Nem akarunk sorházakat a Kerekmezőn, hanem tágas iskolaudvart!

Kisgyerekes Anyuka a Barackosból

/ #5

2016-10-10 11:04

2 kisgyerekem van, akik még az iskolaélet előtt állnak. A Barackosban élünk, így évek óta nagyon várjuk az új iskolát. Felháborítónak tartom, hogy mindenféle indokkal húzódik ez a dolog, és mindent kitalálnak, hogy ne épülhessen a Kerekmezőre egy önállóan működő, igényes, új általános iskola, amelyet később igény esetén bővíteni lehetne. Most éppen kitalálták ezt a húsz sorházat, ami majd később indokként felhozható lesz/lenne mindenféle bővítési igény esetén. Sőt, nekem még mindig gyanús, hogy a kifejezett és erős szülői igények ellenére nem akarnak önálló iskolát a Kerekmezőre, csak egy kihelyezett SZIA épületet. (1-2 hete rákérdeztem erre az Önkormányzatnál egy kifejezetten illetékes személynél, és már megint nem kaptam egyértelmű választ.) Ha leszűkítik annak a teleknek a területét, amire az iskola épül, akkor hagyják szabadon a 'védősávot'. A Kerekmező eredetileg is közösségi célokra lett kialakítva, ha jól tudom, és nem lakóövezetnek. Az üres területen lehetne egy kis park, játszótér, kutyafuttató, bármi, csak nem sorházak!!!!! Minden fórumon tiltakozni fogok én és az egész családom ellene!