Igazságot a villamosvezetőnek!

Kapcsolatfelvétel a petíció szerzőjével

Ez a(z) Igazságot a villamosvezetőnek! petíció automatikusan generált fórumtémája

mehecskeeee

#1 aláírás

2013-06-20 11:13

Úgy látom szépen szaporodunk :) Mikor aláírtam még csak 16-an voltunk. Remélem lesz foganatja is. Én levelet is írtam a bkk@bkk.hu címre. Hátha...

Vendég

#2

2013-06-20 11:16

Könyörgöm! Nem agyonverte, hanem csak adott neki egy pofont, amit igenis megérdemelt. Hány ártatlan bántalmazott ember van akire fittyet sem hánynak, itt meg egy szabálysértést elkövető nőről van szó. Sajnos ez a legnagyobb baj a fiatal társadalommal, (mondom ezt 30 évesen), hogy hiányoznak azok a gyermekkorban kapott intő pofonok, amit adjon szülő, vagy pedagógus, de rendre tanította a gyereket, és egy életre megtanulta, mi a tisztelet. Ma már egy okító pofont sem lehet adni a szemtelen, tiszteletlen gyereknek, mert az ma már bántalmazás. És ez sajnos meglátszik a fiatalokon. Annak idején egy ilyen helyzetben nem a kismamát támogatták volna, hanem azt aki egy pofonnal megtanítja neki, hogy legközelebb jobban figyeljen oda. Mert a szó elszáll.

Vendég

#3

2013-06-20 11:23

A felelőtlen szabálysértő anyajelöltnek kellene pénzbírságot kiszabni.
HelloKitty

#4 Re: aláírás

2013-06-20 11:30

#1: mehecskeeee - aláírás

Semmilyen mutogatas nem lehet vedekezes eroszakra, foleg nem egy kozfeladatot ellato szemelytol, remelem a nonek lesz annyi esze hogy nem a csoro villasvezetot hanem a BKK-t perli,
lasd alabb a jogi felelosseget Nyugaton.
Job-Related Accidents or Misconduct

Under a legal doctrine sometimes referred to as "respondeat superior" (Latin for "Let the superior answer"), an employer is legally responsible for the actions of its employees. However, this rule applies only if the employee is acting within the course and scope of employment. In other words, the employer will generally be liable if the employee was doing his or her job, carrying out company business, or otherwise acting on the employer's behalf when the incident took place.

The purpose of this rule is fairly simple: to hold employers responsible for the costs of doing business, including the costs of employee carelessness or misconduct. If the injury caused by the employee is simply one of the risks of the business, the employer will have to bear the responsibility.

But if the employee acted independently or purely out of personal motives, the employer might not be liable. Here are a few examples to illustrate the difference:

A restaurant promises delivery in 30 minutes "or your next order is free." If a delivery person hits a pedestrian while driving frantically to beat the deadline, the company will probably be legally responsible for the pedestrian's injuries.
A technology services company gives its sales staff company cars to make sales calls. After work hours, a sales person hits a pedestrian while using the company car to do personal errands. Most likely, the company will not be held responsible for the incident.
A law firm issues cell phones to all of its lawyers, to allow them to call into the office and check in with clients when they are on the road. A lawyer, driving, hits a pedestrian because she is completely engrossed in her telephone conversation with a senior partner in the firm. The law firm will probably have to pony up for the pedestrian's injuries.
A medical billing company hires a fumigator, who sprays the company's office with powerful pesticides. The next day, a dozen employees fall ill from the fumes. One of the affected employees is sent home; on her way, she suffers a dizzy spell and hits a pedestrian. The company is probably on the hook.

If you are sued under this legal theory of respondeat superior, your employee's victim generally won't have to show that you should have known your employee might cause harm, or even that you did anything demonstrably wrong. If your employee caused the injury while acting within the scope of employment, you will have to answer to the victim.

Pözsó

#5

2013-06-20 11:31

A nőcit is példásan megbüntette a BKV? Vagy a rendőrség? Aki ott ült utasként a villamoson, annak mi a véleménye? Hiszen vészfékezés történt, ami veszélyeztette a többi utas testi épségét! A libát miért nem jelentették fel?
Pözsó

#6 Re: Re: aláírás

2013-06-20 11:35

#4: HelloKitty - Re: aláírás

Életem! Egy normális ember így reagál akkor, ha először beszaratják, és gyilkosnak hiszi magát, majd a  vélt áldozat kiröhögi és megalázza abban a felfokozott rémült idegállapotban. Ez a luvnya többet nem lép a villamos elé, abban biztos vagyok, ha több haszna nem is, hát legalább ennyi lesz annak a pofonnak.

KMonika

#7 Ezt már tényleg nem kellene!

