Tiltakozás a kutyák számára mindenhol kötelező póráz ellen

Nickname

/ #230

2013-11-26 14:00

Ahol csak tudom, leírom, nem győzőm hangoztatni, hogy: NEM AZ EMBEREKÉ A FÖLD!!!!!!!!! Minden élőlénynek, melyet a Föld a hátán hord, joga van az élethez, a szabad élethez. Csak mi emberek a mérhetetlen önzőségünkkel és hatalom vágyunkkal megpróbálunk mindenkin uralkodni és ezzel szépen tönkre tesszük azt, amitől az életünk függ!!! Az ember a legveszélyesebb és legkártékonyabb élőlény ezen a bolygón! Kiírtjuk a mezőket, erdőket, hogy városok, gyárak épüljenek, ezzel egy csomó állat természetes élőhelyét és élelem forrását felszámoljuk! Csoda, hogy bejönnek az állatok a városba és "támadnak", felforgatnak mindent? NEM! Vagy beszélhetnénk a fatolvajokról, azokról, akik levágják a cápák uszonyát, akik az elefántok agyarát metszik le, stb. stb. stb. Szerintem ez a bűnöző kategória, ezt kell büntetni, de példásan! De itt járnak közöttünk szabadon a rablók, a gyilkosok, az elmebetegek!!! Nem baj? Én ezektől féltem magam és gyermekeimet, nem a kutyáktól! Egyébként, sokat segítene, ha az állam azzal foglalkozna, hogy megismertesse pl. a kutyákat, a kutyák tulajdonságait az emberekkel, sőt gyerekekkel és akkor nem lenne ekkora ellenszenv irányukban. Annak üzenem, aki kikészült attól, hogy kutyaszarba lépett: az nem zavarja, hogy úton-útfélen szemét van eldobva? Pedig azt ember tette, nem kutya! És ott van eldobva konzervdoboz tető, mely köztudottan egy pillanat alatt vágja el az ember bőrét, üveg, mely ripityára tört, mire földet ért (nekem ez vágta el a cipőm talpát!); de ugye még mindig a kutyaszar a probléma!? De esetleg megoldható lenne egy rendelettel betiltani a konzerv doboz gyártást és az üvegben árusított italok gyártását! Hm? Vagy lehet, hogy ez túlzás? Netán hülyeség? Mert nem azzal van a probléma, hogy ezeket gyártják, hanem azzal, hogy egyesek szemetelnek az utcán??? Csak párhuzamot próbáltam vonni dolgok között, remélem, sikerült! Az erdőtulajdonosnak meg üzenem, hogy attól, hogy egy vagy több kutya végig szalad az erdőn, az erdőnek semmi baja nem lesz! A vadállatok teszik tönkre , mert túrnak, lerágják a fák törzsét, mert éhesek - a fent említett okok miatt, valamint a szemetelők és a fekete favágók! Sajnálom, én állatbarát vagyok, az embereket pedig itt nem jellemezném tovább.