A közoktatásért!

Quoted post

hiszti a köbön

#26

2013-01-11 09:15

Nem tudom mi a problémátok? Nincs kréta a suliban? Nincs fűtés? Nem tudtok órát tartani? Nem kaptok fizetést?? Akkor lázadozzatok, ha probléma lesz! Amíg nincs ne vetítsétek előre a gondokat!

Válaszok

tanárneked

#27 Re:

2013-01-11 09:56:30

#26: hiszti a köbön -

De optimista vagy! Talán csak nem egy kinevezett tankerületi felügyelőt takar a neved, aki ugyan semmit nem csinál még, de novembertől kapja a közel milliós fizetést??? Valószínű a húsosfazék körül őgyelegsz, szó szerint, nem tanítasz, azért kommentelsz ilyeneket! Igen, nincs kréta, semmi, mi, tanárok vesszük, jobb helyen besegítenek a szülők!

Tudorka 2

#29 Re:

2013-01-11 11:21:47

#26: hiszti a köbön -

Hiszti? Tényleg? Nincs költségvetés, nincs aki számlát fizessen, adjon . Nincs bérlet, közlekedési hozzájárulás. Nincs munakköri leírás az igazgatóknak. Nyugi. Biztos van olyan hely, ahol kréta sincs, mert nem maradt tavalyról.....

GGG

#42 Re: GGG

2013-01-11 21:01:33

#26: hiszti a köbön -

A  kolléga nem kap sem az igazgatótól, sem a tankertől munkáltatói igazolást.

Versenyre nem fizetik az utazási költséget.

Bérletet nem fizetik ki. (Majd egyszer...)

Tilos a fénymásolás - visszavonásig.

Folytassam?

 


Vendég

#43 Re:

2013-01-11 21:38:23

#26: hiszti a köbön -

Nincs kréta a suliban?

Táblafilc. Nincs. Illetve még valamennyi a múlt évről. Ha elfogy, nem fogunk tudni venni. Továbbá: nincs pótfesték a nyomtatóhoz, a tönkrement számítógépeket hónapok óta nem javíttathatjuk. Újat nem vehetünk. A válasz: csak az alapbérre van pénz, a többit felejtsük el, hacsak nincs saját bevételünk. Ami nincs, mert elsejétől a helyi önkormányzat elvette (pl. bérleti díjak), mondván: Ő az üzemeltető épülettulajdonos, akkor az Övé.

Nincs fűtés?

Fűtés (még) van, de már fizetési felszólítást kaptunk. És az áramszámlákra is. És a vízdíra is.

Nem tudtok órát tartani?

Én spec. egy üres teremben a földön ülve kabátban is tudok. Ezt használják ki.

Nem kaptok fizetést??

A múlt évi törvényes járandóságok egy részét nem kaptuk meg. És nem is fogjuk, csak esetleg akkor, ha a bíróságra megyünk.

Akkor lázadozzatok, ha probléma lesz! Amíg nincs ne vetítsétek előre a gondokat!

18 éve vagyok a pályán, de ilyen fejetlenséggel, szervezetlenséggel, ugyanakkor pökhendi, akarnok oktatásiránytásai hozzáállással és az oktatási rendszer ilyen szintű leépítésével még nem találkoztam.

Az oktatási rendszert jelen pillanatban a benne dolgozó "közmunkások" (helyi kormánytisztviselők, technikaiak és pedagógusok) lelkiismere tartja egyben.

szakma

#47

2013-01-12 19:12:36

#26: hiszti a köbön -

Van probléma, barátom. Szakiskola nem tudja a gyakorlatokat megtartani, mert nincs pénz alapanyagra. Gondolom, szeretnél olyan széket venni, amit csak a táblára rajzolt formában tanultak az alkotói, olyan ételt enni, amit gyakorlatban soha el nem készítő szakács főz, vagy olyan kenyeret, amit a pék életében először készít el?

én

#78 Re:

2013-01-14 23:26:48

#26: hiszti a köbön -

Kedves hiszti! Pl. nincs wc papír, hogy csak egy dolgot említsek...

Szeszta

#105 Re:

2013-01-19 00:39:32

#26: hiszti a köbön -

A mi iskolánkban beázások vannak, beomlott a plafon a két emelet közötti lépcsőfordulóban. Nincs pénz megjavítani, csak egy táblát tudtak kitenni, hogy a lépcsőt használni életveszélyes. (Egyébként egy elég jó budapesti gimnáziumról van szó.)

mge

#131 Re:

2013-01-21 11:38:59

#26: hiszti a köbön -

Bocs, hogy beleszólok, de addig örülj amíg a sulitokban minden ok. Nálunk már kész a káosz. Nem tudják a tanárok melyik osztályban taníthatnak, melyikben nem. Gyakorlatilag a nyugdíjas tanárok ingyen dolgoznak, mert nincs utánpótlásuk, de attól még nem állhat meg a tanítás... A krétától pedig nem lesznek okosabbak a gyerekek !?


Vendég

#132 Re:

2013-01-21 12:07:26

#26: hiszti a köbön -

1) Nem volt kréta a suliban, vettem magamnak - HR-t megelőzve 15 Ft-ért darabját.

2) Jan. 3-án és 4-én 10 fok volt a suliban, látszott a lehelet a teremben, délre felment 12 fokra. Kabátban, kesztyűben nehéz tanulni, koncentrálni, tanítani...

3) Október óta nem kaptam fizetést.

Kérdésed van még?!

szemlélő

#665 Re:szemlélő

2014-05-03 11:34:46

#26: hiszti a köbön -

Veled értek egyet.Mint nyugdíjas pedagógus,elítélem a gyermekek bevonását és valamiféle pajzsként való felhasz nálását.  Senki ne higyje,hogy a HVG,az ATV, a168óra hangos dícsérete nem okozott nagy kárt a PETÍCIÓnak.A Ha-Há-sokkal kötött szövetség sem szerencsés ,mert nem a valóban a tanunivágyó fiatalokat toborozta ,hanem bizony egy olyan erőszakos , közönséges réteget akik viszolygást keltettek a hallgatók túlnyomó többségében.      Tudom,hogy sokkal tartózik a társadalom és az állam már évtizedek óta,de miért akkor támadtok amikor javítani szeretnének a helyzeten. Nincs varázspálca és minden változás időt igényel,s a tévedések is benne vannak a pakliban. Kellő bátorságal de kulturáltan és méltósággal álljatok ki az érdekeitekért, ha nem akartok pont ellenkező hatást elérni.                        A Kárpátaljaiak nyilatkozata pedig nonszensz.