2013-06-20 11:35

Túl nagy árat fizetne egy hirtelen indulatból elkövetett hibáért, amiből végülis
nem lett baj.Az vesse rá az első követ aki soha, de soha az életében még nem csinált
indulatból hülyeséget amit később megbánt!Még emberölésnél is enyhítő körülménynek
számít a hirtelen felindultságból elkövetett.....ez az ember ennél jóval kisebb hibát
követett el.Főleg, hogy az elmúlt 20 évben problémamentes volt.Az egész élete menjen
rá erre?Hibáztak mindketten, de ez a hiba egy bocsánatkéréssel (oda-vissza)
elintézhető lett volna.
Itt most szerintem már nem a veszélyeztetésről és a veszély elhárításáról van szó
hanem a pofonról.Véleményem szerint bárkivel előfordulhat, h figyelmetlen és lelép a
villamos elé.Ahogy az is, hogy valaki aki villamost vezet sokkot kap egy ilyen
helyzettől és elveszti a fejét (miután helyesen járt el).Ezzel nincs is baj,
bármennyire is fegyelmezett valaki emberek vagyunk, nem gépek.
A baj ott kezdődik, h a vezető abszolút jogosan és érthető módon kiabálással engedte ki
a gőzt
mire a nő bemutatott neki.Ekkor csattant a pofon, EZÉRT és nem azért mert figyelmetlen
volt és lelépett.(A vezetőt sem a vészfékezés miatt elemzik hanem a pofon miatt).Adott
helyzetben és lelkiállapotban bárki elveszthette volna a fejét egy pofon erejéig.Szóval
itt a "hiba" nem a lelépés és a vészfékezés miatt van hanem a bemutatás és a pofon
miatt.A vigyorgást jóindulattal meg is érteném ("huhh, túléltem, de jó" és/vagy
kínomban elvigyorgom magam) de a bemutatást nem.Feszültség volt, indulatok, sokk
mindkét részről.A pofon után egy kiadós ordibálás oda-vissza majd lenyugszunk és
mindketten belátjuk, h hibáztunk, bocsánatot kérünk.Ennyiről kellett volna szólnia a
dolognak.És nem arról, hogy ezért az egyik fél békésen éldegél tovább egy max pár napon
belül eltűnő maflás nyomával a másiknak meg tönkremegy az egész élete....
Nem minden csak fekete vagy fehér lehet (és persze gondolom a vezetőség soha az életben
egy másodpercre sem vesztette el a béketűrését ami miatt hibázott...) és túl
sok ember ugrott a vezető nyakának a nővel aki a pofont kapta az élen.Azért is mondom
h itt már nem a vezető a hibás amiatt a nyomorult pofon miatt.A nő, aki ezért
feljelentést tett és a nép akiknek kényelmes osztani az észt gondolkodás és
empátia nélkül a legnagyobb hibás a történetben.Ennek a hatására történik ami történik
véleményem szerint....De nagyon remélem, hogy akik elítélik a pofon miatt a vezetőt
azok ha hasonló sokk alatt bármikor is hibáznak (ekkorát vagy kisebbet) az életben
ugyanilyen megértést kapnak...gondolom azt is igazságosnak tekintik majd.Isten nem
ver bottal, vallás ide vagy oda ebben hiszek:) (Az elmúlt 20 év tapasztalatai alapján
nem hiszem, hogy a villamosvezetőnek napi rutinja vagy hobbija lett volna a pofozkodás).
Én is jelenleg 7 hónapos terhes vagyok, mégis így gondolom.Hozzáteszem nem az állkapcsa
tört el a nőnek, csak vérzett a szája állítólag.Az egy kisebb pofontól is bekövetkezhet
ha elharapja, de az indulatból adott pofon amúgy sem kontrollálható maximálisan.(Begörcsölni meg
egy 6 hónapos terhes nő bármitől begörcsölhet, én is terhes vagyok, tudom jól, akár a melegtől is
csak épp ez rosszkor történt és feltételezések alapján nem fogható a pofonra.
Nem kövezném meg emiatt a vezetőt, főleg nem tenném tönkre az életét gyerekestől sértett
büszkeségből hanem mélyen szégyellném magam.(Nem mert leléptem, előfordulhat bárkivel,
hanem mert még a sokktól remegő villamosvezetőnek be is mutatok...aztán menjen csak rá
az ő élete.)Milyen világban élünk kérem szépen??????Valóban igazságosnak tartják ezt a
döntést?????
Hope

#8 A lakását is elveszti és utcára kerül 7 éves kislányával!

2013-06-20 11:37

A Facebookon is alakult egy csoport, kérlek Titeket, hogy ott is lájkoljátok.
https://www.facebook.com/NeRugjakKiAVillamosvezetot

Vendég

#9 Re:

2013-06-20 11:42

#2: -

Azt gondlom, hogy a pofon nem lehet elfogadott a mai társadalomban így megérdemelt sem, de tény, hogy túl nagy jelentőséget biztosítnak neki. Ennek a rendes elintézési módja az lett volna, -mivel senki sem sérült meg-, hogy elköszönnek és lezárják az ügyet, szerintem hasonló súlyú hiba történt, talán a kismamáé nagyobb.

