A választói összefogást támogató nyilatkozat


Vendég

#801 Re: Re: Re: Re:

2012-11-12 20:39

#798: - Re: Re: Re:

Ez nem csak betűelütés volt, ezért tettem szóvá.

Gábor

#802 Szerény véleményem......

2012-11-12 20:41

Üdvözlök mindenkit!Alá írtam mert így éreztem helyesnek!El mondom miért.....Sajnos kicsi országunk ott tart,hogy egy végtelenül cinikus,hatalom éhes,ember hálójában vergődik....És ez bizony kisebb nagyobb mértékben mindenki hibája!Kinek az érdektelensége,kinek a gyűlölködése,kinek az hogy könnyebb el hinni amit valaki mond mint utána járni....És bizony hibásak a mi tisztelt politikusaink is,párt állástól függetlenül kisebb nagyobb mértékben.....De a hiba már meg történt!Nem szabad egymásra mutogatni,le kell váltani a Fideszt és ez lehet csak a cél!És aki ebben segíthet,az bizony a barátunk!Most az országunk meg mentése a feladat,és nincs helye marakodásnak....Én így gondolom!Tisztelettel : Csonka Gábor Gondoltam nevemmel vállalom amit gondolok!
miki

#803 Re: Re:

2012-11-12 20:53

#799: L. - Re:

Azt hogy ki mit rontott el az elmúlt 22 évben abba nem érdemes belemenni, viszont lehet tanulni a hibákból, ki lehet azokat javítani. A jobbikosok véleménye is számít, ha megtalálják a megfelelő hangnemet, hiszen ők is itt élnek. Az összefogásnak ez a lényege: nincs kirekesztett. Ehhez viszont MINDENKINEK kompromisszumokat kell kötni. Én is követtel el hibákat az elmúlt 22 évben, de nem mutogattam másra, hanem tanultam belőle és a családdal összefogva kijavítottuk. Így kell ennek működnie nagyban is.

Nemnarancs

#804 Re: Soha többé MSZP-t, soha többé Gyurcsányt vagy embereit!

2012-11-12 20:57


Vendég

#805 Re: Veszíteni tudni kell, majdcsak megtanulja Orbán és birkaköre is

2012-11-12 21:00

#800: - Soha többé MSZP-t, soha többé Gyurcsányt vagy embereit! 

 A szomszédodtól te lopod a libát és a Bajnaira akarod kenni? Eddig aki ezzel mocskolta, mindenki pert vesztett. Mehetsz te is harcolni, veszítsél csak. Te is ugyanolyan agyatlan nem gondolkodó vagy, mint Orbán birkanépe, csak fújod, amit a szemináriumon a szürkeállományodba öntöttek. Önálló gondolat nyista, egy éve mást sem csinálsz, mint rombolsz mert azt kaptad feladatnak.  Már most fenyegetőzöl, hogy mi lesz, ha veszítetek. Veszíteni tudni kell, kiskomám úri módra, mint ahogy a baloldal tette. Ez nektek nem megy, ti ehhez (is) igencsak bunkók vagytok. Viselkedést az iskolában nem tanítanak, így nem is tudjátok, mi az. Na, menj a sarokba, Móricka, vagy Pistike, vagy akárki viccfigura, letérdepelhetsz. 

Péter

#806 Re: Szerény véleményem......

2012-11-12 21:03

#802: Gábor - Szerény véleményem......

Az én szerény véleményem meg az, hogy kifejezetten káros azzal áltatni és azzal hergelni magunkat, hogy Orbán 2014-ben leváltható.  Legközelebb 2018-ban lesz olyan választás, ahol az ellenzék labdába rúghat. Ez azért nagyon látszik a napi hírekből és a közvéleménykutatásokból.  Az ellenzék jelenleg csak abban a dologban ért igazából egyet, hogy le kell váltani Orbánt és kormányra akar kerülni.  Na de az politikai programnak nagyon, nagyon kevés.  Persze ez hoz valamennyi politikai támogatottságot, de se nem eleget, se nem tartósat.  Tehát mit is akarna az ellenzék tenni kormányváltás esetén? Visszatérni a 2010 előtti politikai gyakorlathoz? Mindent visszacsinálni?  Ugyan már, ez pont olyan nevetséges, mint amikor Mesterházy fogadkozott, hogy visszaállítják a kötelező magánnyugdíjpénztárakat.

 

L.

#807 Re: Re: Re:

2012-11-12 21:03

#803: miki - Re: Re:  

 Hát ez az, mindenkinek be kell látni a hibáját. Én egyetértek veled, de mutass nekem egyetlen jobbikost, vagy fideszest, aki kimondta bármikor, hogy tévedett. A saját hibáját is rögtön átfordítja mindegyik úgy, mintha az ellenoldal követte volna el. Így nem lehet!

Péter

#808 Re: Re: Szerény véleményem......

2012-11-12 21:09

#806: Péter - Re: Szerény véleményem......

