Tiltakozás az egész napos iskola ellen

Vendég

/ #358 Felháborító

2013-08-28 17:27

Ezt nem értem ne akarja már azt senki komolyan mondani hogy egy gyermeknek jobb helye van az óvodában vagy az iskolában mint a családja mellett.Nekem még van egy kis időm hogy iskolába mennyjenek a gyermekeim de már előre félek tőle el sem tudom képzelni hogy délután négy óráig ne jöhessenek haza ez felháborító.Az óvodába is csak akkor írattam őket amikor már kötelező volt és semmiben nem voltak lemaradva azoktól a gyerekektől akik bölcsisek voltak már másfél évesen vagy esetleg hamarabb.Van aki azt mondja hogy ott fog szocializálódni ez butaság az a szocializált gyermek akitől igyekeznek minél hamarabb "megszabadulni" a szülők és beadja bölcsibe és ott majd szobatisztaságra tanítják legalább nem az anyukának kell igen van ilyen is én ismerek és annak örül hogy az ő gyermeke nem sír ha mennie kell bölcsibe vagy oviba mert szeret ott igen azért mert otthon nem foglalkoznak vele. Hát igen ezeknek a gyerekeknek jó lesz a délutánig tartó iskola is .De az én gyermekeim szeretnek itthon szeretik az idejüket a közelemben tölteni és ez engem örömmel tölt el.Meg kell hagyni a választás jogát a szülőknek hagy döntsék el hogy szükségük van e a napközire.És végül hogy nem lesznek túlterheltek a gyerekek akkor hogy van az hogy aki eddig is igényt tartott a napközire mert majd ott a tanárokkal megcsinálják a leckét vagy gyakorolják amiből gyengébb azoknak a gyerekeknek még este otthon is tanulni kell.Az előttem hozzászólók közül azt írta valószínűleg egy tanár hogy de hát A GYEREKNEK EZ CSAK JÓ ÉS SZABAD LESZ AZ EGÉSZ ESTÉJE!! könyörgöm még jó hogy aludni hazaengedik vagy egyáltalán engedik őket és nem találnak ki nekik valami éjszakai elfoglaltságot.