ALÁÍRÁSGYŰJTÉS AZ EGRI KÓBOR ÁLLATOK KILÖVÉSE ELLEN


Vendég

#601

2012-02-20 22:54

Rövid leszek. Ez gyalázatos, embertelen, (állattalan)!!!!
nyomasincs

#602 Re:

2012-02-20 22:56

#600: -

Jól látod a helyzetet!
Helyzetképekben néhány dologról: Egerben az állatmenhely 110%-on ki van használva! Minimális pénzből de becsületesen működik! Ismetem az ott dolgozókat, szívüket lelküket beleadva dolgoznak kutyákért, macskákért és egyébb állatokért! De pénz??? az nincs. És mint tudjuk a mai világban az mindennek az alapja!
Nagyon szép elgondolás, hogy fogjuk be az ebeket, és gindozzuk őket amég gazdit enm találnak. Csupán néhány probléma merül fel : -hol gondozzuk?
-ki gondozza?
-kinek a pénzéből?
- egyáltalán valaha találnak-e új gazdit?
Az állattartás felelősséggel jár, amit valószínűleg az előző gazdik nem tudtak!
DE! A mostani helyzet a következő: a sok kóbor kutya eger határában falkába verődött és elvadult! Őzeket és más emberek jól tartott kedvenceit ( kutyákat ) téptek szét! Emberekre is veszáyt jelentenek, pár éve már megtörtént a baj, széttéptek egy embert!
Ha valaki biztosítja a fentebb felsorolt feltételeket az szóljon kérem és minden további nálkül AZT TELJESÍTJÜK!
DE ha nem, akkor az emberek és a többi állat védelmében az egyetlen helyes döntés a kilövés.
Fájdalas és sajnálatos dolog! De őszintén? TI MIT TESZTEK AZON KÍVÜL HOGY KIÍRJÁTOK HOGY SZEGÉNY KUTYÁK?????


Vendég

#603

2012-02-20 23:01

Nagyon jó ötletnek tartom.Bízom benne hogy elérünk ezzel valamit!!!

Vendég

#604

2012-02-20 23:01

602
Kedves Jegyző Asszony!
Altatólövedék is van a világon és ha Egerben nincs pénz a gondozásukra, más állatmenhelyekkel alapítványokkal konzultálni és elvitetni az ebeket mondjuk ide 2-őt, oda 1-et, ahol hely van, ahol vállalják.

Vendég

#605

2012-02-20 23:04

Örülök, hogy valakinek eszébe jutott......az állatok lelövésének engedélyezése visszaélést vonhat maga után.

Vendég

#606

2012-02-20 23:13

Védem az állatokat!!!!!!!

Vendég

#607

2012-02-20 23:16

Nem az állatok tehetnek arról hogy az emberek elállatiasodtak! Ha már megszeliditettük a kutyákat akkor gondoskodjunk is róluk.Egy városvezetőtől valami humánosabb megoldást várok el!

Vendég

#608

2012-02-20 23:18

Ez az Egri jegyző egy szemét liberális fasszopó szadista kurva!

Vendég

#609

2012-02-20 23:19

Ha egy megriadt állat elkóborol,esélye sem marad,hogy megtalálják, ha ez így marad.Még akkor sem,ha azonosítóval van ellátva.Ez az eljárás nem humánus.Pedig mi büszkék szeretnénk lenni a felelős, humánus döntéseinkre.

Vendég

#610

2012-02-20 23:25

Mentsük meg a kóbor állatokat!!!!!

Vendég

#611

2012-02-20 23:38

Elni es elni hagyni.
ittatavasz

#612

2012-02-20 23:48

Mielött bárki félreértené!
A HATÁROZAT NEM ARRA AD ENGEDÉLYT HOGY MINDEN KÓBOR KUTYÁT KILŐHESSENEK EGERBEN!!!!
Ez csak arra a területre vonatkozik ahol falkába verődve veszélyeztetik az EMBERI ÉLETET!!!!
Aki annyira nem érti ezt meg az vigye haza az utcájába ezt a tucat vad ebet és hagyja csak kint a gyerekét a kertben játszani. Jaaaaa hogy csak így interneten keresztül a falak közül megy a duma????
Azok az emberek akik ott élnek FÉLNEK mert NEM BIZTONSÁGOS OTT LAKNI!
Ez nem arról szól h így könnyebb megszabadulni a kutyáktól! De ez minden országban elfogadott dolog, nem vagyunk Európa, se a világ szégyene! Ha veszélyt jelent az emberi életre akkor igenis kényszerű, de ez esetben elfogadható megoldás a kilövés!
De ha valakit ennyire bánt a dolog, senki nem sértődik meg ha idejön és elviszi a kutyusokat!
hogyan tovább

#613 vendég

2012-02-20 23:59

Sok véleményt elolvastam de egyet nem találtam:HOGYAN T O V Á B B ?? A gazdátlan kutyák csak szaporodnak, pénz nincs az eltartásukra, miből tartsák fenn az egyre több menhelyet??? Kitörhet rajtuk a V E S Z E T S É G AMI AZ EMBEREKRE IS VESZÉJES..Ki lesz a felelős ?? Gyerek koromba tanyán éltem , volt mindenféle álat kutya is afelesleges szapurulatot fejbe verték és elásták, nem szélnek ereszteték mint most..Pénz a gyerekekre, öregekre, betegre sincs..KUTYÁRA HONNAN LEGYEN..Megfontolt választ szeretnék olvasni...Az én véleményem mindenki tartsa el a saját kutyáját..A töbivel mi legyen??? VÁROM A VÁLASZOKAT !!!!

