Háziállatok ivartalanítása államilag támogatottan


Vendég

#276

2015-09-24 18:34

Mert teljesen egyetértek. Sok embernek valóban luxus az ivartalanítás, és rettenetes módon szabadulnak meg a nem kívánt, de megszületett kis állatkáktól. Tisztelet a kivételnek, akik igyekeznek gazdit találni a kicsiknek. De sajnos ezek az emberek kevesebben vannak.

Vendég

#277

2015-10-07 17:12

Az egyetlen humánus megoldás az ivartalanítás !
Három menhelyről szabadított állatkám van.Az első volt megoldani ezt a problémát.Nem lehet már elviselni a látott képeket és ez a valóság a sintér telepekről.

Vendég

#278

2015-10-07 20:01

A kidobott, országúton, lakott területen kívül kocsikból kirakott állatok védelmében!!!!!!

Vendég

#279

2015-10-07 20:44

Azért mert állat szerető és tisztelő vagyok, valamint nagyon sajnálom a kóbor állatokat ! Nekem is van kettő ivartalanított kandúr cicám! Valóban nem olcsó az ivartalanítás költsége, így talán nem lenne annyi utcára dobott állat.

Vendég

#280

2015-10-08 07:16

Helyesnek tartom, mert valóban drága az állatok ivartalanítása, és nem mindenki engedheti meg magának, hogy kedvencét ezért állatorvoshoz vigye!
Zoè

#281

2015-10-09 06:26

Nem a tenyèsztő a hibás a sok kidobott állatèrt, hanem a felelőtlen emberek. Egy tenyèsztő fajtaklubhoz tartozik,szigorú feltèteleknek kell hogy megfeleljen, regisztrált, genetikai betegsègekre szűrtek a kutyái, chippelve, oltva vannak. Nemzeti ès nemzetközi kiállításokra jár, energiát pènzt , hètvègèket nem sajnálva. Egy alom megszületèse tervezett!!A pároztatásra nagy gondot fordít,ha kell külföldre megy a megfelelő kanhoz, vagy szukához.A kölyköt oltva, rendszeresen fèregtelenítve, törzskönyvvel, chippelve, szerződèssel , számlával adja át az új családjának. A szaporító viszont esetleg betegen , fajta jelleget meg sem közelítő kiskutyát árúl kizárólag haszonszerzès vègett. A tenyèsztőnek van öreg kutyája a szaporítónak nincs. Kèrek mindenkit ne keverjük a kettőt össze!!! Az ivartalanítást támogatom ha valaki kedvencnek vesz magához kutyust. 


Vendég

#282

2015-10-10 13:40

Nekem is van három macskám és egy kutyám, szeretem az állatokat,éppen ezért támogatom a petíciót.

Vendég

#283

2015-10-13 08:39

Azt sehol nem látom kiírva, hogy hány aláírás szükséges ahhoz, hogy jogi úton továbbmehessen a dolog. Felvilágosítana valaki?


Vendég

#284

2015-10-19 16:47

Már az elején elvérzik az egész !!! "megtiltja a fajtiszta és kevésbé fajtiszta házi kedvencek".. no comment!!!


Vendég

#285

2015-10-19 18:03

Mélységesen egyetértek a petíció szövegével.Állatot csak az tartson,aki felelősen,szeretettel tud róla gondoskodni!De nem csak a cuki kicsi állatkáról,hanem az idős,és beteg négylábúról is!!

Vendég

#286

2015-10-20 04:09

Minden alkalmat meg kell ragadni, ha tehetünk valamit az állatok szenvedései ellen. Ennyit bárki megtehet...

Vendég

#287

2015-10-26 21:07

Azért írtam alá a petíciót, hogy kevesebb legyen a kóbor állatok száma.

Vendég

#288

2015-11-01 19:03

Tele vannak a menhelyek szebbnél szebb állatokkal, meg kell gátolnunk a szaporodást!

Vendég

#289

2015-11-05 00:44

Elejét vennénk ennek a tömeges szaporulatnak,sok embernek nincsen pénze hogy az állatait elvigye ivartalanítani.

Vendég

#290

2015-11-07 12:36

Mert nekem is van házi álatom

Vendég

#291

2015-11-07 13:19

Mert szükségesnek tartom az állatok védelmében :*

Vendég

#292

2015-11-08 06:42

Egy megkínzott,kutyus gazdija voltam, kettő menhelyről hozottként él velem, Mind keverékek. Gátat kell vetni a felelőtlenen szaporításnak, a menhelyek sem bírják már kapacitással a sok feleslegessé vált kis állat befogadását.

