Quaestor károsultak megmentéséért

Kapcsolatfelvétel a petíció szerzőjével

Ez a(z) Quaestor károsultak megmentéséért petíció automatikusan generált fórumtémája

Toilet

#251 Re: Re: Dr. Pajor Dávid

2015-03-16 20:52

#250: - Re: Dr. Pajor Dávid 

 Az igazán nagy gondom amivel küzdők, hogy hogyan tudok komplet linkeket beszúrni!

Leginkább sajnos sehogy.

Ezért próbálom lerövidíteni a linket!

Szóval a profitline.hu-n van egy hosszabb írás tőle, illetve az immént láttam a hírtévén nyilatkozni!


Vendég

#252 Re:

2015-03-16 20:54

#230: -  

 Igen ,ezt kell tennünk,egyet értek!


Vendég

#253

2015-03-16 20:55

Tökéletesen egyetértek azzal, hogy nem kaptunk teljes körű felvilágosítást arról, mekkora kockázatot vállalunk.3 gyermekem van, ha nekem valaki azt mondja, lehetséges hogy az összes megtakarított pénzem elveszthetem, mert ez egy nagyon kockázatos befektetési forma, eszem ágában sem jut éveken keresztül idehordanom a megtakarított pénzem. Vagyis totálisan megtévesztettek mint fogyasztót!

Vendég

#254

2015-03-16 20:56

Ha így utólag összerakom az előzményeket, akkor arra a következtetésre jutok, hogy ez egy jól megkoreografált, szándékos, bűnszövetkezetben elkövetett rablás sorozat a szerencsétlen emberek kárára. Kísértetiesen hasonlít a Nagy balhé című filmhez. Nyissunk egyre több irodát országszerte. Ígérjünk jó hozamot ( nem túl nagyot, de csábítót). Nyomtassunk vállalati kötvényeket (úgysem tudják mi az). Kérjünk rá engedlyt a felügyeleti szervtől (70 milliárd engedélyezve). Ha viszik mint a cukrot nem baj, adjatok el annyit amennyit csak lehet, úgy sem fogjuk ellenőrizni. Ha már elég sok péz összejön nem baj ha bedől az üzlet, a pénz már jó helyen van. Felfüggesztjük a működéseteket (nem csődeljárás), és még lesz 3-4 hónapunk, hogy csituljanak a kedélyek, és eltüntessük az áruló jeleket. Kivizsgálunk és megállapítjuk, hogy bűncselekmény nem történt. Egy kis koncot visszadobunk, hogy lássák mennyire szívünkön viseljük a bajaikat.
Nem tudom mennyire érthető, de a remegéstől alig kapok levegőt és a gondolataim is csak egyetlen pont körül forog. Nekem és a családomnak csak az életét rabolták el. Ez a bizonytalanság teljesen felőröl. Csak a károsultak teljes körű kártalanítása elfogadható. Üdv!

Vendég

#255 Re: Re: Re: Dr. Pajor Dávid

2015-03-16 20:58

#251: Toilet - Re: Re: Dr. Pajor Dávid 

 Én sem bírok itt a linkekkel, azért vagyok kénytelen mindig másolgatni.

Én ezt a cikket a profitlin.hu-n már olvastam, de ebben az e legérdekesebb:

 

"Az MNB felügyeleti szóvivője, Binder István felfedte, hogy módszerük újdonsága az, hogy nem a pénzügyi intézmény által szolgáltatott adatokat ellenőrzik önmagukban, hanem annak saját rendszeréből próbálják a szolgáltatott adatokat ismételten előállítani - és ezt nem sikerült legutóbb sem a Buda-Cash Brókerház Zrt. “f. a.”-nál, sem pedig a QUAESTOR Financial Hrurira Zrt-nél, ami a már ismert intézkedéseket eredményezte. Azonban megítélésem szerint felvetődik ezáltal a kérdés, hogy a korábbi - a PSZÁF által folytatott - felügyeleti gyakorlat módszerei és stratégiái nem lettek volna alkalmasak a problémák feltárására olyan szinten, ahogyan azt a jogszabályok megkövetelik? Amennyiben a kérdésre igen lenne a válasz, az komoly felelősségi kérdéseket is felvethetne"


