Szólaljunk meg! Az irgalmasság bátorsága.


Vendég

#26

2016-09-24 22:17

Mert en is ezt gondolom. orulok,hogy helyettem megfogalmaztak>

Vendég

#27

2016-09-25 00:15

Keresztény vagyok.

Vendég

#28

2016-09-25 04:34

Mert szeretnek valodi megoldast... Mert a problema elferditese megbosszulja magat... Mert a problema okai mi vagyunk es megoldas vagy mi leszunk vagy a problema legyoz minket...

Vendég

#29

2016-09-25 06:13

Kereszténynek lenni nem egyenlő az ész nélküli feladással. Nem akarok Svédország, Franciaország, Belgium és Németország sorsára jutni. Lehet hogy ti igen, én nem. A kormány nyilván túlzásba esik, de pont akkora túlzás az ilyenfajta érzelmi ráhatásos, a bevándorlás negatív következményeire fittyet hányó, engedjünk be mindenkit típusú hozzáállás. 


Vendég

#30

2016-09-25 06:55

Végre egy józan, átgondolt, reális megnyilatkozás keresztény Emberektől. Én aláírtam nem hívőként, mert ezzel így egyet tudok érteni és megfelel az értékrendemnek.

Vendég

#31

2016-09-25 07:09

mert e keresztenyek nem maradhatnak szegyenben, es nem hallgathatnak, amikor a kereszteny egyhazak hivatalossagai hallgatnak (mert vetkesek közt cinkos, aki néma)

Vendég

#32

2016-09-25 07:25

A magyar politika az ellenkezöjét müveli, mint amit tennie kellene! Hivö, nem hivö, mindenkinek tiltakoznia kell ez ellene!

Vendég

#33

2016-09-25 10:56

Mert egyetértek vele.


Vendég

#34

2016-09-25 11:01

Mert egyetértek vele. Minden keresztyén ember szégyenkezik a mai magyar kormány politikája miatt!


Vendég

#35

2016-09-25 11:43

Aáírtam, mert a szándékkal egyetértek. De NEM keresztényként, NEM hívőként - mert ehhez a hithez, kereszténységhez semmi köze. Aláírtam, mert EMBER vagyok. Jelzők nélkül.

Vendég

#36

2016-09-25 14:38

A petíció tökéletesen tükrözi a saját gondolataimat is. Viszont az ellenorizetlenul az eun végig masirorozo tömeg, amely kicsit sem tartja tiszteletben az európai erkolcsot és ertekrendet az zavaró. Amikor Törökországban voltam és szenthelyre léptem le kellett vennem a cipőm. Ezt mentettem mert tiszteletben tartom az ŐK vallását. Ezt viszont is elvarom.

Vendég

#37

2016-09-25 16:07

Aki keresztény, az nem tehet mást.
Nincsen széles út, csak a szűk.
nesin

#38 Re: +1

2016-09-25 18:01

#18: - +1 

 Konkrétan milyen megerőszakolt lányok vannak rád bízva??? És ki bízta rád őket? Magyarországon sok nők elleni erőszak történik, nézz utána a statisztikának. A vak komondor is magyar volt, nem migráns. Vagy legutóbb a pápai erőszakoskodó. Ő is magyar. 


Vendég

#39

2016-09-25 18:11

Nem vagyok megkeresztelve, de teljesen egyetértek a petíció szövegével!

Vendég

#40

2016-09-25 18:31

Köszönöm, hogy végre tehettem valamit.


Vendég

#41

2016-09-25 19:26

Mert egyet értek vele. Szomorú, hogy meg kellett születnie!!!
europaer

#42 Re: +1

2016-09-25 19:34

#18: - +1 

 Ha a "hivatalos" híreket olvasod, naponta erőszakolnak meg nőket, gyerekeket Magyarországon! Egy hét alatt többet, mint egész Európában a válság kezdete óta! - Libsizéseddel elárultad, melyik "kriptokonzervatív" körhöz tartozol. 


Vendég

#43

2016-09-25 19:51

Régóta érnek bennem szinte ugyanezek a gondolatok, melyeket a petícióban valaki megfogalmazott. Végre! Nem tehetünk úgy, mintha nem történne körülöttünk semmi, és nem hagyhatjuk, hogy a politikusok mondják meg, ki a jó keresztény. Minekünk az Evangéliumban leírtakat, Jézus tanítását (irgalmasságát, kiszolgáltatottság-vállalását,...) kell követnünk, amint azt Ferenc pápa is teszi és a nem-katolikusok közül is sokan. De még nem elegen. Örültem a lehetőségnek, hogy itt letehettem a voksomat, köszönöm!

Vendég

#44

2016-09-25 20:14

Azert irtam ala, mert egyetertek vele. Mert nem hagyhatjuk, hogy a gyulolet elharapozzon. Mert nem rughatunk bele abba, aki a segitsegunket keri. "Amit szeretnel, hogy veled cselekedjenek, cselekedd te is azt masokkal..."

Vendég

#45

2016-09-25 20:57

Ezt a hozzászólást a szerzője eltávolította (Részletek)

2016-09-25 21:37


GTM

#47 Re: +1

2016-09-25 21:51

#18: - +1 

 

Kedves Fiatal Barátom!

Keresztény nőként fordulok Önhöz.