Vendég

#293

2015-11-14 22:07

Ez egy nagyon jó megoldás lenne, nagyon sokan élnének a lehetőséggel, biztos vagyok benne! Az altatás sem olcsó ha azt vesszük, de a tartás még költségesebb úgy az egyénnek ,mint a menhelyeknek! Így nem lenne annyi kóbor kidobott állat! Sajnos nekem is lett hat kiskutya, de csak négyet tudtam elajándékozni! az anyával együtt hármat kellene ivartalanítanom. Amire sajnos nincsen pénzem, így pedig nagyon kell vigyázzak a lányokra!

Vendég

#294

2015-11-20 08:39

A ceglédi Állatmenhely nyílt Alapítvány már évek óta ivartalanítottan, vagy ivartalanítási kötelezettséggel adja örökbe a macskákat és kutyákat, de a környéken egyedüli szervezetként nem tudjuk megoldani azt a társadalmi problémát, amit az ivaros állatok okoznak.

Vendég

#295

2015-11-20 18:40

Nagyon fontos, hogy az ivartalanítással ne legyen túlszaporulat, ne legyenek utcára kitett állatok. Minden állatnak legyen szerető gazdája!

Vendég

#296

2015-11-20 20:53

Csakis ezzel lehet meg akadályozni azt a HOROR storyt ami most az állatokkal történik az országban

Vendég

#297

2015-11-21 00:16

Minden megszületett állat egy érzö élölény és ha nem kivánt szaporitás következtében születik akkor kisobják még születéskor egy gödörbe hogy ott haljon éhen és pusztuljon el vagy agyonverik mert a nem akarják etetni az apróságokat és azok csak gondot okoznak és ha túlélnek mindent akkor is mentálisan sérülést szenvednek mert a gazdátlan megszületett állatok élete kegyetlen rossz: sokszor sadista kegyetlenséggel bántalmazva és ütlegelve vannak.Éheznek mig csontra soványodva és kiszáradva pusztulnak el mert senki se ad nekik élelmet és ha könyörögnek érte akkor elrugdossák öket végül a rossz körülmények, az éhség és a megélhetésért levö harc hatására agresszivek lesznek és támadòvá válhatnak és igy a gyerekeknek felnötteknek számára veszélyt jelentenek! Igy egy életre nemcsak fizikai hanem mentális sebet ejthetnek ök is az embereken és fobiát okoznak a gyerekeknek! Az állatoknak szüksége van az emberre - egy gazdára, nevelésre kontrollra, szabályokra azaz egy gazdára! Ha ezt nem tudja megkapni mert nem kivánatos akkor nem szabad megszületnie! Sajnos a "gazdáknak" is szüksége van szabályokra és törvényekre mert azok nélkül még "az ember is egy léha könnyelmü senki " és soknak sajnos nagyon "nehéz EMBERNEK lenni"! - ha nincs szabály és törvény az ivartalanitásra akkor nem törödnek vele mert ha születnek kölykök azok akkor büntetés nélkül kidobhatók a szemétdombra! Sajnos szükséges egy törvény az állatok
és az emberek védelmére!

Vendég

#298

2015-11-21 05:58

Egyetértek vele, szükség van rám. A 21.századi állattartáshoz fel kell nőni, ez az első lépés lehetne.

Vendég

#299

2015-11-21 13:29

Remélem sikerül , sok ártatlan kis állat életét mentené meg !

Vendég

#300

2015-11-21 21:00

A szívem megszakad, ha látok egy elhagyott, árva, éhező, szenvedő , ártatlan kis állatot. Ők nem tehetnek arról, hogy a világra jöttek és azt sem lehet a szemükre vetni, hogy miért gazdátlanok, hogy ők maguk lennének okolhatóak sorsuk rosszra fordulása miatt. Az lenne az ideális, ha annyi kisállat születne, amennyi gazdára talál, akinek a léte biztonságban van, aki tartozik valakihez, akiről szeretettel gondoskodnak, akit nap mint nap becézgetnek, szeretnek., akinek a közelségének örülnek. Addig is- nem tudnék elmenni segítség nélkül egy szenvedő, éhes kis állat mellet, ha csak tudok, segítek, amennyire lehetőségeim engedik. Ugye minden jó érzésű ember hasonlóan gondolkodik ?