ÉLŐSZEREPLŐS RETRO MESEFILMET, MESEJÁTÉKOT, GYEREKMŰSORT, IFJÚSÁGI FILMET A MAGYAR TELEVÍZIÓBA!!!


Vendég

#1

2013-09-20 18:47

Sok sikert!:)

Vendég

#2

2013-09-20 19:18

Nagyon szerettem ezeket a filmeket, sorozatokat, mesejátékokat, és szetretném a gyermekemmel is megismertetni. Biztos vagyok benne, hogy nem vagyok egyedül ezzel az óhajjal! Nagyon örülnék, ha ezeket felkutatná, bemutatná egy csatorna!

Vendég

#3

2013-09-20 21:24

Bár nincsenek jó emlékeim a Retro Meseklubbal kapcsolatban, de ezt a kezdeményezést a legmagasabb fokon csak támogatni tudom, hiszen nekem is sok kedves gyerekkori emlékem fűződik ezekhez a kincsekhez! Remélhetőleg ha a mostani gyerekek is megismerik ezeket az alkotásokat, akkor talán DVD-én is kaphatóak lesznek! Nagyon remélem, sikeres lesz a petíció!
Szeretnék még pár filmet hozzátenni a listához, amik a legkedvesebb filmjeim közül valók, és fantasztikusak! Veronika és a bűvös zsák,
(kb. a hetvenes évek közepén készültek a filmek, ha jól emlékszem)
Veronika visszatér,
Az örök fiatalság birodalma - ezek mind román mesefilmek.
A kővirág
A púpos lovacska - ezek orosz mesefilmek.
Mérhetetlenül boldog lennék, ha valami csoda folytán lehetne látni őket, az eredeti szinkronnal! Annak idején rengetegszer játszották őket a mesemozikban, és kétségem sincs, az eddigi tapasztalataim alapján, hogy valahol megvannak!
Papp Anita

#4

2013-09-20 21:56

Én a "Retro Meseklubot" egy végtelenül jólelkű, kedves, önzetlen embernek ismertem meg, nekem csak ilyen emlékeim vannak róla. Nem szép dolog névtelenül sározni valakit.
A petíciót nagyon jó ötletnek tartom, remélem, nagy nyilvánosságot kap, sokan aláírják és a Tv-nél is felfigyelnek rá! Nagyon szeretem a régi meséket, nagyon boldog lennék, ha vetítenének ilyeneket is a Tv-ben.

Vendég

#5

2013-09-21 07:18

Nagyon drukkolok, hogy sikerüljön elérni valamit! Szörnyű, amilyen silány műsorokkal tömik a gyerekeink fejét!!!! MINŐSÉGI, ÉRTELMES meséket, filmeket akarunk mutatni a gyerekeinknek!!!!!!
Retromókus

#6 IGEN!

2013-09-21 07:24

Én maximálisan egyetértek a Meseklubbal! Legalább valaki észben és kézben próbálja tartani amik egykor oly fontosak, szépek voltak Nekünk. Mi ezeken nőttünk fel, vissza akarjuk kapni!

Reméljük, hogy idén már nem a reszkessetek betörők fog menni karácsonykor...

Vendég

#7

2013-09-21 07:44

imádom ezeket a meséket és filmeket!!!!!!!! Nagyon szeretném látni őket!!!!!! Tényleg nem vetítenek sehol belőlük, pedig igazán ismételhetnék ezeket is!!!!!!
Kalóz
Vendég

#8

2013-09-21 08:45

Jó lenne, ha megvalósulna, mert a joutubon kevés van és azt is folyamatosan levetetik.

Robi

#9

2013-09-21 09:14

Maximálisan egyetértek Én is. Úgy gondolom ezeket a meséket a mai gyerekek is szívesen látnák, úgyszintén mi is. Nem is beszélve arról, hogy ezek a mesék durvaságban közel sincsenek beszélőviszonyban a maiakkal!!!
Tomee

#10 Keressük

2013-09-21 09:25

lenne még annyi meg annyi... És ezek fele magyar, tehát nem a jogdíjon múlik!

Hatmillió másodperc, Borik és csapata, A Belgrádi fiúk, Zsuri és Vili , A templomos lovagok kincse, A múltból jött fiú, Az életrevaló kismalac, Mákszem Matyi, Intökönyvem története, Tapsikáné fülönfüggöje , Legyél te is Bonca!, Nyúl a cilinderben ,A láthatatlan nyomozó, A labda , Utazás az öreg autóval, Cikász és a hallópálmák , Makk Marci bábfilmek, Tízen Túliak Társasága, Kosársuli, Tollas suli c. műsorok, Idesüss ...


