A választói összefogást támogató nyilatkozat


Vendég

#1351 Együtt 2014 nem rúghat labdába sem

2012-11-15 23:30

legfeljebb a saját offshore cégüket vezethetik, de nem az országot... mocskos csalók hatalomra töréséből elege volt már az országnak...
Péter

#1352 Re: Re: Re: Re: Re: Néhány kérdés Bajnaiékhoz

2012-11-15 23:34

#1344: Komplikato - Re: Re: Re: Re: Néhány kérdés Bajnaiékhoz

10-20 ezerrel többet?  A nővérem egy óvodában dolgozik nettó 70 valamennyi ezerért.  Nekem azt mondta, hogy pár ezerrel csökkent a fizetése az egykulcsos adó miatt (amit aztán később korrigáltak).


Vendég

#1353 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Velünk biztosan elszállsz...

2012-11-15 23:37

#1339: zozo - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Velünk biztosan elszállsz...

Te bátor köcsög,te ki vagy??? zozo? Te vállalod a neved,majom?

Komplikato

#1354 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Néhány kérdés Bajnaiékhoz

2012-11-15 23:39

#1352: Péter - Re: Re: Re: Re: Re: Néhány kérdés Bajnaiékhoz

Ha olyan keveset kereset a két lépcső miatt 16.000*-el csökkennie kellett a fizetésének, mivel elötte nem volt adó és/vagy jóváírás volt rá. Akkor nem csökkent ennyivel ha volt gyereke. Ami után van adókedvezmény ... aminek egy részét kapásból nem kapja meg aki rosszul keres. A munkahelyek nagyobb részén nem korrigáltak. Az én cégemnél meg korrigáltak ... utána következő 3 hónapban meg sorra kirúgtak mindenkit és felvették az új embereket az alacsonyabb fizetéssel.

Mert így megy ez.

Cégek nagy részénél NEM kompenzáltak, pláne mikor kiderült a nagy büntetés, hogy nem kaphatnak állami megrendelést ... amit amúgy is csak a haverok kaphatnak.

*És akkor szó sem esett róla, hogy sok helyen buktak 5-10-15.000 forint cafetériát az új szabályok miatt.

Egy csomó embert ismerek aki jól járt az egykulcsossal még sem fogja támogatni a jelen kormányt a gazdaság tönkreverése okán.

Péter

#1355 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Néhány kérdés Bajnaiékhoz

2012-11-15 23:40

#1354: Komplikato - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Néhány kérdés Bajnaiékhoz

Igen, van gyereke.  Na, mindegy, az én személyes tapasztalataim nem rosszak az egykulcsos adóval. Nálunk csak létszámbővülés volt azóta.

Szolidaritás

#1356 Re: Re: Re: Re: Néhány kérdés Bajnaiékhoz

2012-11-15 23:43

#1336: Péter - Re: Re: Re: Néhány kérdés Bajnaiékhoz

Ezt a számot, még a "pofffátlan" időszakában, Szijjártó Petya fröccsögte, hogy a zembereknél hagytunk évi 510 milliárd Ft-ot. Csak azt feledte el hozzáfűzni, hogy az emberektől pedig elvették az adójóváírást. Magyarán, a 350 000 Ft bruttósoktól felfelé kezdődő zembereknek adományozták azt a bizonyos évi 510 milliárdot.  Az volt a maszlag, hogy a befektetők özönleni fognak kishazánkba, mert a régió legversenyképesebb adórendszere lett a miénk.  Amióta Viktátorék (nem véletlen írtam így a nevet) kormányoznak, tudjuk, mert megtapasztaltuk, hogy menekülnek a befektetők. Tehát Orbánék mellényúltak! Ha véletlenül, az ugyanakkora baj, mintha hozzá nemértésből. Ezt a hibát már rég helyre kellett volna hozniuk. Érthetetlen, hogy miért nem lépik meg? Csak remélni tudom, hogy nem presztízsveszteségből?

Mint írtam, én nem vagyok közgazdász és egyáltalán senki, ezért nem tudom maradéktalanul összeszedni és megfogalmazni a gondolataimat. Természetesen, hogy a tőkejövedelmeket is meg kell adóztatni, hiszen azoknak a tulajdonosai is azon gazdag réteghez tartoznak, akikről vallom, hogy kötelességük a szegényekről való gondoskodás.

Viktátort, pedig remélem tudod miért írtam így?  Nálam Ő az "ezt a dumát hagyjuk...köztársaság, fasiszták, demokraták" körhöz tartozik, ami miatt fejvesztve menekülnek a befektetők, és ez már sajnos, gazdaságpolitikai kérdés is.

Péter

#1357 Re: Re: Re: Re: Re: Néhány kérdés Bajnaiékhoz

2012-11-15 23:54

#1356: Szolidaritás - Re: Re: Re: Re: Néhány kérdés Bajnaiékhoz Természetesen, hogy a tőkejövedelmeket is meg kell adóztatni,

Ezek szerint támogatod a bankadót és a multik külön adóit? Vagy mit értesz ez alatt?

