Az akác legyen hungarikum!

Kapcsolatfelvétel a petíció szerzőjével

Ez a(z) Az akác legyen hungarikum! petíció automatikusan generált fórumtémája

erdőkerülő

#3526 Re: Re: Re: Re: Re:

2014-02-21 22:08

#3523: - Re: Re: Re: Re:

Tisztelt Hölgyem/Uram!

Én mint biológus nem értek az  fogtechnikához vagy a tortasütéshez, ezért mielőtt ilyen témájú szavazást aláírok, minimális szinten tájékozódnék. Ugyanezt elvárnám a fogászasszisztens, vagy cukrász polgártársaimtól is.


Vendég

#3527 Re: Re: Re: Re: Re:

2014-02-21 22:12

#3524: bpetya75 - Re: Re: Re: Re:

Akkor most én is birkázzam le Önt! De nem teszem, mert vagyok annyira inteligens, "zsigerből". Vannak érvek a petíció mellett ezt Ön is pontosan jól tudja. Nem is kevés.

bpetya75

#3528 Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2014-02-21 23:23

#3527: - Re: Re: Re: Re: Re:

Nem tudok ilyen érvekről. Melyek lennének azok? Hogy az unió ki akarja irtani az akácfát Magyarországon? Hogy szörnyű összeesküvést szőnek a magyar méhészek ellen?

Milyen érvek vannak mellette?

Kispont

#3529 Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2014-02-21 23:51

#3522: - Re: Re: Re: Re: Re:

Kicsi sáverdőm van, annak az akác jó. Körbeszántják, nem tud terjedni. Az egyik vége egy tölgyeshez ér, nem szívesen megyek arra, ahol megbomlik a lombkorona, már ott is akác nő.

Nem elég nagy, hogy csak abból kifűtsek, vennem kell hozzá. Nem rossz tüzifa az akác, legfőbb erénye, hogy frissen vágva is lehet vele tüzelni. Szomorú, de sok, felhalmozni képtelen szegényember menedéke télen.

Az akácméz jó, de - persze ez véleményes dolog - azért nem a legjobb. Ahhoz meg elég olcsó, hogy jól el lehessen adni külföldön is. Sokan élnek belőle, jól is van ez.

De. Azt látom a statisztikákban, hogy hazánkban az akácosok aránya közelíti a 25%-ot. A környezetemben mit látok: ahol felnőttem, a kert végében volt egy kis nyárfaliget. Ma akác és csalán. Eljártam gyerekkoromban egy elhagyott telekre játszani, bogarakat gyűjteni, többféle fa volt ott, bokrok, bogarak, gyíkok, madarak, sok-sok élet. Ma akác és csalán. Kamaszként apámmal gombászni, hurkot vetni (jajaj, már akkor is tilos volt) egy erdőbe jártam (őszintén, nem tudom milyen fák voltak, nem értek hozzá, volt akác is, bele-beleakadtam), ma csak akác és rengeteg csalán. Udvarolni egy kis tölgyerdőn át jártam. Kivágták, a helyére hagytak akácot települni (nem telepítette azt senki). Most csend van ott (hol vannak a madarak?), és rengeteg csalán. Veszteségek ezek,  ebben biztos vagyok, nem kell "érteni" is hozzá. Csak a mértékét (a forintban kifejezhető értékét) nagyon nehéz megbecsülni az eltünt növényeknek, rovaroknak, rágcsálóknak, madaraknak.

Itt nem az akác, a méhek, a méz, a méhészek, horribile dictu a magyar emberek ellenségei azok, akik nem helyeslik, hogy kitüntetett helyre kerüljön az akác, szemben az összes többi fafajjal.

P.S.: Az Únióban sehol nem lehet libát tömni, a háznál vágott disznót sem lehet kimérni sehol sem. A szőlőről: nem találja furcsának, hogy hazánkban a borhamisításért jövedéki birság szinte korlátlanul kiszabható, de letöltendő szabadságvesztés nem? Ezért van az, hogy kizárólag szegényemberek udvarán vannak a tartályok elásva.

bpetya75

#3530 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2014-02-22 00:25

#3529: Kispont - Re: Re: Re: Re: Re: Re:

Helytálló megfigyelések. Köszönet a megosztásért!

Kispont

#3531 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2014-02-22 00:54

#3530: bpetya75 - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

Talán ki is javítana, hogy nem is ott és úgy játszottam/mászkáltam gyerekkoromban, mint ahogy én azt gondolom! Szerintem Maga tanít valahol! :)


Vendég

#3532

2014-02-22 01:14

minden ország annyi terméket gyárt ( tv, autó, farmernadrág ) amennyit csak el tud adni. mért kell ép az akácméznél ezt szabályozni.? azért, hogy ezt is külföldről keljen behozni mint a cukrot, lisztet.???

Vendég

#3533

2014-02-22 04:32

Olvasom, de nem akarom elhinni ezt a barbár javaslatot. Nem igaz, hogy ezt is meg lehet tenni.Remélem, nem csak 100.000 aláírás jön össze.

Vendég

#3534

2014-02-22 04:32

Gyomorforgató és felháborító ennek a a mocskos uniós bandának a nemzetek elleni politikája és hozzáálása!!!