Vendég

#11

2013-09-21 09:41

Istenkém, a könnyem is kicsordult, ahogy megnéztem a képeket! Hagymácska, Bűvös erdő, jaj milyen jó lenne újra látni őket! :-)

Vendég

#12

2013-09-21 10:03

sziasztok! remélem hogy sikerel fogtok járni mert én is nagyon szerettem a retro filmeket meséket,sajnos a retro filmek-nél nem indul el semi igy nem is tudtam hasznát veni az oldalnak de igy remélem mindenki nészheti majd a tv-ben.

Vendég

#13

2013-09-21 11:19

Hajrá, nagyon drukkolok nektek! Nagyon jó lenne, ha ilyen filmeket is lehetne látni a TV-ben. régen a duna Tv-n és a Filmmúzeumon adtak pár ilyen régi mesét, de már évek óta sehol semmi, csak a rajzfilmek, amerikai tinisorozatok töményen.

Vendég

#14

2013-09-21 12:14

Szívemből szólt a petíció megálmodója ! Remélni tudom, hogy lesz is eredménye! Mindenestere nagyon drukkolok!!!!

Vendég

#15

2013-09-21 14:21

Nagyon bízom benne, hogy eredményes lesz a petíció. Szeretném kisfiammal együtt a sok értelmetlen és igénytelen össze-visszaság helyett gyermekkorom régi kedvenceit látni újra a képernyőn! Drukkolok Nektek, igen jó ötlet volt!! P.GY.

Vendég

#16

2013-09-21 14:36

Szólj hozzá!...
Mr.Joe

#17

2013-09-21 16:53

Igen jó lenne ha sokkal több retró családi gyermek filmek lennének.

Vendég

#18

2013-09-21 17:24

Ez jó kis kezdeményezés!És tényleg jobb lenne ha régi,változatos lenne,nem csak mindig ismétlés!


Vendég

#19

2013-09-21 23:08

Elsosorban magyar filmeket, animaciot es rajzfilmet szeretnenk latni

Vendég

#20

2013-09-22 09:11

Nagyon szívesen látnám jómagam is, mert csodálatos kincseket remélek az MTV archívumából.tanulságos, szépen rajzolt, szépen beszélő mesék, főleg okosodni is lehet belőlük, emberséget, figyelmet tanulni másokkal szemben.
Nagyon szép kezdeményezés!
Endrődy Hanna
aljona

#21

2013-09-22 16:18

Örömmel látom, hogy egyre hosszabb az aláírók listája. Remélem, sikerül majd nyomást gyakorolni az MTVA-ra. Ma olvastam az Indexen ezt a hírt:

http://index.hu/kultur/2013/09/22/retrocsatornat_indit_decemberben_a_kozmedia/

Jó lenne, ha ez találkozna a retro mesefilmeket kérők követeléseivel.

Köszönöm a Retro Meseklub gazdájának/a petíció elindítójának önzetlen fáradozását annak érdekében, hogy a mai gyerekek igazi értékeket láthassanak, igazi szép mesék aranyos hőseivel azonosulva megtanulhassák (mint ahogy az régen volt), hogy mi az igazi barátság, segítőkészség, együttérzés, szolidaritás és még sok mást, ami ahhoz szükséges, hogy egészséges lelkű ifjak legyenek belőlük.



Vendég

#22 Re: Nagyon egyetértek veled!!!

2013-09-22 16:21

#2: -

Egyetértek veled, örülnék ha sikerülne egy csatornát inditani a retró mesékkel,hogy a gyerekekkel megismertessük ezeketz a jó kis meséket mesejátékokat.


Vendég

#23

2013-09-22 16:24

Szerintem is szükség lenne ezekre a mesékre és sorozatokra. A ma felnövő nemzedéknek is meg kell ismernie. A ma elérhető technikai fejlettségtől függetlenül.

Ezt a hozzászólást a petíció szerzője eltávolította (Részletek)

2013-09-22 16:26



Vendég

#25

2013-09-22 17:29

Nagyon remélem, hogy lesz valami eredménye a petíciónak. Remek csapat gyűlt össze a "zászlónk" alatt. Jó lenne, ha a saját gyerekkorunk örömét át tudnánk adni a gyerekeink korosztályának