Kérem folytassák az InuYasha leadását, mely évek óta szünetel!

Eszter
A petíció szerzője

/ #120

2012-02-15 22:41

Ennek nagyon örülök Lina19, én is hasonlóan jártam, illetve viszonyultam, viszonyulok az Inuhoz, mint ahogy elmesélésed alapján mostanában te. :-) Én kb. fél évvel ezelőtt, de talán már picivel több mint fél évvel ezelőtt (lényeg az, hogy hosszú hónapokkal ezelőtt, nem számoltam pontosan, nem is annyira szükséges) kezdtem el először nézni az elejétől a végéig az egészet. Azelőtt több éve már én is hallottam róla, néha 1-1 rövid részletet néztem belőle a tévében, de akkoriban még nem kötött le, csak ritkán voltam rá picit kíváncsi. Akkoriban inkább a húgomat érdekelte, de nem nézte gyakran, csak néha, ekkor pillantottam bele néha. De őt meg már hosszú ideje nem igazán érdekli, ez van, az ő ügye. Ráadásul akkoriban picit félelmetesebbnek és picit túl komolynak tűnt a sorozat, még néhány rövid apró részlet alapján is. Majd most több hónapja mielőtt elkezdtem először nézni a sorozatot, valamiért hirtelen eszembe jutott és hirtelen elkezdtem kíváncsi lenni a sorozatra. Nem bántam meg, igaz első megnézésre és egy picit másodszori nézés közben is erős, szokatlan volt nekem az egész, de nem nagyon zavart, hajtott a kíváncsiság, az együttérzés az egésszel, tehát nagyon magával ragadott! Néhányszor már végignéztem és én is nagyon megszerettem! Egyrészt azért néztam többször végig, mert megszerettem, másrészt hogy jobban megértsek belőle bizonyos olyan részleteket is, melyeket főleg többszöri nézés során lehet jobban, vagy teljesen megérteni. Mindezt főleg saját tapasztalatból tudom és nem csak ennél a sorozatnál jártam így, hogy vannak dolgok, amiket többszöri nézés során lehet megérteni jobban, vagy teljesen. Még arra is emlékszem, hogy mikor anno 1-1 részletet láttam belőle a tévében, hogy mely jeleneteket láttam főleg: egyik a pókfejes volt, mikor Kagome épp az emberré változott Inu miatt aggódik, hogy meghal és vigyáz rá, tehát azt miután Myoga kíszívta a mérget Inuból azután néhány percig láttam a visszaváltozása utánig (egyik kedvenc részem, legtöbbeknek az, legalábbis ezt tapasztaltam), a másik jelenet, amit láttam akkor, amikor Kikyo a föld alá akarta vinni magával Inut bosszúból az Alvilágba. Legalábbis földbe lehúzós dolog rémlik régről erősen és az csakis az lehet. Meg azt hiszem, egy olyan rövid jelentet is láttam, mikor Inu épp fut (tudom, sok ilyen van, azt nem tudom melyiket láttam, de nem túl lényeges). Lényeg, nagyon megkedveltem és az egyik legkedvencebb sorozatom lett, aminek örülök! :-) Néha arra gondoltam és gondolok, hogy miért nem néztem, kedveltem meg régebben. Na persze így se baj, hogy így alakult. Így legalább nem kellett várnom a 7. évadra (Final Act-ra) a 6. évad után, hanem rögtön nézhettem letöltés után, igaz japánul magyar felirattal. Majd később az 2. nézés után megtaláltam angolul is a 7. évadot. Nem vagyok, nem voltam és szerintem is leszek soha kifejezetten anime rajongó, nem ilyen szemmel nézek valamit és/vagy kedvelek meg valamit, hanem ettől függetlenül. Úgy összességében szeretem is az animék egy kisebb részét (főleg a régebbiek közül), meg nem is, tehát se nem rajongó, se nem utáló nem vagyok, hanem úgy a kettő között közepes mérték alatt egy picivel.

Ha nem gond, linkelhetnéd azt az oldaladat, főleg akkor, ha az idézett szövegeddel kiteszed, kitetted a petícióm linkjét! Köszi. Az idézett szöveg a petícióm linkje elé pedig megfelel! :-) Akkor meg is nézem az oldaladat. És nagyon köszi a felajánlást, valóban segítenél vele! Főleg akkor, ha az oldalad látogatott és ha vannak ott (is) Inu kedvelők.

A korod miatt ne aggódj Lina19, én idősebb vagyok nálad (húszon valamennyi, ráadásul most február 15-én volt a szülinapom, na de ez most mellékes), nem ciki, mindenki azt néz, amit akar, ami érdekli. Ráadásul én mindig is kicsit gyerek lelkű, kamasz lelkű voltam, vagyok és szerintem maradok is, nincs abban semmi cikiség, gyerekesség, vagy bűn, ahogy egyesek gondolják.

Bocsi, hogy ennyit írtam, hajlamos vagyok hosszan is írni (főleg ha épp van miről), nem mindig tudok rövidebben, tömörebben! Szóval remélem nem zavar.

 

Oké Crazza, mint mondtam, nem biztos! Ráadásul akkor majd talán érdemes lenne valahogy levédenem.