Nem akarunk sorházakat a Kerekmezőn, hanem tágas iskolaudvart!


Vendég

#1

2016-10-10 06:45

Érintettek vagyunk és teljes mértékben egyetértek vele.

Vendég

#2

2016-10-10 07:39

Azért írtam alá, mert TÁGAS ISKOLAUDVART SZERETNÉK A KEREKMEZŐN, NEM SORHÁZAKAT!

Vendég

#3

2016-10-10 07:49

Két kiskorú lányom van és a Kerekmező közvetlen szomszédságában lakunk így többszörösen érintve vagyunk. Azonkívül ha az önkormányzat ígéretet tesz valamire azt számon is kell kérnünk.

Vendég

#4

2016-10-10 09:22

Nem ezt ígérték, pedig senki sem kérte, hogy ígérgessenek.
Kisgyerekes Anyuka a Barackosból

#5

2016-10-10 11:04

2 kisgyerekem van, akik még az iskolaélet előtt állnak. A Barackosban élünk, így évek óta nagyon várjuk az új iskolát. Felháborítónak tartom, hogy mindenféle indokkal húzódik ez a dolog, és mindent kitalálnak, hogy ne épülhessen a Kerekmezőre egy önállóan működő, igényes, új általános iskola, amelyet később igény esetén bővíteni lehetne. Most éppen kitalálták ezt a húsz sorházat, ami majd később indokként felhozható lesz/lenne mindenféle bővítési igény esetén. Sőt, nekem még mindig gyanús, hogy a kifejezett és erős szülői igények ellenére nem akarnak önálló iskolát a Kerekmezőre, csak egy kihelyezett SZIA épületet. (1-2 hete rákérdeztem erre az Önkormányzatnál egy kifejezetten illetékes személynél, és már megint nem kaptam egyértelmű választ.) Ha leszűkítik annak a teleknek a területét, amire az iskola épül, akkor hagyják szabadon a 'védősávot'. A Kerekmező eredetileg is közösségi célokra lett kialakítva, ha jól tudom, és nem lakóövezetnek. Az üres területen lehetne egy kis park, játszótér, kutyafuttató, bármi, csak nem sorházak!!!!! Minden fórumon tiltakozni fogok én és az egész családom ellene!


Vendég

#6

2016-10-10 14:04

legyen az egész terület az iskoláé!!! legyen elég parkoló az iskola forgalmához, és hogy a busszal közlekedők is biztonságosan utazzanak.!!!!!
NE MONDJUNK LE VÉGLEG AZ USZODAÉPÍTÉSRŐL!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Vendég

#7

2016-10-10 17:50

Későbbi fejlesztéshez fenn kell tartani a területet. Lakóházak épülhetnének a Pitypang Ovival szembeni mezőre is.

Ezt a hozzászólást a szerzője eltávolította (Részletek)

2016-10-10 21:00


Vendég

#9

2016-10-12 07:51

A terv impozáns, elegáns, jól elképzelhető, jó lenne, ha minél hamarabb megvalósulna. Ami érthetetlen, védőfalnak nevezni egy lakóépületsort???? Érdemes erőfeszítéseket tenni az 1 ütemben való építkezésért, hiszen jelenleg is 16 felsőtagozatos osztály van! De ez pénz kérdés, lehet, hogy nehezebb. Ami viszon csak ésszerű döntés kérdése, hogy egy iskola környezetét minél kevésbé építem be. Amikor a sportpálya mellé tervezték az iskolát, úgy tűnt, van benne tudatosság. Tőlünk nyugatra ilyen nagyságrendű településeken az iskola  a sportpálya- teniszpálya-üszoda- rekreációs park együttesekkel közösen épül már évtizedek óta. Talán érvelni sem kell mellette, hogy miért. Ez a szimpatikus és tudatos döntés látszik megdőlni most ezekkel az elképzelésekkel. Reméljük a döntéshozókban is megérik a belátás és nem kell civileknek konfliktusba keveredni és kikényszeriteni azt, ami egyébként nyilvánvaló lenne.

ötgyerekes érdekelt

#10

2016-10-12 08:48

A helyzet az, hogy ha már most, a tervezési szakaszban megy a variálás, és szépen, egyértelműen csúsztatják az ügyet egy ideálistól egyre távolabbi irányba, mi lesz a megvalosulás végén? Akkor jön majd igazán a sírás: elfogyott a pénz, előre nem látott kiadások, stb., stb.

 

A sorházak beépítéséről most esik szó először, legalábbis korábban ilyen tervről nem lehetett hallani. Értem én, hogy a parcellázásból bevételt szerer az Önkormányzat, amiből tud ezt-azt finanszírozni. De ahogy a meggyest tönkretették a szedettvedett házakkal, úgy hihető, és félő, ennek is ez lesz a sorsa.


