Quaestor károsultak megmentéséért
Quoted post
Vendég |
#37982015-09-08 15:41Ne csüggedjünk, még nem tart sehol az egész folyamat. Megy a felszámolás, BEVA-tól jön a pénz egy részre, az ügyfélvagyonok (részvények, kötvények) még ki sincsenek adva, sőt ki sincs mondva, hogy mi van meg, mi hiányzik. Nem is tudjuk, mennyi pénzünk hiányzik. Sőt, mi már úgy kapunk a Bevától kártérítést, hogy az ügyfélvagyon még ki sincs adva... Egyszerűbb lenne a helyzet ha pár 1000 ember ott lenne, de ezt nem azt jelenti, hogy vége, ennyi volt. Nem is tudni még mekkora a hiány, mennyi marad a felszámolásból, mi lesz az alkotmánybírósági döntésből, ha negatív, mit fog tenni a politika. + ott van még a felügyelet elleni per, ami nem létezik, hogy nem állja meg a helyét, legalább egy területen: Mert az, hogy a Hrurirában eltűnt a pénz, az egy dolog (ez nem pénzügyi intézmény, a felügyelet a kibocsátói kockázatot nem ellenőrzi, nem is feladata. Bárki alapíthat egy kft-t és odamehet hogy kötvényt szeretne kibocsátani, mert nem hitelből akarja finanszírozni a műdödését, hanem ilyen forrásbevonással. Számos feltételnek meg kell felelni, de a felülgyelet sima cégek pénzügyeivel nem foglalkozik). De az, hogy a Q bróker, mint pénzügyi intézmény bocsát ki "kötvényt" és csalja el (elterjedt nevén: fiktív kötvény, nem létező kötvény, gyakorlatilag semmi), azért már igenis felelősnek kell lennie...hogy ezt a részét hogy nem vette észre. Ami rossz hír, hogy fel kell készülni, hogy eltarhat egy darabig (mint minden felszámolás, ilyen nagymértékű meg pláne). De ez nem azt jelenti, hogy fel kell adni. Végig kell járni a lehetőségeket, még rengeteg van. Sajnos ez az élet más területén is így van (ha valakinek vagyoni kárt okoznak... nem rohannak hozzá hogy kártérítség, végig kell járni a jogi procedúrát). Itt legalább van lehetőség (akinek ellopják az autóját, annak annyi is) |
Válaszok
Vendég |
#3799 Re:2015-09-08 15:52:02A hazárdjáték hármasszabálya: nyerni lehet, veszteni muszáj, visszanyerni lehetetlen. Moldova György |
Tiltakozás az isaszegi szénhidrogén kutatófúrás ellen
Tiltakozzunk a HUN-REN - egykori MTA - Kutatóhálózat egységének megőrzéséért!
Védd meg a margitszigeti mókusokat! Egy aláírással támogasd, hogy közterületen csak pórázon lehessen bevinni a kutyusokat!
Taylor Swift elmaradt Bécsi Eras Tour koncertjét hozzuk Magyarországra!
Mentsük meg a Rómait az árvizektől
Igazságot Sebestyén József nemzettársunknak!
Van valami, amit meg akar változtatni?
A változást sosem azok indítják el, akik csendben maradnak. A petíció szerzője kiállt mellette és cselekedett. Ön is ugyanezt fogja tenni? Indítson egy társadalmi mozgalmat egy petíció létrehozásával.
Kezdje el saját petíciójátTovábbi petíciók, amik érdekelhetik
Igazságot Sebestyén József nemzettársunknak!
3290 Létrehozva: 2025-07-11
Vác város közbiztonságának sürgős javítása!
2004 Létrehozva: 2025-07-10
🎤 We Want Stray Kids to Visit Hungary in 2026!
540 Létrehozva: 2025-07-16
‘Kuss’nál kuss!
1259 Létrehozva: 2025-07-01
NEM, A KÉMIAI SZÚNYOGÍRTÁSRA
414 Létrehozva: 2025-07-10
Hétköznaponként nyissák meg a rakpartot és a Lánchidat a budapesti közlekedés normalizálása érdekében!
1755 Létrehozva: 2025-06-30
Óvjuk meg a dunakeszi reptér jelenlegi állapotát!
455 Létrehozva: 2025-07-08
Tisztességes sportfogadást a TippmixPro-n – Tiltsák el az értelmetlen korlátozásokat
150 Létrehozva: 2025-07-14
A kassai magyar oktatás jövője
757 Létrehozva: 2025-07-04
Védd meg a margitszigeti mókusokat! Egy aláírással támogasd, hogy közterületen csak pórázon lehessen bevinni a kutyusokat!
147 Létrehozva: 2025-07-09
Kiállás Farkas Tibor barátunk mellett!
333 Létrehozva: 2025-06-30
Védjük meg falunk élővilágát – kérjük a kémiai szúnyogirtás leállítását és a biológiai módszerek bevezetését Nyúl községben!
87 Létrehozva: 2025-07-11
Petíció a Farkasréti temető összes bejáratának nyitvatartásáért
65 Létrehozva: 2025-07-16
Duchenne-gyermekek életminőségéért – Kérjük a Duvyzat támogatását!
4786 Létrehozva: 2025-06-09
Füstmentes koncerteket akarunk!
41 Létrehozva: 2025-07-14
Tiszta levegőt Százhalombattán és környékén! Átlátható tájékoztatást és valódi intézkedéseket kérünk az olajfinomító ügyében!
121 Létrehozva: 2025-07-04
Petíció a Ferencváros Angyal utca és környezetének forgalmi túlterhelése ellen
87 Létrehozva: 2025-07-02
Felszólítás a Magyar Kormányhoz: Szüntesse meg a diplomáciai kapcsolatokat Izraellel, amíg a népirtás tart!
34 Létrehozva: 2025-07-14
Teyföl Teybegríz
100 Létrehozva: 2025-06-17
Legyen ivókút a József téren!
149 Létrehozva: 2025-07-01