Az akác legyen hungarikum!

Kapcsolatfelvétel a petíció szerzőjével

Ez a(z) Az akác legyen hungarikum! petíció automatikusan generált fórumtémája

ifjpalyizoltan

#4526 Hol van szó kiirtásról? (Re: Re: Re: )

2014-03-18 15:13

#2376: nemakác - Re: Re:  

Tisztelt nemakác!

 

Köszönöm újabb kommentjét!

Az az erős gyanúm van, hogy Ön egyáltalán nem olvasta a petíció preambulumát. Idézem Önt: "Mellesleg az EU-s tervezet sem a kiirtásáról szól, nem tudom, ezt honnan szedte a petíció kiírója."

Hát, őszintén szólva, én sem tudom, hogy Ön honnan szedte ezt, de hogy nem a preambulumból, az biztos.

 

Üdvözlettel!

 

a Kezdeményező

egy nyírségi erdőmérnök

ifjpalyizoltan

#4527 Soha nem volt őshonos (Re: )

2014-03-18 15:16

#2379: -  

Kedves Vendég!

 

Köszönöm hozzászólását!

Felhívom figyelmét, hogy a fehér akác soha nem volt őshonos Magyarországon, sem a Kárpát-medencében, de még csak Eurázsiában sem. Európában 1601-ben jelent meg, hazánkban a 18. század első felében.

De ettől még egy nagyon sokoldalú fafaj és valóban érdemes arra, hogy hungarikum legyen.

 

Erdészüdvözlettel!

 

a Kezdeményező

egy nyírségi erdőmérnök

ifjpalyizoltan

#4528 A Kárpát-medence őshonos fás-szárúi (Re: Akác biztosan hungarikum?)

2014-03-18 15:24

#2380: Biológus hallgató - Akác biztosan hungarikum? 

Tisztelt Biológus hallgató!

 

Köszönöm véleményét!

Felhívom figyelmét, hogy az Ön által linkelt honlap csupán egy elenyésző töredékét tartalmazza a Kárpát-medence közel 300 őshonos fásszárú növényfajának.

A teljes fajjegyzéket 1998 óta folyamatosan  gyűjtöm és frissítem a legfrissebb dendrogeográfiai adatok alapján. A legfrissebb változat megjelent az alábbi műben is:

prof. Bartha Dénes (szerk.): A Sóstói-erdő. 624 o. NYÍRERDŐ Zrt., 2013. Nyíregyháza. (2. melléklet)

Jó böngészést!

Ettől még 'Az akác legyen hungarikum!'

 

Üdvözlettel!

 

a Kezdeményező

a Kárpát-medence őshonos fásszárú növényfajainak támogatója

egy nyírségi erdőmérnök


Vendég

#4529

2014-03-18 19:56

Európa tele van idegen állatfajokkal, amelyeket oda telepitettek. Ilyenek a házityúk (Indiából), kacsa (Kínából), pulyka (É-Amerika),(aranyhal (Kína, Japán), mosómedve és nyuszt (É.Amerika)stb... Ezeket nem kellene előbb kiirtani, mint a magyar akácot? Mellesleg az őshonos ember a neandertháli, nem a Cro-Magnon, vagy Sapiens Sapiens.

Vendég

#4530

2014-03-18 21:41

Nem engedjük kifosztani országunkat!!!!! Bár sajnos
kormányaink 25 éve ebben nyújtanak maximális segít-
séget! Már lassan a levegőt is elveszik tőlünk.....
És vajon mi lesz a jövő nemzedékével!? - Erre még
gondolni sem merek.....A természet védelme egyenlő
az életünk védelmével! Meg kell állítani a pusztítást!!!!!!! TILTAKOZOM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Mundy

#4531

2014-03-19 15:57

Egyet ertek a peticioval! A mehek es a mez egyarant nagyon fontos mindenki szamara!


Vendég

#4532

2014-03-19 16:27

Az akác a MIÉNK!!!Nem adjuk semmiféle EU-s nyomásra sem!!!!!!!

Vendég

#4533

2014-03-19 16:54

Nem szeretnénk, ha az akáccal betelepített homokos területek, akár a Duna-Tisza közén, akár a Nyírségben hamar sivataggá válnának, a kieső méhlegelőkről nem is beszélve. Hiányozna az akác karó, és a stég, ami bírja a vizet, és sok szegény ember tüzelője a könnyen újuló akácerdők fáiból.

Vendég

#4534

2014-03-19 19:34

Ez van! Globalizáció.Az akácméz egésséges,az akác jól ég és gyorsan terjed,igénytelen.Ez nem a a konyhára,nagyúraméknak!
nemakác

#4535 Re: Kb. 10×-szer... (Re: )

2014-03-20 09:01

#4525: ifjpalyizoltan - Kb. 10×-szer... (Re: )

Tisztelt ifjpalyizoltan!

Olvasgattam az előző hozzászólásokat, de nem mind az előző 2360-at. Láttam, hogy jó pár oldallal korábban be volt linkelve. Azért szúrtam be mégis, mert valószínűnek tartom, hogy egy átlag kommentelő nem lapoz vissza, viszont úgy gondolom, hogy csak az egyik oldal véleményének ismeretében nem lehet felelősen dönteni.