Vendég

#11

2016-10-12 12:10

Inkább uszoda és nagyobb udvar legyen az iskolában.
Ingatlanfejlesztésre több MÁS alkalmas hely is van.

Vendég

#12

2016-10-12 16:47

Mert van egy két éves és egy hét éves gyermekem, akiket szeretnék itt taníttatni, ha arra alkalmas oktatási intézmény létesülne Budakeszin.

Vendég

#13

2016-10-13 08:26

Budakeszi tiszta levegője, zöld környezete a legnagyobb értékünk. A felnövekvő generációk naponta kell, hogy érezzék és élvezzék a helyi adottságok előnyeit. Ehhez zöld tér és további fejlesztés lehetősége is szükséges. A sorház nem illik ebbe az elképzelésbe.

Vendég

#14

2016-10-16 19:16

Egy épûlet a jœvõnek is szól! Állítólag a kormány családbarát, ezért uszodát is īgért! Oda mindenki mehetne, igaz, az nem focipálya!
Az uszoda a jōvø nemzedékének mindennapi sport lehetősége lenne, azt is meg kell építeni a 16 tantermes iskolával egyetemben! A parcellázást pedig szüntessék be!

Vendég

#15

2016-10-16 20:39

Egyetértek a felvételt problémákkal

Vendég

#16

2016-10-16 21:24

Mert mindenhol szükségünk van a fákra,bokrokra a természetre,és egyik építkezés hozza a másikat. A gyerekekről nem beszélve,és arról sem hogy minél nagyobb a tér, annál szabadabbnak érzi magát gyerek, felnőtt.

Vendég

#17

2016-10-16 21:24

Minden normalis országban az iskolák körül IS nagy tér van! Már megint a gyerekektøl veszik el a mozgási lehetőséget! USZODÁT, USZODÁT, USZODÁT, NE LAKÓHÁZAT!!!!!!!!!!

Vendég

#18

2016-10-17 18:57

Szeretnék jó körülmények között dolgozni.

Vendég

#19 nem vagyok érintett

2016-10-18 15:23

  1. Nem akarunk sorházakat

Vendég

#20

2016-10-19 07:43

A tágas iskolaudvar és a sok-sok zöld felület az egészséges fejlődés része. A tervezett láncházak ügyében, a videón azt mondta az építész, hogy akik majd azokat megveszik, tudják előre, hogy mit vállalnak. Igen, valószínű sok konfliktust az iskolával, valamit a fenntartóval és a helyi önkormányzattal, amelyek majd a beköltözés után jelentkeznek. Emiatt sem szabad megengedni ezt a plusz beruházást!

Vendég

#21

2016-10-19 16:20

Az iskolaépület ugyan szép a terveken, de a zöldterület, az iskolai élettér, és a későbbi közösségi fejlesztés lehetőségének hiánya szembe megy a közösség érdekeivel! Az elképzelés a látványos tervek ellenére lesilányítja a beruházást és végérvényesen elveszik az a remek lehetőség, amit a Kerekmező területe a város fejlődése számára kínálhat. A projekt úgy tűnik, inkább egy, a kiemelt állami beruházás árnyékában megbújó, azzal biztosított ingatlanügylet, mint egy közösségépítő, közösségközpontú városfejlesztő beruházás. Zöld területet, nagy iskolaudvart, uszodát, kápolnát szeretnénk látni, újabb zsúfolt sorházi lakótelepet nem!

Vendég

#22

2016-10-21 10:28

Testnevelő tanárként, sport iránt elkötelezett személyként, budakeszi lakosként és leendő szülőként kötelességemnek éreztem aláírni ezt a petíciót. Ha már építenek egy új iskolát, jó lenne, ha hatalmas zöld terület szolgálná az iskolába járó gyerekek sportolási igényeit, valamint a környék arculatának megőrzése is a zöld területek megtartását igényli.

Vendég

#23

2016-10-21 15:42

Itt a lehetőség, hogy korszerű, egészséges környezetben épüljön egy iskola.Nem szertném, ha ezt a lehetőséget elszalasztanánk csupána pénz miatt. A tervzett épületek lakói és az iskola vezetése és tanulói közt feszült, ellenségeskedő viszony alakulht ki. Ha azt karjuk, hogy valóban jól működő iskola legyen jó környezetben, akkor nem szabad így felépíteni az iskolát. Ha az büszkeségünk lehetne, ne tegyük azt tönkre meggondolatlanul.

Vendég

#24 A fákra is szükség lesz!

2016-10-21 21:48

Amellett, hogy teljesen egyetértek a petíció tartalmával és az előttem szólókkal, szeretném felhívni a figyelmet arra, hogy a területen álló fák megőrzése fontos, a leendő iskolaudvaron szükség lesz az árnyékukra. Az építkezés után telepített fáknak kell legalább 20 év, hogy megfelelő lombkoronát növesszenek!

Vigyázzunk a fákra!