Közalkalmazotti bértábla

Kapcsolatfelvétel a petíció szerzőjével

Ez a(z) Közalkalmazotti bértábla petíció automatikusan generált fórumtémája


Vendég

#126

2014-07-09 17:02

csak legyen foganatja is!

Vendég

#127

2014-07-09 17:31

Az iskolatitkárok, pedaszisztensek munkája fontos, de a fűtő, takarító, konyhás, élelmezésvezető stb munkája nélkül is megállna az élet. Ideje lenne rendezni azt amit az elmúlt 5 évban nem tettek meg..!!!
éhező család

#128 Re:

2014-07-09 18:20

#124: -

Én is most megyek szabadságra. De az sem jobb. A gyeremek kérdezi, hogy "Anya? Mi hova megyünk nyaralni, még eddig soha sehová nem mentünk. Most megyünk?"

Mi is lehetne a válaszom?

A pedagógusok, amikor még bejárogattak júniusban az évzárás után, az interneten azt nézegették, hogy ki hova, milyen szállodába megy? Olaszország? Görögország? Siófok? Lillafüred...stb.

Sajnos, nekem még az útiköltségre sem futja, nem hogy szállásra, étkezésre...!!!!

Nem tudom, hogy mit mondjak a gyereknek. Mi miért nem megyünk...!!!!

Megfelelő fizetés mellett biztosan költenénk ilyesmire is, a gazdaság is jobban menne az országban, mert lenne aki vásárol!!! De mit mondjak a gyerekemnek, ha épp túrórudit kíván???? Nem egy ökör ára, de  én ezt sem vehetem meg!!!!

...egy anyuka.. akinek már a szülei sem élnek, és csak magára számíthat, szinte száraz kenyeren és sötét szobában élünk, húst se igen tettem már az asztalra hónapok óta...   SEGÍTSETEK!!!!


Vendég

#129 Óvodatitkár

2014-07-10 06:23

Tavaly egy fórumon vitatkoztam az iskolák, óvodák technikai alkalmazotti bére miatt egy hozzászólóval, akinek az volt az álláspontja, hogyha nem tetszik a jelenlegi bér, lehet menni magánszférába - azok amúgy is profik, az állami csak léhűtők bandája. Azért azt elmondta, hogy az ő gyereke kapjon meg mindent maximálisan az állami oktatásban, nevelésben minimálbérért.Sokan nem tudják elképzelni, hogy egy közalkalmazott technikai dolgozó (ugyanazon bértáblával az óvodatitkár, iskolatitkár, konyhás, takarító !) kihajtja a lelkét is és örül, ha nem rokkantan éri el a nyugdíjat.

Vendég

#130

2014-07-10 07:00

15 évet köztisztviselőként dolgoztam másik városban, majd ezt követően lehetőségem nyílt lakóhelyemen elhelyezkedni. Jelenleg itt 7. éve közalkalmazottként vagyok foglalkoztatva. Sajnos felsőfokú iskolai végzettségem nincs, szakközépiskolai érettségivel óvodatitkárként dolgozom. Elszomorítónak tartom, hogy a közalkalmazotti bértábla alapján a besorolás szerinti bruttó munkabérem 22 év munkaviszony alapján 91.000.-Ft lenne, amit Kormányunk 27.000.-Ft-tal kiegészít a bruttó 118.000.-Ft-ra. Ha valaki jelenleg kikerül egy középiskolából, és sikerül neki közalkalmazottként elhelyezkedni, az ő bére is bruttó 118.000.-Ft lesz.
Kérdezem én: hol vannak itt a ledolgozott évek elismerve, megfizetve???
Kormányunk tagjai szerint 49.000.-Ft-ból meg lehet élni! Akkor ők miért nem próbálkoznak a 118.000.-Ft nettójából: 77.290.-, vígan megélni???

