Kiállunk az üzletek vasárnapi zárvatartása mellett!

Quoted post


Vendég

#621 Re: Re:

2016-04-13 19:23

#585: - Re:  

 Kébzeld én nem sìrok,csak nem értem meg ezt a mentalitást.Ez a duma jézusom.Én csak egy vagyok a sok kereskedő közül igaz,de kébzeld csak el éretségim,nyelvvìzsgám,informatikàm s sorolhatnám milyen végzetségem van.Kitanultam hogy több làbon àlljak,de az élet pofán baszott s sajnós eladónak maradtam.Egyedülálló anyuka lettem két kisgyerekkel.Nem sírtam hogy milyen szar az élet,pedig nem volt segìtségem mindent próbáltam tulélni.Ne mond már azt nekem hogy el kell estin végezni más szakmàt,mert ez nem így megy.Ki vigyázz a gyerekekre délutánonként heti 2*-3* addig amig a padban tanulgatsz?S persze ingyen szeretettből?Igen én elmentem estin éretségizni munka mellett,mondhatom szuper volt fáradtan ott ülni,de megcsinàltam nem egyszer ezt,mert kitartottam s nagyon akartam.Persze gyerek nélkül,s àllandó délelőtös műszak mellett,s így sem volt könnyű.Ha valaki egyedül tart el gyerekeket,neadj isten lakáshitele is van emelett akkor nem hiszem hogy bekockáztattja a munkahelyét és elmegy egy màsik munkahelyre ahol szabad hétvége van,merthàt jozan paraszti ésszel a biztossat egy bizonytalanért nem kockàztatja be egy felelőségteljes anya.Ha elbukik a munkahelye uszik a lakàs,a gyerekek stb.Nem fogsz talàlni új munkát mert hiszen a gyerekeket vinni hozni kell oviból suliból s olyan helyett talàlni.De mint mondom ez csak egy történet a sokból.Sajna itt tartunk mi magyarok.Ha "Rozinak szar Piroskànak is legyen szar."Inkâbb csak meg kellene érteni a màsik oldalt is,hisz kell a pénz kell nagyon,de nem minden áron.S amennyi a pótlék abból nem tudok még egy mozijegyet sem venni.Nem tudok megvenni semmi pluszt a gyerekeimnek,de tudom őket kompenzàlni a minőségi idővel amit velük tőltők Vasàrnaponként.S szűgség van rà hisz jó lenne ha nem az utca nevelné őket fel.Sajnos nagyon nehéz egy Szombatott is megoldani hogy valaki szivességből vigyázzon a gyerekekre,de ìgy hogy Vasàrnap is le kell akasztani valakit hàt.Nem beszélve arról hogy hiàba a hétköznapi pihenő akkor nem veheti ki az ember a gyereket az iskolàból hogy kiràndulni,csavarogni menjen vele.Jóformàn marad az 1hónapba egy vasárnap erre,persze ha akkor a gyerekek nem a volt férjnél vannak láthatáson akár.Kàr hogy hétköznap se talàlkozik az ember a gyerekeivel a suli,munka,edzés végett.S körbenézve a munkatàrsaimat mindenki ezekkel a próblémàkkal küzd.Persze baby sittere senkinek nem telik minimálbérből,merthàt hiàbba vagy 10éve annál a cégnél a béred nem emelkedik.Na mindegy is,sajna ez csak az egyik oldal.

Válaszok

Lelkiismeret

#662 Re: Re: Re:

2016-04-13 20:25:38

#621: - Re: Re:  

 Ilyen helyesírással még az érettségidet is kétlem, nemhogy a többit. :D