Tiltakozás a kecskeméti csendrendelet ellen


Vendég

#26

2012-04-22 14:29

Mondjuk az igazsághoz az is hozzátartozik, hogy Kecskeméten nem igazán lehet normális szórakozóhelyet találni... Ott az MB1, a Caribe, és a da vinci a rajoknak. TEKA-ban ritkán van igazán jó buli, de oda sem ártana egy kicsit nagyobb facecontroll, Amstel néha jó szokott lenni, de ennyi.
Aki itt főiskolás, vagy csak Kecskeméten szokott lenni hétköznap, annak esélye sincs egy jó buliba elmenni. Meg nem ártana az sem, ha a kis 14 éveseket kitiltanák este 8 után minden szórakozóhelyről a gyerekmegőrzőt kivéve, mert igen-igen irritáló, hogy mindenütt beléjük botlik az ember...
A "csendrendelet" pedig egy f@szság, annyit értek el vele, h 10 előtt megvesszük a piát a jokerben, jóval többet, mint amennyi ahhoz kellene, hogy jól érezzük magunkat, de kell az utánpótlás, és már 10 előtt beiszik mindenki...

Vendég

#27

2012-04-22 15:19

Összefoglalva az előttem szólók és a saját véleményemet:
NEM értek egyet a korlátozásokkal. Valóban a diszkóbalesetek meg fognak nőni, a hangoskodás, rongálás, vizelés probléma továbbra is fenn fog állni, csakúgy mint idáig (hanem jobban).
Valóban egy rész megoldást nyújtana, ha több gyalogos rendőr lenne az utcákon, főleg hétvégén, esetlegesen a vendéglátóipari egységek pénzügyi hozzájárulásából fenntartva őket. Így akarjuk a németeket szórakozásra csábítani? Így akarjuk a város fejlődését? Így akar bevételhez jutni a város sör/bor utca idején? Így tombolják ki magukat a mai fiatalok? Megkötve a kezüket szorakozás, levezetés terén majd nőjön meg az erőszakos bűncselekmények száma? Én 20 évesként elmondhatom, rendszeresen minden hétvégén a belvárosban vagyunk és iszunk és ritkán még diszkóba is megyünk, sőt néha igen, MÉG MI IS hangoskodunk/éneklünk. Szerintem ez így a normális. Ez a probléma nem új keletű, valószínűleg még drága "ősapáink" is 50 évvel ezelőtt ugyan ezt csinálták mint a mai fiatalok. Oké, rendben, diszkóba tényleg nem jártak (mert nem volt), de akkoriban is volt pár hangosabb dzsembori és kocsmák szintén. NEM én -és a szórakozni vágyó fiatalok kérték, hogy költözzenek a belvárosba azok, akiket zavar. Költözzenek ki pl Heténybe, nagyon szép kis városrész, 20 perc a központ is. Ott biztos vagyok benne, hogy tökéletesen nyugalom van péntek éjfélkor. Ha eddig működött akkor biztosan lehet valami kompromisszumot kötni akár több rendőr bevonásával is. A vendéglátósokra nem térnék ki, őket is sajnálom, (főleg a West Balkán- féle felújítások miatt) de igazából pont őket sz@rom le leges legelőször

Vendég

#28

2012-04-22 16:18

Ezt nagy baromságnak tartom mindig el akarnak nyomni minket de nem szabad engedni :D :D :D

Ezt a hozzászólást a szerzője eltávolította (Részletek)

2012-04-22 18:19



Vendég

#30 Re: az angolok is hamar oltják a lámpát

2012-04-22 18:24

#24: zsindely P - az angolok is hamar oltják a lámpát

Igen az angolok is 2-kor bezárnak de cdak a külvárosban! De london full belvásosában hajnal 4 ig van nyitva 4 hatalmas disco (Empire, Cafe De Paris, stb!!!!!!!

S...

