Ne szívd a vagyonőr vérét! Menj el dolgozni!

Quoted post

Mészáros Dániel
Ajka

#813 iGazság

2013-11-16 17:43

Én a tavalyi év novemberébe raktam le a vizsgáimat többedmagammal, ebben az évben már munkát is kaptam (év elején), most már nem dolgozok ott (sőt sehol sem, szeretnék egy új vagyonőri munkahelyet keresni), jelzem 23 éves pályakezdő vagyok, akkoriban nagy reményekkel vágtam bele, hogy vagyonőrként megállhatom a helyemet. El tudtam menni egy kezdetben jónak tűnő céghez, a fizetés nem volt rózsás, de hát tapasztalatra volt szükségem a szakmával kapcsolatosan, így hát belevágtam. 2 hónapot voltam ott, de ami lejött nekem: kivénhedt volt bányászok nyugdíj előtt még elmentek herézni, nekem mondták, hogy az egy nyugis hely, nincs sok munka, de azért "figyelni kell". Amíg én életerővel teli vetettem bele magamat a munkába, a többiek csak elvoltak, a munkájukat elvégezték a minimális céllal, semmi +, innen is látszott, hogy a fiatalos lendület mennyi pluszt ad egy ilyen jellegű melóban is. Mondjuk az én testi adottságaim is rendben vannak, meg van a fellépésem, ami nem igazán megalkuvó. Így hát voltam én, az egyedüli huszonéves emg voltak az "öregek", 35-65 ig. Rajtuk inkább már a belefáradás és a kidolgozott élet látszott, állandóan csak panaszkodtak, hogy milyen szar az élet blablabla...
A pénzügy az ország vezetőinek szintjén volt mérhető, szar volt. Mindenféle ilyen olyan juttatás, adó címén levonva, maradt a 100 alatti fizetés. Megbecsülés az jó volt, azon kívül, hogy a főnök elég rendes ember volt, viszont pár kolléga szemét csípte az én kemény stílusom, mondjuk az ő macskajancsi stílusokhoz képest tényleg kemény voltam, ők már bratyiztak mindenkivel, igazából szartak mindenre.
Most a frissítés a pénzügyiek mellett arról szólna, hogy ugyanezek a groteszk őrök maradjanak tovább? Mert én a fiatalokkal sokkal jobban el tudnám képzelni ezt a szakmát. Szerintem a normálisabb réteg simán el tudná vinni a szakmát, persze a szakszerűség és a szabályok betartásával egyetemben, miért kellene az 50+ os emberekre bízni ezeket a dolgokat?

Válaszok

NII

#814 Re: iGazság

2013-11-20 02:49:39

#813: Mészáros Dániel - iGazság

Csak válaszkéntt:....Sok fiatallal dolgoztam eme területen,de kevés volt rátermett,és szakszerű!Ami pedig azt illeti nem kellene kor szerint kritizálni.A vagyonőri helyek különbözőek.Más egy üzletben dolgozni,/a vagyonőri szakma alja/és más egy nem prosperáló telephelyet őrizni!Ég és főld!Míg az előzőben szarnak sem nézik az embert,a másikban nyugodtan dolgozhat,-feltéve,ha becsületes! 5 évet dolgoztam egy áruház láncnak,a két fős őrzést csökentették egyre,és ez alatt 4 vagyonvédelmi cég,5 területvezető váltás volt.Utóljára az adott üzletben 4 üzletvezetőt cseréltek le.Saját pénzen kamerákat állítottam be,és a nem létező elfogási listát is Én vezettem.Erről a területről egy újonan kinevezett területvezető/nő/ miatt távoztam,miután a barátjával lopatott,és a pénztáros sírva fakadt.A kameráimat leszereltem.Más területen dolgozom.Ennek egy éve már.Azóta az üzletben még egy üzletvezető váltás,és dolgozói leépítés volt.Továbbá,ha jól tudom a 12.-dik vagyonőr van a helyemen.A cég 24 kamerát szereltetett fel,és az őr már a bejáratnál egy kis"kutricában ülhet is!Kurvára igazam lehetett,ha ennyit fordítottak a területre!....és még annyit:Hiába a  modern technika,ha olyan személyt ültetnek oda aki a területi üzleti lopásra szakosodott személyeket nem ismeri!Nem szerénység képen mondom,de 95%-át ismertem,és fel is ismertem!.........mégsem volt jó!!!!!!Most legalább nem járok bíróságra,rendőrségi szembesítésre,meghalgatásra./a fentiek tények,dió héjban és minden állításomat bizonyítani is tudom!/