Az akác legyen hungarikum!

Az akác legyen hungarikum! / Közlemények / Közeledik a cél... / Hozzászólások


Vendég

#326

2014-02-17 20:44

Aláírás gyűjtés kell az akác megtartásáért, mert az EU-ban az akácfa léte került veszélybe. Természetesen védük az őshonos erdőket, de ahol csak az akác marad meg, ott mi más legyen. Véd a futóhomok ellen, jó tüzifa, ezt is meg kell említeni. És emberek megélhetése függ tőle.

Vendég

#327

2014-02-18 06:37

Üdv mindenkinek!
Gratulálok a kezdeményezéshez, Zoltán!
Ne engedjünk már mindent ki a Magyar kézből, osztom, hogy minél többen aláírhassák ! További sok sikert !
Ődv: Éva

Vendég

#328

2014-02-18 13:55

egyetértek

Vendég

#329

2014-02-18 13:56

egyetértek Csoli
csoli

#330 Re:

2014-02-18 13:57

#329: -

egyetértek


Vendég

#331 AKÁC

2014-02-18 17:52

Jusztícia
Csatlakozom az akác hungarikummá tételéhez. Ne hagyjuk, hogy úgy járjon mint a Szabolcsi alma, a szőlő. Azért fizettek a brüsszeli nagyurak ha kiirtják a gazdák. A cukorgyártásunkat is tönkretették, elrabolták. Okos a kezdemányezés és terjesszük minél többen!!!!

Vendég

#332

2014-02-18 18:52

unió?-fafejü bürokraták gyülekezete!!!

Vendég

#333

2014-02-18 18:58

Szólj hozzá!Tisztelt Zoltán! Én csak azt nem értem, - mint a cikkből kiderült -,hogy természetvédők miért lobbiznak táplálékot adó fák kiírtása mellett?

Vendég

#334

2014-02-18 19:25

EU-s elmebajosok... erre még felhívnám a figyelmetek.... EU-tanázia már az akác is?
Az akác nem öshonos? A krumpli, de még a kukorica sem, a "zsidrák és a cigány" sem! - Ezzel az erővel különböző "embercsoportokat is" ki kellene takaritani innen, akik szintén nem őshonosak... Ráadásul, élősködnek és társadalmilag is nagyon károsak....

- Az akáctól is féltek?.. Vagy a karóbahúzástól?

- Igen nagy bünötök lehet...
Mi ezt is túléljük, mert a MAGYAR EMBER kemény mint az akác, de ti ne legyetek benne biztosak...
Ahogy Petőfi irta:
"Hiszem én, hogy a nemzet,
Mint a fák tavasszal megifjodnak,
de ti hernyók új lombot nem hoztok,
Sőt a régit is leeszitek."

Szijártó László ny.

Vendég

#335

2014-02-19 11:04

Csatlakozom!

Vendég

#336

2014-02-19 11:16

Nem hagyjuk kiírtani a terméset gyógyító erejét

Vendég

#337

2014-02-19 12:47

Nagyon szívesen!

Vendég

#338

2014-02-19 17:23

Az akácmézet a családom is nagyon szereti.Nagyon jónak tartom a kezdeményezést.

Vendég

#339

2014-02-19 20:54

Köszönöm szépen a fáradozását sok sikert jó egészséget és bölcsességet a munkájához.

Vendég

#340 Re:

2014-02-19 21:46


Vendég

#341 Re:

2014-02-19 21:48

#333: -

Kérem, olvassa el ezt az írást, ebból sokminden kiderül. A blogon még további 4 jegyzet is van az akácról, amely rávilágít a vele kapcsolatos problémákra (hasznokra is)

http://molnar-v-attila.blogspot.hu/2014/02/dr-varga-zoltan-professzor-az-akacrol.html?spref=fb


Vendég

#342 Re:

2014-02-19 21:53

#25: -

Nem őshonosak, de nem is invazivak, igy termeszetesen nem. Az akác nem őshonos faj ÉS egyben invaziv is. Nem midegy. Csak sajnos a médiából rengeteg félrevezető információ jön, rosszult használt fogalmakkal. Az emberek jelentős része pedig nem néz utána annak, amit olvas és amit aláír. Szomorú.

Részletek ezeken a linkeken:

http://molnar-v-attila.blogspot.hu/2014/02/harom-az-akaccal-kapcsolatos-fogalomrol.html

http://molnar-v-attila.blogspot.hu/2014/02/ismet-az-akacrol-nem-minden-idegenhonos.html


Vendég

#343 Re:

2014-02-19 21:59

#264: -

Nem, nem kellene betiltani. Az egyik "csak" nem őshonos, a másik, az akác pedig nem őshonos ÉS invazív. Hatalmas nagy különbség!!!!

