Diana Gabaldon: Outlander 3. rész kiadása


Vendég

#26

2015-04-14 13:47

Imádtam a könyvet és most fejeztem be a második kötete és minél hamarabb szeretném belevetni magam a következő könyvbe! :-B

Vendég

#27

2015-05-24 13:27

Mivel nagyon magával ragadott a megjelent két kötet,minél előbb szeretném elolvasni a folytatást is.Nagyon hálás lennék,ha minél előbb kézbe vehetném,ugyanis TV-t nem nézek évek óta.Előre is köszönöm!!

Vendég

#28 Re:

2015-06-02 11:25

#3: -  

 Szia!

Ha te már olvastad a hét könyvet nem osztanád meg velem a tartalmukat mert ahogy elnézem itt is húsz évnek kell eltelnie mire történik valami. Én az első kettőt olvastam és tűkön ülök akár a 3. részért is, de vagy" gyorsan" megtanulok angolul, vagy ebben az életben már nem jutok hozzá magyarul. Kár, hogy a magyar kiadók tömegesen dobják a piacra akár az x.-ik kiadásban is bizonyos regényeket, addig egy rajongói petíció nem hatja meg őket. Szerintem nálunk DVD-n sem fog megjelenni, pedig nagyon csini és nívós az angol megjelenés, ahogy láttam a promóba.

Üdv :

Nagy Timi


Vendég

#29

2015-07-28 14:57

Mert tetszett a regény 1. 2. kötete,szeretném a harmadikat is elolvsni,hamarosan.

Vendég

#30

2015-08-09 16:52

A könyv rendkívül érdekes,olvasmányos szórakoztató és izgalmas, romantikus és kőkemény egy idegen világ megismerése mellett az angolokat is igen kevéssé ismert oldalukról világítja meg.Nagyon várom a folytatását! Klára
parafa

#31

2015-09-08 19:02

Már szeptember van ! Sztem csak hiteget a kiadó, ennyi idő alatt már rég le lehetett volna forditani, vagy legalább egy pontos időpontot mondani. Annyi szenny könyvet jelentetnek meg, ezt meg nem. Ki érti ezt?


Vendég

#32

2015-09-24 07:53

Én már teljesen letettem a könyv megjelenéséről. Több levelet is írtam a kiadónak, nem csak ezzel a könyvvel kapcsolatban, de egyikre sem méltóztattak válaszolni. Kár, hogy a könyvmolyképző vette meg a kiadási jogokat, más kiadóval többre jutottunk volna. Már nem veszek több könyvet tőlük, mert nem érdemlik meg, pedig rengeteg könyvük sorakozik a pocomon.


Vendég

#34

2015-10-29 14:55

Az Outlander c. könyv 3.részének magyarul történö megjelenése érdekében

Vendég

#35 Re: lassan de történik valami =)

2015-11-02 17:32

#33: - lassan de történik valami =) 

 remélem ez már tényleg bekövetkezik!


Vendég

#36

2015-11-17 21:08

Szeretném elolvasni a regény összes részét.
Deák Judit

#37 Petició

2015-11-17 21:10

Az  Outlander regény összes részének magyar nyelvű kiadását kérném.


Vendég

#38

2015-12-05 13:18

Beleszerettem a történetbe és hiányzik a folytatása
Azt hiszem, Outlander-függő lettem
Virág

#39

2015-12-08 11:04

Most hívtam a kiadót és.... kapaszkodjatok meg! Január, vagy február a megjelenés... Csak akkor nem tudom, hogy miért igérgetnek karácsonyt. Roppant bosszús és csalódott vagyok! Inkább adnák át másnak a lehetőséget a kiadásra, aki VALÓBAN szeretné megjelentetni! Azt hiszem innentől kezdve mondhatnak bármit, csak akkor hiszem el, ha a kezemben van.


Vendég

#40

2015-12-10 09:20

Mert szeretném elolvasni a harmadik részt minnél előbb. A film elnaggyázza a történetet.
be

#41 Re:

2015-12-15 17:12

#39: Virág -  

 Hát ez dühitő, és apszolut butaság üzleti szempontból! De én is csak akkor hiszem el most már ha a kezemben tartom. Röhej, de lehet, hogy hamarabb fogjuk filmen látni, mint olvasni.

Virág

#42 Re: Re:

2015-12-16 21:44

#41: be - Re:  

Én sem nagyon értem miért is éri ez meg nekik :S Lehet, hogy így ösztönöznek minket a világnyelvek irodalmi szinten való elsajátítására :D De viccet félre téve nem korrekt a viselkedésük, írtam nekik levelet is ezzel kapcsoaltban, de persze semmi válasz. Ahogy másoktól hallom, náluk ez a szokás :S 


Vendég

#43

2016-01-14 21:36

2016. január van és még mindig semmi ! Többé nem veszem a kiadó kiadványait, Ti se vegyétek ! Azért legalább egy választ megérdemeltünk volna !

