Tiltakozzunk a nyugdíjak csökkentése ellen!

Kapcsolatfelvétel a petíció szerzőjével

Ez a(z) Tiltakozzunk a nyugdíjak csökkentése ellen! petíció automatikusan generált fórumtémája


Vendég

#201

2016-06-13 05:58

Micsoda!!?????????????42 évig dolgoztam,mindenhol be voltam jelentve,adóztam,járulékokat fizettem.Akiknek kevés a nyugdíjuk ,akkor kellet volna gondoskodni,arról,hogy nem feketén dolgozni.bezzeg akkor ki röhögték az embert."Majd marha leszek adózi!Ha akkor jó volt miért nem tette el erre az időre.

Vendég

#202 Re:

2016-06-13 06:04

#1: -  Aki nem adózott és nem járult a "közös" kasszához, annak kevesebb lett a nyugdíja, ez az ő magánügye.
Akik nem dolgoztak, és többet szeretnének, azok NE a "közösből" akarjanak megélni.

 Ez azért nem egészen így van! Mert aki 40 évet adózótt és az utolsó 10 évben minimálbérre volt bejelentve, töredékét kaphatja, mint aki dolgozott 20 évet, és az utolsó években magas összegre volt bejelentve. Azok is kevés nyugdíjat kapnak, akik dolgoztak egész életükben, de a nyugdíjkorhatár elérése előtt megrokkantak. Konkrétan ismerek olyat, aki 39 évet dolgozott, aztán idős édesanyját ápolta, közben maga is megrokkant, pedig egész életében két állásban volt és 14 évesen elkezdett dolgozni és még a többszöri emelés után is megalázó 70 000 Ft-ot kap. 

A magas nyugdíjak között pedig elég sok olyan van, aki ezt az előző rendszer pártkatonájaként kapja és nem a munkája alapján. Szerintem teljesen jogos, hogy ne legyenek kiugróan magas nyugdíjak. 

Egy másik dolog, hogy az utóbbi években a nyugdíjszámítás módja is sokkal kedvezőtlenebbé változott, mert nem a bruttó bér után számolják, hanem a nettó után, így eleve a számítás módja sem igazságos.

Ideje egy igazságosabb rendszert megteremteni!


Vendég

#203 Re:

2016-06-13 06:05

#201: -  Micsoda!!?????????????42 évig dolgoztam,mindenhol be voltam jelentve,adóztam,járulékokat fizettem.Akiknek kevés a nyugdíjuk ,akkor kellet volna gondoskodni,arról,hogy nem feketén dolgozni.bezzeg akkor ki röhögték az embert."Majd marha leszek adózi!Ha akkor jó volt miért nem tette el erre az időre.

 Új nyugdíjszámíási módszert vezettek be, aki most megy nyugdíjba, akkor is jóbal kevesebb nyugdíjat kap, ha többszöröség adózta és járulékolta, mint te.


Vendég

#204

2016-06-13 06:06

Mert meg dolgoztam a nyugdíjamért keményen . Nehéz fizikai munkát végeztem 3müszak folyamatosban és rá ment az egészségem . Amit le vonnának annyit fizetek ki a gyógyszere most !És a levonás után én is kis nyugdíjas lennék !

Vendég

#205 Re:

2016-06-13 06:07

#180: -  Azért írtam alá ezt a petíciót, mert bosszant, ha bármelyik kormány arra vetemedik, hogy megrövidítse a sok évet végig dolgozott, ezért több nyugdíjat kapó becsületes embereket a nyugdíjuk megnyirbálásával. Már a gyerekeim nyugdíjkasszáinak lenyúlása is mélyen felháborított!

 Nem attól függ, mennyit dolgoztál, hanem hogy mikor mentél nyugdíjba egyrészt, ugyanis az utolsó két évben sokkal kedvezőtlenebbé vált a nyugdíjszámítás módja, a másik pedig az, hogy az utolsó években mennyit kerestél. 


Vendég

#206

2016-06-13 06:10

Ebből a nyugdijbol éppen csak vegetálni lehet.
42 év munka utan ezt érdemli az ember
pótolják a kisnyugdíjasok pénzét abból amit napról napra ellipnak elcsalnak
szemét banda!!!!

Vendég

#207

2016-06-13 06:27

mert igazságtalannak tartom, hogy az állam és egy embertelen rendszer hibájából keletkezett szegénységet (nem csak a nyugdíjat) azokkal fizettetik ki, akik pont nem tehetnek erről. Azoknak kéne fizetni, akik létrehozták.

Vendég

#208

2016-06-13 06:33

Mert a kormány és a hozzá közelállók az emberek rovására gazdagodnak, rabolnak, sikkasztanak! Felelősségük az ország sorsa iránt nulla. A rablógazdálkodásukat a becsületes kisemberektől elvett jogos javak megcsapolásával akarják kezelni.
Ilyen ocsmány kormánya nem volt még az országnak!

Vendég

#209

2016-06-13 06:35

45 évet keményen dolgoztam a kereskedelemben pár forinttal több a nyugdijam mint az emlitett összeg nem szeretnék osztozni vele senkivel az idegi kimerültséget nem akarja valaki átvállalni kinek kell?

