Származás nélküli lovakkal is lehessen lovagoltatni


Vendég

#176

2013-11-26 13:02

Nem kell mindent és mindenkit törzskönyvezni! Van aki törzskönyv nélkül is értékesebb mint sok más!

Vendég

#177

2013-11-26 14:24

Nem a származás számít sem az állatoknál, sem az embereknél. Pl. a korcs kutyák sokkal okosabbak, mint a fajtatiszták a legtöbb esetben.
Sajnos azonban manapság úgy tűnik nem a szakértelem, tudás, rátermettség, hanem a származás a lényeg. Szomorú. Ez - nem is nagyon burkoltan - fajelmélet, ami már volt és ez nagyon nagy baj!

Vendég

#178

2013-11-26 14:43

Nagyon nagyon megvitatnám az agyasokkal hogyan jutottak el eddig az idegörlő dologik. HÁt teljesen tönkre akarják tenni a magyarságot? Nem az volt a cél, h legyünk újra lovas nemzet? Most meg ellehetetlenítik:? Eddig sem volt olcsó port, de ezzel az egekbe verik az árat. Szégyentelen, hogy minden a PÉNZRŐL szól!!!!!

Vendég

#179

2013-11-26 16:14

sziasztok énszerintem nem kéne egyes embereknek az al foglalkozni ki milyen lóval oktat vagy ép lovagol énszerintem az a ló is ló amelyiknek nincsen számazási lapja ara kérek minden ló tulajdonost tiltakozunk azok ellen akik kitalálták,hogy ne lehessen olyan lóval oktatni amelyiknek nincs számazása. mindenki irja alá a peticiot.

Vendég

#180

2013-11-26 16:36

:(

Vendég

#181

2013-11-26 17:05

Egy újabb "okos, értelmes" törvény, egy újabb "okos, értelmes" embertől! Gratulálok! Én nagyon imádom a lovakat, rengeteg pacin lovagoltam már, olyanon is amelyiknek van származási lapja, és olyanon is, amelyiknek nincs. És mindegyikük szeretnivaló! Nem tudok különbséget tenni köztük, és szerintem nem is kéne! Már azt is el kell rontani hazánkban, ami eddig működőképes volt? Minek nyúlkálnak bele egyesek olyan dolgokba, amikhez lövésük sincs?
Niki

#182

2013-11-26 17:34

Ezt én nem értem...egy 0-ás lovat nem lehet szeretni? Szerintem ugyanolyanok ,mint a papiros lovak.Ugyanugy beleteszik szívüket,lelküket a munkáb

Vendég

#183

2013-11-26 17:50

Sok jó mellett elképesztő, életszerűtlen, oktalan szabályozás gátja minden kibontakozásnak. Ellehetetlenít vállalkozókat és semmi haszna, csak a tehetőseknek szolgál. Mindent drágít!Jogos, hogy az állomány legyen ellenőrizve, de ez az ami a rendeletalkotó hozzáértését kérdőjelezi meg...
Maxi

#184

2013-11-26 17:56

Én nem ismerem tökéletesen a különféle fajtákat, csak egyszerüen imádom őket, mind egy szálig, akár van papirja, akár nincs, nem érdekel :))

Ezt a hozzászólást a petíció szerzője eltávolította (Részletek)

2013-11-26 17:57


Choo

#186 Segítsünk a nullás lovakért

2013-11-26 18:48

Mindent meg kell értük tenni ők is ugyan olyan élőlények mint mi !!!

Vendég

#187

2013-11-26 19:01

Egy ló a munkához és az emberekhez való hozzáállását nem a származási lapja határozza meg. Már megint olyanba kötnek bele, ami nem igényli a változást. Kérdem én, szerencsétlen 0-ás lovak mivel ártottak nekik? Mi olyat tettek, amivel kiérdemelték ezeket az intézkedéseket? Ha olyan nagyon "reform-kényszerük" van a magyar lovasvilágra, akkor legyenek oly szívesek, tegyék le az alfelüket és rágják át magukat a tényleges problémákon, amikre aztán logikus, állat- és emberbarát döntéseket hoznak! Nem holmi, légből kapott, mondvacsinált kis semmik ügyében járjanak el, csakhogy fontosnak tűnjenek...

Vendég

#188

2013-11-26 19:11

Ha már ennyi fajta származású embert eltűrünk az országban, akkor nehogy már az legyen a baj, hogy melyik lónak milyen a származása..
szora16

#189 :s

2013-11-26 19:18

Régebben lovagoltam és nagyon nagyon szerettem a lovakat. Kérlek titeket, hogy írjátok alá!!
Reni

#190 Renáta

2013-11-26 21:57

Nekünk szinte nullás lovaink vannak lovagoltatásra és némelyik nyugodtabb és ügyesebb mint a származásos lovak!

Vendég

#191

2013-11-26 22:56

Mi akik lovakkal foglalkozunk felháborítónak tartjuk azt az eljárást amivel szabályozni akarják a lovardák működését. Az, hogy egy ló személyisége milyen és a viselkedése mennyire alkalmas oktatási célra, semmi képen sem az határozza meg, hogy pedigrés ló vagy sem. Ahhoz, hogy a mellékletben meghatározott rendeletet ésszerűen alkalmazni lehessen a valóságban, ahhoz nem a már meglévő lovakat kell likvidálni, hanem megfelelően kellene szabályozni a lovak tenyésztését, tehát az alapoktól kellene elindulni és nem a közepébe belecsapni értelmetlenül.

