Szociális ágazat anyagi és erkölcsi elismerése érdekében


Vendég

#1

2013-05-22 09:27

Egészségügyben a bérek emelkednek,de a szoc férában évek óta nem ugyan olyan egészségügyi végzetségel.Igen jó hogy eszt valaki már észre vette és tenni akar érte. köszönjük az ágazat nevében.
Ildikó Nagy
A petíció szerzője

#2 Re: / #1

2013-05-22 13:15

#1: -

Igen, mi tenni akarunk a szociális ágazatért!
Tettünk, 
A szavunk viszont önmagában kevés, ezért szükséges a támogatásotok nem csak az aláíráskor, hanem a népszerűsítésben, mert aláírhatják a családtagok, barátok, ismerősök, amennyiben aktiválod magad, és hozzásegíted Őket.
Segíthettek az átadáskor (2013.11.12.), személyes megjelenéssel, nyomatékot adva a dokumentum súlyának.Helyesebben ezzekkel mindenki önmagát segíti, mert, eredményesség esetén magadénak is érezheted a sikert, mert részt vállaltál a feladatokból is.


Vendég

#3

2013-05-22 20:05

Én is örülök a kezdeményezésnek, bármi legyen is a kimenetel. Éppen a múlt héten tettem szóvá az ismerettségemben, hogy ki képviseli a szociális ágazat dolgozóit...akkor nem találtam, csak egy 2010-es szociális tagozatról szóló cikket...és egy nyilatkozatot.

Vendég

#4

2013-05-23 07:24

Szeretnék még egy kérdést hozzátenni. Van e joga a fenntartónak elvenni és számlatartozásra fordítani azt az összeget,amit a kormány kiutalt a dolgozóknak jutalom címen ?? Mert a tavalyi évben a mi intézetünkben ez történt. A villany számla tartozást fizették ki belőle,pedig minden dolgozó megérdemelte volna azt a nem nagy összeget. Úgy látszik,nekünk már ennyi sem jár.
Ildikó Nagy
A petíció szerzője

#5 Re:

2013-05-23 08:51

#4: -

Kedves Vendég!

Amennyiben célzott kiutalás, akkor szerintem nincs joga másra fordítani, de én nem vagyok jogász.
A napokban nyílt irodánkban hamarosan beindul a jogi tanácsadás, ahol pontos tények birtokában választ is kaphatsz.
Megpróbálok utána érdeklődni, addig ajánlom megtekinteni:
http://www.fesz.fw.hu/debut.html

A Független Egészségügyi Szakszervezet rövidesen megnyíló irodájában is elérhető lesz a közvetlen jogsegély.
Tagjainknak és az egészségügy ás szociális terület minden munkavállalójának ajánljuk a JOGPONT+ jogsegély szolgálatát.
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=3b0dDa4pmSg#!

Ági nővér

#6 Érdeklődés?

2013-05-23 19:03

Sziasztok!
Nagyon örülök,hogy a szociális dolgozókkal is törődik valaki.
Szeretném megkérdezni,hogy más intézetben se kapnak kafetériát?
Most az állam húzza a nadrágszíjat!!!!

Vendég

#7 Re: Re:

2013-05-23 19:06

#5: Ildikó Nagy - Re:

üdv akkor mostmár van érdekképviseletünk???, szakszervezet? vagy minek nevezzük???

 


Vendég

#8 Re: Érdeklődés?

2013-05-23 19:26

#6: Ági nővér - Érdeklődés?

Önkormányzattól is függ.

Ildikó Nagy
A petíció szerzője

#9 Re: Re: Re:

2013-05-23 20:21

#7: - Re: Re:

A Független Egészségügyi Szakszervezet (FESZ) II. küldöttgyűlése lehetővé tette a Szociális Tagozat (SZT) megalakítását.
A FESZ felvállalta, a szociális területen dolgozók érdekképviseletét, melynek egyik mérföldköve jelen petíció. 
A FESZ-SZT várja a csatlakozni szándékozókat, hogy nagyobb nyomatékkal tudja képviselni az ágazat érdekeit.

Ildikó Nagy
A petíció szerzője

#10 Re: Érdeklődés?

2013-05-23 20:21

#6: Ági nővér - Érdeklődés?

Sok helyen nincs sajnos!

 


Vendég

#11 Re: Re: Re: Re:

2013-05-23 21:08

#9: Ildikó Nagy - Re: Re: Re:

ÜdV!!

 

Én szívesen csatlakozom akár hivatalos minőségben  is...elég előnyös közszolgálati múlttal.

magánlevélben részletezhetem????

 

mikmarta@t-online.hu

 

Márta


Vendég

#12 Re: Re: Re: Re:

2013-05-24 17:08

#9: Ildikó Nagy - Re: Re: Re:

Szia.Hogy és hol lehetne csatlakozni?

Nagyon érdekelne!Végre valaki mellénk áll.