Bízom benne, hogy a kishazánkban évente megerőszakolt több ezer nő és bántalmazott gyermek szenvedését ugyanolyan személyes ügyének tekinti, mint a felvázolt vízióban szereplő áldozatokét. És ha keresztény emberként így érez, akkor tesz is a védelmükben valamit.Ők ugyanis itt élnek velün, már régen védelemre szorulnak. Hogy mennyien lehetnek, és hogy mennyi segítséget kapnak, annak utána lehet nézni a szakirodalomban: szociológiai munkákban, rendőrségi, bírósági statisztikákban stb. Javaslom bármelyik közkönyvtárat. Nem muszáj mai adatokat keresni, 10-15, akár 20 évvel ezelőttieket is érdemes átnézni. Ha azonban ezeket az adatokat már ismeri, akkor, gondolom, Ön mint hívő keresztény ember, már többször megszólalt az ő védelmükben is. Netán szorgalmazta a családon belüli erőszak megfékezéséról szóló nemzetközi egyezményhez való csatlakozásunkat, amit a mi kormányunk valamiért nem tartott fontosnak aláírni. Ha ez eddig ezt nem tette meg, semmi baj! Jobb későn, mint soha! Csak biztatni tudom, hogy csatlakozzon bármelyik civil szervezethez, amely a megerőszakolt és bántalmazott nőket, anyákat és gyermekeiket próbálja segíteni, rehabilitálni. Ott lehet személyesen is védeni és segíteni őket.

Aztán, ha már a szakirodalomnál tartunk! A következő lépésben szét lehetne nézni, mit is jelent a rasszizmus kifejezés. Bocsásson meg, véletlenül sem akarom Önt címkézni ezzel a szóval. Biztos vagyok benne, hogy Ön el kíván határolódni ettől a kifejezéstől, hiszen Ön hívő keresztény. Éppen ezért kell felhívnom a figyelmét a követlezőkre. Érdemes tudni, hogy az eredetileg faji megkülönböztetést jelentő rasszizmus mára már új köntösben jelenik meg. A holokauszt óta, no meg mióta bebizonyosodott, hogy az emberiség egy fajhoz tartozik, már nem igazán szalonképes a faji megbélyegzés. Ezért, hát un. kultúrrasszizmus formájában jelenik meg. Mit jelent tehát mindez? Nem a származása, hanem a kultúrája vagy vallása miatt bélyegzünk meg egy csoportot. Tehát egy néphez, valláshoz tartozó kisebb-nagyobb csoportról azt állítani, hogy gyermekeket, lányokat,  feleségeket fognak széjjelverve megerőszakolni bizony durva rasszista megnyilvánulás. Ez olyan, mintha rólunk magyarokról azt állítná valaki - ismervén a szomorú statisztikáinkat -, hogy nőket erőszakolunk, gyermekeket verünk agyon, kiskorúakat kényszerítünk prostitúcióra, lopunk, csalunk, erőszakoskodunk mindenkivel. Ugye milyen durva ezt még feltételezni is? Érdemes vigyázni tehát az általánosításokkal, mert öngólt lőhetünk. Ezért tisztelettel arra kérem, máskor igyekezzen körültekintőbben fogalmazni, mert még félreérthetik mások. Én nem gondolom, hogy Önnek ez lett volna a szándéka, hiszen egy hívő kereszténytől távol áll minden rasszista gondolat. 

És kérem, ne tekintse hozzászólásomat rosszindulaútnak, csupán baráti iránymutatásnak. Persze elfogadni nem muszáj. Éppen az a mondata győzött meg engem az Ön jó szándékáról, amelyben elismeri, hogy lelkiismeretünkre hallgatva jogunk van kiállni, akiért akarunk. És higgye el, nem vagyok gyakorlott hozzászóló. Ez az első, hogy politikai vitában egyáltalán megszólaok. Azért teszem, mert a téma számomra nem politika, hanem erkölcs kérdése, és mert bízom benne, hogy egy keresztény csoportban nem a gyűlöletkampány elcsépelt közhelyeit kapom válaszul. Ezért engedjen meg még egy aprócska megjegyzést:

A liberális szót mára sikerült tökéletesen lejáratni. Kár, mert olyan nagy nevek fémjelzik, mint Kossuth Lajos, Deák Ferenc, Eötvös József, Tisza Kálmán, Trefort Ágoston, Podmaniczky Frigyes, Széll Kálmán -, hogy csak a legismertebbeket említsem. Remélem ezek azért mondanak Önnek valamit! Ha mégsem, hát irány a könyvtár!

Hogy az iszlámot is érdemes lenne megismerni, mielőtt mindenféle sületlenséget állítunk róla, azt már sokan elmondták helyettem is. Nagyon gazdag szakirodalma van, köztük kiváló magyar szerzők is.

Azt hiszem végül muszáj megjegyeznem, hogy egyetlen pártnak sem vagyok tagja. Soha nem is voltam, és nem is leszek. A jelenelegiekkel még csak szimpatizálni sem tudok, tehát nem tudtam bevenni semmiféle kamu felvilágosult baromságot. Független gondolkodónak gondolom magam. És örülök, hogy lassan kiderül, nem vagyok egyedül.

Kívánom, hogy keresztény hitét a krisztusi tanításoknak megfelelően minden védelemre, segítségre szoruló embertársunk érdekében gyakorolja a továbbiakban is, függetlenül attól, kitől kell megvédeni a szenvedőt.


Vendég

#48

2016-09-25 22:25

Milyen keresztény értékeket védünk, ha nem törekszünk mindenekelőtt arra, hogy Krisztus szeretetét képviseljük? Lehet a veszély ellen úgy is védekezni, ha kell, hogy nem embertelenítjük le a másikat. Mit tett volna Szent István? Biztosak lehetünk benne, hogy védekezett volna, ahol kellett, de népbutító gyűlöletszítás nélkül.

Vendég

#49

2016-09-26 03:55

köszönöm.

Vendég

#50

2016-09-26 07:00

Jézusi példa fontos a mai világban, nem az egymás ellen való uszítás. Éhes voltam és ennem adtatok,......