Börtönbüntetés az állatkínzóknak!

Kapcsolatfelvétel a petíció szerzőjével

Ez a(z) Börtönbüntetés az állatkínzóknak! petíció automatikusan generált fórumtémája


Vendég

#276 Re:

2012-07-29 22:45

#3: -

Csak hogy ez bün állatok a tétt nem pedig szorakozó hely én igen is hiszek benne hogy sikerülni fog már most eredményes mert 2 év minimum az állatkinzás!!


Vendég

#277 Re:

2012-07-29 22:48

Már büntetendö ha jól tudom minimum 2év!
Ezzek az emberek nem normálisak!!
Remélem látja ezek a Jóisten és tesz ellene!!

Vendég

#278

2012-07-30 18:38

A börtön túlságosan is kényelemes lenne nekik!
A halálbüntetést kellene előtérbe helyezni!

Vendég

#279

2012-07-30 19:20

"Bárki, aki bármely élőlény életet értéktelennek tartja, veszélyes, mert, hogy előbb vagy utóbb az emberi életet is értéktelennek fogja tekinteni" írta a humanista Albert Schweitzer. "A gyilkosok nagyon gyakran már gyermekkorukban állatokat kínoznak, és ölnek meg" mondja Robert K. Kessler, aki sorozatgyilkosokról készített tanulmányokat az FBI-nak. Több tanulmány is meggyőzte már a szociológusokat, törvényalkotókat, és bíróságokat arról, hogy az állatokkal szemben elkövetett kegyetlenkedések figyelmet követelnek. Ezek ugyanis lehetnek első jelek: olyan elmebéli állapotot tükröznek, amelyben bejósolható az emberi áldozatokkal való bűncselekmények elkövetése is.
mama

#280

2012-07-30 19:25

"Bárki, aki bármely élőlény életet értéktelennek tartja, veszélyes, mert, hogy előbb vagy utóbb az emberi életet is értéktelennek fogja tekinteni" írta a humanista Albert Schweitzer. "A gyilkosok nagyon gyakran már gyermekkorukban állatokat kínoznak, és ölnek meg" mondja Robert K. Kessler, aki sorozatgyilkosokról készített tanulmányokat az FBI-nak. Több tanulmány is meggyőzte már a szociológusokat, törvényalkotókat, és bíróságokat arról, hogy az állatokkal szemben elkövetett kegyetlenkedések figyelmet követelnek. Ezek ugyanis lehetnek első jelek: olyan elmebéli állapotot tükröznek, amelyben bejósolható az emberi áldozatokkal való bűncselekmények elkövetése is.

Vendég

#281

2012-08-01 15:03

Én is aláírtam, mindenki írja alá, nagyon fontos! Az állatvédelmi törvény szart sem ér. http://www.facebook.com/media/set/?set=a.399719173424080.92725.367648263297838&type=3

Vendég

#282

2012-08-01 16:39

Börtönbe az állatkínzókat!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Vendég

#283

2012-08-01 22:16

evidens hogy tiltakozunk az állatkínzások ellen és a legszigorúbb büntetést akarjuk bűneikért

Vendég

#284

2012-08-03 14:04

Én nem hogy börtönbüntetést szabnák ki az állatkinzókra,hanem egyenesen halált.Nem tekintem embernek aki ilyen elvetemült dolgot csinál,én ugyan azt tenném vele amit ő azzal a szerencsétlen állattal tesz.

Vendég

#285

2012-08-03 15:04

Szóval, ilyen vad indulatok vannak benned? Ennyire el vagy keseredve?
Mi történt a környezetedben, hogy ilyen tragikusan látod az állatok sorsát?
(Bizonyára meg van az okod. Megosztanád?)

állat

#286 csneszabozita@gmail.com

2012-09-27 20:48

Örülök,hogy megmozdult már végre valami.A LAKAT MEG ROHADJON RÁ MINDEGYIK SZEMÉTRE,AKI KEZET ÉS KÉST EMEL AZ ÁLLATOKRA!

