Hagyják dolgozni Illés bácsit!

Kapcsolatfelvétel a petíció szerzőjével

Ez a(z) Hagyják dolgozni Illés bácsit! petíció automatikusan generált fórumtémája

Tobijas 69.

#2026 Re:

2016-05-20 09:07

#26: -  

 Szörnyü,még  mindig élnek  köztünk feljelentgetök ,mind a multbeli atkosban ,a part hü katonai ,mast sem tudtak csak lestek és feljelengetek ,ez az életük ,az  internacionalét énekelni .


Vendég

#2027 Re: Re:

2016-05-20 12:38

#2021: Tal Shiar - Re:  

 Nem porból csinálja!!!


Vendég

#2028 Hagyják már békén Illés bácsit!

2016-05-20 12:49

Az elmúlt 24 órában - vagyis mióta Illés bácsi nyomatékosan közölte, hogy mindenképpen bezár, mert belerokkant a körülötte keletkezett hajcihőbe - még vagy 120 új aláíró csatlakozott a listához.

Biztos, hogy Illés bácsiról - őérette - szólt ez a petició?

 


Vendég

#2029 Re: Hagyják már békén Illés bácsit!

2016-05-20 13:32

#2028: - Hagyják már békén Illés bácsit! 

 Gondolom, nem szereztek még tudomást róla, hogy a cukrász úr már döntött.

Köszönet a petíció elindítójának, de a Közlemények rovatban még nem szerepel a cukrász végleges döntése, és a petíció sincs még lezárva - gondolom, amint ideje lesz rá, megteszi, akinek van rá jogosultsága. (Én is véletlenül szúrtam ki az egyik hozzászólásban, hogy a cukrászmester túl van az önkormányzati egyeztetésen, és hogy az milyen eredménnyel zárult.)

stallon

#2030 Re:

2016-05-20 13:59

#1: -  

 Ez nem így működik, a jogszabály alól nincs kivétel, ha illés bácsira nem érvényesek, akkor másra sem. Egyébként fagylaltporból csinálja a fagyikat, a "természetes alapanyag, ősi technika" urban legend.


Vendég

#2031

2016-05-20 15:54

Mert becsülöm az idős ember munkáját.

Vendég

#2032

2016-05-20 19:00

Nagyon sajnálom az öreget! Sok sikert neki!
bagojjj

#2033

2016-05-20 23:56

Hagyják békén. Egy szívinfarktussal többet akarnak? Bele fog betegedni.

Tal Shiar

#2034 Re: Re: Re:

2016-05-21 12:22

#2027: - Re: Re:  

 Még a doboz is benne volt a riportban. 


Vendég

#2035

2016-05-21 12:40

Szegyen, amit ezzel az idos dolgos emberrel csinaltak!

Vendég

#2036 Re: Re:

2016-05-21 12:43

#2030: stallon - Re:  

 Es ezt honnan tudja? Ha az On edesapjaval csinaltak volna ugyanezt, akkor is ez lenne a kommentalni valoja? Miert nem tudunk erzo emberek lenni es belekepzelni magunkat masok helyzetebe?

Ekalman

#2037 Re: Re:

2016-05-21 12:45

#2030: stallon - Re:  

 Es ezt honnan tudja? Ha az On edesapjaval csinaltak volna ugyanezt, akkor is ez lenne a kommentalni valoja? Miert nem tudunk erzo emberek lenni es belekepzelni magunkat masok helyzetebe? Magyarorszagon mindenki a jogszabalyok szerint el, igaz?!

babmami

#2038 Re:

2016-05-22 19:01

#1: -  

 Aláírtam, gondolkodás nélkül. Pedig, átgondolva, kicsit furcsa, hogy semmit sem tudott az eszközei cserélésére, festésre visszaforgtani. Sokat dolgozott, akkor inkább már pihenjen, megérdemli.