Vendég

#131

2014-07-10 07:37

Szintén 38 év munkaviszony után minimált bért keresek, ami valóban megalázó. Mire elég ez? és mennyi lesz a nyugdíjam? egy iskolatitkár


Vendég

#132

2014-07-10 09:40

Szerintem is gyalázatos. Épp most beszéltem egy intézményi védőnővel, aki annyit keres mint a takarítónő. Így is 30000 Ft kiegészítést kap, hogy elérje a minimálbért.

Vendég

#133

2014-07-10 11:50

Felháborítónak tartom, hogy ennyibe nézik a dajkák munkáját.Minden tiszteletem a pedagógusoké,de végre minket is vegyenek ember számba!!!!!!!!!!Mi miért nem kapunk bér emelést???????Pedig mi 8 órát dolgozunk a minimál bérért,nem 6,5-órát!!!!!


Vendég

#134

2014-07-10 12:23

8 éve dolgozom egy iskolában,portán vagyonőrként,ill. szakfeladatot ellátó ,segítőként(ha a szükség úgy kívánja,helyettesítő szakoktatóként) A 8 év alatt ruhapénzt, cafetériát nem láttam...A technikai állomány egy kicsit el lett felejtve,minden szempontból,ha valakinek esetlegesen problémája akad, vagy csak váll vonogatás a válasz(jó esetben)vagy oda vágják,ha nem tetszik el lehet menni... Nem szeretném a pedagógusokat bántani,de nekem az a meglátásom,hogy a kormány ,és vele együtt a Klikk működése egyre nagyobb éket ver a pedagógusok,és a "technikaiak" közé...
Vendég

#135 Re:

2014-07-10 12:41

#1: -

Nagyon örülök a kezdeményezésnek,reméljük sikerül.Nem beszélve a gazdasági ügyintézőkről,akiket senki nem említ,pedig az Ő munkájuk nélkül nem tudom mi történne(akik a teljes munkaügy,gazdaság KIR,pénzügyet végzik)!


Vendég

#136 Re: Re:

2014-07-10 12:44

Vendég

#137

2014-07-10 12:47

Nagyon örülök a kezdeményezésnek,reméljük sikerül.Nem beszélve a gazdasági ügyintézőkről,akiket senki nem említ,pedig az Ő munkájuk nélkül nem tudom mi történne(akik a teljes munkaügy,gazdaság KIR,pénzügyet végzik)!

Vendég

#138

2014-07-10 13:21

Bárki - aki látott már belülről iskolát - tudja, hogy az iskolatitkárok sokszor emberfeletti munkát végeznek, jó néhány pedagógus kollégánál is többet. Az igazgatók és helyettesek legközelebbi, legmegbízhatóbb munkatársai, a pedagógus kollégák segítői az adminisztratív munkában, a tanulói,szülői ügyek intézői... nem sorolom, mert a feladatok végtelenek. Egyedül a megbecsülés egyenlő a nullával!

Borbélyné Varga Erzsébet

Vendég

#139

2014-07-10 17:33

Megalázóan szégyenletes közalkalmazotti fizetések! Ezen sürgősen változtatni kellene! 40- év munkaviszony után 70-80000ft-os fizetések! Felháborító!

Vendég

#140

2014-07-10 18:02

Az óvodai dajkák is megérdemlik a béremelést.

Vendég

#141

2014-07-10 18:12

Köszönöm, hogy valaki kézbe vette ezt a megalázó fizetés rendezést.
Mégegyszer köszönöm!

Vendég

#142

2014-07-10 19:28

szégyen gyalázat,hogy ennyi pénzért dolgoznak még emberek!Amikor a politikus urak milliárdokat síbolnak el!!!

egy gazdaságis

#143 Re:

2014-07-11 03:39

#137: Vendég -

Talán kevesekhez jutott még el a petíció. Örülök, hogy végre valaki a gazdasági ügyintézőket is megemlíti! Érthetetlen módon mi az egyéb munkakör kategóriába kerültünk a köznevelési törvény szerint, míg az iskolatitkár, rendszergazda és pedagógiai asszisztens kollégák nevelő-oktató munkát közvetlenül segítők lettek.

