4-es metró kontra 153-as busz

Kapcsolatfelvétel a petíció szerzőjével

Ez a(z) 4-es metró kontra 153-as busz petíció automatikusan generált fórumtémája


Vendég

#1

2014-03-30 19:15

Felháborítónak tartom, hogy nem gondolnak a Gazdagréten élőkre. Hiszen elég sok rokkantnak nyújtott segítséget, hogy közvetlenül le tudtak szállni a Pető Intézetnél, vagy esetleg akik az ÁVF-re jártak, járnak, vagy teszem azt a Szent Margit Gimnáziumba. Nincs kisegítve azzal, hogy elindítottak egy 153A jelzésű járatot. Kérjük vissza az eddig megszokott járatunkat és ne kényszerítsenek bennünket a metro használatára. Vagy ha igen akkor a Gazdagréten élőknek tegyék lehetővé, hogy kedvezményes vonaljegyet tudjanak vásárolni. Ha már itt tartunk, akkor ezt megtehetné a BKK vagy a XI. kerületi Önkormányzat vezetősége is, hogy Gazdagréten belül is kedvezményesen utazhassunk. Ugyanis ha lemegyek vásárolni, akkor ez plusz költség ami megterheli minden ember zsebét, nem mindenkinek van kocsija. Minden alkalommal gyalog megyek le és gyalog hozom fel a nehéz csomagjaimat, mert nincs bérletem és plusz pénzem sincs arra, hogy jegyet váltsak a BKK járataira. Azt inkább az unokámra fordítom. De köszönöm szépen, hogy ennyire nem törődnek az itt élőkkel és valami nagy okos kitalált valami "okos megoldást, amely elég életszerűtlen", bár nem ez az első és utolsó ilyen döntésük volt. Hibás döntéseket hoznak. Embertelenek.
kerekesszék

#2

2014-03-30 19:24

Oké a munkába való bejárásom, kerekesszékkel érdekes lesz hétfőtől! Eddig 153-as busz Alsóhegy utca (Karolina út) most 139 busz Bach csomó pont és onnan kerekesszékkel tovább a Villány út 67 szám alá, ez tűnik a legjobb választásnak, na most ez jó időbe még elmegy, de mi lesz télen?
Valamit muszáj lépni mert ez nem meg felelő és rajtam kívül lakik még olyan család ahol mindkét gyerekük mozgássérült és napi szinten járnak be a Pető intézetbe, illetve több család van!!! Nekem mindegy melyik busz lesz ami a Móricz Zsigmond Körtérre megy csak alacsony padlós legyen és a Gazdagréti térről a Móriczig közlekedjen.

Vendég

#3

2014-03-30 19:41

A 153A menjen a kopaszi -gátig, a metró érintésével és a 153-as maradjon a régi vonalán.

Vendég

#4

2014-03-30 21:09

Ha ennyire fontos a 4-es metró használata, miért nem jó ha az emberek a Móricz Zsigmond körtéren szállnak fel rá? Ott is van megállója. Nekünk meg sokkal gyorsabb a bejutás az egyik legnagyobb csomóponthoz Budán ha visszaállítják a régi útvonalát a 153-as busznak.
ikrek

#5 #5

2014-03-31 10:23

Két mozgássérült kislánnyal(egyik mozgássérült babakocsiban,másik nehezen mozog)jártam a Pető Intézetbe a 153-as busz jóvoltából,amit most legalább két átszállással tudok megvalósítani,nagyon szeretnénk visszakapni a 153-t.

Vendég

#6

2014-03-31 10:51

Felvagyok háborodva,hogy mindenről más dönt !Senkit nem kérdeztek meg a 4-es metró épíésével kapcsolatban ki ellenzi és ki miért támogatná.Engem nem kérdeztek meg az biztos!!!De ha már 10x annyi időbe és pénzbe került mint más országnak,akkor már ne bolygassák meg a többi közlekedési útvonalakat!Én rendzeresen jártam a gyerekekkel a Móricz-ra és könnyebbség volt,hogy nem kellett kisgyerekkel+babakocsival(+gyerekkel)átszálnom!Másrészt Édesapám mozgáskórlátozott és sok tolókocsis gyermek és felnőtt jár ezen az útvonalon!!!!Mielött meghoznak egy ilyen döntést,vegyék a fáratságot és elötte mérjék fel mennyi kisgyermeke,idős,és mozgáskórlátozott jár ezen a szakaszon!!Én is könnyelműen döntenék más felett ha nagyívben le se sza..-nám ,hogy mi lesz ezután veleük!!!!Üljön be egy kerekesszékbe és menjen nap mint nap az új útvonalon,vagy két gyerkkel babakocsival oda vissza !!!JA!És fizessen 2 x annyi utikölséget!!!MERT ÉN EM FOGOK AZ BIZTOS!!!!!