Vendég

#2039

2016-05-22 19:29

Megmondom őszintén, én tényleg sajnálom Illés cukrászmester urat. Az 50 évnyi szakmai tudása és tapasztalata, az felbecsülhetetlen. A mai "cukrászok" hozzá képest egy bánatos lóf*szt sem tudnak. Ugyanakkor, egyet kell, hogy értsek a hatósággal is, mint élelmiszermérnök. jelenleg 2016-ot írunk, és nem 1960-at. Tény, hogy a HACCP-ben van 2-3 idióta elcseszett szabály, de a 95%-a igenis reális és fontos. Az a cukrászda csúnyán le van robbanva, úgy néz ki, mint egy putri. Illés úr amennyire profi cukrász, pont annyira rossz vállalkozó. A technológiája felett túlságosan is eljárt az idő, egy vállalkozónak pedig igenis kell fejlesztenie a vállalkozását! Az élelmiszeripar bármely ágazatában (legyen az a húsipartól kezdve a joghurt gyártáson át a tésztagyártásig bármi..) lehet modern technikával előállítani hagyományos élelmiszereket. A technológiai fejlesztés nem azt jelenti, hogy akkor most kezdjünk el azonnal színfokozókat, mesterséges aromákat...stb. használni, csupán annyit jelent, hogy modernizáljuk a berendezéseket. Mert a mester 50 éves keverőgépe amit a gépipari technikus haverja rakott össze anno, 100%, hogy nem látott rozsdamentes acélt. Lehet, hogy RÉGEN jó volt, most már a mai modern élelmiszerhigiéniai szabályoknak nem felel meg. Ráadásul mivel Illés úr, szinte csak természetes alapanyagokból dolgozik, már csak ezért is jobban kell ügyelni a munkakörnyezet tisztaságára. Rendben van az, hogy a krémesétől még senki sem betegedett meg. De erre önmagában nem lehet alapozni! Még a legsterilebb, élelmiszert előállító üzemben előállított termékek is okozhatnak -ugyan jóval kisebb eséllyel - ételmérgezést, ez benne van a pakliban. Illés bácsi munkaterülete pedig nem igazán steril. A nagyon elavult technika igenis veszélyezteti az élelmiszerbiztonságot. Másrészt, mivel ez egy cukrászda/fagyizó, így nem más mint egy vendéglátó helység is, ahol az emberek fogyasztanak. Igenis illik igényesnek és kultúráltnak lennie egy ilyen helységnek. Az oké, hogy retro feeling meg minden, de a retro az nem egyenlő a putrival! 

A mester felett már eljárt az idő, és szegény Illés bácsiban most tudatosult ez. nyilván kitűnően és szorgalmasan dolgozott, de a cégét nem fejlesztette semennyire sem, és nem tett eleget a kor kihívásainak. Ettől függetlenül aláírom a petíciót. 

Mikola28

#2041 Re:

2016-05-23 12:35

#1994: hülyék vagytok mind -  

 Az ilyen pöcsök miatt mint te lakhatatlan Magyarország! Undorító!!!!!!!!


Vendég

#2042

2016-05-24 09:17

Disznóság, mikor a bürokraták a kis embert nyúzzák! Ez a hétköznapi állami fasizmus!

Vendég

#2043

2016-05-24 15:41

Értelmetlen döntésnek tartom.
Oszkár

#2044 reálisan kellene nézni a dolgokat!

2016-05-24 16:58

Jól tették, hogy bezárták azt a helyet! Sőt, már 30 évvel ezelőtt be kellett volna zárni! Nekem a nagymuterom Gödöllőn lakik. Ismerem az öreget több mint tíz éve. Ettem nála fagyit és sütit is. POCSÉK!!! 

Nem is értem, hogy azok akik azt írják róla, hogy természetes alapanyagokkal dolgozik, azok ezt honnan a p*csából veszik?! Ahogy bemész az öreghez, nem látsz mást, mint fagylaltporos dobozok sokaságát szanaszét dobálva. Ő is dettó ugyanúgy mint a többi fagylaltos, fagyiporból keveri ki a fagyikat. Arról nem is beszélve, hogy az összes fagyija vízízű. A vanilia fagyinak nem is volt vanilia íze. Régebben (vagy jó 7-8 évvel ezelőtt), egyszer segítettem neki pakolni. Amit a videókon láthatunk, a cukrászda "munkaterületét" én voltam is ott bent. Büdös van ott benn, és minden ragad a mocsoktól. És nem csak minden régi, ócska, kopott és elavult, nem csak ennyiről van szó. Minden büdös, ragad, rozsdás, mocskos és igénytelen, mindenhol lim-lom, papbírdobozok, újságok, borosüvegek...stb.

Forgalom alig-alig van abban a cukrászdában jó ha naponta 3-4 ember bemegy oda. Voltak olyan időszakok mikor 2 hétig csak és kizárólag meggyes fagyit lehetett kapni, nem is volt más választék! Abban a meggyes fagyiban annyi szinezék volt, hogy három kastélyt is kifesthettem volna vele kívül-belül. Az öreg is igénytelen, kutyaetetés után szolgálja ki a vendégeket, folyton izzad. Semmi cukrászruha, sokszor a köténye sincs rajta. Másoktól is hallottam már, hogy a krémese savanyú volt.                                      

Cukrászmester egy fenéket. Ha tényleg komoly szakember lenne, akkor komolyan és felelősségteljesen figyelne a higiéniára és a rendre. Hiába sorolja fel azt, hogy ő régen ki és mi volt. A szocializmus idején, tsz elnök volt minden elvtárs, lehetett akármilyen hülya. Ha hűséges volt, és osztotta politikai nézeteket, akkor lehetett bárki kisfőnök. Mezőgazdasági termelést irányíthatott olyan is, aki a búzakalászt nem tudta megkülönböztetni a sárgarépától. 

