Az akác legyen hungarikum!

Kapcsolatfelvétel a petíció szerzőjével

Ez a(z) Az akác legyen hungarikum! petíció automatikusan generált fórumtémája


Vendég

#3551

2014-02-22 08:02

IGEN! Legyen az akác hungarikum!
bpetya75

#3552 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2014-02-22 08:05

#3550: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

Akkor azt hiszem megállapítható, hogy nem sikerült egyetlen épkézláb érvvel sem előállni a petíció védelmében.

Azt azért nem ártana felismerni, hogy én (és a hecckampány ellenzőinek többsége) nem az akácot támadom, hanem a nemlétező ellenséggel szemben folytatott értelmetlen hadakozást, illetve az akác valóban létező érdemeinek, hátrányai elhallgatása melletti felnagyítását.

Összeesküvés elméletekben én sem vagyok rssz, de ebben az esetben egészen máshol látom az összeesküvést.


Vendég

#3553 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2014-02-22 08:31

#3552: bpetya75 - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

Viszont Ön ezek szerint a "nem létező ellenség" mellett harcol. Vizsgálunk meg néhény méhészcsaládot. Ha visszaszorítják az akác számát, már pedig erről van szó, csökken a jövedelmük. Ez rendben van igaz? Ezt a kérdést gyökerénél kell elkapnunk.


Vendég

#3554

2014-02-22 08:44

A Tutijó-Únió ki akarja irtatni velünk a fehér akácot mondván, hogy az nem őshonos fafajta hazánkban. Erre autózgattak nemrégen a Tutijó képviselői és az autó ablakán kinézve elszörnyülködve látták, hogy mennyi csúnya, nem őshonos fehér akácfa lepte el országunkat, és sajnálkoztak, hogy ez így már nem is igazán Magyarország. Rögtön el is határozták, hogy segítségünkre sietnek és köteleznek minket az akácfák kiirtására, hogy újra csodálatos, akácmentes, ősi jellegűvé válhasson országunk. Valójában ez újabb nyílt támadás Magyarország, a magyar gazdaság, a világhírű magyar méztermelés és az ebből élő magyar családok, valamint a mézet szerető és annak gyógyító erejét ismerő mézfogyasztók ellen. Nem csak a személyeknek, hanem a nemzeteknek is joguk van az önvédelemhez. Aki nem tesz semmit a nemzet, a nemzeti érdekek megóvása érdekében, annak nincs is joga siránkozni, hogy mennyire nem kellemes ebben az országban élni! Védjük meg magunkat és nemzeti érdekeinket a Tutijó romboló szándékától! Védjük meg a fehér akácot! Itt a lehetőség, hogy tegyél valamit a magyarság megóvásáért.
Arra azért tényleg kíváncsi lennék, hogy más olyan dolgok ellen, amik ténylegesen károsak országunkra nézve, miért nem emel szót a Tutijó? Például miért nem köteleznek rá, hogy javítsuk ki a gyermekeinknek butaságot tanító történelemkönyveinket, és legyünk tisztában az igaz őstörténetünkkel és ősvallásunkkal? Persze ez költői kérdés!


Vendég

#3555

2014-02-22 08:48

Azokat az idiótákat kellene kivágni a túladminisztrált, pénzköltő EU-ból, a magyarokra acsarkodó képviselőkkel együtt, akik kitalálták akácfáink kivágását! szazady

 


Vendég

#3556

2014-02-22 09:01

mocskos EU !
ZZZZZZZZZZZZZ

#3557 Méhek és méz!

2014-02-22 09:02

Hiszem,hogy sikerül megmenteni az akác-állományt.Egy egész kis világnak ad munkát,élelmet. Itt nem csak honfitársaimra gondolok,hanem azokra a kis apró méhekre akik szorgalmasan munkálkodnak azon,hogy minden család asztalán ott legyen a méz. Hisz tudjuk,ha megvagy fázva egyél mézet.Ezt az aromát,sehol nem találod meg a világon!
Talán ezért bün,hogy a mienk? Ne engedjük,hogy ezt is elvegyék.
Az akácfából készült termékek szinte az idők végezetéig megmaradnak.
Zs.P.