Komplikato

#1358 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Néhány kérdés Bajnaiékhoz

2012-11-16 00:00

#1357: Péter - Re: Re: Re: Re: Re: Néhány kérdés Bajnaiékhoz

A bank adót én is támogatom, csak viccesnek tartom, hogy nálunk 30x akkora, mint angliában ahol utánunk a leg magasabb. Utána meg lehet örömködni, hogy bankók jól megszívták "mer' szemetek", aztán lehet csodálkozni ha a cégek működéséhez szükséges hitelek (amik jó része a 30-90 napos fizetési csúsztatások miatt kell!) elapadnak és még több munkahely csődől be. Meg lehet sziszegni, hogy 14 milliárd euró tőkecsökkentést hajtanak végre a bankok, meg leépítenek.

Viszont nem lehet nem észrevenni, hogy az összes bank, telekom és multi különadót a lakossággal fizettetik meg. Van egy jó táblázat ami kering az internetten arról, hogy 100.000-re NETTÓ adozott fizetésedből 70.000 megy ADÓBA az államnak. Hoppá.

Szolidaritás

#1359 Re: Re: Néhány kérdés Bajnaiékhoz

2012-11-16 00:00

#1357: Péter - Re:  Néhány kérdés Bajnaiékhoz

Igen, de nóóóóómális körülmények között, nehogy nagyobb legyen a kárunk, mint a hasznunk.

Péter

#1360 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Néhány kérdés Bajnaiékhoz

2012-11-16 00:05

#1358: Komplikato - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Néhány kérdés Bajnaiékhoz Viszont nem lehet nem észrevenni, hogy az összes bank, telekom és multi különadót a lakossággal fizettetik meg.

Lehet, hogy nem böngészem nagyon figyelmesen a bank- és a telefonszámlámat, de őszintén szólva én még nem vettem észre ezt igazán.  Amúgy most gondolkodom, hogy másik bankhoz megyek, mert az további kedvezményeket ígér.

Péter

#1361 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Néhány kérdés Bajnaiékhoz

2012-11-16 00:08

#1358: Komplikato - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Néhány kérdés Bajnaiékhoz "100.000-re NETTÓ adozott fizetésedből 70.000 megy ADÓBA az államnak"

Ezt most komolyan mondod? :)

Komplikato

#1362

2012-11-16 00:18

"Lehet, hogy nem böngészem nagyon figyelmesen a bank- és a telefonszámlámat, de őszintén szólva én még nem vettem észre ezt igazán."

Más igen, Tele van ilyen észrevételekkel az internet konkrét számadatokkal. Én olcsón megúsztam a telefon alapdíjam csak 2000-re ment fel 1280-ról, de van akinek 3400-ről 7000-re. és akkor még egy percet sem beszélt. A banki számla is tele van érdekes tételekkel, amikkel kapásból a duplája a számla vezetési díj, mint amikor szerződtem velük. Tele van olyan reklamációkkal a net, hogy szerződésmódosítások a telekom és internet cégek részéről jogtalan, stb. A multiknál meg "csak" drágul a kaja, meg minden. Mondjuk annyit keresnék mint te, nekem se tűnne fel. Lásd még képviselőt aki szerint 50 forint a kenyér.

A 100-ból 70 témát nem én csináltam, kering az interneten a levezetés, de az tuti, hogy 100-ból nem csak 27-et vesztesz, hiszen a tranzakciós adóból még jön rá 2, mert ki merted venni a fizetésedet. A 70 szerintem nem reális, de valami 55 +/-2 az sajnos igen.
Szolidaritás

#1363 Re: Néhány kérdés Bajnaiékhoz

2012-11-16 00:26

#1352: Péter - Re:  Néhány kérdés Bajnaiékhoz

Péter!

Ehhez annyit fűznék hozzá, hogy a közszférában korrigálták a bérveszteséget, de sehol másutt... Ez egy jó méretes szemétség, hogy a versenyszféra kiskeresetű embereinek kell megfizetnie a közszféra (tehát eleve az adóból élők) veszteségét.

Közben eszembe jutott, hogy Bajnai 1.- Ft fizetést vett fel, valamint a szolidaritási alapba is befizetett 10 millió Ft-ot. Gyurcsány sem vette fel 5 évig a fizetését, az övét pedig -azt hiszem- a gyermekélelmezéshez utalták. Azért ezek szívmelengető dolgok, már akinek. Nekem igen, lehet, hogy azért, mert egy anya ezt másképp éli meg...

Péter

#1364 Re: Re: Néhány kérdés Bajnaiékhoz

2012-11-16 00:33

#1363: Szolidaritás - Re: Néhány kérdés Bajnaiékhoz

Már írtam feljebb, hogy Bajnai és Gyurcsány milliárdosok esetében ezt csak egy demagóg reklámfogásnak tartom, amikor a havi tőkejövedelmük több tízmilliós.  Messze túl sokat reklámozták ezt ahhoz, hogy őszinte gesztusként hasson számomra.

Na, megyek lefeküdni. Jó éjszakát!