Vendég

#192

2013-11-27 00:46

Én már annyi mindent leírtam az állatok védelmében! Csak annyit tudok még ehhez most hozzáfűzni, hogy az ember ugyanúgy rá van utalva az állatokra, mint az rájuk. Ez kölcsönös!Éppen ezért nem tudom megérteni, az állatok kiirtását és folyamatosan tiltakozok miatta! Akár háziasított, akár vadon élő állatokról van szó!
Dr.Pozsonyi Anikó

#193

2013-11-27 05:26

Úgy tűnik Magyarország fel akarja számolni az állattartást. A kutyásokat már "elintézte" (ld.:http://www.peticiok.com/fci_level), most jönnek a lovasok.

Mindeközben valahogy megfeledkeznek az állatvédelmi törvényről.

1998. évi XXVIII. törvény

az állatok védelméről és kíméletéről1

Az Országgyűlés

- annak tudatában, hogy az állatok érezni, szenvedni és örülni képes élőlények, tiszteletben tartásuk, jó közérzetük biztosítása minden ember erkölcsi kötelessége,

- elismerve azt a megkülönböztetetten nagy értéket, amelyet az állatvilág egésze és annak egyedei jelentenek az emberiség számára,

- kifejezve azon szándékát, hogy Magyarország tevékeny módon részt vállaljon az állatok védelme és kímélete érdekében kifejtett nemzetközi erőfeszítésekből,

az állatok ésszerű védelmének és kíméletének biztosítása érdekében az alábbi törvényt alkotja:2

I. Fejezet

ÁLTALÁNOS RENDELKEZÉSEK

A törvény célja

1. § E törvény célja, hogy elősegítse az állatvilág egyedeinek védelmét, fokozza az emberek felelősségtudatát az állatokkal való kíméletes bánásmód érdekében, valamint meghatározza az állatok védelmének alapvető szabályait.

A törvény hatálya

2. § E törvény hatálya kiterjed:

(1) a) a gazdasági haszon céljából tartott, igénybe vett állatokra;



c) a verseny- és sportcélra tartott állatokra;

d)4 a pásztorebekre, az őrző-, védő-, mentő-, jelző-, vakvezető, rokkantsegítő és terápiás kutyákra;

e) a vadászatra alkalmazott állatokra, ha jogszabály másképpen nem rendelkezik;

f) a mutatványos vagy bemutatási célra szolgáló állatokra;



h) a kedvtelésből tartott állatokra;

11. §31 (1) Az állat életét elfogadható ok vagy körülmény nélkül kioltani nem szabad. Elfogadható oknak, körülménynek minősül különösen az élelmezési cél vágóállat esetében, a prém termelése, az állományszabályozás, a gyógyíthatatlan betegség, illetve sérülés, a fertőző betegségek felszámolása, valamint az azok ellen való védekezés, a kártevők irtása, a másként el nem hárítható támadás megakadályozása, a tudományos kutatás, valamint közegészségügyi veszély elhárítása.

Ki akarják irtani ok nélkül a "fattyú" lovakat?

Fogjunk össze, kérem a lovasokat,írják alá a kutyások petícióját is.

Ki lesz a következő? Vannak még macskások, madarasok, halasok.Ők jönnek, vagy a dísznövényesek?

Vendég

#194

2013-11-27 05:42

A lovaskok mindnet meg teszenk,hogy a 0 ás lovakkal is lehessen lovagolni,vagy pedig más munkákat végezni!:)♥
Éljenek a lovasok,és a lovak szabadsága♥

Vendég

#195

2013-11-27 05:55

Diktatura van.

Vendég

#196 Re:

2013-11-27 06:14

#194: -

Pontosan! Éljenek a lovak és a lovasok! ;) Imádom a pacikat (papír és papír nélkül egyaránt), a lovaglás a fő szenvedélyem, és az is marad! Örülök, hogy már ennyien aláírták a petíciót! Végülis lovas nemzet vagyunk! Nem szabad, hogy ezt elrontsák!

Bandé

#197 Re:

2013-11-27 07:41

#22: -

bezony, bezony


Vendég

#198

2013-11-27 10:26

El gondolkoztam azon,hogy mi legyen a korcs kutyákkal,macskákkal? Mikor jön egy rendelet a nem fajtiszta EMBEREKRÖL? Hát tényleg egy agyament országban élünk????

Vendég

#199

2013-11-27 10:44

Diplomás zoológusként, ló-etológusként csak annyi fűznék a rendelethez, hogy EZ EGY BAROMSÁG!!!!!!!!! A tenyésztett lovak, versenylovak nagy része élénkebb vérmérséklettel rendelkezik, pont azért, hogy úgymond "felszívja" magát a versenyen. Nem szívesen látnám az ilyen lovat kezdő alatt, mert nem szeretem a baleseteket. Aki versenyló-tulajként most morog: tudom én is, hogy van azok között is nyugodt darab, de inkább a kivételt képezik. Rendben, az oktatóló is legyen sütve-csipelve-tökmindegy, lehessen azonosítani, de nem hiszem, hogy ez a származásán kéne, hogy múljon. Más: jövőre az árva, inkubátorba rakott csecsemőket is....? Vagy hogy is megy ez?
lovas

#200 Re:

2013-11-27 11:21

 

Már bocsánat, de sajnos nem mindenki lát a dolgok mögé. Itt is rendet kell tenni, mert rengeteg az adóelkerülő és az ügyeskedő "állatcsempész"

El kell különíteni az állatokat (lovakat) és a "hasznot minden áron" állatartókat akik széthajszolják szerencsétlen lovakat.