Quaestor károsultak megmentéséért

Kapcsolatfelvétel a petíció szerzőjével

Ez a(z) Quaestor károsultak megmentéséért petíció automatikusan generált fórumtémája


Vendég

#326

2015-03-17 12:10

Egyetértek ezzel a közösséggel, akik aláírják. Jogainkat érvényesíteni kell! A pénzünket pedig vissza kell kapni. Én Bakk Gyuláné, a férjem Bakk Gyula és az Öcsém Varga László is, akinek az ügyeit a betegsége miatt én intézem - károsult.

Vendég

#327

2015-03-17 12:11

Ezt nem tette meg az MNB, helyette, hagyta uzemelni a ceget!

Becsapott ember

#328 Re:

2015-03-17 12:18

Becsapott ember

#329

2015-03-17 12:19

Nem egy rossz ötlet!


Vendég

#330

2015-03-17 12:38

Üdv mindenki!

szerintem nem kell mindenkit beperelni, elég lenne  a Quaestort. Ebben éppen hogy partnerünk lehetne az MNB és a kormány. Nyilván az MNB nem tudta, hogy mi megy a háttérben és azért engedélyezte a kötvénykibocsátást.

Első lépésben meg kellene akadályozni, hogy a tulajdonosok kimentsék a pénzünket Svájcba.

Ha valaki megnézi a Quaestor honlapját látható hogy az ingatlan projectjeik nagy része csak terv ezért arra nem tudnak hivatkozni, hogy arra kellett a pénz.

A pénznek meg kell lenni ugyanis az összes költségük néhány milliárd lehet.Mire kellett nekik 150 milliárd?

Nekem nem teljesen tiszta hogy miért nem érvényes a BEVA.

A reális az lenne ha a tőkénket megkapnánk hozamok nélkül, mert ha piramisjátékot folytattak, akkor a tőke megmaradt.

Ha a Quaestor vezérének 5 milliárdos vagyona van(amiröl tudomásunk van), akkor miért nem a saját vagyonát kockáztatta a befektetéseihez?


Vendég

#331

2015-03-17 12:53

Károsult vagyok.

Vendég

#332

2015-03-17 12:57

Mert ügyfélként én is károsultja vagyok Quaestor csödjének.

Vendég

#333 Re:

2015-03-17 13:03

#330: -  

A tőke egy részét pl. az ETO focisták fizetésére fordították, meg az ETO Stadion működtetésére. Szerinted ezt hogy szed vissza tőlük?


Vendég

#334

2015-03-17 13:18

Szeretnem visszakapni a penzem, hosszu evek ota gyujtogettem. Hatarozottan a kotveny vasarlasanal tobb alkalommal hatarozott, egyertelmu allami garanciat igertek. Igy fel se merult bennem a csalas gondolata, egy sok eve mukodo intezmenynel. Tisztelettel varom az ugy megoldasat penzem kifizeteset.

Vendég

#335 Re: Re: Re:

2015-03-17 13:19

#19: keresztes - Re: Re:  

 Egyetértek,az ügyintérők többször félre tájékoztatta,legutóbb 2015.márc.3-án jártam aMammut

fiokban,hogy elhozzam a pénzemet.Előtte kettő ügyintézővel beszéltem,nincs semmi gond modták aztán jött a csupa szép mondóka.Végül egy keveseset elhoztam és nagyon sok ott maradt,jelszóval a kamat fizetésnél találkozunk.

Üdv Kati


Vendég

#336

2015-03-17 13:40

Károsult vagyok. A becsületes munkával megtakarított pénzem vissza akarom kapni!!!.

Vendég

#337

2015-03-17 13:49

Az életem munkája az az összeg,amelyet,most jogtalanul elvettek tőlem /és több százezer társamtól is/. Nyugdíjba vonulásom óta is a kis spórolt pénzemet itt fektettem be! Ha megbetegszem tudjam finanszírozni az előre nem látható kiadásaimat.!
Nagyon bízom abban az összefogás ereje mindent felülmúl,és segítségünkre lesz abban,hogy a pénzünket visszakaphassuk!
Tisztelettel: Vida Ibolya

Vendég

#338 könyvvizsgáló

2015-03-17 13:54

A Questor könyvvizsgálója a Pénzmentő Kft. Erről eddig senki nem beszélt. Nekik észre kellett volna venniük, hogy nem megfelelően működik a cégcsoport.

Telefonon felhívtam Őket és a Hölgy a telefonban azt mondta, hogy gondolkozzak mi van a háttérben és azt mondta, hogy politikai szálak vannak...

1036 Budapest, Kolosy tér 1/a

Telefon:
(1) 367 8191

Vendég

#339

2015-03-17 13:56

Hogy miért is csatlakozom az oldalhoz? Mert gusztustalan ahogy le akarják nyúlni a tisztességes adófizető polgárok hosszú idő alatt megtakarított pénzét,miközben az országot szétrabolják azok ,akik elindították a Questor csoport csődbejutását.Ha ezt az állam megengedi, akkor valóban mindent megtehet ami az állampolgárok kifosztását eredményezi.Érdekes hogy semmi tájékoztatást nem kapnak az érdekeltek és már el van könyvelve a biztos vesztés.

