NE Tiltsák be a tűzijátékok lakossági használatát!


Vendég

#51 Re: Re:

2014-01-08 13:26

#48: betiltás párti - Re:  

 szivesen de azért töröltem mert csak nagyobb utálat lett vólna belőle  :) a cégek legálisak és boltjuk is van mondtam keressétek meg őket hazudni bűn sose hazudok :)


Vendég

#52

2014-01-08 13:31

és még valami ezt az ismerőseim mondták a pyrotechnikus emberek hogy sokan benne vannak .neveiket nem tudom .de ők jobban szakértők a témában ugyhogy ezért elnézést de olyan embertől hallottam aki az augusztus 20 at szervezi :) lehet igasság alapja nem :) ebben sem hazudtam hisz nem irtam le kik azok az emberek :) ezért is távolitottam el mert felindulás volt

Vendég

#53 Re:

2014-01-08 13:33

#47: megatron -

Valóban kapott az írás 4 like-ot, de ebből kettőről biztosan tudom, hogy annak szólt, hogy végre tudtál normális módon hozzászólni a témához, nem vagdalkozva, fenyegetőzve, de sajnos utána visszatértél az eredeti stílushoz. Azt gondolta mindenki, hogy végre észre tértél, ketten meg is előlegeztek egy-egy like-ot, de hát tévedni emberi dolog. Arra a gyerekre talán nem kéne büszkének lenni, aki egyetlen b. meg és trágárság nélküli hozzászólást sem tud írni.

megatron

#54

2014-01-08 13:35

azért a megjegyzésért elnézést mégegyszer .többit nem is távolitottam el :) annak a megjegyzésemnek volt is meg nem is igasság alapja de az igaz hogy sok rendőrt kaptak rajta drogtermelésen st ugyhogy szerintem igaz .meg mindenévben ugyanazokat a lefoglalt termékeket mutatják meg .hól a többi a budapesti 11 ezres fogásról sem volt kép

Vendég

#55 Re: Re:

2014-01-08 13:39

#53: - Re:  

 rendben igazad van valóban nagy fan vagyok amit leirtam azzal egyet értek legyen ugy :) visszaveszek most is .de az a gyereknek abban igaza van hogy teljesen nem kel betiltani hanem csak szabályokhoz kötni .igen mégegyszer igazat adok neked én is foggal körömmel védem a hobbimat mit ti az állataitok sajnálom az elszökött kutyákat de tényleg nem vagyok annyira rossz látod te is észhez téritettél .itt azt hitem kedvelők lesznek és velük beszélhetek a szokásainkról :)

 

megatron

#56

2014-01-08 13:44

mondok én is minden féle zöldséget hogyha azt látom fujj tüzijáték tiltsukbe stb . igen kompromisszum kell .az meg felbátoritott hogy irták hogy pyro cégek elintézték :) tényleg senkinek se akarok rosszat csak használni ezeket az eszközöket és estleg páremberel közületek megértetve nem vagyunk pyrosok olyan patkányok hülye gyerekek .tudom sok tapló van én azt szeretném férjünk meg egymás melett mint az euban és ne legyenek ilyen viták .mégegyszer bocs a felindulásomért :)

Vendég

#57 Re:

2014-01-08 13:47

#56: megatron -

Értelmesen beszélgetni, kooperálni csak úgy lehet egy csoporttal, ha tud normálisan kommunikálni. Ha jól megnézed a petició oldalát, ott a legtöbb hozzászólás trágárság miatt lett törölve. Aki képtelen elve normálisan megnyilvánulni, azzal szerinted ki akar együttműködni?

megatron

#58 Re: Re:

2014-01-08 13:52

#57: - Re:  

 igen ismét igazat adok egy fafej vagyok egy paraszt tényleg elragadot megint a hév .megértem hogy már nem akartok tőlem semmit :( gondolom nincs több eselyem  


Vendég

#59 Re: Re: Re:

2014-01-08 13:54

#58: megatron - Re: Re:

Akkor képzeld el, hogy a többi milyen szinten írt, ha a te hozzászólásaid benn lettek hagyva. Szerinted hány ép eszű ember akar ilyen szintű társasággal bármit is együttműködni?