Vendég

#287

2012-11-10 19:49

Azt kívánnám minden "kedves" állatkínzó féregnek, hogy ugyan azokat kínokat élje át, amilyeneket ő okozott annak a szerencsétlen jószágnak. Ha kell, dögöljön bele. Ha a megkínzott állat esetleg nem pusztult el, kínzója akkor is dögöljön bele. Ilyen szörnynek nincs helye ezen a bolygón! Jelenlétével csak fölöslegesen szennyezi a levegőt. Bízom benne, hogy a börtönben csótányok és patkányok lakmároznak a húsából. Már ha állat egyáltalán megkívánja egy ilyen senkinek a húsát.
Klau

#288

2012-11-14 22:26

Írjátok alá minnél többen!

Vendég

#289

2013-04-18 14:45

Letöltendő börtönt az állatkínzóknak! Nincs kegyelem, elfogyott a türelmünk!
vendeg 44

#290

2013-06-25 02:12

koszontok mindenkit.mi is lenne allat kinzas sok minden az is hogy nincs enni vagy inni az allatnak nem torodom vele. sajnalom oket mert tehetetlenek nelkulunk.borzaszto mennyi allatot csak tartanak denem gondozzak.nem kap szeretet .nekem ez is kinzas hiszen szenved es szomoru.faj a lelkemnek a tudat is hogy mennyi allat szenved emberek kezei kozott.nem birom a tehetetlenseg allapotat feldolgozni hogy minden mitolunk fugg szegenyeknek.buntessek meg aki nem normalis korulmenyek kozott tartja azt is.mit tudunk tenni hogyan sgitsunk nekik barcsak lenne valami szabaly arra is hogy ki tarthat allatot nagyobb vedelem lenne nekik adatva hiszen a nemtorodom allapot is kinzas igen faj a lelke az allatnak a szeretet hianyatol is.vedelmet szeretnek nekik.buntessek meg aki kegyetlen lelku. koszonom hogy irhattam en is .

Anonymous

#291

2013-10-09 02:48

Szerintem ne börtönt kapjanak hanem kőbányába velük
életük végéig

Vendég

#292

2013-10-30 18:49

Sajnos anyagi támogatással nem tudok segíteni,de a büntetés jogos. Az állat hűséges, szerintem aki nem szereti az állatokat, menjen el mellette, de ne bántsa...

Vendég

#293

2013-11-01 14:26

Állatot bántani ,ölni ugyanaz mint embert!

Vendég

#294

2013-11-03 09:47

Magyarországon sajnos nem veszik komolyan az állatkínzásokat, elnézőek az elkövetőkkel.
Jó lenne ezeket a barbárokat börtönben látni !!!

Vendég

#295

2014-03-25 07:51

Aláírva!

Vendég

#296

2014-05-26 09:51

aki állatot bántalmaz, az képes embert is bántani. Az állatkínzás a gyávák sportja, ugyanolyan bűn, mint a pedofillia.

Vendég

#297

2014-05-26 12:56

Jó lenne, ha komolyabban vennék az állatkinzás miatt kirótt börtönbüntetést.

Vendég

#298

2014-07-07 08:10

Van itt esetleg valaki olyan szervezettől, aki utána tudna nézni ennek a fickónak?

Egy FB csoportban a következőt ajánlotta:
Üdv!



Kozák Róbert: nos akorr fogsz egy jo nagy patkányt a hátán fel vágod a bört és füszer erös paprikával borsal soval meg hinted persze jöl ki kel kötni kb 2 napig birja sivalkodva persze és ezt a hangot a töbi nem szereti igy el fognak költözni drasztikus dee be válik