Tény, hogy aljas dolog volt az, aki név nélkül zöld számon telefonált be. A wamzer nyomorék elmehet a francba!

Ugyanakkor ha a NÉBIH szúrópróbaszerűen ellenőrizte volna Illés bácsit, akkor is ugyanez lenne az eredmény. Amúgy az ellenőrök nagyon is elnézőek voltak vele szemben. Más vállalkozót egy ilyen mocskos cukrászdával, azonnal bezárattak volna! Illés bácsi összeteheti a két kezét, hogy kivételeztek vele, annak ellenére, hogy nem is érdemelte meg!  Senki ne jöjjön azzal, hogy 50 éve a szakmában van. 50 éve szarul csinálja! Ha ő a cukrász szakmában tényleg ekkora szaktekintély lenne, akkor az a minimum, hogy a tisztaságra odafigyel! Minden profi és igényes cukrászmester, cukrászdájában olyan tisztaság van, mint egy laborban, és ezek mellett még ízlésesen is van berendezve! Egy igazi jó szakember, mindig betartja az előírásokat és halad a korral, fejleszti a vállalkozását, hogy az megfeleljen a kor elvárásainak. 50 év alatt nem jött neki össze annyi, hogy kifesse a cukrászdát és 1-2 gépet lecseréljen???? Valóban nem jött neki össze, hiszen forgalma az minimális.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    

 

 

 


Vendég

#2045 Re: Re:

2016-05-25 03:32

#45: - Re:  

 Nagyon nagy igazságot mondasz ez bizony így van azt hiszik az emberek hogy egy ,,luxus,, cukrázda mindent visz nem az a lényeg ,hogy hogy néz ki mivel én nem a helyre vagyok kiváncsi hanem arra amit nyujtanak és bizony illés bácsi tudása fel sem ér a mai ,,cukrázokhoz,, nagyon finom sütiket süt a Rákoczi túrosa valami isteni soha nem ettünk még ilyen finomat a mai sütikkel nem lehet összehasonlítani sok cukrázdában megfordultunk már de nála jobbat még nem ettünk !!!!!!!

És igen,ha tényleg olyan kosz lenne akkor már nagyon sokan betegek lennének,meg legalább az ő gépei még működnek nem ugy mint a mai modern gépezetek amiket használnak 1-2-évet aztán szétesnek!!!!!!!!!

Persze hogy fikázza mert ellenfelet lát Illés bácsiban!!!!!


Vendég

#2046

2016-05-25 03:43

Remélem , hogy a Gödöllői polgármesterrel megtalálják azt a mindkét fél számára előnyös megoldást ami majd letörli az idős bácsi arcáról a könnyeket, amit láthattunk egy névtelenségbe burkolózó aljas feljelentő hatására történt fagyizó bezáratás után. Óhatatlanul felmerült bennem a gondolat, hogy talán egy fideszes potentát akar nyitni valami hasonlót de előtte ki kell nyírni a konkurenciát ! ?

Vendég

#2047 Re:

2016-05-25 22:27

#1: -  

 Kedves aranyos Illés  bácsi !

Felleségemmel átutazóban voltunk Gödöllőn. 2000. juni.27-én született Ákos nevű fiunkkal volt kismama. Megálltunk a cukinál be akartunk kéreckedni a mosdóba. Természetesen fogyasztani is akartunk. Kedves Illés bácsi elhajtott minket mint a magzatvizet finoman szóla.

Vendéglátásról fogalma nincs, durva, rossz indulatú.

Akkor sem értettem hogy lehet nyitva .

 


Vendég

#2048

2016-05-26 20:34

Azért mert ez a bácsi igen lehet régi gépekkel dolgozik de gépeket lehet venni!! és mesterséges alapanyagokból készített termékeket a mai világban már nem igazán!hagyjuk hogy ez a bácsi folytassa azt amit évek alatt tett és amitől boldog volt! :)
És lehet máshol is körül kellene nézni és olyan üzemeket bezaratni amik nem felelnek meg az előírásoknak és sokkal több gondot bajot okoznak hisz a bácsinál a higiéniával semmi gond nemvolt viszont vannak olyan üzemek ahol pont a higiéniával van gond és artalmasabb az élelmiszerekre és a fogyasztókra!!!!!

Vendég

#2049

2016-05-29 20:10

Mert Illés bácsinak nincs más, csak ez a cukrászda! Nem értem, hogy lehetnek ilyen kegyetlen emberek, akik el akarják venni egy nyugdíjastól az egyetlen megélhetését! Felháboríto!

Vendég

#2050 Re:

2016-05-30 17:28

#25: -  

 Teljes mertekben egyet ertek. Egy elet munkaja... Hihetetlen, hogy mennyire nem becsulik meg az aldozatos munkat es szaktudast.