Közalkalmazotti bértábla

Kapcsolatfelvétel a petíció szerzőjével

Ez a(z) Közalkalmazotti bértábla petíció automatikusan generált fórumtémája


Vendég

#301

2014-09-26 17:15

Szerintem addig nem vesznek minket komolyan míg sztrájkba nem lépünk! Éljenek meg ők 70 e. ft-ból!

Vendég

#302

2014-09-27 11:52

Egyházi iskolában is töredéke a technikai dolgozók fizetése a tanárokénak, pedig sok feladatot helyettük végzünk. A fizetésemelés kérdésre a válasz: el lehet menni. ....Isten áldásával.

iskolaszolga

#303 Magyarország jobban teljesít...

2014-09-28 10:43

Államtitkár asszony azt nyilatkozta pénteken, hogy a pedagógus életpályamodell beveztésése is nagy terhet rótt az országra, így amíg nincs gazdasági növekedés, addig nem várható a közalkalmazotti bértába rendezése.

Tehát amíg Magyarország jobban teljesít, és növekedik a GPS, és minden szép és jó, rengeted munkahelyet teremtettek, stadionok épülnek.....stb, addig a közszolgák éh bérért 77.000.-Ft fizetésért, még az 5.000.-Ft étkezési utalványaikat is megvonva, napi több mint 8 órában szogálják a pedagógus társasalmat, a gyerekeket, a szülőket és az országot. Várhatjuk (2008 óta), hogy fizetést emeljenek, és esetleg emberhez méltó módon élhessünk.  

Magyaroszág így szeretlek!!!!   

 

 


Vendég

#304 A könyvtárakban, közgyűjteményekben dolgozó diplomások sem kaptak bérRe: Iskolatitár=iskolarabszolga

2014-09-30 13:07

róka-Pinokio

#305 Megbecsülés.

2014-10-08 18:29

#147: -  

 Nekem az a meglátásom,hogy az  óvonő  dajka nélkül semmit nem ér,és sajnos a dajkák nincsenek  megbecsülve,pedig ha tudnák  oda fent milyen sokat dolgoznak a dajkák azért,hogy az  ónonő munkáját segitsék... 

Iskolatitkár

#306 Meddig ?

2014-10-09 13:24

Meddig gyűjtjük az aláírásokat, mikor, ki és kinek adja át a petíciót. Kell-e rá válaszolniuk. Kiderül-e valaha, hogy foglalkoznak-e a kérdéssel a minisztériumban?


Vendég

#307 Re: Re: Re: Re: Technikai dolgozók

2014-10-10 12:19

#30: optimista - Re: Re: Re: Technikai dolgozók 

 Azt se felejtse el senki, hogy a ped. és gyógyped.asszisztensek 8 órát lótnak-futnak, foglalkoznak az SNI-s gyerekekkel, és ezért kapnak 77.000-ot, míg a pedagógusok bent vannak napi 5-5.5 órát, és mennyivel több bért!

Optimista

#308 Re: Meddig ?

2014-10-10 18:42

#306: Iskolatitkár - Meddig ? 

 Az aláírásokat 3000 nél 5000 nél is eljuttatuk az Ombudsmannak. Elküldtük sajtónak... sok eredménye nem lett... de annyi talán mégis, hogy egyre több ember, egyre több fórumon beszél a problémánkról. Fontosnak tartom azt is, hogy az emberek érzik, hogy nincsenek egyedül a problémájukkal. Merik vállalni és elmondani a véleményünket. Az Ombudsmannál azt a választ kaptuk, hogy ez bértárgyalási kérdés, alakítsunk szakszervezetet. Megtörtént, illetve folyamatban van. Október 22-én a Könyvtári Dolgozók Független Szakszervezet átalakul Kulturális Dolgozók Független Szakszervezetévé. A Szakszervezet viszont csak akkor tudja elérni céljait, ha sok ember áll mögött, azaz sok taggal rendelkezik. (A szakszervezet vezetői ingyen-önkéntes alapon dolgoznak). Csatlakozzatok minél többen , belépési nyilatkozatot küldök kérésre: írjatok a kozalkalmazotti.berharc(kukac)gmail.com email címre 


Vendég

#309 Re:

2014-10-15 05:56

#4: -  

 Jövőre megyek nyugdíjba.85-ezer ft a bérem!!!!! ÁPOLÓNŐ


Vendég

#310

2014-10-18 17:00

Óvodatitkárként dolgozom, de már nem sokáig. Remélem felemelik a technikai dolgozók fizetését, hogy meg is lehessen élni belőle!
micike

#311 Re: óvodai dajkák

2014-10-23 06:12

Dadus

#312 Re: Re: Re:

2014-10-23 14:36

#272: - Re: Re:  

 Kedves Erika! Nincs még fejlemény? Semmi bajom az óvónőkkel, de azért megalázó hogy lassan a háromszorosát keresik mint mi!!! Érdekes módon a munkában ennyi különbség nincsen! A kezük alá dolgozunk minden tekintetben! Értünk senki nem tud harcolni? Csinálják azért a pénzért csak egy hónapig Ők a munkánkat. (Tisztelet a diplomájukhoz, de lenne káosz!) Üdv..:egy dajka


Vendég

#313

2014-10-23 18:52

2007 óta Pedagógiai-asszisztens vagyok 52 ezer volt a fizetésem most 86000 ezer.Nem sokat emelkedett lassan éhen halok belőle.