Vendég

#7

2014-03-31 11:18

BKK busz
T.Cím!
Az alábbi észrevételeim lennének a buszjáratok tervezett átalakításával kapcsolatba.
Nagyon szépen leírják a járatok sűrűségét, de azt nem, hogy a menyivel növekszik meg a menetidő.(153-as) Nem akarom a városnézést! Tisztelettel arra kérem Önöket, a lakótelet többi autóbuszt használójával együtt, hogy ezt a járatot hagyják meg az eredeti útvonalon közlekedni! Nagyon sok nyugdíjas és kismama, pl. csak a Móricz Zs. körtérig utazna a Fehérvári úti piacra, ill. az egészségügyi központig. Feleslegesen ne terheljék az utazó közösséget az átszállásokkal. Miért kell a várost körbe utaznia annak, aki pl. valamelyik villamossal utazna tovább. Nagyon rossz ötletnek tartom, hogy Őrmezőre bezsúfolják a rengeteg járatot, ami tudomásom szerint az ott lakoknak sem tetszik. Tehát a 153-as autóbusz vonalát NE VÁLTOZTASSÁK meg!!!! Maradjon a járat útvonala: Gazdagréti-tér, Budaörsi út, Villányi út, Móricz Zs. Kőrtér. A változtatással a lakótelepen lakó mozgássérültek közlekedését nehezítenék meg, akik a Pető Intézetbe járnak.
Másik járat, ami szintén minket Gazdagréti lktp-en lakókat súlyosan érint a 139-es busznak a menetrend ritkítása. Nem tudom, hogy mire alapozták ezeket a terveket, de szerény véleményem szerint semmilyen hatástanulmány nem történt az utazóközösséget illetően. Budapestnek ez a lakótelepe rendelkezik a legtöbb lakóssal, innen járnak az emberek dolgozni, tanulni a szélrózsa minden irányába és ez idáig tudtommal a nagyon- nagy többség meg volt/van elégedve a jelenlegi buszközlekedéssel.
Kérem, szíveskedjenek a leírtakat figyelembe venni.
Tisztelettel:
Papp Sándor
Én

#8 153 és 153 A

2014-03-31 11:20

Így van! bár én nagyon ritkán járok a 153-as buszal, de nagyon jó volt, hogy viszonylag gyorsan be lehetett jutni közvetlenül a Móriczra! Tegyék vissza a 153-as buszt az eredeti útvonalra és az A menjen le a metróhoz. Szerintem nem lesz annyi ember aki Gazdagrétről metrózik, hogy 2 busznak is be kellene mennie a metróhoz.
Ez szubjektív vélemény :-)

Vendég

#9

2014-03-31 20:24

Bizony, nagy szamárság volt ez a járatmódosítás! Ebből is az látszik, hogy nem a közlekedés jobbá tétele lebegett a döntéshozók szeme előtt, hanem inkább annak ellehetetlenítése! Gratulálok hozzá!
Nicknév

#10

2014-03-31 20:54

A 153-as új útvonala is valós igényeket szolgál ki, de ettől még nem kellett volna a régi járatot teljes mértékben megszüntetni.
A BKK M4-es véleményező oldalán vajon nem elegen jelezték, hogy ez probléma lehet? A Pető és ügyfélköre figyelmen kívül hagyása nem vall túl nagy szociális érzékenységre, nekik éppen hogy nagyon megterhelő az átszállás.

Vendég

#11

2014-04-01 17:52

Számtalan emberrel beszéltem a lakótelepen, mindenki nagyon fel van háborodva azon, amit a gazdagréti lakosokkal műveltek. Teljesen fölösleges volt ennyiféle buszt beállítani, csak a környezetet szennyezi! Miközben ami már 27 éve is jól működött buszjárat, a 153-as, azt teljesen tönkretették! Nem akarunk Kelenföldre menni és Őrmezőre sem reggelente! Nincs időnk sétabuszocskázni, időre megyünk dolgozni. És hazafelé is a körtérről tudunk hazaindulni. Miért kényszerítenek minket arra, hogy időben 3-szor annyi ideig utazzunk? Nem csoda, hogy ilyen élhetetlen lett ez a város! A hozzáértő emberek figyelembe sem veszik Gazdagrét lakosainak kérését! Nagyon szomorú, hogy itt tartunk! Ilyen alapon miért nem irányítják az összes buszt Kelenföldre, a Budaörsit is?! Ők eljuthatnak a körtérre, mi nem???

Vendég

#12

2014-04-01 19:42

Nagyon örülünk, hogy van közvetlen járat a Kelenföldi pályaudvarhoz, de a 153-as busz útvonala túl lett bonyolítva. Viszont a Móricz Zsigmond körtérre nemcsak a Pető utcai intézet miatt, de reggelente diákok százai mennek a József Attila, Szent Margit, Szent Imre Gimnáziumokhoz, a város távolabbi pontjaihoz a körtér érintésével. Nem mindegy, hogy 15-20 perc alatt benn vannak, vagy a jelenlegi járattal 35-40 percet zötykölődhetnek.
Várday

#13 Re:

2014-04-01 20:08

#12: -

Ez így igaz! Az én fiam is arra jár suliba.


