Tiltakozás a kecskeméti csendrendelet ellen


Vendég

/ #27

2012-04-22 15:19

Összefoglalva az előttem szólók és a saját véleményemet:
NEM értek egyet a korlátozásokkal. Valóban a diszkóbalesetek meg fognak nőni, a hangoskodás, rongálás, vizelés probléma továbbra is fenn fog állni, csakúgy mint idáig (hanem jobban).
Valóban egy rész megoldást nyújtana, ha több gyalogos rendőr lenne az utcákon, főleg hétvégén, esetlegesen a vendéglátóipari egységek pénzügyi hozzájárulásából fenntartva őket. Így akarjuk a németeket szórakozásra csábítani? Így akarjuk a város fejlődését? Így akar bevételhez jutni a város sör/bor utca idején? Így tombolják ki magukat a mai fiatalok? Megkötve a kezüket szorakozás, levezetés terén majd nőjön meg az erőszakos bűncselekmények száma? Én 20 évesként elmondhatom, rendszeresen minden hétvégén a belvárosban vagyunk és iszunk és ritkán még diszkóba is megyünk, sőt néha igen, MÉG MI IS hangoskodunk/éneklünk. Szerintem ez így a normális. Ez a probléma nem új keletű, valószínűleg még drága "ősapáink" is 50 évvel ezelőtt ugyan ezt csinálták mint a mai fiatalok. Oké, rendben, diszkóba tényleg nem jártak (mert nem volt), de akkoriban is volt pár hangosabb dzsembori és kocsmák szintén. NEM én -és a szórakozni vágyó fiatalok kérték, hogy költözzenek a belvárosba azok, akiket zavar. Költözzenek ki pl Heténybe, nagyon szép kis városrész, 20 perc a központ is. Ott biztos vagyok benne, hogy tökéletesen nyugalom van péntek éjfélkor. Ha eddig működött akkor biztosan lehet valami kompromisszumot kötni akár több rendőr bevonásával is. A vendéglátósokra nem térnék ki, őket is sajnálom, (főleg a West Balkán- féle felújítások miatt) de igazából pont őket sz@rom le leges legelőször