért. Sok ilyen ember van akárosultak között. És,ha nem ilyen , akkor is szerencsétlenül járt ember.

"Tisztelt" Püspök Atya!

Ön szégyellje magát, és az egyház is, ha ennyire érinti meg az emberek sorsa! A focitól eltekintve, Ön a középkorban él, amikor az egyház állami megrendelésre müködött. Miből adott Ön 100 millió forintot államadósság konszolidációra? A perselypénzből, vagy a kockafejűek pénzéből? Köszönöm, hogy nem beszélt az ETO megmentéséről.

Nem hiszem, hogy ezen az oldalon bármit is elolvas,de sajnos nem találtam olyan egyházi oldalt, ahol ezt elmondhattam volna, mert nem igen értek a számítógéphez.

Kérem nézze ezt el nekem, hiszen csak egy kockafejü vagyok!


Vendég

#872

2015-03-22 09:27

Bízom az összefogás és a petício sikerében. Köszönöm a lehetőséget.

Vendég

#873

2015-03-22 09:29

Bízom a petíció és az összefogás erejében. Köszönöm a lehetőséget

Vendég

#874

2015-03-22 09:37

Azért írtam alá ezt a petíciót mert vissza szeretném kapni
a kis keserves megtakarított pénzemet a piszkos csavargoktól
akik lenyúlták és kisemmiztek.

Sallai

#875 Csődeljárás

2015-03-22 09:47

Sziasztok!

Valaki látta már a e-cégközlönyben vagy akár a céginfon,hogy csődeljárás alatt állna a Quaestor Financial Hrurira kft? -ha nem akkor a cégcsoporton belül és akár kifele is működhet a pénzszivattyú a QFH-ból vagy azon keresztül! Az MNB eljárás egy dologra mindenképpen jó ,hogy a kisbüfik számláján nem lehet pénzmozgás. Viszont a QFH cégnek ebben az esetben teljesítenie kellett volna a tőke és a kamat fizetést a számlákra vagy nem ?!

 

Üdv.