#31 Re:

2012-04-22 18:58

#21: zoliftc -

Szerintem elég nagy már Kecskemét ahhoz, hogy éjszaka piásan mindenki több 10 km-t gyalogoljon ;)) központ azért központ b*szod, mert ott lehet gyülekezni, találkozni, senkinek nincs túl messze. Egyébként meg az új helyen, amit most csináltak, csak 50 millkáért vettek bútorokat. Megnézném a pofád, mikor csinálsz egy ilyen színvonalú szórakozóhelyet aztán egyszer csak szól a város vezetés, hogy oké, de éjjelre aztért zárd be ;)) itt mindenki sz*pik. nem csak a fiatalok, hanem az összes taxis, akik az éjszakai életből óriási pénzeket szakítottak és gyakorlatilag az összes vendéglátó egység. Szóval ink. maradj csöndbe ha nem tudsz értelmeset mondani! :))


Vendég

#32

2012-04-22 19:15

jópofák ezek az "el lehet költözni" dumák.
mintha a zenés-táncos szórakozóhelyek előbb lettek volna a belvárosban, mint a lakóházak...
idióták.
Bőti József

#33

2012-04-22 23:02

Erősen elgondolkodok azon, hogy vajon kit zavarhat az, hogyha a Technika Házában koncert van... Általánosítás pedig veszélyes dolog! Washingtonban a belvárosban vannak szórakozóhelyek, node a hangszigetelés is olyan... Aki nem bírja a belváros zaját menjen ki tanyára :)
Rozi

#34 Különvélemény

2012-04-22 23:17

Sikerült megint átesni a ló túloldalára.
Bár nem kecskeméti illetékességű vagyok, szoros szálak kötnek a településhez és mint kívülálló ezért mertem véleményt alkotni.

Vendég

#35

2012-04-23 10:52

Arra nem gondolnak a t.döntéshozók, hogy mennyi munkahely szűnik meg ezáltal? Szerintem azért jópáran dolgoznaak azokon a szórakozóhelyeken amelyek működését most egy ilyen értelmes rendelettel tönkretesznek? Magyarország....no comment..

Vendég

#36

2012-04-23 11:25

Hurrá. Addig szidják a kommunista diktatúrát, amíg végül bevezetik a fideszest. Lassan készülhetnek viktor koronázási ünnepségére is. Persze akkor is csak éjfélig tart majd a buli :)))

Vendég

#37

2012-04-23 11:32

Itt lehet véleményezni a rendelet tervezetet:

http://ekecskemet.hu/?r=13030304&c=19087


Vendég

#38

2012-04-23 12:34

nem értek egyet!hiszen a legtöbb fiatal hétvégén megy igazán bulizni szórakozóhelyekre meg más helyekre stb. mondhatnám még!!
öreg

#39

2012-04-23 12:38

az "el lehet költözni" beszólások eléggé butácskának tűnnek, de az tény h eddig mindenki megfért egymás mellett (több kevesebb sikerrel), a legnagyobb problémát nem a zene, és a szórakozóhely jelenti maga, hanem a városban mászkáló ember tömeg, akik részegek/be vannak drogozva/egyszerűen csak jó kedvűek....az új cigi rendelet miatt, ahol nem tudták megoldani a személyre szabott légelszívó/tisztító berendezést (sehol) ott ugyebár ki kell menni, a szórakozóhelyen kívül eső kijelölt helyre...szóval egyedüli gond itt a kint hangoskodó ember tömeg....

ezekre jó megoldás lehet a több gyalogos rendőr bevezetése (a szórakozóhelyek érdeme is h fizessenek akár ebbe, jobb mint a 12-kor zársz féle megoldás)
másrészt az egész város rosszul járna ezzel a rendelettel, mivel az említett taxisok, boltok, szórakozóhelyek stb stb. az este mászkáló egyénekből élnek, természetesen ők is adóznak stb stb, illetve a nem kevés turistának ez az egyetlen szórakozási lehetőség, inkább vállaljunk be pár dünnyögő nyugdíjast, mint rengeteg munkanélküli, kihalt, befektetőktől üres várost....
nem a mostani helyzetre kell figyelni meg pár nyugdíjas jelölést megnyerni, hanem jövőbelátóan cselekedni, és ott azt követeli a józan ész/pénz, hogy igen is, a rendelet ne lépjen hatályba vagy vmi erős kompromisszum (említett növekedett rendőri beavatkozás, amiből persze a rendőrségnek is több bevétele lenne)

Vendég

#40

2012-04-23 12:40

...