Persze én is átmegyek a piroson, mint az emberek többsége, de csak akkor ha tudok rá figyelni. Persze így is érhet baleset, vagy kerülhetek hasonló heyzetben, de nem sértődnék meg ilyen reakcióért.

Ebben a helyzetben úgy gondolom, hogy valamilyen jellegű büntetést a villamosvezető érdemel, de nem olyat, ami kihatással van az életminőségére, anyagi helyzetére.

Úgy gondolom, hogy a villamosvezető helyében a kismamát is feljelenteném, hiszen ő is büntetést érdemelhet, ő bűnös él nem csak áldozat.

Kérdés, hogy mivel lenne másabb a közvélemény, ha nem terhes kismama lenne, ez elsőre nem egyértelmű.

Adam

#10 Nem felpofozta, hanem adott neki egy pofont.

2013-06-20 11:44

Annyi észrevételem volna, hogy a leírásban és a médiában sok helyen "felpofozásról" írnak, miközben egyetlen pofon történt. A pofozás azt jelenti, hogy több pofon csattan, nem csak egy. Tehát a villamos vezető nem felpofozta a nőt, hanem adott neki egy pofont.

Vendég

#11

2013-06-20 11:45

Egyetértek.Nem a villamosvezető volt a hibás, de egyértelműen túlreagálta a dolgot!
na

#12 kényelmes fotelből könnyű pofázni

2013-06-20 11:46

a BKV hírnevét pont nem az ilyen lelkiismeretes villamosvezetők rontják

Vendég

#13

2013-06-20 11:50

Kiknek akar megfelelni a BKV, talán a nyugati nagyhatalmaknak, akiktől mi csak rosszat kaptunk? Ld. Trianon, II. vh., most pedig az EU. Legyünk már lojálisak saját magunkkal és honfitársainkkal is.
bullox

#14 el kell küldeni.

2013-06-20 11:51

a pofozás testi sértés, ergo bűncselekmény. nagyon szomorú kórképe a magyar társadalomnak, hogy ennyien mellette állnak. árulkodik arról, hogy mennyi feszültség van az emberekben. az nem megoldás, hogy lepofozok bárkit.
Kekecbanya
A petíció szerzője

#15

2013-06-20 11:52

Én meg azt kérném, Kedves Hope és a Többiek, hogy akinek van rá módja, ezt a petíciót is ossza meg a FACEBOOK-on, hogy minél többen aláírhassák. Én nem vagyok benne, nincs is szándékomban, úgyhogy ott nem tudok híveket szerezni a szegény villamosvezetőnek.
bullox

#16 Re:

2013-06-20 11:52

#13: -

hogy a fenébe jön ide, a nyugat meg Trianon???

Erika

#17

2013-06-20 11:52

Sajnos az a helyzet ha nem vészfékezik vagy annak ellenére sem sikerül megállítani a villamost és elüti a csajt akkor is leveszik a villamosról egy jó ideig a pszihológiai vizsgálat szerint nem alkalmas a vezetésre.
Miért nem tudják akkor a nagyokos BKV vezetők hogy egy ilyen helyzet is sokkot okozhat és ilyen felfokozott idegállapotban nem igazán tudja mérlegelni cselekedetei következményeit. Kivállóan oldotta meg a helyzetet teljesen a pofonig.....Szerintem a csaj ha nem provokálja és nem flegmázik hanem esetleg megköszöni hogy megmentette kettőjük életét nem csattan a pofon. Arról már nem is beszélek hogy piros lámpánál lépett elé!!!!!
Nem a fejét kellet volna forgatni ( amit én erősen kétlek mert ha felfogja mit tett ezt a nevetséges kifogást fel sem hozza hiszen nem kellet volna balra néznie csak előre a lámpára, fogalma sem volt róla hogy ott lámpa is van.) hanem felnőtt ember módjára közlekedni!!! Jellemző a magyar médiára hogy ebből cirkuszt kellett csinálni a népnek, nem törődve azzal hogy másik két életet tesz tönkre vele. Gusztustalannak tartom ezt az egész cirkuszt.
ExMogyiHÉV

#18 precedens döntés

2013-06-20 11:52

Sajna ez sem szolgálja a járművezetők munkahelyének biztonságát. Hisz ha ez így marad, mint precedensre hivatkozhat a többi feljelentgető. Ártatlanul is meghurcolhatnak, megalázhatnak így járművezetőket. Ez viszont senkinek se érdeke!
Ilos

#19

2013-06-20 11:52

Ismerek olyan kollégát aki annak idején adott 1 sallert a vétkező félnek,és még ma is dolgozik!!!!!Sőt még a főnök megkérte mutassa meg hogy csinálta!!Ez igazságtalanság!!!!!!!!!!!Mi lenne ha 1x tényleg össze fognánk és nem hagynánk hogy ezt megtegyék????????