Részletek itt:

http://molnar-v-attila.blogspot.hu/2014/02/ismet-az-akacrol-nem-minden-idegenhonos.html

http://molnar-v-attila.blogspot.hu/2014/02/harom-az-akaccal-kapcsolatos-fogalomrol.html


Vendég

#344 Re:

2014-02-19 22:01

#28: -

Az egyik "csak" nem őshonos, a másik, az akác pedig nem őshonos ÉS invazív. Hatalmas nagy különbség!!!!

Részletek itt:

http://molnar-v-attila.blogspot.hu/2014/02/ismet-az-akacrol-nem-minden-idegenhonos.html

http://molnar-v-attila.blogspot.hu/2014/02/harom-az-akaccal-kapcsolatos-fogalomrol.html


Vendég

#345

2014-02-19 22:07

Tisztelt ifj. Pályi Zoltán Úr!
Gratulálok kezdeményezéséhez! Több Önhöz hasonló, hazáját és földünk kincseit szerető, védő hazafira lenne szüksége kis országunknak. Csak arra kérem, ha bármely más területen kell kiállni honfitársainkért (Malév és sorolhatnám), értékeinkért, kincseinkért, akkor Ön is álljon melléjük. Szerintem, amikor szükségünk van egymásra, össze kell fogni akkor is, ha nem éppen saját mindennapi megélhetésünkért kell kiállni.Ezt az összefogást kell példaként továbbadnunk a fiataljainknak is ahhoz, hogy országunk kincsei, értékei, polgárai a miénk maradjon és megvédhessük azt az utókornak, gyermekeinknek, unokáinknak. Amikor az én vállalkozásomat tették tönkre, sokan nem merték felvállalni véleményüket, féltek, hallgattak. Tudtam nagyon jól, sokan velem vannak, de féltik állásukat, családjukat. Így egy szűk baráti és családom volt, akik segítettek túlélni a legnehezebb éveket. Helyi média vállalkozásom volt, pártatlan és független, amelyet a jelenlegi kormánypárt emberei tettek tönkre, zárták be diktatórikusan, vették el azt, amit én felépítettem. Nem hagytam magam, két pert megnyertem ellenük, fizetésre kötelezték őket, ettől még a Kalász Tv nem működhet. Most kártérítési pert is indítok. Nem adom fel. Önnek és ennek az összefogásnak sok sikert kívánok és üzenem, senki ne adja fel. Csakis a széleskörű nyilvánosság és összefogás tud segíteni.
Üdvözlettel: Sárosi Tiborné - Kalász Tv - Budakalász

Vendég

#346

2014-02-22 12:15

Az akácfát ne merje kivágatni az Unió, mert nekünk szükségünk van az akácmézre,meg a fára.
Már nagyon sok kárt tett az országnak az Unió,szőlőtőke kivágása, állatállomány kivágása, gyárak lebontása stb.

Vendég

#347

2014-02-25 10:15

Köszönöm, és hálás vagyok, hogy van olyan ember, aki határozottan, és komolyan kiáll az akác hungarikummá nyilvánítása mellett! Sok sikert!

Vendég

#348

2014-02-26 21:03

Kedves Zoltán!
Köszönet a munkádért,további kitartásodért! És természetesen mindazoknak, akik eddig már támogatták az ügyet itthon és Európában.
Ahogy kérted, tesszük a dolgunkat, ez nem megerőltető. Az egynél több, sokkal több!
Felejtsük el az akadékoskodókat!
Sikert kívánok magunknak!Üdvözöl: Fehér István

Vendég

#349

2014-02-26 22:59

Tisztelt Mérnök úr!
Szarvas/Tessedik Sámuel városa lakójaként kötelességemnek érzem kiállni az akác mellett, és minden lehetőséget kihasználva támogatni az aláírásgyűjtést.
Az akác legyen HUNGARIKUM!

Vendég

#350

2014-02-27 05:44

T. Pályi úr, el sem tudom képzelni kis hazánkat akácfák nélkül. Nagyon meglepődtem a felhívásukon, amely arra kért, írjam alá a peticiót, és én azonnal aláírtam és elküldtem a lisámon szereplő 12 címre. De nem is ez a baj, hanem az, hogy abszolúte hozzá nem értő emberek döntenek hazánk mezőgazdasága, ipara, kereskedelme, egyszóval a népgazdasági ágazatok fölött. Nagyon lezüllesztik hazánkat azok az emberek, akik talán azt se tudják hol van Magyarország (nem vicc, sajnos valóság), a nemzeti kincseinkről, szokásainkról pedig halvány elképzelésük sincs. Nagy kár volt az EU-hoz csatlakozni. Legjobb lenne onnan minél előbb kiszállni, amígy nem késő.
Üdv.: Darley Mária (Perth, Ny-Ausztralia)