Új 2/3-os többségről pofázni meg különösen nagyon hülye dolog most, amikor először fordul elő 1990 óta egy ciklus félidejében, hogy a kormányoldal folyamatosan és nagy fölénnyel vezet a választások óta.

Komplikato

#809

2012-11-12 21:19

"Legközelebb 2018-ban lesz olyan választás, ahol az ellenzék labdába rúghat. Ez azért nagyon látszik a napi hírekből és a közvéleménykutatásokból."

Érdekes, mert pont azokból nem. Szerintem. Tény, hogy az együttműködés életképessége kérdéses, de az nem, hogy olvad a kormánypárt támogatottsága mint hóember a márciusi napsütésben.

Vendég

#810

2012-11-12 21:31

Magyarország legyen végre a magyaroké!
Legyen vége az orbáni megszállásnak!
ELLENÁLLÁS! ELLENÁLLÁS! ELLENÁLLÁS!
Szervezzük meg, mint 1940-ben Franciaországban a RÉSISTANCE-ot!
Péter

#811 Re:

2012-11-12 21:32

#809: Komplikato -

Szerinted. Szerintem meg az összes közvéleménykutató nem hazudik, mert minek tennék? A Fidesz házi cége, a Századvég biztos hazudna önmagában, de a baloldalhoz közelálló Szonda Ipsos és a Medián is Fidesz-vezetést mér.  A Fidesz támogatottsága 2010 óta tényleg sokat olvadt, de volt is miből.  Nézd meg a Medián és a Szonda Ipsos felméréseit, azok mutatják, hogy stabilizálódott a támogatottságuk és ugyanott van, mint kb. egy éve.

Na, mindegy, aki magát akarja áltatni, azzal nincs mit kezdeni. Ezek a balos hőbörgések az új 2/3-ról pedig nagyon torgyánosak. Vagy olyanok, mint Vona hőbörgése 2010-ben a Jobbik 2/3-áról.

Mathias

#812 mit szeretnék/nénk

2012-11-12 21:33

Olyan kormányzást szeretnénk, amely olyan módon törekszik az ország talpra állítására, hogy ne kelljen visszamenőlegesen törvényt alkotni, alkotmányt módosítani, jóhiszeműen, törvényesen megszerzett jogokat sárba taposni, társadalmi csoportok között demagóg politikával feszültséget teremteni. Olyan kormányzati politikát szeretnénk, amellyel a változtatások a méltányos fokozatosság elve alapján mennek végbe, és olyat, amely elsődlegesnek tekinti a kiszámíthatóságot, a jogállamiságot, a törvényességet, az alapvető emberi és állampolgári jogokat, a demokráciát, illetve a jogbiztonságot. Olyan kormányzati politikát szeretnénk, amely a magasabb jövedelműeket legalább még egy szolidaritási adókulccsal adóztatja meg, a legalacsonyabb jövedelműek adószintjét pedig az eddiginél alacsonyabb mértékben állapítja meg. Olyan kormányzati politizálást is szeretnénk, amely nagyobb tiszteletben tartja hazánk európai integritását, az Európai Unió intézményeit, valamint Magyarország nemzeti sajátosságait, érdekeit összhangba tudja hozni az összeurópai érdekekkel.
butzhanglo

#813 butzhanglo

2012-11-12 21:35

A Fidesznek két választása van:
Vagy Orbánnal együtt bukni fog, vagy Orbánt sikerül félreállítaniuk.
A másodikra kevés az esély abban az egyszemélyes antidemokratikus pártban.
Péter

#814 Re: butzhanglo

2012-11-12 21:39

#813: butzhanglo - butzhanglo

Minden párt bukik egyszer, a kérdés csak a mikor.  (Japán demokrácia, de a Liberális Párt csak majdnem 50 év után bukott.) Orbán nélkül valószínűleg azonnal buknának, Orbánnal meg legkorábban 2018-ban esélyes ez a bukás .

butzhanglo

#815

2012-11-12 21:46

SOHA TÖBBÉ ORBÁN VIKTORT!
NE JÁTSSZA NEKÜNK A PIKTORT!
HA BARNUL IS NAPOLAJON,
Ő CSAK TÖRPE NAPOLEON!
mellesleg

#816 Re: Soha többé ne ejtsd ki a mocskos pofádon azt a szót, hogy helyesírás!

2012-11-12 21:56

#800: -  JOBBIKOSNAK!

Te, írástudatlan veréb!

Ne mások betűelütésével foglalkozzál, hanem tanulj meg végre helyesen írni!  Bár egy ilyen förtelmes kinézettel, mint, amivel téged a Jóisten megvert, hogyan is lehetnél "helyes író"?  Te bugris, legalább kussolnál, mert a másfél soros irományod 3, azaz három helyesírási hibát tartalmaz.

Tanulj tinó, ökör lesz belőled, avagy hallgattál volna...

sc

#817

2012-11-12 21:56

Én nem tudom, hogy kik vagytok ti kollaboráns patkányok, de meneküljetek, mert jön a víz!

