Védjük meg a Normafát! Normafa - Természetesen!

szövetség

#176

2013-10-10 17:08

Fogjunk ÖSSZE Budapest levegőjéért, a Normafáért!!

Vendég

#177

2013-10-10 20:13

Támogatom a növény és állatvédelmet, ez mindnyájunk természeti kincse, s mint ilyet, minden normális, jóérzésű, intelligens ember óv-véd. Tartozzunk közéjük ! .....

Vendég

#178

2013-10-10 22:56

Azért, mert kialakítható egy meglehetősen rövid, kis szintkülönbségű, csak kezdőknek való sípálya, amely az év 365 napjából jó esetben hatvan napig, hóágyúk nélkül egy-két hétig (vagy éppen semeddig sem) használható, nem lenne szabad egy ilyen költséges beruházást megvalósítani, egy hatalmas fairtással járó átalakítást végezni!
És ne legyenek illúzióink! A sípályát használók zöme autóval fog odamenni, akkor is, ha a Fogaskerekű útvonalát meghosszabbítják. A nemkívánatos forgalomnövekedés elkerülhetetlen, ami a környéken lakóknak és az oda kirándulónak egyaránt rossz. Ugyanakkor a tavasztól őszig tartó időszakban oda látogatók lehetőségei egyértelműen romlanak.
A Normafa maradjon az, ami eddig volt és legyen továbbra is azoké, akiké eddig volt!

Vendég

#179

2013-10-11 02:57

Remélem, de csak remélni tudom, hogy ezt a darab Budapestet nem dúlják fel.
A sok máshol felnőtt férfijuhnak csak munkadarab ez a város, amit játékszerként alakítgatnak a féllüke ötleteik szerint.

Vendég

#180

2013-10-11 07:02

Ha itt elkezdenek különböző dolgokat építeni, újítani, annak az a következménye, hogy mindenért fizetni kell. Elveszik a szegényebb rétegtől a sport, a szabadtéri szórakozás lehetőségét. Miért kell mindent tönkre tenni és csak a gazdagoknak elérhetővé tenni. Gyalázat ami ebben az országban megy. Arról nem beszélve, hogy az ilyen dolgok mindig azzal járnak, hogy tönkre teszik a természetet.
harangvölgyi vaddisznó

#181

2013-10-11 10:06

Információ: 2013.október 13-án, 9 órakor a volt AGROHOTEL (Normafa út 50.) konferencia termében a Normafapark Park Konferencia lesz, regisztráció: info@skioutlet.hu e-mail címen, érdemes a programot megnézni, valószínű nem a Normafa környék jelenlegi megtartását támogatják az előadók.A majdan készülő záróokmány valószínű alátámasztja hogy óriási igény mutatkozik a megaprojekt megvalósítására.

Vendég

#182

2013-10-11 11:24

Hajrá!
csodálkoznék

#183

2013-10-11 15:25

A DEMOKRATA FOLYÓÍRAT okt.9-i számában ezt nyilatkozza Pokorni, tehát szaván kell fogni:
Normafa megújítása az önkormányzat javaslatai alapján történik, mi pedig úgy látjuk természetesnek, hogy a végső szót az itt élő polgároknak kell kimondaniuk – mondta a Demokratának Pokorni Zoltán, a budapesti Hegyvidék polgármestere, aki szerint a természetvédelmi szempontok a legfontosabbak.

