ELÉG A KUTYÁK LEVADÁSZÁSÁBÓL !

Kapcsolatfelvétel a petíció szerzőjével

Ez a(z) ELÉG A KUTYÁK LEVADÁSZÁSÁBÓL ! petíció automatikusan generált fórumtémája

Robin Hood
Vendég

#51

2014-01-10 12:15

#33: bizo61 -

Kedves bizo61,

 

sajnos kénytelenek vagyunk általánosítani, úgy ahogyan te is...

Szeretném látni a vadász túlkapások és visszaélések általad súlyosnak érzékeltetett retorziójának tényszerű, és hozzáférhető eseteit... Amíg nem világos mi történik pl. a 3 nappal ezelőtti Budai parkerdőben gazdája mellől kutyát kilövő, "vadásszal" addig nagy baj van a vadásztársadalomban... remélem ezt te is így látod... Nézd meg a tegnapi TV2 Tények-ben a PPRT reakcióját... pontosan tudom mi történt, kedves barátom volt az áldozat... Tejködben lőtték ki a kutyát, a gazdájával üvöltöztek a tetemet eltüntették... majd belehazudtak a gazda szemébe majd a kamerán át az egész ország arcába. Gondolom vadász vagy úgyhogy kérlek te magad írd le hol és hány hiba van vadászetikailag a történtekben... és akkor 1 normálisan gondolkozó vadászt jelentesz... de sajnos az még mindig nagyon kevés a hazudozás, a mundér becsület/betyárbecsület okán eltussolt ügyek mellett.

Szóval várom az általad sejtetett retorziók példáit...

Robin Hood

#52 Re:

2014-01-10 12:28

#12: paulo -

Bocsánat nem feltételezik... Igazolható estek vannak amikor vadász... és mellőled...

Elengeded a kutyádat a "határban"? Ha igen sajnos tudnod kell, minden ilyen esetben szabálysértést követsz el...

Esetleg ködös időben is elengeded? Tudva, hogy ilyenkor tilos vadászni? Na ha igen akkor 3 napja a budai parkerdőben, ködben kilőtték volna a kutyusodat simán... és akkor most nem szabálykövető szuperrendes gazdiként hanem (jogosan) felbőszült kétségbeesett emberként írnál ide... Mellesleg ha a vadász az őzzel együtt él tudja a nevét és természetes haláláig családtagként törődik vele akkor megértem a medvés hasonlatot... de nem erről van szó, ezt te is tudod ugye... a vadkár ebben az esetben egyel kevesebb mozgócélt jelent...

Robin Hood

#53 Re:

2014-01-10 12:33

#18: -

Az a nagy baj, hogy többnyire nincs egyértelműen jelölve a vadászterület... A budai parkerdőben véleményem szerint meg nem is lehetne... KFKI  Kakukkhegy környéke... a Normafán esetleg nem akarnak lövöldözni a ködben???? A normális vadász pedig tegyen ezért... "kutya kötelessége"


Vendég

#54 Re:

2014-01-10 13:15

#34: -- -

Én egyelőre csak szeretnék az lenni és igazad van teljes mértékbe

bizo61

#55 Re: Re:

2014-01-10 13:20

#51: - Re:

Nos én úgy látom, hogy eljutottunk a személyeskedés szokásos szakaszához. A vadász egy olyan fajta, hogy ha bármi történik vele és név szerint valaki bejelenti, az első lépés, hogy a rendőrség bevonja a vizsgálat idejére az összes fegyverét, lőszerét. Majd a jog gyorsasága miatt 2-3 év után kapja vissza, amennyiben kiderül, hogy nem elmarasztalható. Ez az ártatlanság vélelme. Majd kifizetheti a napi tárolási díjat a rendőrségnek, esetleg vehet új fegyvereket, ha van még rá pénze. És ez megtörtént üzletben, amikor a félrészeg vevő bement és anyázás, hőbörgéskor szóbeli kérés ellenére nem hagyta el a helységet az eladó karonfogta és kitolta a hadonászót. Az feljelentette, mire 3 évre elvették minden fegyverét, mert addig tartott a vizsgálat és a per, majd elmarasztalták önbíráskodás miatt. A barátom bal kezét átharapta egy középméretű kutya, majd eltűnt gazdával együtt (ja a városban, Rákóczi téren szaladt át a villamoshoz). Semmi nem lett belőle, mert mindenki állította, hogy nem tud semmiről. Úgy gondolom, hogy a vadászbalesetek (kutyával) és a kuytatámadások (hozzá nem értő gazdák miatt) aránya kb egyezik éves szinten, így senki sem lehet büszke a saját teljesítményére.

A pro és kontra lehetne sorolni a példákat. Én úgy gondolom, ha mindenki betartja, vagy legalább is megpróbálja betartani a rá vonatkozó előírásokat és törvényeket és nem azzal keménykedik, hogy  a másik mit és mirét nem, akkor sok baj elkerülhető lenne. Érzésem szerint ez az ominózus budai eset sem jó helyre van címezve, mivel a nyilatkozó nem mondhat mást, csak ami pártatlan, mert különben rágalmazás vétségét követi el. Talán az illetékes rendőrséget kellene ostorozni, akiknek mind technikai, mind személyi feltételei jogállami kereteken belül biztosítva van az ilyen és hasonló ügyek felderítésére. (Ha lelőtték, akkor lövésnyom keresés, vér, vágott szőr és húsmaradványok keresése, a vadászok autójában hosszú ideig kimutatható a vér és analizálható.

