Kérjük vissza a feliratos kópiákat a magyar mozikba!

Quoted post

Zoli

#107 Re:

2013-07-31 21:35

#104: -

Nézd meg DVD-n! Miattad én nem a nyakamat akarom forgatni! Valamint a képanyagra vagyok kíváncsi, nem a feliratra!

Az itt leírt hasonló hozzászólások mind nyafogások! Mert másodlagos igényeket fogalmaztok meg! Hisz ha én speciel "csak " a filmre vagyok kíváncsi (elsődleges ok, amiért vetítik!), "szívjak" miattatok, a + igényetek miatt!?

Válaszok

Erdélyi Tamás
A petíció szerzője

#109 Re: Re:

2013-07-31 22:22:47

#107: Zoli - Re:

Egyszerűen hihetetlen, hogy ennyien nem fogjátok fel: egyáltalán NEM a szinkronos filmek ellen vagyunk, hanem a szinkronos filmek MELLÉ szeretnénk feliratos választási alternatívát is! Még egyszerűbben: legyen egy-két nagyobb filmből elérhető szinkronos ÉS feliratos változat is. Pont.

qnadam

#114 Re: Re:

2013-08-01 00:43:49

#107: Zoli - Re:

pedig a színészek eredeti, helyszínen felvett hangja is a film része ;)


Vendég

#115 Re: Re:

2013-08-01 00:56:34

#107: Zoli - Re:

Újra és újra meg tud ijeszteni, mennyi funkcionális analfabéta létezik ebben az országban.

Laci

#122 Re: Re:

2013-08-01 06:27:30

#107: Zoli - Re:

Már megint ez. Miért írjátok, hogy "kitekerem a nyakam", "forgatom a nyakam" feliratolvasás közben? Nálatok hol a felirat? A hátatok mögött? Meg hogy nem látod a filmet a felirattól. Hát azért egy 4 méterszer 5 méteres vásznon (és van nagyobb is) az a 2 kis sor alul semmit nem takar.

És megint csak: Mit szólnál ha minden film feliratos lenne a moziban és mi mondanánk neked, hogy: Akkor nézd meg tévében, ha szinkron kell.

Nem akarjuk megszűntetni a szinkront, hanem szertnénk ha mi is megnézhetnénk a várva várt filmeket 1. MOZIBAN (mert az teljesen más élmény mint otthon, hidd el), 2. Feliratosan (mert vannak még olyanok, akik megtanulták a látott szöveget gyorsan elolvasni és értelmezni, és szeretik a külföldi színészek eredeti hangját, nem mindig ugyanazt az 5 magyar színészt hallani)

Narancsvirág

#137 Re: Re:

2013-08-01 12:48:23

#107: Zoli - Re:

Hát ennyi erővel te is nézd meg dvd-n, ráadásul abból a szemszögből nézheted a filmet ahogy tetszik és nem kell tekergetned a nyakad!

Egy hallássérült ember nemcsak képanyagra kíváncsi, hanem annak mondanivaló tartalmára, illetve a szereplők között zajló párbeszédekre is, amit csak felirat segítségével tudja megérteni a filmet.

Aki nyafog igazán, az TE vagy! Hiszen a fő problémád, hogy felirat kedvéért nincs kedved fejedet jobbra-balra forgatni. Tudod, nem a legelső sorban kellene ülnöd a moziban..., hanem válaszd középső vagy hátsó sort és megspórolod a fizikai munkát.

Különben is, az egész petíció inkább arról szól, hogy legyen VÁLASZTÁSI LEHETŐSÉGÜNK a szinkron, az eredeti hang, a felirat között egyéni igények szerint, ha valaki moziba akar menni! Mint láthatod, sokan kérik vissza a feliratot, tehát van rá igény és senkinek sem volt teher eddig feliratos filmeket nézni.