Komplikato

#818 Re: Re: butzhanglo

2012-11-12 22:06

#814: Péter - Re: butzhanglo

Érdekes, mert én pl. egy Orbán és Matolcsy mentes (meg a hiszti holdudvar) mentesített Fideszre, ahol az eddig eldugott, párton belül hátbaszúrt, el "deportált" tagokkal simán szavaznék.

Orbán egészsége nem annyira jó szvsz, hogy annyi ciklura előre számíthatnának rá. De ez legyen az ő problémája.

Ha nem is lesz kormány váltás, azért egy kicsit tökösebb és erősebb ellenzéknek is tudnék már örülni.

Szerintem '98-as Fidesz győzelem, meg a 2002-es MSZP győzelem is pont azt mutatja mennyit érnek ezek a felmérések. Semmit.

dorfi

#819 Re: Re: Re: Re: Re: Büdöskomcsi féregnek

2012-11-12 22:09

#788: - Re: Re: Re: Re: Büdöskomcsi féregnek

Nem kellett azon semmit kiforgatni, az emberek akik fel akarják magukat akasztani, nem a pincébe mennek, hanem a padlásra, mert gerenda kell, amire a kötél egyik végét fel lehet kötni. a másik végén lóg a delikvens. Egyébként Kövér László elég világosan beszél bolondságokat, nem nagyon kell magyarázgatni.

dünnyögi

#820 Re: mit szeretnék/nénk

2012-11-12 22:10

#812: Mathias - mit szeretnék/nénk

Folytatnám a magam nevében: Olyan kormányt szeretnék, amely nem a klientúra kiépítésével, a választójog csorbításával, a fortélyos félelem terjesztésével, a szélsőségekkel való cinkos összekacsintással, a hagymázas nagy nemzeti gicssbe bújtatott ostobasággal, az oszd meg és uralkodj mesterkedéssel biztosítja hatalma fennmaradását.

Péter

#821 Re: Re: Re: butzhanglo

2012-11-12 22:21

#818: Komplikato - Re: Re: butzhanglo

Tudod a Fidesz Orbán-mentesítéséről siránkozni is egy ritka nagy balos faszság és tök kontraproduktív is.  Azt nem tudom, hogy milyen Orbán egészsége, de ránézésre nincs semmi baja, miközben nincs még 50 éves. Vagyis még 20 év politikai pályafutás simán benne van.

Emlékeztetnélek, hogy sem '98-ban, sem 2002-ben nem volt olyan, hogy folyamatosan minden közvéleménykutató a kormányoldal fölényét mérte volna.  Probálod áltatni magad, mint szinte mindenki a baloldalon. Tökösebb és erősebb ellenzék pedig nem az ilyen hőbörgéstől lesz, mint ami itt is folyik.  Senki még csak válaszra sem méltatta a felvetésemet, hogy mi a program azon kívül, hogy "Orbán takarodj!"...

gilice

#822 2016? Nem! 2014!

2012-11-12 22:22

Az itteni aláírók - szerintem - lehetnének annyira bölcsek, hogy nyílt provokációkra, komcsizásokra nem reagálnak.
Kétségtelen, hogy nem lesz könnyű Orbán (és rendszerének) leváltása, de nem lehetetlen, és még kormányzóképes erő is kinőhet ebből az Összefogás 2014-ből. Nyilvánvaló, hogy ebben részt fognak venni a pusztán "protest" szavazók is, akik nem lesznek tagjai semmiféle egyesületnek, pártnak sem.
Az mindenesetre látszik, hogy a kormány (és hívei) már most idegesek, mert ők is látják már, hogy a regisztráció (és egyebek) ellenére bekövetkezhet a kormányváltás...
Most hallom, hogy nem is kellene 2/3-os többség a mostani 2/3-os törvények eltörléséhez, mert az új kormány ezekről kiírhatna népszavazást, és akik megszavazták a kormányváltást, minden bizonnyal megszavaznák az erre szóló népszavazási "felhatalmazást" is.
Péter

#823 Re: Re: mit szeretnék/nénk

2012-11-12 22:26

#820: dünnyögi - Re: mit szeretnék/nénk

A dünnyögésedet két szóval is le lehet írni: "Orbán, takarodj!"   De ezen kívül más programpont nincs?

dorfi

#824 Re: Re: mit szeretnék/nénk

2012-11-12 22:27

#820: dünnyögi - Re: mit szeretnék/nénk

En pedig olyan kormányt szeretnék, hogy ne is tudjam, kik vannak benne. Csak tegyék a dolgukat az össztársadalom javára. Meglehetösen pragmatikusak és nem hagymázas politikai eszmék, hanem a józan eszük szerint cselekszenek. Továbbá nem telepszenek rá az életünkre.

Péter

#825 Re: 2016? Nem! 2014!

2012-11-12 22:29

#822: gilice - 2016? Nem! 2014! Most hallom, hogy nem is kellene 2/3-os többség a mostani 2/3-os törvények eltörléséhez, mert az új kormány ezekről kiírhatna népszavazást

Na, ez megint egy jó nagy baromság. Rengeteg 2/3-os törvényről eleve ki sem lehet írni népszavazást.