 

Egy érintett a sok közül.


Vendég

#340

2015-03-17 14:08

Egyet értek vele.
Windisch -Grätz

#341 Állami felelősség

2015-03-17 14:19

1. Hogy engedélyezheti az MNB, hogy egy 10 milliós (!) tőkéjú Kft. 70 MILLIÁRD (!!!) értékben bocsásson ki kötvényt? Kft. - korlátolt felelősségű társaság, azaz csak a 10 milliócskájával felel ha bedől. Az MNB nem is olyan régen engedélyezte: https://felugyelet.mnb.hu/data/cms2428569/keksz_10212448.pdf. De ne felejtsük el, hogy korábban is minden évben engedélyezte ugyanezt az MNB/PSZÁF. Tehát elve bűnrészesek abban, hogy engedélyezték a lényegében 0 fedezet melletti brutális mértékű (10 millióra 70 milliárd) kibocsátást. Ezért az MNB-nek felenie kellene a befektetők felé.


2. Az MNB engedélyezte, hogy a Quaestor megvegye a Credigen Bankot: https://felugyelet.mnb.hu/data/cms2426019/keksz_10047978.pdf, és állítólag (Quaestoros
ügyintéző mondta) azt is engegélyezte 2015 februárban, hogy a Quaestor bankká alakulhasson (ahogy korábban a Széchenyi, meg takszövből lett bankok (DRB).) Ekkor is végig kellett ellenőrizni elvileg mindent. Meg van-e a tőke, honnan van, minden szabályos, stb. Mindig ugyanaz az alelnök írta alá az engedélyeket, tehát ha bűncselekmény van, akkor legalább bűnrészes, mert nem létezik, hogy végig csukott volt a szeme, most meg hirdelen kinyílt.

3. Ha bűncselekmény van, akkor először állami kártalanítás kellene az állami asszisztálás mellett meglopott károsultaknak és teljes vagyonelkobzás a Quaestortól és tulajdonosaitól + az MNB-ben attól aki benne volt a mutyiban.


4. Semelyik kötvényvásárló okiraton nem szerepel, hogy a 10 milliós fedezettel rendelkező Kft.-től veszik a kötvényt az emberek, ahogyan az sem, hogy nincs rá semmilyen biztosítás, sem BEVA, sem OBA. Abban az állam szintén benne van, hogy engedi a "kapcsolt papír mutyit". Honnan szedje az ember, hogy egy 125. tájékoztató 456. pontjában 34. alpontja vonatkozik rá? Konkrétan a szerződésbe kellene rögtön az ÖSSZEG MELLETT szerepenie NAGY BETŰKKEL, hogy SEMMILYEN GARANCIA NINCS ARRA, HOGY EZ  A PÉNZ MEGLEGYEN. Miért nem kötelező ezt beleírni az adásvételibe? Azért, mert államilag szervezett lopás zajlik. Egy egyszerű törvénymódosítás lenne, de nem, az állam a káoszban és a mutyiban érdekelt, sajnos a bűnözők oldalán áll és nem a dolgozó emberekén.


5. Azt mondják a BEVA azt garantálja, hogy meglegyen az értékpapír meg maga a számla. Nem a pénz, ááá a pénzt nem garantálja, hanem az értéktelen WC papírt, meg, hogy legyen egy szintén értéktelen semmire nem használható számnlája valakinek. EZ MI? Lényegében a SEMMIT garantálja a BEVA? És ez is egy állami alap. Mi a francnak van akkor? (Az OBA legalább pénzt garantál.)


6. Ha annyira szeret államosítani a kormány, akkor miért nem állaposítja a teljes quaestort bankostul, stadionostul mindenestül és miért nem üzemelteti? 25 évig működött a Quaestor tehát elvileg nem egy kamu cég volt amit csak csalásra alapítottak, biztosan lehetne megfelelően továbbműködtetni. Vegye meg Viktor, kártalanítsa a befektetőket és álaami bankként működtesse ha már egyszer azt nyilatkozta, hogy minél nagyobb arányban akar magyar/állami bankot. Megvette már a Budapest Bankot is meg korábban a K&H-t, stb.


Vendég

#342

2015-03-17 14:20

Azért,mert nekem is jelentős kárt okoztak,ha
nem változik a jelenlegi helyzet.
Sárdí Anna

Vendég

#343

2015-03-17 14:23

Elkeserítő, hogy 200 000 embert így hagynak kiforgatva, kisemmizve. Ez a hazai pénzrendszer "doni katasztrófája". 200 000 ember került a kilátástalanság sorsára. Sajnos az eddigi információk ezt mutatják.

A parlamentben eközben megy az egymásra mutagatás, a csim-bum cirkusz.

Én is egy vagyok a károsultak közül.


