Tiltakozzunk a nyugdíjak csökkentése ellen!


Vendég

#476

2016-06-30 19:54

Nem elég, hogy annak idején beigérték a mindenkori nyugdíj emelést a mindenkori inflációnak megfelelően, ezt is lecsökkentették és még el is vennének belőle. Talán a magukéból kellene elvenni , főleg azokéból ( miniszterekéből és vezetőkéből ) akik úgy mentek nyugdíjba ,hogy nem dolgozták le a 40 évet sem és miniszteri és állami vezetői pozicióból kilépve is megmaradt a magas nyugdíjuk. felháborító és gusztustalan.Mégha 100000 főlőtt is van a nyugdíj ( de nincs 200 000) akkor is megéreznénk a csökkentést.Amikor felemelték a járulékokat akkor tőlünk ugyan úgy levonták és megfizettük azokat, akkor most milyen alapon veszik el tőlünk. Gusztustalan szemét dolgot művelnek. Kiváncsi leszek, hogy az a sok nyugdíjas akik rájuk szavaztak , hogy ők legyenek kormányon , akkor is szeretett viktor lesz és kezetcsókolnak majd, ha elveszik a nyugdíjukat?

Vendég

#477

2016-06-30 20:27

SZAVAZZATOK a fidesz ellen!

Vendég

#478

2016-06-30 21:59

Mert ha elvesznek tőlem husz százalékot akkor a létminimumra - vagy alá - kerülök. Akkor nem tudom megvenni a gyógszereimet, vagy nem tudom fizetni a csekkeket és 73 évesen az utcára kerülök. Szerintetek hány héttel élném túl. Munka ? Vezető állásban az ország egyik legnépszerűbb, legismertebb embere voltam. Ezért valamit le kellett tenni az asztalra nem gondoljátok ?
tádé

#479 Re:

2016-06-30 22:01


Vendég

#480

2016-06-30 22:03

Nem nagyon értek a nethez, nem tudom mi anicknév, de mehet


Vendég

#481

2016-06-30 22:06

 elakaftam, innentől mi van ? De akarok petíciót remélem valaki kisegít !


Vendég

#482

2016-07-01 04:55

Azért mert ezen lépésük is felháborít,és törvénytelennek tartom ezt is. De tudom szerintük ez a lemondás szükséges lépés,és el várt a "szerencsétlenektől".De az még jobban hogy a mink a szenvedői hallgatunk és szó nélkül tűrjük.

Vendég

#483

2016-07-01 06:03

Nem értek egyet ezzel a módszerrel, ezzel megint a kis pénzű nyugdijasok járnának rosszul. Az igaz én rokkant nyugdíjas vagyok havi 30.o9o.-Ft.-ot kapok, mert 7 éve a második agyi infarktusom után levették a százalékomat. Jelenleg a rákkal küzdök, de ebből a pénzből nagyon kevés reményem van, hiszen az eddigi gyógyszereim vitték a szociális járadékomat, nagyon elkeserítő ez a mostani helyzet, ami itt van Magyarországon.
Gondolkodó

#484 Re:

2016-07-01 06:52

#2: -  

 Ember, ha Te 42 ezerből élsz, akkor kapsz kiegészítést!

Amúgy avval mi a bajod, hogy magas beosztású politikai vezetőknek, középvezetőknek egy kicsit kurtítsanak a nyugdíjukon? Az aktív korukban amúgy is összelopott vagyonkájukból azért el lesznek.


Vendég

#485

2016-07-01 07:10

A sokmillios fizetéseket kell azonnal megszüntetni visszamenőleg ugyanis az mind lopás az pedig büntetendő.

Vendég

#486

2016-07-01 08:00

Borzalmas!!!

Vendég

#487

2016-07-01 08:14

A Nyugdíjbiztosító 62 év /befizetett/ szolgálati viszonyt ismert el nekem. Ez 150 % jogosultság - erre csak 100%-ra vonatkozó öregségi nyugdíjat és azt is sávozással korlátozottan számfejtettek, amivel én már bőven leróttam a "szolidarítási hányadomat" egész életemre!

Vendég

#488 Re:

2016-07-01 09:54

#1: -  

 

Magdolna

      VAN EGY MÁSIK JAVASLATOM: ................................. mely a jövőt is kedvezően alakítaná. .. . Három dolog is előbbre haladna, ha ezt bevezetnék /Már máskor is javasoltam törvényalkotáshoz közeli embereknek./ .............. ..... ......... Az adórendszerben kellene az "1%" - os adó-utalást átalakítani, modernizálni. ...... ...... .... Mivel a család ugye a társadalom "alapsejtje", sok minden már ott alapozódik meg egy ember életét tekintően. A család legalább olyan fontos a társadalomnak, mint az egyház vagy a civil szervezetek. ezért javaslom, hogy: .................. ....................... ......................Az adó 1%-a utalható legyen a nyugdíjas szülők javára, sőt legyen gyűjthető egy személyre szóló "nyugdíjszámlán" ! Ez kicsit hasonlítana a már megszüntetett magánnyugdíjszámlára, csak a gyerek adójábol szaporodna a pénz a . ....... ."MEGFELELŐ GYERMEKNEVELŐ SZÜLŐ". ......... . részére. .................................................................................. Tovább haladva a gondolatmenetben: Valószínű a gyermekvállalást motiválná ez a törvény. (Mint annak idején a GYES bevezetése.)