Vendég

#256

2015-03-16 21:03

"Ebben az esetben  (ld. Quaestor kötvény - én) is lehet boncolgatni a mindenkori felügyeleti hatóság felelősségét, ugyanis a vállalatcsoportnál annak a tevékenységénél fogva felügyeleti ellenőrzés alá tartozó QUAESTOR Értékpapír-kereskedelmi és Befektetési Zrt-nél fedezték fel azon visszásságokat, ami alapján eljutottak a kötvényeket részben semmisen kibocsátó QUAESTOR Financial Hrurira Zrt-hez és fény derült a kötvények túljegyzésére. Egyelőre annak felmérése zajlik, hogy mekkora kötelezettség áll fenn az ügyfelek (és partnerek) felé, illetve mekkora a valós vagyon, az fedezi-e kötelezettségeket. "


Vendég

#257

2015-03-16 21:05

Kérdés, hogy egyáltalán meg lehet-e, illetve meg kell-e azt határozni, hogy az egyes befektetők a jogszerűen kibocsátott és így létező, vagy a jogszerűtlenül és így semmisen kibocsátott, tehát nem létező kötvényekből vásároltak-e. A befektetési szolgáltatónak ugyanis felelőssége, hogy olyan értékpapírokat ajánljon befektetésre ügyfeleinek, amelyek egyáltalán léteznek és befektetésre alkalmasak. A befektetésre alkalmassággal kapcsolatosan objektív információt tartalmaz a kibocsátó által kötelezően készítendő információs összeállítás és évente a jelentése, amit a kötvény forgalmazójának megfelelően értékelni kell.

Toilet

#258 Re: Re: Re: Re: Dr. Pajor Dávid

2015-03-16 21:11

#255: - Re: Re: Re: Dr. Pajor Dávid 

 Igen és én már a kezdetektől a felügyelet felelősége felöl látom megközelíthetőnek a "problémát".

Szerintem addig nincs értelme pereket indítani amíg le nem zárják a vizsgálatot, de már keresni kell a potenciális jogi képviselők között és tárgyalni velük, hogyan látják a lehetőségeket, mi lehet a jogi forgatókönyv...

Ha perek sora indul a felügyelet ellen akkor ez már önmagában ara kényszerítheti a kormányt, hogy ne próbálja ezt meg elkenni és ha felmerül a Quaestor Zrt (aki ugye Beva tag) felelősége is akkor már ott is lehetünk a kártalanítás kapujában anélkül, hogy ténylegesen hosszadalmas jogi procedúrának tennénk ki magunkat!

 

Egyébként a 22-órás híradóban (hírtv) most is Pajor beszél a hírtévén, miközben ezt írom.


Vendég

#259

2015-03-16 21:31

Azért írtam, mert megkárosítottak. 45 évig összekuporgatott pénzemet vették el. Rokkantnyugdíjas vagyok, és ebből a kis megtakarításomból éltem volna. Vonják felelősségre az elkövetőket! Nekünk pedig adják vissza a pénzünket!

Vendég

#260

2015-03-16 21:32

Szeretném,ha minél többen hathatósan védenénk az érdekeinket!!!!!!!!!

Vendég

#261 Re:

2015-03-16 21:41

#253: -  

 Igen, ez így van. Én is ide raktam a kis összekuporgatott pénzemet, és az egész családom., és ismerőseim. Most még annyi pénzem sincs, hogy megéljek, vagy eltemessenek.    És ha felvilágosítottak volna, hogy ezt a pénzt elveszthetem, akkor egy fillért sem rakok ide.  Teljesen félre lettünk vezetve.