Vendég

#20

2013-06-20 12:06

Mért kell büntetni a becsületes dolgozót,egy h...nem odafigyelő,gyalogos miatt.Attól hogy terhes még jobban oda kellene figyelnie a közlekedésére.Erre nem mentsége hogy várandós.Jól meg büntetném mert veszélyeztette sok ember életét,biztonságát,Lelki sérülést okozva a villamos vezetőnek,és az utasoknak is!!!
KMonika
Vendég

#21 Re: el kell küldeni.

2013-06-20 12:07

#14: bullox - el kell küldeni.

Kedves bullox!

A félreértések elkerülése végett mi itt NEM a pofozkodás mellett kampányolunk.Persze, hogy nem megoldás, nem is gondolom, hogy a villamosvezető azzal a szándékkal csapott oda, hogy ezzel oldja meg a dolgot.Nem tudom voltál-e már hasonló sokkhatás alatt (balesetveszély, pillanatok alatt dönteni, jó döntést hozni, mindamellett x ember életéért felelni, azt hinni halálos balesetet okoztál és teljesen kiborulni majd megaláznak azzal h még ki is gúnyolnak) de az ember nem gépezet és van az a pont amikor teljesen a történtek hatása alatt állsz és egy pillanatnyi gondolkodás nélkül cselekszel.

Azonnal megbánta ő is, de pont ezt hívják a bíróságon is "hirtelen felindultság"-nak, ami enyhítő körülmény.Nem hiába az, ezen még nem gondolkoztál?Senki sem állítja, hogy helyes vagy jó dolog volt ez.Csupán annyit, hogy nem 8 napon túl gyógyulós sérüléseket okozott egy ember, aki ezelőtt SOHA nem csinált ilyet és, hogy emiatt az egész életét tönkretenni gyerekestől igazságtalanul nagy ár lenne.


Vendég

#22 Re: aláírás

2013-06-20 12:10

#1: mehecskeeee - aláírás

Közfeladatot ellátó személy álltal elkövetett könnyű testisértés minősített (terhes kismama bántalmazása) esete.
Ez bűn cselekmény !

de nem

#23 Re: el kell küldeni.

2013-06-20 12:12

#14: bullox - el kell küldeni.

Következő lépés az lesz, hogy bárki kirugathat ezentúl tetszőleges, számára unszimpatikus villamosvezetőt/ pénztárost/ jegyellenőrt/ tanárt/ orvost azzal az ürüggyel, ha két-három cimbora meggyőzően tanúskodik, hogy történt pofozás.

KMonika

#24 Re:

2013-06-20 12:13

#20: -

A hangsúly nem azon van most, hogy lelépett a nő, ezért őt sem kellene lehülyézni, hisz mindenkivel előfordulhat sajnos, hogy figyelmetlen, ez rengeteg minden hatására megtörténhet.A várandósság nem mentség, viszont bővel elég dekoncentrált lehet egy nő ilyen állapotban, főleg ebben a melegben, akár brit, akár magyar, akármerre néz.Figyelmetlen volt.Pont.Ezt a részét megértem, maga is 7 hónapos terhes vagyok és nem mentségként, de észreveszem, hogy amikre alap helyzetben figyelek könnyebben elkerülhetik a figyelmem.Menni attól még kell ide-oda, fáj már mindenem, ájuldozok a melegben és igen, sokkal dekoncentráltabb vagyok.De nem a nő mellett kampányolok, egyszerűen csak lehülyézni EZÉRT nem kellene, kétlem, hogy hobbi szinten nap mint nap lépked villamosok elé-bárkiel megeshet sajnos.

A hangsúly a viselkedésén van, akár várandós akár nem szégyellje magát, hogy kinevet és kigúnyol egy embert aki teljesen sokkhatás alatt áll a történtek miatt, nagyobb is a felelősség a nyakán, jól s döntött és soha nem történt még ilyen vele, agresszív sem volt soha.Ezek után pedig kap egy maflást és képes feljelenteni, ezáltal az egész életét tönkretenni az embernek a sértett büszkesége miatt.Holott neki semmi maradandó kára nem származott....ez már annyira gusztustalan, hogy szavak sincsenek rá.

KMonika
Vendég

#25 Re: Re: aláírás

2013-06-20 12:15

#22: - Re: aláírás

Mert az életben valóban minden ennyire fekete vagy fehér.Gratulálok, remélem te is ennyi megértést kapsz ha bármikor az életben sokkhatás alatt a legkisebb hibát is elköveted meggondolatlanul....