Ez a profilja: https://www.facebook.com/kozak.robert.58?fref=ufi

Az ilyen nem kéne, hogy szabadon legyen az emberek között!
Lívia Molnár
Debrecen

#299

2015-02-23 06:38

BÖRTÖNBÜNTETÉST AZ ÁLLATKÍNZÓKNAK
Nagy figyelemmel olvastam Hegyi Nikolett (velünk majdnem egyszerre indított) "Letöltendő börtönbüntetést az állatkínzóknak" c. petíciójában a következő kis statisztikát:
"2008-ban 2206 személy ellen indult eljárás, ebből letöltendő börtönbüntetést csak 23, felfüggesztettet 101 személy kapott. Tehát 2082 esetben az állatkínzás mindenféle következmény nélkül mehetett végbe, bár a felfüggesztett sem büntetés. - Frissebb: 2010-es adatok szerint 1257 nyomozásból 417 eset került bírósági szakaszba, 2011-ben 959 esetből csupán 40. (Forrás: greenfo.hu, magyar tabu-mindennapos állatkínzás)"
Én már azt is látom, hogy mi teszi ezt lehetővé! Az általam indított petíció így fogalmaz: "Jelenlegi jogrendünk az állatvédelem, állatkínzás jogi kezelése szempontjából annyira ellentmondásos, hogy az állatkínzás bűncselekményének elkövetői többnyire büntetlenül megúszhatják cselekményüket. Ez elsősorban azért történhet meg, mert a jogrendünk lehetővé teszi, hogy az állatokat nem bizonyos jogokkal bíró lénynek, nem speciális jogalanynak, hanem jogi dolognak kezeljék! Mint kiderült, létezik olyan jogértelmezés, amely szerint az állatkínzás cselekményének az állat nem sértettje, mert sértett csak emberi személy lehet; sőt jogi képviselője is csak emberi személynek lehet, tehát az állatvédő, aki a kínzás tényét észlelte ill. feljelentést tett, nem képviselője az állatnak, ennélfogva pl. panasztételi joga sincsen, pótmagánvádló sem lehet. Az állatvédelem, állatkínzás szempontjából az állatot dolognak tekinteni, elképesztően ostoba anakronizmus, önellentmondás... " Nos, egyes jogászok szerint az állatkínzás mindössze az állatnak, mint jogi dolognak a károsítása; a cselekménynek a sértettje az egész társadalom. (A társadalom melyik részének? Milyen mértékben?...) Ez az ellentmondásos jogértelmezés, tehát a jelenlegi jogrendszer belső ellentmondásai teszik lehetővé, hogy a bármennyire is hanyag, részrehajló, netán korrupt nyomozati szerv nyomozást megszüntető határozata után az állatvédőnek már ne legyen jogorvoslati lehetősége! Égető szükség lenne olyan egységes jogértelmezésre, ezzel kapcsolatban olyan törvénymódosításokra, ami az állatvédelmi törvény alkalmazása, az állatkínzás bűncselekménye szempontjából az állatot speciális jogalanyként tekinti. Az Igazságügyi Minisztériumhoz intézett levelünkben ezt kérjük, követeljük, ennek az alátámasztására született a petíció. Ha ez nem valósul meg, akkor a címükben is börtönbüntetést követelő, egyébként jókora mennyiségű aláírást kapott petíciók követelése sem fog megvalósulni!
Ezért azt javaslom: annak érdekében, hogy eredményt érhessünk el, a hasonló témájú petíciók (http://www.peticiok.com/bortonbuntetes_az_allatkinzoknak, Heczeg Nikoletta, meg http://www.peticiok.com/letoltend_bortonbuntetest_az_allatkinzoknak, Hegyi Nikolett - és http://www.peticiok.com/igazsagot_jogot_a_megkinzott_allatoknak, Columba Országos Madárvédő Egyesület) gazdái fogjanak össze, kölcsönösen segítsük, népszerűsítsük egymás petícióit, és együtt folyamodjunk jogorvoslatért!
Én már alá is írtam a másik két petíciót, amelyeknek a címe olyan egyértelműen figyelemkeltő, hogy már emiatt sok aláírót vonzanak. A mi petíciónk elméletibb megfogalmazású, de éppen emiatt fontos! Mindenkit arra buzdítok, hogy írja alá mindegyiket! Együttesen több az esélyünk, hogy valóban történhet pozitív változás a magyar jogrendben.
Kedves Nikoletta, kérlek, válaszolj! mlivia@phys.unideb.hu
Lívia Molnár
Debrecen

#300 Re:

2015-02-24 09:41

#298: -  

 Kedves Vendég: Ez a Kozák Róbert, ez egy szemét pondró. Nem ismerem, csak azt látom az oldalán is, hogy helyesen írni sem tud, annyi esze sincs, mint egy tetűnek. Berúgni, azt persze igen... Sajnos az ilyenekkel nem lehet mit kezdeni. Ha tudnám, hogy melyik csoportban buzdított állatkínzásra, akkor legalább oda meg lehetne írni a váleményünket, de így... 

Én diszkrimináció-ellenes vagyok, tényleg pártolnám, ha az ilyeneket is börtönbe lehetne záratni, de erre nemigen van esély. Annak is öürülnék, ha az ugyancsak aljasul állatkínzó patkánymérget sikerülne betiltatni (napokig szenved a szerencsétlen állat, mielőtt belepusztul).