Kati

#13

2013-05-24 18:14

Örülök a kezdeményezésnek, szívesen segítek, csatlakozok, dolgozom...... -Természetesen pénz nélkül, mert azt már úgy is megszoktam. Előfordul, hogy a kliensnek több a bevétele, mint a miénk. A kisgyereket nevelő, lakáshiteles kollégák nagy bajban vannak. Fussunk neki, hátha!
Ha kell segítség vpkisskati@gmail.com

Vendég

#14

2013-05-24 19:34

Bízom benne, hogy végre a szociális területen dolgozók munkáját is elismerik,értékelik, s nem csak ígérgetéseket fogunk kapni, mint ahogy ez az évek során eddig történt. Sajnos e területen dolgozók bére nagyon alacsony, a közfoglalkoztatottak bérével majdhogynem egyenlő, több évtizedes munkaviszony után. Szomorú.... A közalkalmazottak bértáblájáról meg jobb nem beszélni....
Ildikó Nagy
A petíció szerzője

#15 Re: Re: Re: Re: Re:

2013-05-24 20:49

#12: - Re: Re: Re: Re:

Ide írhatnak az önkéntesek, vagy a csatlakozni szándékozók:

fesz2011@gmail.com

Honlap: http://www.fesz.fw.hu/debut.html

 

Ildikó Nagy
A petíció szerzője

#16 Re:

2013-05-24 20:58

#13: Kati -

Köszönjük, mi sem fizetségért csináljuk!
A Független Egészségügyi Szakszervezet valamennyi tagja, az Elnökséget és Bizottsági tagokat is beleértve, a szakszervezeti munkát társadalmi feladatként, ingyenesen végzi, és az egészségügy vagy a szociális ellátás területén aktív munkavállaló.

Honlap: http://www.fesz.fw.hu/debut.html

 


Vendég

#17 Re: Re:

2013-05-25 05:27

#16: Ildikó Nagy - Re:

Lehet hogy félre értetted amit írtam? Csak jelezni akartam, hogy a pénz amit a munkánkért kapunk egyenlő a semmivel! Napi 10-12 óra, előfordul hogy több + az adminisztráció........ Rugalmas munkaidőben dolgozunk, vagyis eldönthetem reggel fél 8 előtt mikor megyek be, illetve esete hat után mikor megyek haza. Mindezt alig többért, mint a közmunkások!

 

FESZ_SZT

#18 Re: Re: Re:

2013-05-25 07:18

#17: - Re: Re:

Kedves Vendég!

Nem értettelek félre, ezért mondtam köszönetet, csak tájékoztatás végett írtam amit írtam, hogy tudassam, mi nem vagyunk megélhetési erdekvédők!

Ennek szólt a köszönet:

"Örülök a kezdeményezésnek, szívesen segítek, csatlakozok, dolgozom......"

Ezért írtam a többit:

"Természetesen pénz nélkül"

Várjuk jelentkezésed önkéntesként, vagy tagjaink sorában!

Üdvözlettel,


Vendég

#19

2013-05-25 07:36

Igen!
Ezt már várom régóta.
Mert úgy látom,hogy a szoc. ágazatban dolgozók, abszolút nincsenek megbecsülve.
Gratulálok és köszönöm,hogy kiálltok értünk.
Üdvözlettel. E.Laci

Vendég

#20

2013-05-25 13:28

Jó lenne ha a szociális terülten dolgozók is kapnának béremelést.

Vendég

#21

2013-05-25 14:49

Végre elindult valami!Aki nem ezen a területen dolgozik, fogalma sincs arról, hogy mennyire nincsenek megbecsülve sem anyagilag, sem erkölcsileg a szociális szakma dolgozói.
vendég

#22

2013-05-26 08:49

A célratörő ember a kőbe is beüti a szöget!!! Magadért és értünk, kérjetek meg mindenkit akit csak lehet, írják alá a petíciót!!!Köszönet a FESZ-SZT -nak!!!


Vendég

#23

2013-05-26 14:52

Nem tudom, hogy meg kell -e várni a novembert?
Hiszen ha holnaptól változnának pozitív irányba a dolgok az is késő lenne. Nagyon remélem, hogy a szociális ágazat végre "nem megy le hídba" és kussol, hanem az etikai kódex alapján is egyértelműen kiáll a saját és ügyfelei érdekei iránt, megmutatva a döntéshozóknak hol vannak olyan hibák amin javítani kell. "Nem kicsit, nagyon"
FESZ_SZT

#24 Re:

2013-05-26 19:09

#22: vendég -

A szöget, csakis együtt tudjuk beütni a kőbe!

Érted, értem, együtt!

Mi ennyit tudtunk, tudunk tenni, hogy elkészítettük a Petíciót, gyüjtjük az aláírásokat, szervezzük az átadást.
A Ti aktivitásotoktól is függ a siker! 
Gyűjthetitek ti is az aláírásokat, akár papíralapú aláírásgyűjtő íven.

FESZ_SZT

#25 Re:

2013-05-26 19:16

#23: -

A FESZ döntése értelmében meg kell várni, így határoztunk.

Indok:

Megfelelő számú aláírás gyűjtése szükséges, hogy foglalkozzanak az üggyel.
A nyomaték végett az átadásnál is fontos a tömegek megmozgatása!
Itt lehet csatlakozni az átadókhoz:
https://www.facebook.com/events/146882245496857/permalink/146883678830047/?notif_t=like

Az előkészítés sok szervezést igényel, az aláírásgyűjtés is időigényes feladat.