Az akác legyen hungarikum!

Quoted post

nemakác

#2376 Re: Re:

2014-02-16 15:14

#2368: - Re:

Sajnos ez nem így van. A tűzifa főleg az ültetett akácosokból származik, és ezzel nincs is semmi baj. Az a probléma, hogy az akácnak hiába mondjuk, hogy maradjon az ültetvényeken. 300 év alatt az ország leggyakoribb fafajává vált, minden olyan intézkedés, ami a védelmére irányul, hosszú távon nagyon káros. Évtizedek óta rengeteg pénzt költünk arra, hogy a természetes erdőket megvédjük tőle, és nagyon kevés sikerrel.

Semmi bajom az akáccal, mint tűzifával, és abszolút megértem a méhészek álláspontját is, de szeretném ha még az unokáim is láthatnának igazi tölgyeseket és bükkösöket. Nem gondolom, hogy ki kéne irtani az akácot (ez nem is reális lehetőség), de korlátok közé kell szorítani. Mellesleg az EU-s tervezet sem a kiirtásáról szól, nem tudom, ezt honnan szedte a petíció kiírója.

Kérlek olvasd el a cikket, amit belinkeltem, tényleg korrekt, elmondja a méhészek és erdészek álláspontját is :)

http://molnar-v-attila.blogspot.hu/2014/02/a-feher-akacrol-es-az-europai-bizottsag.html

Válaszok


Vendég

#2404 Re: Re: Re:

2014-02-16 17:24:51

#2376: nemakác - Re: Re:

Üdv! A tölgyesek megmentésére fedezték fel az erdőgazdálkodást, ami nem csak a vadak kilövéséből és a fák kivágásából áll.

 

ifjpalyizoltan

#4526 Hol van szó kiirtásról? (Re: Re: Re: )

2014-03-18 15:13:03

#2376: nemakác - Re: Re:  

Tisztelt nemakác!

 

Köszönöm újabb kommentjét!

Az az erős gyanúm van, hogy Ön egyáltalán nem olvasta a petíció preambulumát. Idézem Önt: "Mellesleg az EU-s tervezet sem a kiirtásáról szól, nem tudom, ezt honnan szedte a petíció kiírója."

Hát, őszintén szólva, én sem tudom, hogy Ön honnan szedte ezt, de hogy nem a preambulumból, az biztos.

 

Üdvözlettel!

 

a Kezdeményező

egy nyírségi erdőmérnök