Komplikato

#1365 intermezzo

2012-11-16 00:42

Mindeközben Debrecen városában ...
http://www.vagy.hu/tartalom/cikk/3198_hol_a_penz_lajos

Vendég

#1366 Re: Re: Néhány kérdés Bajnaiékhoz

2012-11-16 00:48

#1363: Szolidaritás - Re: Néhány kérdés Bajnaiékhoz

Tudnál nekem küldeni egy 100-as papírzsebkendőt? Megríkatott ez a két "jó ember"! Azt is megírhatnád mennyi jövedelemre tettek szert azon időszak alatt a Nokiás dobozokból,amit az újrahasznosító telepre adtak le környezettudatosan? Inkább mégse írd,nem akarok zokogni és 10x100 zsepit kérni.

Szolidaritás

#1367 Re: intermezzo

2012-11-16 00:53

#1365: Komplikato - intermezzo

Nem csoda, Kósa Lajoska alsó tagozatos számtantudásával:   http://www.vagy.hu/tartalom/cikk/3301_kosa_matek_egy_kezen_szamol

Jó éjt!

Komplikato

#1368 Re: Re: intermezzo

2012-11-16 01:13

#1367: Szolidaritás - Re: intermezzo

Az szép, 10 év alatt meg tizennégyszerezni(!!!) a város adosságait. Hát vannak érdekes dolgok pl. Pécsen, Hódmezővásárhelyen, Esztergomban, de ezt talán nem tudják überelni. A tehetség az tehetség.

Szolidaritás

#1369 Re: Re: Re: Néhány kérdés Bajnaiékhoz

2012-11-16 01:14

#1366: - Re: Re: Néhány kérdés Bajnaiékhoz

Gyere borulj a keblemre, majd megvigasztallak.

Azt pedig te írhatnád meg, mert te nyilván tudod, hogy mennyi jövedelemre tettek szert stb. Nekem erről nincs tudomásom.

Jó éjt!

zizi

#1370 Re: Re: Re: Néhány kérdés Bajnaiékhoz

2012-11-16 03:08

#1364: Péter - Re: Re: Néhány kérdés Bajnaiékhoz

Valahogy nem tud izgatni olyan valaki véleménye, aki nyertese a fidesz elfuserált gazdaságpolitikájának, inkább megvetem az önzősége miatt.

Továbbá, felőlem reklámozhatnák a Hír tv-ben éjjel nappal, Orbán és bűnbandája fizetésükről való lemondását, csak perkálnának. De ez egy jobboldali politikus részéről a büdös életben nem fog megtörténni.

Visszatérve Bajnaira és Gyurcsányra, már elnézést, de 100 millió az 100 millió Ft mindenkinek, a mai napon már mondhatjuk, hogy 200 millió az értéke.. El lehet rajt gondolkodni, akinek van némi eszecske a buksijában és nemcsak rosszindulat a lelkében, hogy fer dolog-e ezt demagóg reklámfogásnak tartani?  Kíváncsi lennék rá, hogy az ilyen emberek hány forintot adakoztak valaha is az életükben, persze a fizetésükhöz képest. Azt hiszem nullát. Ezért az én szememben az ilyen ember dupla nulla.

Egyébként pedig az az állítás hamis, hogy túl sokat reklámozták a két baloldali miniszterelnök adományozását, tehát veled ellentétben, én igen is, hogy őszinte gesztusnak tartom. Egy idő után mindenki tudta, hogy vége szakad a baloldali kormányzásnak, ehhez kétség nem férhet. Akkor miért nem szüntette be Gyurcsány az adományozását és miért kezdte meg Bajnai az adományozását, arra az egy esztendőre, amelyre vállalta a válságkezelést. Úgye sántít?

T. Fórumtársak!  Azt se feledjük, hogy Bajnai 182 forinton "adta át a svájci frankot", pedig az egekből hozta vissza, amikor a válságkitörése után elszállt, de minek? Hiszen ez a jogász brigád, szinte menetrend szerint, jó néhányszor bedöntötte újra s újra, és már 300 Ft körül is járt, amikor Svájc közbeavatkozott és nem engedte, hogy túlszárnyalja az eurót, azzal a rendelkezésével, hogy csak 20 %-ra közelítheti meg maximum.

Csókolom, ez volt az a semmilyen Bajnai féle válságkezelés?  ...és a sorozatos forintbedöntés hány ember életét keserítette meg, hányan lettek földönfutók vagy öngyilkosok???  Erről mindenki mélyen hallgat!!!  Reméljük, már nem tart sokáig ez az ámokfutás és a hazugsághalmaz!!!


Vendég

#1371

2012-11-16 08:55

Besz@rtam. Nem tudtam megszorítani.
Endre

#1372 Re: Re: Le a fidesz-jobbikkal!!!!

2012-11-16 10:18

#1371: -

Ezért nem kellene már politizálni a jobboldali vén sz@rosoknak!!!!!


Vendég

#1373 Re:

2012-11-16 10:35

#1371: -

Be is fogsz sz@rni, mert itt nincs megszorítás.


Vendég

#1374 Re: Re:

2012-11-16 10:43

#1373: - Re:  

 Itt elszorítás van.


Vendég

#1375 Re: Re:

2012-11-16 10:45

#1373: - Re:  

 Itt meg beszorítás.