Vendég

#60 Re: Re: Re: Re:

2014-01-08 14:01

#59: - Re: Re: Re:  

 hogy tegyem jóva töröljem :( tényleg segiteni akarok

 


Vendég

#61

2014-01-08 14:30

mindenkitől elnézést korábbi hozzászólásaim miatt :( nem gondoltam komolyan részben igazak megbántam sajnálom de tényleg :(

Vendég

#62 Re: Re: Re: Re: Re:

2014-01-08 14:31

#60: - Re: Re: Re: Re:

Ezentúl próbálj normális lenni és esetleg, ha tényleg léteznek a pirotechnikus haverok, akkor segíthetnének kidolgozni egy mindkét fél számára elfogadható törvényjavaslatot. Had legyen minden és mindenki biztonságban szilveszter éjszaka, aki meg rakétázni akar, annak ki kell jelölni minden településen egy területet, ahol a szakemberek felügyelete mellett lehetne rakétázni. Ebbe természetesen az is beleértendő lenne, hogy az ittas személyek kezéből kivennék a szerekezetet, nehogy kárt tegyen magában, vagy másban. Sőt esetleg abban a formában is lehetnek a dolog, hogy a kijelölt helyszínene helyben lehetne megvásárolni a rakétákat. Nem hivatalos helyről, fű alól beszerezett, külföldön vásárolt termék pedig tiltott lenne.

Ezzel mindenki jobban járna, mert egyrészt a hazai cégek nyereségét növlené a dolog, másrészt kevesebb fű alatt vásárolt cucc okozna balesetet.

megatron

#63

2014-01-08 14:44

léteznek hát majd szólok nekik az ötletről hogy igy biztonságosan lehessen használni :) és mégegyszer elnézést meg tanultam a leckét :)
pirat99

#64

2014-01-08 16:02

Megatron te áruló!
Hogy mersz átállni az ellenfél oldalára??
megatron

#65

2014-01-08 18:42

nem áltam át pirat .de kulturáltan meg oldhatjuk hogy tüzijátékozunk de mi csináljuk :)én még mindig tüzijáték kedvelő vagyok :) max felügyelet melett pyrozunk :)
megatron

#66

2014-01-08 22:08

mindenkinek jött egy pyrotechnikus a védelmünkben a a tiltsák be a tüzijáték fórumon :) 1262 es az ő hozzászolása 20 éve benne van a szakmába és nem ért egyet a kezdeményezéssel leirta ahogy én is. a szakma csak veszitene :) érdemes elolvasni ezekszerint mégsem a levegőbe beszéltem ez felbátoritott minket :) sokan mondták nem halgatnak meg nem foglalkoznak velünk és támogatni foglyák a tiltást mert jó lessz nekik .azt is el mondta hogy az összes koléga sem ért egyet megmondtam ugye :)

Vendég

#67 Re:

2014-01-09 08:04

#64: pirat99 -

Nem áruló, csak van benne kellő intelligencia és kompromisszumkészség. Az ő rakétái miatt talán nem is kell aggódni senkinek.


Vendég

#68 Re:

2014-01-09 08:07

#66: megatron -

Hát az ipse fényesen példázza az empátia teljes hiányát, a tudatlanságot és csak rosszabbat tett az ti oldalatoknak, mint használt volna. Minden hozzászólásából azt lehet levenni, hogy egy pénzéhes, másokon átgázoló alak. Ez a tűzijáték ellenzők táborában csak még nagyobb undort kelt ezen cégek irányában. Szóval többet ártott számotokra, mint használt a megszólalása.