Vendég

#184

2013-10-11 19:48

Sokszor síeltem a Normafánál de sajnálnám ha "feldúlnák"
harangvölgyi kisróka

#185

2013-10-12 09:46

Néhány adat a tervezett hóágyúzásról
Az adatok a Bajor Környezeti Minisztérium átlagai:
A hóágyúzáshoz szükséges minimum követelmények:
levegő minusz 3 fok / 80% légnedvesség
víz + 2 fok (ezt csak előhűtéssel lehet nálunk elérni)
Energia felhasználás
Áram átlagosan/szezon 13.000kWh / hektár (jelen esetben minimum 2 hektár azaz 26.000kWh
Víz (előhűtött) kb 300liter/m2 / szezon
Hatások
tavaszi hóolvadás
extra 200liter/m2 hóolvadékkal kell számolni olyan helyen ahol a csatorna hálózat ezt elnyelni nem tudja (az időszakos forrásokkal sem tudnak mit kezdeni) és folyik lefele az utcán.
Zaj
A hóágyúzás alatt (többnyire) éjszaka kb. 45-50dB / hóágyú hanghatás ami a várhatóan a teljes hegyvidéken hallható lesz
Növényzet
Mivel a csapvíz vagy forrásvíz (?) jóval több ásványi anyagot tartalmaz mint az eső vagy hó ezért a benne levő ásványok mint műtrágya működnek melyek felboríthatják a hegy öcoszisztémáját.
Állatok
Jelenleg a területen mindenféle állat található, látható mint egy rendes erdőben. (Róka, borz, nyuszt, nyest, vaddisznó, őz, bagoly, stb.) melyeket a forgalom és a fent említett zaj valószínűleg messze fog űzni.
A fenti értékek csak többek lehetnek mert ez egy olyan átlag (Bajorország) ahol a hóágyúzást nem téli hó helyett használják, hanem főleg a völgyekbe (800 méter alatt) vezető síutak meleg időben való használhatóságára.
Akit érdekel a téma az alábbi linken megnézheti a bajorok véleményét

http://www.bund-naturschutz.de/fileadmin/download/dokumente/Schneekanonen.pdf

Vendég

#186 Re:

2013-10-12 12:48

#185: harangvölgyi kisróka -

Köszönjük az infót. Félek, semmilyen ellenérv nem győzi meg ezeket. Ők síelni akarnak Budapesten. Ha mi beledöglünk is. Mert ők ezt akarják, hatalmukban van. Nem ismernek sem istent, sem embert. Remélem, hogy a választáskor eszerint ítéljük majd meg őket.


Vendég

#187

2013-10-14 09:26

csak ne keverjünk bele politikát

Vendég

#188

2013-10-14 09:49

Mindenesetre, ha már törvényt is kellett módosítani a Normafa projekt érdekében, akkor nem leszek nyugodt semmiképpen. Mert nehogy az legyen, hogy amíg mi aggódunk a Normafa miatt, addig a budai erdőből ilyen-olyan ürüggyel újabb telkeket vágnak ki maguknak újgazdagék!

Vendég

#189

2013-10-14 12:45

Nem csak itt hozzák szóba a politikát. Épp a kormányzó párt emlegeti az ellenzéket ez ügyben. Nekem nem a szocializmusban épített és azóta elhanyagolt lépcsők, utak, esetleges kijelölt kerékpár utak felújításával van gondom. Annak nagyon is ideje. A hóágyú, bobpálya ami felesleges. Márpedig ötmilliárd nagyon sok pénz ezekre.

Vendég

#190

2013-10-15 18:49

Nekem is éltem része a Normafa, ha külföldön vagyok a honvágy képe a minden évszakban gyönyörű Anna rét..Ne tegyek tönkre!
vendég

#191

2013-10-15 19:59

Sajnos ez a folyamat már régen tart, az első esettanulmányok, már 10 éve elkészültek, a már akkor megtervezett sícentrumhoz, stb. Ez nem újkeletű rémálom.
Ha tényleg a természetet szeretnénk megvédeni, akkor nem lehet ilyen vakon politizálni, ez semmire sem jó.
Viszont a fákat, a tájat meg kell védeni, akár élő lánccal, mint a Mecsekben.
Az erdők a kápolnák!
Molnár György

#192 Segítség kérés!

2013-10-16 06:22

Kérlek benneteket, segítsétek aláírásaitokkal a mi ügyünket is!

http://www.peticiok.com/a_dunakeszi_repulterert_es_az_igazi_demokraciaert

Vendég

#193

2013-10-16 07:59

A Normafa az embereké. Hajrá!