Vendég

#262

2015-03-16 21:47

Mert a kispénzű emberek tömegét tudatosan félrevezették és becsapták.A tanácsadók semmiféle kockázatra nem hívták fel az emberek figyelmét,sőt azt állították,hogy a garancia nem más mint az OBA.Engem is becsaptak,akit a banki befektetésekben védekező jelzővel illettek.
Cristian64

#263 Re: Re: Tiltakozás

2015-03-16 22:01

#145: Gyuri63 - Re: Tiltakozás 

 Velem is ugyanez a helyzet, nekem is csak bankszámla nyitási szerződésem van és a befizetésről az igazolás, ezen kívül semmi más.

Polnaire

#264 Re:

2015-03-16 22:08

#9: -  

 Hol találhatunk nemzetközi ügyvédet?


Vendég

#265

2015-03-16 22:21

Élet és halál között lebeg a családom, nincs infó a kormánytól!

Vendég

#266

2015-03-16 22:25

Mert utolso kis megtakaritasunk ragadt bent! Es elég volt a regnalo kormány hazugsagaibol, es lopasabol!

Vendég

#267

2015-03-16 22:27

Mert becsaptak, megloptak!

Vendég

#268 Nincstelen

2015-03-16 23:04

Tarsoly Csaba elvette az összes pénzem amit egész életemben gyűjtögettem 

ha senki nem tesz semmit és nem kapom vissza kénytelen leszek elvenni a Tarsoly úrtól azt ami neki 

ugyan úgy fog fájni mint nekem a pénzem.

És nem érdekel hogy utána mit kapok érte nekem már úgyis mindegy de legalább tettem valamit ellenük .


Vendég

#269

2015-03-16 23:22

Mert becsaptak, megloptak! ÁTVERTEK! MINDENEM OTT VOLT!!!!!!


Vendég

#270

2015-03-17 04:31

Megtévesztettek. Nem tájékoztattak arról, hogy semmi garancia, biztosítás sincsen ezekre a kötvényekre.

Vendég

#271

2015-03-17 05:05

Nagyon szeretnénk vissza kapni a pénzünket. A hölgy a kaposvári fiókban beva garanciát mondott, sőt még 16- án is azzal érvelt, nyugodjunk meg, az értékpapí zrt tagja a bevának, és mi Velük kötöttünk szerződést. Tanácstalanok vagyunk, még csak fél éve lettünk ügyfeleik. Remélem nem merik megtenni, hogy a kisemberek pénzét lenyúlják. Szégyen ami a pénzügyi szektorban folyik.

Vendég

#272

2015-03-17 05:56

Én is a quaestor károsultja vagyok!!
Egy becsapott nyugdíjas!!!

Vendég

#273

2015-03-17 06:09

aláírásokat kellene gyűjteni a  quaestor fiókok elött


Vendég

#274

2015-03-17 06:23

Ne hadjuk h csak a foci csapatot mentse meg a kormány!!szegeden hol mi lesz???

Vendég

#275

2015-03-17 06:32

Az emberi, társadalmi és a gazdasági ( pénzügyi) stb. kapcsolatokban a bizalmi tőke talán a legfontosabb. A különben is egyre pesszimistáb magyar közhangulatot,bizalomvesztést ezek az események is csak tovább rontják.nem csoda hogy egyre többen zömében fiatalok hagyják el az országot.Széchenyi óta tudjuk,hogy tisztességes pénzügyi szektor nélkül nem tud működni egy gazdaság,ezt tették most kockára.Ha 2010 óta tudták a PSZÁF,MNB VEZETŐI hogy itt valami szabálytalanul működik,azonnal lépniük kellett volna,miért nem tették?Az elsődleges felelőség az övéké.A magasabb kockázatra való hivatkozás véleményem szerint nem lopásra,csalásra hanem esetleg egy alacsonyab az ígértnél kisebb hozamra figyelmeztet.