Vendég

#614

2012-02-21 00:03

Valóban elfogadhatatlan,hogy kóbor kutyák veszélyeztessék a járókelőket,gyerekeket.Viszont nem az állat a hibás a kialakult helyzetért,hanem az ember,akinek minden körülmények közt ki van szolgáltatva!Akit bántalmaznak,éheztetnek,láncra vernek,később pedig az utcára lökik sorsára hagyva,nem csoda,hogy megvadul!Biztosan van más,humánusabb megoldás,csak akarni kell!!

Vendég

#615

2012-02-21 00:05

nem értem.....ha egy ártatlan és kistestű kutyikát szélnek ereszt egy 70feletti mamika ,mert alig van pénze saját ellátására és már a patikát is alig tudja fizetni az a 4 kilos kutyuska MIRŐL TEHET???veszélyes vadállattá kell kikiáltani és lemészárolni azért mert élelmet keres a másnap tuléléséhez??
Preston

#616

2012-02-21 00:13

Nem helyes, persze, hogy nem helyes, hogy igy elnek, de szerintem nem sajat akaratukbol tettek. elso korben ott kene elkezdeni, hogy mondjuk allatok ivartanalitasa legyen ingyenes vagy kedvezmenyes a felesleges szaporulat elkerulese vegett. A jelenlegi helyzetet pedig igen, orvosolni kell, de mi lenne, ha ez humanusan tortenne? Az oles, a gyilkolas nem valasz semmire. S onnantol, hogy kiadjak az engedelyt, gyanitom, hogy akiben van egy kis hajlam, nem kizarolag a veszelyes allatot fogja leolni. Ezt fejlettebb tarsadalmakban ertelmes modon lehet orvosolni, Magyarorszagon termeszetesen nem. Nem is vartam mast.
hogyan tovább

#617 hogyan tovább

2012-02-21 00:19

Hogy ez a kérdés ide fajult a hozzá nem értők büne ..A kutyáért az ember felel, de hogy akar valaki egy kutyáról gondoskodni mikor magáról se tud..Az ország 1/3-da elvan adósodva ..M I É R T ??? Mert az kellett nekik amiért nem dolgoztak meg /tisztelet a kivétel// most se a saját sorsával törődik hanem kóbor kutyáéval.. Ismerősöm csipet rakatott a kugyájába 7300 ft volt..A kóbor kutyáért KI FIZET? ??? SOK a hasonló kérdés.. Várom az ÖTLETEKET!!!

Vendég

#618 Re:

2012-02-21 00:19

#615: -

Itt nem általánosságban a kóbor kutyákról van szó, hanem azokról amik tényleg veszélyesek! Mint mát mondtam nem a belvárosi kóbor ebekről van itt szó!


Vendég

#619

2012-02-21 00:22

Szerintem ez egy baromság és embertelen döntés lenne.
Preston
Vendég

#620

2012-02-21 00:24

Nem mindig az egyszeru megoldas a jo megoldas, ezt ajanlanam a jogot alkotok figyelmebe.


Vendég

#621

2012-02-21 00:25

Az állatok az ember leghüségesebb barátai,nem őket kell bűntetni,hanem a gazdájukat, és az állatkinzókat!!!!!

Vendég

#622

2012-02-21 00:32

Elég rémes lenne, ha a gyilkolást - mert ugye ez is az - választhatná bárki hivatalból. Ez, ugyan olyan életellenes cselekedet, mintha ember ellen tenné. Ők élőlények, van érzésük, van fájdalmuk, van szeretettük és még hűségük is, amit sok-sok embernél nagyítóval kell keresni. Nem ők választották ezt a sorsot, hanem felelelőtlen emberek taszították őket ide. Én az életért és nem a pusztításért nyujtom be a petícióm. Tisztelet mindnkinek, aki a kiszolgáltatottakért együttérzéssel gondolkodik és cselekszik.
vendég

#623 hogyan tovább

2012-02-21 00:40

Harmadjára kédezek ??? ##,senki nem válaszol KIFIZESSE A SZÁMLÁKAT ..a NAGY TÖBSÉG csak A kutyák segét nyalja.. Az ÉN KUTYÁMÉRT FIZETEK, DE A TÖBBIÉRT NEM..Az ellen is tiltakozom hogy ADÓMAT kutyákra költsék.. Egy kutya évi 60-100ezer forint -ba van..1 milló kutya biztos van az országba..Lehet számolni felelőtlen kutyabarátok...A kutyákat etetni kell..M I B Ő L ???

Vendég

#624

2012-02-21 00:48

NEM LÖHETNEK LE CSAK ÚGY KUTYÁKAT!!! EZ FELHÁBORITÓ ÖK IS ÉLÖLÉNYEK MÁS MEGOLDÁST KÉNE KI TALÁLNI!!!!EZ NEM TISZTESSÉGES TÖRVÉNY!!
Preston

#625

2012-02-21 00:49

Jellemzo, nagyon magyar, csak az akadalyokat latod, hogyan nem lehet, de az meg sem fordul a fejedben, hogyan igen. Az adod eleg nagy reszet masok zsebbre teszik, azert is van szarban az orszag. En azt mondom, ha adoznek otthon (mas orszagban teszem) inkabb koltsek allatokra mint, hogy mondjuk politikusok zsebet tomjem vagy a BKV-t stb.