Vendég

#41

2012-04-23 12:58

Fiatalok vagyunk. ÉN NEM AKAROK nyugdijas belvarost.

Vendég

#42

2012-04-23 13:37

Biztos örülni fognak a kedves szülők is, hogy a városvezetésünk döntései következményeképpen a szórakozni vágyó csemetéik Budapestet vagy Szegedet veszik célba minden/majd nem minden hétvégén, fokozva az esélyét a hajnali "disco" baleseteknek... és nem utolsó sorban, nem éppen pénztárcakímélő. Érdekek állnak érdekekkel szemben, de nem ez a javaslat az arany középút. Hibás döntés lenne megszavazni.

Vendég

#43

2012-04-23 16:26

Butaság...
Pesten is próbálkoztak a 6-7 kerületben 3 éve nyáron. Sajtos Zsuzsa jegyzőasszony mászkált körbe papírokkal, meg rendőrökkel (! ott se lehettek volna rendőrök). Zárták be az éttermeket, a turisták meg néztek, miért kell félbehagyniuk a levest...
Sajnos az van, hogy a belváros mindenhol "rumlis", az ingatlanárak meg magasak. Szerintem akit ez zavar, költözzön kijebb. A belvárosi lakása áràból sokkal szebbet vehet egy nyugisabb helyen.


Vendég

#44

2012-04-23 16:35

Hozzáteszem, mikor pesten próbálkoztak ezzel, szépen bekoltoztek a "bulik" zaras utan maganlakasokba. Na AZ nagy szopo volt mindenkinek! A zsaruk nem birtak a csendhaboritasokat kezelni es a hazak lakoi a gangon toltottek az ejszakat. Ilyen esetben a szorakozohelyeknek kell osszefognia es erdekvedelmi egyesuletet alapitani es ugyvedek segitsegevel megakadalyozni a rendeletet.

Vendég

#45

2012-04-23 16:45

a sok 14-17 éves kis picsa és hülye gyerek miatt van az egész, akiknek kibaszott menő hányásig inni magukat és díbolni, a másik végleg a paraszt cigányok akik meg kötözködnek mindenkivel... csendőrséget vissza és majd rend lesz...

Vendég

#46

2012-04-23 16:56

Én ugyan nem járok éjszakai szórakozóhelyekre, de ki vagyok akadva. Alakul a teljes korlátozás, lassan bevezetik a kijárási tilalmat? Nem baj marad az éjféli mise, majd ott kimulatják magukat a fiatalok. (egy évre)

Vendég

#47

2012-04-23 17:09

Talán ez az egyik legátgondolatlanabb tervezet. Három főiskola és számtalan középiskola van a városban. Szerintem a fiataloknak kell a szórakozási lehetőség. Sok helyen jártam már Európában, de ilyet egy helyen sem láttam még.

Vendég

#48

2012-04-23 17:59

Ez undoritó!!!!!!la fiatalok részéröl is !!!! Nem tudnak viselkedni!tisztelet a kivételnek!de avval hogy lekorlátozzák a nyitvatartást,a legnagyobb hibát követik el!!! Ahol ez életbe lépet az hallott város vagy falu lett!!!és egyett nem szabad elfelejteni a fiataloké a jövő!!!!!

Vendég

#49

2012-04-23 18:08

vajon hányan vannak, akik megnézik az emailt és meg is erősítik az aláírást... gondolom a fele sem....................

Vendég

#50

2012-04-23 18:24

Hát nem tartom valami jó ötletnek.