Vendég

#314 Re: Re:

2014-10-24 17:27

#206: pedassz. - Re:  

 Hol van ez a hely,én is oda megyek dolgozni! Most 74000-keresek.


Vendég

#315 Re: Re: Re: Re:

2014-10-24 17:33

#312: Dadus - Re: Re: Re:  

 Teljesen igazat adok az előttem szólónak.Minden elismerésem a diplomásoknak,de nem mindegy hogy valaki 180-at keres,vagy 74-et.Üdv:Egy dajka néni.


Vendég

#316 Re:

2014-10-24 19:11

#9: -  

 És ne felejtkezzünk már meg a szociálisszférában dolgozó közalkalmazottakról sem! Sokan nem tudom, hogyan dolgoznának, ha az idős szülők mellett nem állna akár 24 órában is egy ápoló-gondozónő, vagy nem lenne, aki kivinné az ebédet, segítené a fogyatékos hozzátartozót, stb... Diplomával 80 ezret viszünk haza, családdal és hitelekkel a hátunk mögött...


Vendég

#317

2014-10-25 14:39

Én is közalkalmazott vagyok az egészségügyben 33 éve! Megalázó amennyi fizetést adnak!!!

Jack

#318 Nevetséges!

2014-10-25 22:51

Én is egy rendszergazda vagyok egy iskolába, és igen én is havi 77-ért, nos hát igen hogy is lenne itt pénz, mikor nagy része ott fent már eltünik ellopják, a másik felét a gyerekből élőknek fizetik...(évről évre több lesz belőlük) Aki azt mondja, hogy itt minden rendbe jön 10 éven belül akár, az nagyon pozitív ember. Én pedig nem vagyok egy pesszimista, de csak körül kell nézni.Egyre szomorúbb,ez a helyzet. Sok mindenről lehetne itt beszélni, de inkább bele sem megyek. Ennél már csak az szomorúbb akik ennek örülnek, tapsolnak és elhiszik a sok marhaságot. 

Hogy mit lehet tenni? Képezni magát az embernek valahogyan, tanulni a nyelvet, gyűjteni a kis pénzét és elhagyni a szülőföldjét, azért hogy valóban élhessen ne vegetáljon mert ez nem élet ahol azért dolgozunk hogy lét fentartásunkat fedezze.

Ahhoz hogy itt komolyabb változás legyen itt óriási dolgoknak kell változnia az emberek fejében!!! 

 

 

 

 


Vendég

#319

2014-10-29 14:25

Rögtön aláírtam, teljesen meg tudom érteni a nem pedagógus státuszban lévők felháborodását. A felsőoktatásban is ugyanez a helyzet. Főiskolai tanársegédként súlyos tízezrekkel kevesebb a bruttó fizetésem, mintha egy óvodában, általános- vagy középiskolában tanítanék. Félreértés ne essék! Nem a közoktatásban dolgozó kollégák fizetése magas, hanem a miénk szégyenletesen alacsony!

Vendég

#320

2014-10-29 15:02

Pedagógusként dolgozom és tejes mértékben egyetértek, a pedagógiai munkát segítő közalkalmazottak jogos igényével!!

Vendég

#321

2014-10-29 18:20


Borzasztóan felháborítónak tartom, hogy a pedagógusoknak 2013. óta már a harmadik fizetésemelésük is megtörtént és beígérték 2015-re is. Kérdezem én, hogy csak pedagógus közalkalmazottak vannak? Vagyunk még jó néhányan, akik szintén diplomásan közalkalmazottak vagyunk és 8 éve egyetlen fillér béremelést sem kaptunk. A mi diplománk kevesebbet ér, mint másoké? Ugyanannyi pénzbe, fáradtságba, álmatlan éjszakákba került megszereznünk és lassan már annyi a bruttó bérünk, mint egy szakmunkásé. Felháborító, ami ebben az országban zajlik. És még csodálkoznak rajta, hogy a fiatalok elhagyják az országot. Jól teszik!!! Szóval, lehet, hogy csak költői kérdés, de mikor emelik a közalkalmazotti béreket is? Mikor rendezik a bértáblát vajon?


Vendég

#322 Re: Re:

2014-10-29 18:29

#25: KDFSZ - Re:  

 Nagyon örülök, hogy végre valaki minket is észrevett. A könyvtárosok nevében köszönöm.

Morzsi

#323 Dajkák béremelése

2014-10-31 18:04

Dajkaként dolgozom 23éve.A fizetésem 76000ft,teljesen etnikai gyerekekkel,ami nem egyszerű!Az óvónők pontosan a 3-szorosát keresik!!Nem sajnálom tőlük,de azért ideje lenne már ezt a nagy külömbséget megszüntetni!!! És azt mondják ne legyen bérfeszültség!! Pedig nagyon is van!!!


Vendég

#324

2014-11-02 14:57

Teljes mértékben egyetértek.

Vendég

#325

2014-11-03 08:00

Köszönöm azoknak, akik elismerik és vették a fáradságot, szót emeltek a közalkalmazottakért.
Nem rabszolgatartó társadalomban élünk, viszont azzal, hogy rendezték(zik)a pedagógusok bérét, még nagyobb lett a "különbség".