Vendég

#14

2014-04-01 20:09

153-as busz maradjon a régi útvonalon közvetlenül a körtérre, 153A busz menjen az új útvonalon a pályaudvar érintésével.
Ps

#15

2014-04-02 08:40

Tisztelt illetékesek!!!

A 153 busz új vonalába, ha már ennyi energiát, pénzt belefektetek, hát maradjon, ha már nem vették figyelembe a sok Gazdagréti lakos hozzászólását a járatok módosítása előtti vélemények kikérése során. Viszont teljesen feleslegesen állították üzembe a 153A járatott, mivel mindkettő érinti a 4-es metró végállomását. Javaslat: szüntessék meg a 153A járatot, viszont KÖVETEKJÜK a 153-as menetsűrűségének a megváltoztatását, min. 10-15 percre.
Csúcs időben 10, azon felül 15 perc. Másik KÖVETELÉSÜNK, hogy állítsanak be egy olyan járatott, mint a valamikori 27 –éve nagy elégedettséggel közlekedtetett 153-as járat volt. Gazdagréti-tér, Budaörsi út, Villányi út, Móricz Zs. Körtér, (vissza út) Kosztolányi D. tér stb.
Vegyék figyelembe a diákok százait, akik a József Attila, Szent Margit, Szent Imre Gimnáziumokhoz, és a város távolabbi pontjaihoz a körtér érintésével jártak/járnának iskolába, de a munkába járókat is ide kell sorolni. Jelen esetben 15-20 perccel előbb kell elindulniuk, ami az egész család megszokott ritmusát felborítja. Végezetül a lakótelepen élő mozgássérült embertársaink életét nehezíti/keseríti meg az a tény, hogy kereke székkel nem tudják, megközelíteni a Pető Intézetet, ahová dolgozni, ill. rehabilitációra járnak. A sok kellemetlen átszállást és felesleges városnézést már többen megírtak én csak utalni szeretnék rá.


Vendég

#16

2014-04-02 08:53

Nem csak a Pető Intézet, de a Fehérvári úti rendelőintézet, a piac, valamint az Allee sem érhető el átszállás nélkül.

Vendég

#17 Re:

2014-04-02 09:42

#4: -  

 


Vendég

#18

2014-04-02 09:44

tegyékvissza a 153as régivonalát Várhegyí Éva

Vendég

#19 Re:

2014-04-02 09:45

#18: -  

 

én-e

#20

2014-04-02 11:22

A 139-es vonalán ki a bánat kérte, hogy nevezzék át jó pénzért a régi megszokott megállókat??????!!!!!!!!Nagyon sok felesleges pénze van a BKK-nak????? Legyenek olcsobbak a jegyek!!!

Ezt a hozzászólást a szerzője eltávolította (Részletek)

2014-04-02 12:20



Vendég

#22

2014-04-02 14:37

Könnyű azoknak menetrendet összeállítani, akik mercedes-szel járnak ide-oda! Járjanak ők is 30-eves csotrogányokkal, amiknek ajtaján télen fütyül be a szél, a csuklósbuszok csuklójánál beesik az eső!

Vendég

#23

2014-04-02 15:40

Tényleg! Mi a búbánatnak kellett átnevezni a megállókat (és nem csak Gazdagréten!)?
Apa

#24

2014-04-02 19:09

Hát ez tényleg nem semmi, ma reggel a fiam az Infó-parkba ment dolgozni. Gondolta felül a remek 153-asra és gyorsan ott is lesz. A távolság az én becslésem alapján talán 6-7 km lehet. Mindezt a remekül közlekedő járat 45 perc alatt tette meg. El is késett a munkából. Most azt mondta,hogy inkább átszállással megy holnap,de ez csak 3 átszállással lehetséges a Budaörsi és a Villányi út felől, 45 perc menetidő, miközben még csak a kerületből sem ment ki. Nem tudom ki kérte a városnéző kelenföldi kerülőt, de ezzel az erővel a Citadellához is felmehetne, ott legalább tényleg szép a panoráma.

Vendég

#25

2014-04-02 19:17

Borzasztóan felháborít, hogy ilyen kegyetlen módon kibaltáztak velünk, Gazdagrétiekkel.Nem elég, hogy a 153-as vonalát eszetlenül megváltoztatják, meg vonják tőlünk a közvetlen járatott a Móricz felé, még a megszokott buszmegálló neveket is,ami évtizedek óta megszoktunk, ésszerűtlenül átírják. Úgy látszik nagyon sok felesleges pénze van a BKK-nak. Jól meggazdagodtak rajtuk utazókon és most ilyesmire herdálják a forintokat, miközben ócska rozzant buszokat állítanak forgalomba.



Fizetett hirdetés

3000 embernek fogjuk hirdetni ezt a petíciót.

Tudjon meg többet...