#3558

2014-02-22 09:02

Csak azt nem értem, hogy miért is akarja az EU kiirtani az akácot Európából. Csak azért, mert nem őshonos? Akkor a kukoricát is, a paprikát, a krumplit meg a paradicsomot is kiirtjuk? Józanok ezek?

Vendég

#3559 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2014-02-22 09:15

#3552: bpetya75 - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

Kedves bpetya75! Én sem hiszem, hogy totál kiirtanák az akácot. A visszaszorításával egyetértek. De amiért én aláírtam azt azért tettem, mert egyre gyakrabban tapasztalom, hogy amire azt mondják úgysem merik megtenni, na azt tuti megteszik. Pl. elvették a magánnyugdíjat, megadóztatták rengeteg ember nyugdíját, sok valóban rokkanttól elvették a nyugdíjat, stb. Nem sokból áll egy ilyen papírt aláírni szerintem. Egyértelmű, hogy az átlagember, akinek nincs lehetősége ezeknek a dolgoknak a háta mögé nézni (itt nem a tervezet elolvasását értem), azok nem hiszik el amit mondanak. Ma már minden mögött összeesküvést látnak. Én elhiszem önnek amit mondd, de nem vagyok benne biztos. Ma már semmiben sem lehet biztos az ember amit a politikusok mondanak. "Ne azt nézzék mit mondok, hanem azt amit teszek". Lehet nem pontosan idéztem, de valami hasonló volt. Na az eu-ban is ilyenek ülnek. Én biztosan nem fogok olyan pártra szavazni akik már voltak kormányon, ezek mind hazudtak eddig. Sajnálattal látom és hallom sok ismerősömtől, hogy most a bajnai féle összeborult pártra szavaznak. Nem hiszem el, hogy nem látják, hogy lényegében ugyanaz mint a jelenlegi csapat.


Vendég

#3560 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2014-02-22 09:17

#3559: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

Bocsánat, hogy a politikát belevittem, de ha jól olvastam ezt ön vitte előbb bele. Egyébként az is hihető, hogy megint nagy szabadságharcot hirdetnek a gonosz eu ellen a fülkeforradalmárok.


Vendég

#3561

2014-02-22 09:27

Ha az unio irigy a magyar méhészekre és az akácmézreakkor javaslom h ültessenek máshol az eu területén akácfát és tanuljanak meg ott is mméhészkedni. Ne a mi akacunkat akarja kiirtani.
bpetya75

#3562 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2014-02-22 09:33

#3553: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

Ezt hívják paradoxonnak. Hogyan harcolhatnék a "nem létező ellenség" mellett? Hiszen nem is létezik!

Nincs olyan tervezet, ami arra volnatkozna, hogy az akácot, mint özönfajt ki kell irtani Magyarország területéről. Tehát aki azt állítja, hogy meg kell védenünk a magyar akácot, akácmézet, méhész családok tízezreit az unió rosszindulatú tervétől, az nagyon jóindulatú megközelítésben téved. Reálisan nézve inkább hazudik.

Vannak olyan özönfajok, amelyek nemrégiben kezdték meg az özönlést, azok kiirtása indokolt és esélyes is. Az akác nem ez a kategória, esetében az ésszerű gazdálkodás biztosítása a cél. Ez azt jelenti, hogy azokon a területeken, ahol létjogosultsága van a fajnak, ott meg kell tartani az állományát, a minőség javításával (tuskósarjak visszaszorítása, állékonyabb, jobb minőségű gyökérsarj állományok kialakításának támogatása). Azokon a területeken, amelyek túl rosszak az akácnak (akáctemetők), vagy túl jók (az Alföldön is lehetnek ilyen termőhelyek, de a Dunántúlon jelentős területeket borít akác olyan termőhelyeken, ahol őshonos állományok élhetnének), ott viszont támogatást kell biztosítani a fafajcserére. Ez a cél. Egy ilyen átalakítás ugyanis annyira költséges, hogy önerőbel nagyon nagyon ritka, hogy nekiálljon valaki (ezügyben dunántúli tapasztalataim vannak). A költségesség nagyságrendje meghaladhatja a hektáronkénti egy millió forintot! Mégis harcolni kell az akác terjedése ellen, mert ezeken a helyeken a természetszerű erdőket fenyegeti.