Vendég

#194

2013-10-16 19:19

Én is síelő vagyok, kedvenc sportom, de a Normafa ne síközpont legyen!Soha nem lesz versenyképes hegyben gazdag országokkal, viszont tönkremegy egyedi értéke és városökológiai szerepe 4 Az Budapest kedvenc kirándulóhelye, ne legyen más!
dr. Bardóczyné Székely Emőke
környezetvédelmi szakmérnök, tájvédelmi szakértő
Abonyi Nándor Soma

#195 Re: Re: sötétzöldek hajrá

2013-10-16 21:41

#82: Pali44 - Re: sötétzöldek hajrá

Örülök neki, hogy az én érvemre érdemben nem tudott válaszolni. Csak annyit tennék hozzá, hogy érdekes módon pont az előző szezonban volt a legtöbbet nyitva a mátraszentistváni sípálya. Kíváncsi lennék, hogy anno oda hányan sírtak hóágyú és stb miatt, ami ezt lehetővé tette, mert ott sem természetes állapotában lenne ennyi hó, mivel nálunk a telek elég hektikusak, ahogy tapasztaljuk.

Abonyi Nándor Soma

#196 lemaradt

2013-10-16 21:47

Ja és egyébként általánosságban beszéltem a beruházásról, mivel annyira részletesen én sem ismerem a területet. A víztározóval pedig nyilván egy megvalósíthatósági tanulmányban foglalkoznak és ott minden eldől. Ettől függetlenül nem vagyok benne annyira biztos, hogy egy nagyváros mellett csak a klasszikus értelemben vett tározó a járható út. Elképzelhető, hogy van más megoldás is.

Vendég

#197 Re: sötétzöldek hajrá

2013-10-17 09:29

#60: Abonyi Nándor Soma - sötétzöldek hajrá

Kedves Nándor, a környezetvédelem nem a kék és sárga kukákba való szelektív gyűjtést jelenti. Elsősorban a fogyasztás mérséklése, az agyoncsomagolt és félkész termékek nem megvétele, 100 km-en belülre eső termelőktől kell megvenni az élelmiszerek nagy részét és többek között a tömegközlekedés használata jelenti a tudatos környezetvédelmet.

Vajon az Alpokban lévő gyönyörű környezet az élő környezet vagy csak mű dolog? Élőként értem a kisállatok, ragadozóik jelenlétét. Az egész flóra és fauna harmonikus, aránylag zavartalan életét. Mert nem mindegy, hogy egy angol parkról beszélünk vagy egy természetes élőhelyről. A normafa vad, kevés emberi beavatkozással. Az erdészek évek óta tartózkodnak a tarra vágástól. Legutóbb két hatalmas szarvasbogarat figyeltünk meg. A Normafa nem lehet egy sícentrum, hanem elsősorban a város mocskának a szűrője.

Az Alpokban rengeteg az erdő, de csak egyetlen helyen van igazi értelemben vett őserdeje. Stájerországban. Egy nehezen megközelíthető völgyben. És ide senkinek eszébe nem jut sípályákat építeni. Hanem szigorúan védik és csak gyalogos túrákat tehetünk benne.


Vendég

#198

2013-10-17 16:49

Ezt már nem veszi be a gyomrom! Nincs ennél fontosabb az országban? Minden egyéb rendben van? Mindenki megél a fizetéséből? Minden gyerek megkapja a szükséges napi táplálékot? Megakadályozta már a kormány azt a rengeteg lopást, amit nem tudni ki/kik követnek el? ( Terményeket a szántóföldekről, fákat köbméter számra az erdőkből, gyerekektől telefont, zsebpénzt stb.)
Biztos, hogy a Normafát kell betonba csomagolni?
Daerion

#199

2013-10-17 20:19

Egyre furcsább norma, hogy az állam természetet rombolna, mikor így is már alig.

Vendég

#200

2013-10-18 07:38

Egyetértek a természet ilyen jellegü megőrzésével, nem szabad beavatkozni. Szinte minden héten valamikor felmegyünk, onnan lesétálunk különböző irányból. Csoda hely -nem beszélve az évtizedek óta müködő rétes bolt készitményeiről-. Nem adjuk, nem engedjük tönkretenni. Rajtam nem fog mulni. (y)