Vendég

#210

2016-06-13 06:45

Mert aljasság a szerzett jogokat elvenni azoktól, akik a magasabb nyugdíjért megdolgoztak.

Vendég

#211

2016-06-13 06:49

A100000Ft. alatti nyugdíjasok jelentős része nem fizetett adót, tb.járulékot amíg munkát végzett.Ez nagyon durva lenne.
évanagyi

#212 Re: Hol olvastátok?

2016-06-13 06:58

#7: Vendég2 - Hol olvastátok? 

Maximálisan egyet értek a tiltakozókkal. Csatlakozom.....

Ám figyeljetek! Ez az egész 2012-ből indult...


Vendég

#213

2016-06-13 07:03

Azért mert ez vérforraló és igazságtalan

Vendég

#214

2016-06-13 07:09

Remélhetőleg sokan lesznek kik aláírják!!

Vendég

#215

2016-06-13 07:32

Nem azért dolgoztam havi 300 órát mint autóbusz vezető, hogy most léha tróger lusta emberek kapják meg a jövedelmemet.

Vendég

#216

2016-06-13 07:47

Arcpirító, hogy már hónapok óta a nyugdíjak kurtításával foglalkoznak, miközben lapátolják kifelé a magyar forintokat, amiért mi dolgoztunk meg, s nem azért, hogy a külföldön élőket segítsék, legyen az kinti nyugdíjas, tanár, orvos, gyerek, épület. Mi dolgoztunk és adóztunk ebben a hazában!

Vendég

#217

2016-06-13 07:49

MERT MOCSOK DOLOG ENNYIT LOPNI!!!

Vendég

#218

2016-06-13 07:56

Nem Felcsútra, stadionokra, ingyenélő, élősködő parazitákra kell költeni a becsületes adófizető polgárok keservesen megkeresett forintjait! Nem kellene a politikusoknak szétlopni az országot, tömik a zsebüket, a becsületes MAGYAR NÉP pedig ennek hatására sanyarú sorsban él! Mocskos NÉPIRTÓ BANDA!!!Le a KORMÁNNYAL!!!!

Vendég

#219

2016-06-13 08:01

Mert mérhetetlenül aljas eljárásnak tartom, hogy miközben milliárdok mennek el stadionok, urizálásra, sleppel Amerikába utazásra, luxus autókra, értelmetlen kisvasút építésre, addig az emberektől elvett jogos juttatásból akarják megoldani az általuk nyomorba döntött emberek sorsának jobbrafordulását. Ez elfogadhatatlan.

Vendég

#220

2016-06-13 08:02

Az miért nem jut eszükbe sem, hogy a felét már tiltják! A másik fele pedig hitel rezsi tartozás!!!????? Fel vagyok háborodva!!! Ekkora pofátlanságot!! Itt mindent lehet!!! Lehet, hogy a kisebb nyugdíjasnak több" marad !

Vendég

#221

2016-06-13 08:02

mert undorító dolognak tartom, hogy tisztességben ledolgozott évek után, így büntetnek ezek a szemét, aljas,hazug, korrupt, mocskok

Vendég

#222

2016-06-13 08:10

A nyugdíj megállapításako a nyugdíj összege a szolgálati idő és a nyugdíjjárulék köteles kereset összegétől függ. Akinek alacsony a nyugdíja, annak kevés volt a szolgálati ideje és alacsony a nyugdíjjárulék köteles kereset összege.Nem beszélve arról, hogy sokan ledolgoztak 10 évet, hogy öregségi nyugdíjra legyen jogosult, azaz öregségi résznyugdíjra, amely alacsony, de egyébként évtizedek óta alacsonyan tartják a legkisebb öregségi nyugdíj összegét is.Innentől fogva, elmennek az alacsony nyugdíjasok, s azok akik ezt meg akarják lépni a jó kúrva édesanyjukba!


Vendég

#223

2016-06-13 08:13

Legyen a csökkentés, csak nem 100 ezer után, hanem 200 ezer után.

Vendég

#224 Re: Re: vendég

2016-06-13 08:34

#90: nana - Re: vendég 

 Persze Orbán a vagyontalan (ő állítja) neki semmi köze nincs ahhoz, hogy a strómanjai milliárdokat vesznek fel osztalékként, ugye? Ez a pénz persze nem offshore számlákon fog kikötni, ugye? Vajna András teljesen szabad akaratából jött haza, véletlenül sem azért mert Amerikában az IRS nyomozgt unána. 

Milyen évet írunk, hogy még most is az "emúttnyócévvel" jössz? Ki lopta el a magánnyugdíj megtakarításokat? Azt ne próbáld mondani, hogy csak veszteségeket termeltek a pénztárak, mert akkor miből fizetett szinte mindegyik elég magas reálhozamokat?

Ha anno a kormány nem "védi meg" a magánnyugdíj megtakarításokat, akkor most nem kellene nyugdíj csökkentésen gondolkodniuk.


Vendég

#225

2016-06-13 09:09

Az én nyugdíjam csak alig több mint százezer Ft.Mit akarnak abból még csökkenteni. Megáll az eszem!