Ezek miatt írtam, amit írtam és nem akartam megváltani a világot, csak mostanában mindenki a más hibáját teregeti. Mielőtt még további herótozást kapnék, és is laktam belvárosban, kertvárosban, sétaltattam, futkároztam erdóben kutyával, 3 németjuhászom és egy golden retríverem volt eddig és egyikkel sem történt semmi probléma, viszont, ha megugatott valakit a kutyám, az azonnal rohant, hogy feljelentsen a jegyzőnél, hogy a kerítést fogdosó illumináltra ráugatott a kertből a kutya és biztosan rá akart támadni.

 

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=580956905315834&set=gm.672330912810871&type=1&theater


Vendég

#56

2014-01-10 13:31

Szólj hozzá!...ELÉG AZ ÁRTATLAN KUTYÁK,MACSKÁK,EGYÉBB MÁS ÁLLATOK KILÖVÉSÉBŐL!HAGGYÁK ABBA!
Sarca

#57

2014-01-10 13:36

Azt gondolom, hogy ez lehetne az egyik megoldás:
"jól látható narancssárga nyakszalagot tennének az ebre"
Ha ez egy elfogadott és egyezményes jel lenne, mindenki tarthatná magát hozzá.

Vendég

#58

2014-01-10 13:41

Kérek minden ismerősömet, hogy írja alá. Köszönöm
K.

#59 Re: két oldal!!!

2014-01-10 13:55

#7: Érme - két oldal!!!

Azért szépszámmal vannak ám olyanok is, akik élvezik, ha kilőnek egy állatot,-és az ilyen ???-nek hidd el, teljesen mindegy, hogy kutya vagy macska... vagy,hogy  Tied, vagy az enyém..!!

Misimacs

#60 vendég #49

2014-01-10 14:06

Szívemből szóltál!
Misimacs

#61

2014-01-10 14:29

Én mindenki hobbyját igyekszem tolerálni.De ha valaki abban leli örömét,hogy egy szarvast az agancsáért,az oroszlánt a sörényéért,az orrszarvút a tülkéért,az elefántot az agyaráért,a leopárdot és a krokodilt a bőréért meg kell gyilkolni,az egy aberrált barom.Akkor is, ha a társadalom ezt elfogadja.

Vendég

#62 Re: két oldal!!!

2014-01-10 14:51

#7: Érme - két oldal!!!

Maximális egyetértésem!

Antihunter

#63

2014-01-10 16:48

Nincs kutyám, de megértem a gazdákat, és tudok ha lehet ennél is brutálisabb cselekedetekről vadászberkekben. Nagy a vadász lobbi ereje az a baj. Ugyan a társadalmi elfogadottsága és népszerűsége csökken, a pénz ami benne van meg a politikai szálak (úri muri), illetve az emberi faj gyarlósága (ölési vágy kiélésének lehetősége), sajnos nagy erő. CSAK összefogással, és a nyilvánosság erejével lehet küzdeni a vadászok káros és jogtalan, illetve igazságtalan, állatkínzó tevékenységei ellen !

Vendég

#64

2014-01-10 17:06

ez az elszabadult indulatokról kivagyiságról szól. Nekem van fegyverem majd én megmutatom... kategória.

Vendég

#65

2014-01-10 17:28

Mélyen felháborít a tehetetlenség, h ezek a vadászatot sportnak nevező egyének lelketlenül,szadista módon lepuffantják az ő "szórakozásukat" esetleg megzavaró, gazdájukkal sétáló kutyákat!! Simán fejen lőném az ilyet, de mivel nem tehetem, követelem, h letöltendő börtönbüntetést kapjanak, ne ússzák meg!!!
bizo61

#66

2014-01-10 17:53

A Nimród újság szerkesztője szerint a Budán lelőtt kutyát állítólag már látták a tulaj ismerősei élve (facebook bejegyzés). Akkor most miért nem kiabálnak, hogy így van, elnézést. (már ha tényleg igaz a hír).


Vendég

#67

2014-01-10 18:09

A korrupt,illegálisan kilőtt vadhúst zabáló rend
őrök, egyértelmű jogszabályokat félremagyarázva
védik a hűtőiket feltöltő aljanépet. Az ügyészség
pedig asszisztál az egészhez. Igen ideje ennek véget vetni!!

Vendég

#68 Ne lőj kutyára!

2014-01-10 19:00

:(

Vendég

#69

2014-01-10 19:06

Írjuk alá minél többen!!!!
Szami

#70 Re:

2014-01-10 19:22

#66: bizo61 -

Szegény kutyus nevét se írták le helyesen, kijavítottam. R.I.P. Zorka . Sajnos találtam facebookon olyan bejegyzést, ahol láthatóak a vérnyomok.

Robin Hood

#71 Re:

2014-01-10 19:28

#66: bizo61 -

Hidd el fognak... HA a hír igaz... addig meg nem hír... A Moszkvai rádió szerint


Vendég

#72 Re:

2014-01-10 19:30

#66: bizo61 -

A túrista út mellett pedig ködben ne lövöldözzön senki.... ez a lényeg...hivatásos vadász se...mondjuk az nem fog mert megérti, hogy nem szabad...


Vendég

#73

2014-01-10 20:17

Ha törvény, akkor legyen törvény, s ezzel együtt igazságszolgáltatás is!
Ha nem volt jogszerű a lövés, akkor az legyen az utolsó lövése!

Vendég

#74

2014-01-10 22:55

Elég volt az állatok bántalmazásából.
Hiába hoztak törvényt az állatok védelmében.
Nem változott semmi, sőt egyre rosszabb.
LiLi

#75

2014-01-11 08:55

Egyetértek az 5. és 6. hozzászólóval . Átfogalmazva szívesen aláírom .