Anita

#44

2016-01-17 17:37

Most február/március az ígért dátum, de én már csak akkor hiszem, ha a kezembe foghatom... elhiszem, és alá is írom, hogy a nyelvjárás és a speciális szavak nem egyszerűek, de ennyi idő több, mint elegendő annak, hogy utánajárjanak ezeknek. Megírni se tartott eddig, pedig az a nagyobb meló... A 2. kötet 4 éve jött ki magyarul, ennyi idő alatt nem sikerül megoldani, akkor én a munkáltató helyében könnyes búcsút vennék az ilyen fordítótól. Azt nem is nézem már, hogy az eredeti megjelenése a Voyagernek 1993, ami 23 évvel ezelőtt volt. Diana Gabaldon most írja a 9. könyvet, és még nem tudni, hogy utána lesz-e még. Ilyen tempóban az 20 éven belül nem jelenik meg magyarul. Angolul meg se próbálom, ha egy hivatásos fordítónak annyi idő kell hozzá, amennyi másnak kijárni a középiskolát vagy alapdiplomát tenni...


Vendég

#45

2016-02-10 13:25

Úgy tűnik ezzel a sorozattal nem halad a fordító előre. Pedig mennyi egyéb silányul megírt könyv jelenik meg kilószámra, ami értelmes azzal nem igazán foglalkoznak.

Kár érte, szerintem nagyon jól megírt mindkettő, amit magyarra lefordítottak.

Ha tudnék angolul már régen elolvastam volna őket.


Vendég

#46 Re:

2016-02-10 15:47

#45: -  

 Nagyon át lettünk verve ! Most már csak azért drukkolok, hogy olyan csatornán is leadják a filmeket, amely tömegek számára is elérhető. Akkor talán az első két kötet jobban fogyna, és a kiadó is megtáltosodna.

A könyvek meglehetősen vaskosak, és aki nem hallott még róla, esetleg ezért sem veszi, és nem tudja mit is veszít.

 


Vendég

#47

2016-02-12 13:14

Azt nem èrtem , hogy melyik filmes evadhoz kotnek a megjelenest? Remelem a 2.
Mert a 2. Evad aprilis 9. en indul kulfoldon.Ehhez kepest az Axn -en gondolom jo par honap varakozas lesz.Ősznel hamarabb nem hiszem ,hogy olvashatjuk. :(
Virág

#48 Re:

2016-02-19 08:59

#47: -  

Még az elsőhöz kötötték... Vártunk,vártunk, eljött a filmes megjelenés és: SEMMI.

Pár napja Facebookon azt írták, hogy március végére kijön, felsorolták a visszalevő munkafolyamatokat kb. időre lebontva, eddig ez volt a legrészletesebb tájékoztatás, de hogy igaz-e... ki tudja. Nem tudom mit gondoljak. Egy biztos, én nem veszek többet Könyvmolyképzős könyvet (az Outlanderen kívül persze :), inkább várok és letöltöm később. Rajtam ne legyen haszna egy ilyen társaságnak!!!


Vendég

#49

2016-02-27 14:42

A könyvvásárlás bojkottálása nem jó ötlet, mert visszafelé sül el: ha nem fogy egy könyv, akkor végképp nem fogják kiadni a folytatásokat.

Virág

#50 Re:

2016-03-01 19:26

#49: -  

Ahogy írtam az Outlander 3-at természetesen megveszem, mert dobogós nálam. Biztosan jól fog fogyni, hiszen nagyon sokan várunk rá évek óta, de sajnos nem hiszem, hogy ettől a kiadó megtáltosodna és hipp-hopp folytatná a szériát. A többi Könyvmolyképzős könyvnél tartom magam a véleményemhez. Nem biztattam másokat bojkottra, se egyetérteni, se követni nem kell, de én csalódtam bennük. A hitlességük nulla, az ügyfélszolgálat szintén, pedig az olvasókból (belőlünk) élnek. Nem gondolom, hogy nekünk kellene megköszönni, hogy nagy nehezen hajlandók kiadni egy könyvet, hiszen ezzel foglalkoznak, ebből van bevételük. Elég sok könyvet vettem a kiadótól az évek alatt, de ez a hozzáállás nem megy át nálam a szitán. Pl. egy udvariasan megírt magázós érdeklődő levélre, több hét (!) elteltével tegezve (!) válaszoltak (azt se tudták, hogy ki vagyok, de letegeztek és ahogyan...) Nem vagyok vaskalapos, de én is ügyfeles vagyok, ha én írnék tiszteletlen, copy paste leveleket, amik tele vannak szándékos félrevezetéssel... hát... No comment. Nálam elásták magukat. Jó mélyre.