Vendég

#344 Re: Tiltakozás

2015-03-17 14:34

#1: Morci - Tiltakozás 

 Igazad van, 1 db 10000 Ft-s névértékű kötvénynek nem 1 fő, ha nem 3 fő tulajdonosa van. Azaz 70 Mrd kötvény helyett kibocsátottak 210 Mrd névértékű kötvényt (ezt mondták a tv-ben). Ezt nem vette észre a MNB, amikor engedélyezte a további kötvény kibocsátást 2014. év novemberében, milyen adatokat kértek be, talán a károsultak születési anyakönyvi kivonatát?

egy hiszékeny károsult


Vendég

#345

2015-03-17 14:38

Pofátlanul megloptak...

Vendég

#346

2015-03-17 14:48

Sajnos csak megerősiteni tudom a peticióban foglaltakat.Engem 10 éven keresztül úgy tájékoztattak,hogy értékpapir számlánként 6 millió Ft-ig fennáll a a BEVA védelem.Még azt is javasolták,hogy a családon belül ezért érdemes több névre nyitni számlát.Egyébként az adásvételi szerződés 5.pontjában is van erre utalás,miszerint az ügyfelet tájékoztatták az ügylet kockázatáról,az ügyfél rendelkezésére álló esetleges befektető-védelmi rendszerről stb.
Az ügyfelek a Quaestor Értékpapirkereskedelmi és Befektetési Nyrt-vel szerződtek,aki tagja a BEVÁ-nak,igy 6 m Ft-ig köteles kártalanitani az ügyfeleket.
Az ügyfelek a vásárláskor nem tudták,hogy legális vagy fiktiv kötvényeket vásároltak,de a veszprémi irodájuk szerint ezt ők sem tudják megállapitani.Ezért elfogadhatatlan az az álláspont,hogy a fiktiv kötvények vásárlóit a BEVA 6 m Ft-ig kártalanitja,a többi kötvény vásárlóit pedig nem.
Az MNB jogi felelőssége több okból is fennáll:
1. Engedélyezett egy 70 mrd.Ft-os kötvénykibocsátást egy 10 millió Ft.törzstőkéjű Kft-nek (akivel az ügyfelek nem is kerültek jogviszonyba,de a kötvény forgalmazója nem tájékoztatta az ügyfeleket sem szóban,sem az adásvételi szerződésben,hogy nem a saját,hanem ezen Kft.által kibocsájtott kötvényeket értékesiti.
2. Az MNB nem ellenőrizte a kötvényforgalmazást,igy ezen mulasztása lehetővé tett a kötvénykibocsátó visszaélését és 150 mrd Ft összegű fiktiv (értéktelen) kötvény kibocsátást,amit a gyanútlan ügyfelek részére a forgalmazó értékesitett.
Amennyiben a BEVA nem kártalanitja az ügyfeleket és a Quaestor cégcsoport elleni felszámolásban sem térül meg az ügyfelek kára,úgy az MNB ellen kell pertársaságként kártéritési pert inditani és olyan elismert ügyvédet megbizni a képviseletünkkel mint Dr.Magyar György.
Éva (Veszprém)


Vendég

#347

2015-03-17 14:49

Mi bíztunk az őszinte szembenéző új vezetőben. Kár, hogy ő is becsapott, átvert, de remélem, hogy sikeresen elégedetten kel fel reggelente és néz a tükörbe.

Vendég

#348 Re:

2015-03-17 14:55

#326: -  

 A hatalom ellen nincs orvosság?


Vendég

#349

2015-03-17 15:03

Az Állam/MNB egyértelműen felelős!
A kötvény hitelviszonyt megtestesítő értékpapír. Azaz a kisember hitelez a Quaestornak azután, hogy az MNB jóváhagyja azt, hogy a Quaestor x forint összegben elkérhesse a kisemberek pénzét. Jelenleg a 10 milliós Kft.-nek 70 milliárdot engedélyezett minden évben. Ha én bemegyek 10 millióval egy bankba, hogy adjon nekem 70 milliárd hitelt, itt a 10 milla fedezetnek, vajon adni fog? Hát nem. Ennyire egyszerű, az MNB engedélyezte a lopást 70 milliárdig, a quaestor meg nem állt meg hanem elment 210-ig. Tehát az MNB által neki garantált 70 milliárd ellopása nem volt elég, hanem 210-et akart. A fidesz most azon rugózik, hogy a quaestor túl sokat lopott és nem csak 70 milliádrot, ahogyan az egedélyezve volt... Úgy látszik, hogy tényleg hatékony a felügyelet a fidesz nem engedi, hogy többet lopjanak mint amennyit engedélyez mert akkor nem tudják a markukban tartani. Így bedöntötték a csába. A kisember meg, ahogy mindig mehet ahova akar. Orbán meg természetesen a retkes focicsapat (ETO) miatt aggódik, az az ELSŐ amiről tárgyal (gepnarancs.hu/2015/03/orban-viktor-szerint-a-gyori-eto-nem-szunhet-meg/) és nem a kisemberek kártalanításáról.


Vendég

#350

2015-03-17 15:05

Remélem ez nem a halálos ítéletemnek a jóváhagyása? Még élni szeretnék egy picurkát. Üdv a gonoszoknak is !