Aki járt már zalai bükkösben, zselici gyertyános-tölgyesben, az tudja, hogy mit veszíthetünk.


Vendég

#3563

2014-02-22 09:34

ezzel a kezdeményezéssel egyetértek, csak idejében ki kellene bővíteni, mert szerintem ez folytatódni fog: tehát javaslatom: sólyom. gémeskút, gólya fészek, puli kutya, csikós ostor, zsup tető, déli harangszó...
Mind ez kínomban jutott eszembe.
bpetya75

#3564 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2014-02-22 09:38

#3560: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

Igen. Én ezt látom ebben a hajcihőben.

Egyébként a gyanakvás jogos. Nem vagyok elkötelezett Eu fan, egyetértek egy sor kritikával, amivel az uniót illetik, de ebben a konkrét esetben nem az EU a hunyó, hanem a nagy szabadságharcosok. Szerintem.


Vendég

#3565

2014-02-22 09:45

Gondoltak-e arra, hogy mi lesz velünk az alföldi homok közepén a szeles időben az akácos erdősávok nélkül. /az országutakon "homok-akadály" például/
Vagy mivel fog füteni a nagyon szegény tanyasi család, akik alig tudják kivárni, hogy megnőjön a csemete.

Vendég

#3566

2014-02-22 10:03

azon az alapon, hogy az akác nem őshonos faj Európában, be lehetne tiltani, ki lehetne irtani:
- a kukoricát,
- a krumplit és más, Amerika felfedezése után onnan betelepített és azóta nélkülözhetetlenné vált más növényeket is.
Szerintem megint ki nem mondott gazdasági érdekek motiválnak:
kell a piac más eus országokban őshonos keményfákból készült termékeknek....

Vendég

#3567

2014-02-22 10:09

A görbe uborkára vonatkozó tilalom után szánalmas ez az újabb előírás. Az akác egyik nagy előnye, hogy előnyös tulajdonságai révén erdőtalajt hoz létre olyan területen, ahol addig nem volt erdő. Nem őshonos fafajként védett természeti területen nincs helye az akácnak, de nem védett területen miért ne. Sajnos Brüsszelben pontosan tudják, hogy mennyi akácerdőnk van. Az előcsatlakozások idején egy brüsszeli konzorcium koordinálásában országjelentést kellett készíteni az erdők állapotáról. A brüsszeli honatyák az akác tiltása helyett inkább azzal foglalkozhatnának, hogy a trianoni döntéssel megfosztottak az erdeink igen nagy hányadától.

Vendég

#3568

2014-02-22 10:17

Szomoru vagyok, mert a tomeg nemtudja megallitani a pihentagyuakat. Sajnos ex csak a kezdet.
fehérakác

#3570

2014-02-22 10:29

Nem jó, hogy Brüsszel mindent kézi vezérléssel akar irányítani. Nem is hiteles, mert figyelmen kívül hagyja a tagállamok sajátos helyzetét.

Vendég

#3571

2014-02-22 10:38

Egyetértek a kezdeményezéssel : Marosi Zoltán

Vendég

#3572

2014-02-22 10:40

Kérdés: ha az akác Hungarikum, az EU ettöl függetlenül határozhat úgy, hogy ki kell irtani?
Ha igen, akkor mi van?
Kispont

#3573 Re:

2014-02-22 10:40

#3563: -

Ha megengedi, kiegészíteném: legyen védett még a Homo Hungaricus Plebeius is (a csalán közül kirángatott akácágat biciklijén hazatoló példányait is beleértve)!


Vendég

#3574

2014-02-22 10:43

Egyetértek a kezdeményezéssel !

Vendég

#3575

2014-02-22 10:49

IGEN!