Vendég

#3535 Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2014-02-22 04:38

#3527: - Re: Re: Re: Re: Re:

Nem tisztem másokat a helyesírás szabályaira oktatni. De bosszant, amikor valaki inteLLigensnek mondja magát, mindezt egy l- betűvel írván. Sorry


Vendég

#3536

2014-02-22 05:05

Imádjuk az akácmézet.

Vendég

#3537

2014-02-22 05:40

Nem értem, hogy kinek van abból haszna ha ki irtják az akác erdőket és miért csinálják?
Nem szabad engedni. Minden eszközzel meg kell akadályozni. Én segítek amiben amiben csak tudok. Lehetne utcai aláírást gyűjteni.
Vagy bármit ami elősegíti,hogy minél több ember tudomást szerezzen róla.

EZ EGY ESZTELEN DOLOG!!!
törő

#3539

2014-02-22 06:32

Mi lesz az akácmézzel? folytathatnám, de minek, aki érti a dolog lényegét annak nem kell körülírni, akik nem azokat őszintén sajnálom

Vendég

#3540

2014-02-22 06:55

Gyalázat,hogy az Unió mindenbe bele akar szólni. Ezzel az erővel a kukoricát is betilthanák, mert az sem őshonos növény itt.
bpetya75

#3541 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2014-02-22 07:10

#3531: Kispont - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

Azt hiszem félreértett. Örülök neki, hogy megosztotta az élményeit, mert az itt megszólalók többsége elfelejtkezni látszik arról, hogy ahol most a csalán alsószintes akác virít, ott korábban érdemesebb erdő is lehetett. Nyilván nem mindenhol, de számos helyen megfigyelhetőek olyan változások, amilyeneket Ön is tapasztalt.

Ezért tartom nagyon elhibázottnak ezt az egész petíciózást, akác koalíciózást. Ne magasztaljuk már fel az égig, ahhoz túlságosan is kétarcú növény!

bpetya75

#3542 Re: Re: Re: Re:

2014-02-22 07:17

#3514: - Re: Re: Re:

Találtam egy olyan anyagot, amit nem biológusok, ökölógusok, hanem erdőmérnökök írtak az akáchelyzettel kapcsolatban.

http://www.okologia.mta.hu/sites/default/files/BARTHA_es_mtsai_Akac_attekintes_2014_vegleges.pdf

 

Elég hosszú és részletes írás. Az egyik megállapítást kiemelném belőle: "Összefoglalva megállapítható, hogy az FVM Erdészeti Főosztálya által az ezredfordulót követően (2005) jóváhagyott „Az egyes termőhelytípus-változatokon alkalmazható célállományok” táblázat iránymutatása szerint az akác 2004-es előfordulásának 64,8 %-án volt létjogosult."

 

Ez csak egy kis szösszenet volt az írásból. Kíváncsi vagyok, hogy a petíció aláírását szorgalmazók milyen konkrét kritikai észrevételeket tudnak tenni annak egészével kapcsolatban.


Vendég

#3543

2014-02-22 07:25

imádom az akácmézet
dr Bubó

#3544 Brüsszeli barbároknak!

2014-02-22 07:40

A brüsszeli idióták újabb ötletelése ellen!
Ehhez Brüsszelnek semmi köze. Inkább méregessék az uborkájukat, de csak a hazájukban...
A sok alulképzett biztos, pedig végezzen el még néhány felsőbb (szakirányú)iskolát.
Akkor talán nem születnek meg bennük, az ehhez hasonló bárgyú gondolatok.
Nem csak támogatjuk a peticíót, hanem tiltakozunk is, a brüsszeli agyalágyultakkal szemben!
vendég

#3545

2014-02-22 07:41

IGEN! Legyen az akác hungaricum!

Vendég

#3546

2014-02-22 07:43

akkor mi lesz az alföldi területekkel, hiszen ott a legjellemzőbb előfordulás

Vendég

#3547

2014-02-22 07:48

Az Unió foglalkozzon a Benes dekrétumokkal , az Erdélyi autonómiával , vessen véget a kazak uralomnak az unióban . és Banki csalásoknak és árfolyam játéknak . Ez mind fontosabb az Unióban élő polgároknak !!!!

Vendég

#3548 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2014-02-22 07:52

#3535: - Re: Re: Re: Re: Re: Re:

Köszönöm, hogy felhívta rá a figyelmemet. Nyilván, Ön nem vétett még helyesírási hibát soha. Egyéb észrevétele van még a petícióval kapcsolatban? Hiszen ez nem egy nyelvi fórum.

bpetya75

#3549 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2014-02-22 07:56

#3548: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

Nekem van. Ajánlom figyelmébe a 3542-ben linkelt írást.


Vendég

#3550 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2014-02-22 07:57

#3528: bpetya75 - Re: Re: Re: Re: Re: Re:

Tehát Ön szerint nincs semmiféle haszna az akácnak. Legyen minimális számban megtalálható az országban. És majd járja a vidéket az akáckommandó, büntet ha nem engedélyezett helyen talál. Uniós forrásból persze.