Egyébként tisztában vagyok vele, hogy az írás Sipos Ferenctől származik (aki egyébként buzdít mindenkit az írás terjesztésére), Molnár Attila ezt le is írja a cikkében.

Hogy a korábbi hozzászólására reagáljak:

Attól, hogy itthon évezredes erdőgazdálkodást folytatunk, az akác még nem lesz kevésbé invazív. :) Szintúgy attól sem, hogy vannak más invazív fajok is - amik egyébként szintén a környezetvédők fókuszában vannak.

nemakác

#4536 Re: Hol van szó kiirtásról? (Re: Re: Re: )

2014-03-20 09:11

#4526: ifjpalyizoltan - Hol van szó kiirtásról? (Re: Re: Re: )

Tisztelt ifjpalyizoltan!

Olvastam a preambulumot, és tényleg nem is onnan szedtem. A petíció kapcsán lehet hallani TV-ben, rádióban, lehet olvasni újságban rengeteg mindent. Úgy láttam Ön is belinkelt ilyeneket, amiket bátorkodtam elolvasni/meghallgatni/megnézni. Mondhatni a csapból is az folyik, hogy az EU ki akarja irtani az akácot. Mivel Ön ez ellen nem tiltakozott, azt feltételeztem, hogy egyetért vele. Egyébként idéznék az egyik előző hozzászólásából:

"Teljesen biztos, hogy az EU Invasive Alien Species jegyzékéből a rendelettervezetbe bekerülő fajok esetében szinte  a teljes kiirtás vár. Mivel az Unió nem adott semmilyen hivatalos írásbeli garanciát arra vonatkozóan, hogy a fehér akác nem fog bekerülni ebbe a jegyzékbe. Ezért fennáll a reális veszélye annak, hogy amennyiben az akác bekerül a jegyzékbe, rá is a teljes megsemmisítés vár. Ez sajnos  mindent vagy semmit alapon működik."

Kérem, hogy ne nézzen hülyének, és reagáljon érdemben a hozzászólásomra!

Az Ön által belinkelt blogon Lengyel Attila elég kimerítően válaszolt a fenti bekezdésére, korábban Molnár Attila is lehozott egy ilyen cikket. Nem látom, hogy Ön bármelyikre érdemben reagált volna.

Üdvözlettel:

Egy ellenző

Ezt a hozzászólást a szerzője eltávolította (Részletek)

2014-03-20 18:33


Robinia

#4539 mi a magyar akác?

2014-03-20 20:33

Elnézést tudatlanságomért, de meg tudná írni valaki, mi az a "magyar akác"? A fehér akác (Robinia pseudo-acacia) azon egyedei, amelyek Magyarországon vannak? És ha egy egy ilyen "magyar akácot" átviszek a határ túloldalára, akkor már nem lesz "magyar"? És ha visszahozom, megint az lesz? És amik Amerikában vannak, azok is hungarikumok? Vagy csak akkor lesznek azok, ha behozzuk őket? És ha visszavisszük? Köszönöm a választ, előre is!

Vendég

#4540 Akác

2014-03-20 20:43

Legyen Hungarikum , az akác , ha már ez köcsög beképzelt unió nem bír magával ...
Akácrajogó

#4541 Re: mi a magyar akác?

2014-03-20 21:53

#4539: Robinia - mi a magyar akác?

Ez úgy működik, mint a magyar paprikánál. Ha Magyarországon nőtt magyar, ha Amerikában, akkor amerikai, és ha stb....

LengyelAttila

#4542 Re: Biztos ami biztos (Re: Biztos?)

2014-03-20 23:18

#4521: ifjpalyizoltan - Biztos ami biztos (Re: Biztos?)

Tisztelt Pályi Úr!

 

A hozzászólását nem cenzúráztam ki a blogomból, esetleg valamilyen technikai ok miatt nem jelent meg azonnal, de ezt amint tudtam, meg is írtam aggódó hozzászólására válaszolva. Kérdéseire még aznap válaszoltam, ezt is olvashatja a megfelelő bejegyzés alatt. Vádjait ezért visszautasítom, további érdemi hozzászólásait érdeklődéssel várom.

Üdvözlettel,

 

Egy természetvédő

LengyelAttila

#4543 Re: Re: Biztos ami biztos (Re: Biztos?)

2014-03-21 07:27


Vendég

#4544

2014-03-22 01:34

argentinabol nem tudok penz at utalni

Vendég

#4545

2014-03-22 07:51

akác

Vendég

#4546

2014-03-22 12:36


Ha nem lesz akác erdőnk, akkor világhírű mézünk sem lesz.

Vendég

#4547

2014-03-22 16:13

Aki ki akarná irtani az akác erdőket,azt kikötném egy kis időre az erdőbe akácnyílás idején,és remélem megváltozna a véleményeí4

Vendég

#4548

2014-03-22 18:13

Mit akar az EU?
Most az akác,majd a szőlő,alma stb-aztán az ember???
Zümi

#4549

2014-03-23 06:49

Az akácot nem az EU telepítette a Kárpát medencébe,hanem a természet.Ne akarjon ennek is az ura lenni az EU!

Vendég

#4550 Re:

2014-03-23 17:06

#4549: Zümi -

Az akácot nem a természet telepítette be a Kárpát-medencébe, hanem az ember.