Ezt a hozzászólást a szerzője eltávolította (Részletek)

2014-01-09 14:38



Vendég

#70 Re: Re: Re:

2014-01-09 18:30

#69: megatron - Re: Re:

Akinek nem inge, ne vegye magára. ;) Én a "Szakmabeli" nicknév alatti véglényre godnoltam. Mellesleg, ami nálunk behallatszott a csukott ablakon kersztül, ahhoz képest a kutyaugatás még közvetlenül mellettem is a szférák halk zenéje.

megatron

#71 Re: Re: Re: Re:

2014-01-09 19:38

#70: - Re: Re: Re:  

 ha nem nekem irtad akkor elnézést :)

katona

#72

2014-01-13 06:56

No, még egy?
Civilek lakta területen semmi helye a robbanószereknek. Ez a fegyelmet nem ismerő nemzedék a sorkatonai szolgálat felelőtlen eltörlésének a gyümölcse.

Vendég

#73

2014-01-13 07:49

Ennek sérülésnek a kezelése és a rehabilitáció közel 60 MILLIÓ Ft-jába kerül az adófizetőknek.
http://www.kisalfold.hu/gyori_hirek/tuzijatek_roncsolta_szet_egy_pannonhalmi_fiatal_kezet/2363789/
A legnagyobb pirotechnikai cég adózott eredménye alig haladja meg egy kis apróval a 10 MILLIÓ Ft, ami maximum 1,5 milliós társasági adó befizetést jelent. Az összes magyar pirotechnikai cég társasági adó befizetése sem fedezi ezt az egyetlen sérülést. Az országban keletkezett anyagi kár milliárdos nagyságrendű.
Baráti üzenet a Magyar Pirotechnikusoknak

#74

2014-04-17 18:27

Én a Magyar pirotechnikusoknak csak annyit üzennék hogy fogjanak össze. Dolgozzanak össze készítsenek közösen együtt és rakjanak ki nyugodtan egy petíciót minden árusítóhelyre 28-31 között a cégek közösen illetve az üzletekbe. Kampányoljanak a biztonságos tűzijáték és petárda mellett .A tűzijátékkal foglalkozó tűzijáték kedvelő magyar oldalakat évközben is sokan nézik. Gondolom önöknek sem érdeke ahogy leírták ez az egyedi tűzijáték átsorolás év közben hogy ami mindenütt 2 es kategória abból itt pl egyedileg gondolnak egyet szilveszter előtt és 4 est csinálnak belőle .Én úgy gondolom ha önök pirotechnikusok összefognának kidolgoznának egy petíciót közösen sokkal nagyobb súlya lenne. Ha 28-31 között minden árusító helyre kiraknának egy petíciót már rengeteg támogató lenne .A pirotechnikával foglalkozó oldalakat is sokan nézik pl a pyrocenter ismerem őket beszélnek velük ők is egész biztos segítenek .Ahol árulnak tűzijátékot saját oldalaikon hirdessék meg szintén a peticiót+ott a facebook youtube fórumok fogjanak össze .Ne hagyják hogy itt minden féle jött ment önökkel meg a néppel szórakozzon .Egyik bolondnak ez nem jó a másiknak meg az és a többség szív ezek végett. Én is szeretem a tűzijátékot és idén Juliusban fogok is rendelni a születésnapomra. Szoktam néha év közben is néha kedvtelésből párat 1. és mióta legális 2.kategóriát is 1-2 darabot néha kedvtelésből. Aki nem tudná 1. 2. kategória év közben is az év bármely napján azóta kis mennyiségben Magyarországon engedély nélkül tartható szabadon felhasználható mint más normális országokban. Aki szeretne szülinapra névnapra nyugodtan tud legálisan számlával rendelni szabadon engedély nélkül lehet használni az év bármely napján nem fogják megbüntetni.100% ban legális és biztonságos de aki nem hiszi nézzen utána. Amikor míg volt petárda akkor még csak 1. kategória volt és évközben is ugyan úgy volt akkoriban petárda is. Pécsett még volt 2 üzlet és ott volt a kirakatban a petárda és a tűzijáték is. Ki is volt írva hogy tűzijáték kapható csak akkor még sajnos az első kategória és a petárda volt egész évben. Most lehet kapni biztonságos tűzijátékot csak biztonságos petárdát sajnos már nem.

betiltás párti

#75

2015-01-14 11:49

25 alárírás, annak is fele hamis? Csúfosan megbuktatok...