Ezt a hozzászólást a szerzője eltávolította (Részletek)

2016-07-01 09:59


Magdolna

#490 Re: Re:

2016-07-01 10:01

#489: Magdolna - Re:  

 Mi van akkor, ha a szülő már nem él?? Akkor gyűljön ez az 1% magának a gyereknek, az ő eljövendő nyugdíjas éveinek megkönnyítése céljából. (ez egy icipici kis saját nyugdíjszámla lenne.) Ez az összegyűlt nem túl nagy összeg aztán ugyanúgy lehetne "felvehető", mint a megszűnt magánnyugdíj volt.

Magdolna

#491 Re: Re: Re:

2016-07-01 10:02

#490: Magdolna - Re: Re:  

 Mi van akkor, ha valakinek nincs gyermeke bármilyen okból is? .....Akkor az 1% egy részét  (CSAK EGY RÉSZÉT!!!....................../ Hiszen ő nem vette ki a részét a gyermeknevelés felelős és nem könnyű vállalásából/) ... ... GYŰJTHESSE MAGÁNSZÁMLÁN, amelynek felhasználása megintcsak a törvény egyik részletkérdése lenne, amit jobban át kellene gondolni, mint amire most itt én bármit is javasolnék, hiszen nem vagyok törvényalkotó, meg az ORSZÁGGYŰLÉS FELADATA EZ.

Magdolna

#492

2016-07-01 10:05

Összefoglalva tehát: Milyen hatásai lennének ennek?????.............. Nőne a gyermekvállalási kedv, több gyermek születne. ......... A megszületett gyerekek jó szakmát tanulnának. (Nem kellene migránsokra várni, hogy betöltsék a munkahelyeket, mert a saját gyerekeink töltenék be az állásokat.) .................. Javulna a nyugdíjasok helyzete! ................... .................. Mindenki igyekezne legálisan bejelentett munkát vállalni, sőt a gyerek előtt ott lenne a jó példa, hogy anyu és apu mennek "dolgzóba", az .... "Én dolgozóm meg az óvoda vagy az iskola". .......

Magdolna

#493

2016-07-01 10:06

...... Még nagyon lényeges kérdés: Hogy lenne ez az 1% befizetve, miből??? Egy újabb adónem bevezetéséből, a mostani 1% + 1% = 2% 3-felé osztásából, vagy ................ na ez megint törvényalkotási feladat. Milyen ötletetek van a fentiekkel kapcsolatban???? Írjátok meg, ha hülye ötletnek tarjátok azt is, de akkor azt is, hogy miért! Akkor tovább kell gondolni a részleteket, sőt .................................. MINDENKÉPPEN ÁT KELL GONDOLNI A RÉSZLETEKET!!!

Ezt a hozzászólást a szerzője eltávolította (Részletek)

2016-07-01 10:07



Vendég

#495

2016-07-01 10:21

1. Nem hiszem el, hogy a minimál nyugdíjakra fordítanák. Ez csak taktika annak érdekében, hogy megosszák a nyugdíjasokat. íegy fillért sem fognak kapni. Egyetlen igéretet sem tarttottak be.
2. A magányugdíjkassza eltulajdonítása azzal az igérettel történt, hogy mindenkinek egyéni számlája lesz, ez sem történt meg.

Vendég

#496

2016-07-01 11:22

Gondolom azért mert talán több járulékot is fizettem be életem során mint aki alanyi jogon kap befizetés nélkül 50 ezret.

Vendég

#497

2016-07-01 12:40

Hogy miért? Csak azért mert amíg a roman és ukrán nyugdíjasoknak tudnak magyarországon nyugdijat fizetni, -és nem alacsony összegekről van szó - addig nincs gond a nyugdíj fronton! Ezzel is csak egymás ellen fordítják a nyugdíjasokat!
nyugger

#498

2016-07-01 12:42

Amennyiben ez igaz, akkor 2018-ban a szavazatunkkal válaszolun! Ez lesz az utolső csepp...


Vendég

#499

2016-07-01 13:22

Már járadékos nyugdíjasként is vonnak 15% -ot amit a mai napig nem tudom hová tesznek. Az adóbevallásban nem szerepelhet.Nyugdíjjasként dolgoztam bejelentett főmunkaidőben fizettem mindent, még sem számított nyugdíj szerző időnek. 58 éves.

Vendég

#500 Re:

2016-07-01 14:49

#1: -  

 Azt is vizsgálni kellene, hogy miért alacsony valakinek a nyugdíja? és milyen a VAGYONI helyzete?, Netán vállalkozóként minimál bér után fizetett járadékot, s a többit zsebretette? és most mint" kisnyugdíjas" igénybe vesz mindenfajta kedvezményt, sőt állandóan panaszkodik az alacsony nyugdíj miatt.... Na ez a pofátlanság teteje. Nem szabad hagyni!!!!!