Mentsük meg a természettudományokat a szakgimnáziumokban!

Quoted post


Vendég

#25

2016-04-23 11:51

Nem lirából lehet megépiteni egy tengeralattjárót vagy repülőgépet. a matek csak akkor hasznos, ha látják a gyerekek hol lehet alkalmazni. Nagyon sok diák csak később ébred hogy továbbtanulna, de ha nincs mire alapozni akkor zsákutca. Az exponenciálisan fejlődő technika megkivánja a kiművelt fejeket. A környezetvédelemhez, a Föld megmaradásához minden tudományra szükség van. Mérhetetlenül lemaradunk a többi országtól. Autódidakta módon sem tud ebben az irányban művelődni, ha alapok nélkül marad. Az ált.iskolában a kora miatt sok mindent nem tud még megérteni.

Válaszok

Vendég

#68 Re:

2016-04-24 12:34:14

 Szerintem csak akkor tudnak a gyerekek igazán jól fizikát kémiát tanulni,ha olyan tanár tanítja őket aki jól tanít.Lehet több10-éve  tanítani, ha a gyerekek gyomorgörcsel mennek órára és az osztályátlag kb.3 -as akkor szerintem nem sok értelme van ezeket a tantárgyakat tanulni. ...csak utálni fogják a tantárgyat.Akit érdekel a fizika  kémia olyan iskolát fog választani ahol ezt emelt szinten tanulhatja,a többi diákot nem kellene kínozni vele,helyette tanulhatna más fontos tantárgyat ami érdekli is.Én NEM támogatom ezek a tantárgyak minden  középiskolában való tanítását.