Mindenkinek megvan a maga keresztje... de sajnálatos tény, hogy egyre kevesebb az őszinte mosoly, és egyre több a feladat. A pedagógus életpálya modell bevezetése üdvözlendő. Azonban a bérek tekintetében szakadék keletkezett a pedagógusok és technikai dolgozók között, megjelent a bérfeszültség. Jómagam - két diplomával - jelenleg 70 ezer forinttal kevesebbet keresek nettóban, mint a korábban azonos besorolású pedagógus kollágáim. Szeptembertől ez az arány még kedvezőtlenebbül alakul a technikai dolgozók részéről. Ez nem megalázó?

Egy intézmény szekere csak úgy jut előbbre, ha mindannyian egy irányba húzzuk. De ha a lovak nem egyformán kapnak zabot, megkérdőjeleződik a hatékonyság.


Vendég

#144

2014-07-11 05:58

Teljesen egyetértek a pedagógiai munkát segítők kérésével. Intézményvezetőként tudom alátámasztani, hogy az én segítőm, az iskolatitkár kolléganőm milyen sok munkát végez (ez főleg a KLIK felállása, ill. az átláthatóságot biztosító adatszolgáltatás óta jellemző). Rendszeresen az iskolában marad velem akár estig is, munkája számomra nélkülözhetetlen. Lehetőségem nincs, hogy anyagilag honoráljam rengetek túlóráját, csak erkölcsi elismerésben tudom részesíteni, ami neki sokat jelent, én viszont szeretném, ha nem minimálbérért kellene mindezt megtennie, amelyből megélni egyedül is nehéz, főleg, ha valaki még gyermeket is nevel. Remélem a döntéshozók is megértik a problémát, és a petíció pozitív eredményre vezet.


Vendég

#145

2014-07-11 06:19

Igazad van. Sajnos én már 07.02-től nyugdíjas lettem, de a fizetésem 40 év mun kaviszony után is 84.000.- Ft. Érettségivel. Sajnos nem tesznek különbséget érettségizett vagy 8 ált. végzettség között. Annak idején ez nem így volt. Az étkezési jegyeket is elvették. Ruhapénz 4500.- Ft köpenyre. A köztisztviselő miért más? A közalkalmazott is ugyanazt a munkakört látja el. Már nem érdemes közalkalmazottnak sem lenni. Annak idején még nagyon jó volt, de már nem. "Egy volt közalkalmazott"

Vendég

#146

2014-07-11 07:25

A szociális szférában dolgozók helyzete is ugyan ez mindenből a legkevesebbet kaplyuk, a munka meg egyre több.Szégyen ez az egész! :(

Vendég

#147

2014-07-11 07:51

Nagyon megnyugtat az a tény, hogy végre másoknak is eszébe jutottak a technikai dolgozók, hiszen ugyan olyan fontos szereplői a munkánknak mint a pedagógusok!
Üdvözlettel: Ráczné Juhász Éva
Eger

Vendég

#148

2014-07-11 10:06

Valóban fogalmuk sincs róla,hogy milyen nevetséges bérért dolgoznak emberek,ahol még az sem számít,hogy 1 vagy 40 éve teszi ezt valaki.Próbára ajánlom a kitalálóinak.
óvoda

#149

2014-07-11 10:53

Kérjük gondoljanak az óvodai dajkákra, pedagógiai asszisztensekre és az óvodatitkárokra is.

Vendég

#150

2014-07-11 10:56

A lányom szociális munkás, Gyermekjóléti Szolgálatnál dolgozik. A Pécsi Tudományegyetemen tanult 5 évig, s most fizetése netto 85000 Ft. Ugye nem kell mondanom, mi mindent tesz ezért a megalázó fizetésért. Ebben a pillanatban is a bíróságon ül egy gyermekelhelyezési tárgyaláson, a kisgyermeket abúzus érte édesapja részéről... A közalkalmazottak mindegyike méltó bért érdemel!!!!!!