Tiltakozás a kutyák számára mindenhol kötelező póráz ellen

Pitbulltulajdonos

/ #138 Tiltakozás ellen tiltakozó pitbulltulajdonos

2013-11-22 11:58

Sajnálom, én amikor olvastam a hírt, hogy ezentúl százezres pénzbírsággal büntetik azt, aki póráz nélkül sétáltatja a kutyáját, örültem neki, és ez a hír jobbá tette a napomat. Aki pedig felháborodik ezen, arról tudom, hogy azért teszi, mert szereti póráz nélkül sétáltatni a kutyáját. Hát, most majd veszi a fáradtságot és ráteszi a pórázt, vagy levizsgáztatja a kutyáját. Jaja, mert nem attól lesz ám a kutyád alkalmas a póráz nélkül történő sétáltatásra, hogy rendszeresen jársz vele kutyakozmetikába és ráadsz egy szép kis kutya pulcsit, hanem attól, hogy kiképzed. Bizony, és ehhez sajnos foglalkozni kéne azzal az állattal, amiről te azt állítod, hogy szereted. Ha szereted, akkor képezd, tréningezd. Kíváncsi vagyok, hogy hány lázadozó kutyája elé lehetne letenni egy másik kutyát, macskát vagy nyulat anélkül, hogy totálisan kezelhetetlenné válna. Van itt egyáltalán a petíció aláírói és a tiltakozók közt valaki rajtam kívül, aki mondjuk jelenleg is tart egy élő nyulat, kifejezetten azért, hogy a kutyája még egy ilyen élőlény mellett is kezelhető legyen? Nos? Senki? És persze gondolom csak velem történt olyan, hogy sétáltatás közben nyitott kapu mögül kirontott egy kutya és fejbe kellett rúgja a támadó ebet, hogy védje a saját kutyáját? És nyilván senki, de senki nem is hallott még egyetlen olyan esetről sem, hogy pórázzal sétáltatott kutyára támadt póráz nélkül sétáltatott kutya? Hát komolyan mondom én még ennyi felelőtlen önző ebtartót még nem láttam egy helyen.