Kiállunk az üzletek vasárnapi zárvatartása mellett!

Kiállunk az üzletek vasárnapi zárvatartása mellett! / Közlemények / Petíció szövegének megváltoztatása, hogy egyezzen a papír alapú aláírásgyűjtéssel / Hozzászólások


Vendég

#1

2016-04-13 18:51

Konkrètumokat fel lehett,mutatni!!! akkor lehet tovább menni!!! De ne suty- muty asztal alatt?!!! Támogatlak de kezd ferdülni a dolog!!!

Vendég

#2

2016-04-13 19:00

Egyre rosszabb a kereskedelemben dolgozók helyzete. Én egy plázában dolgozom ahol bevezették a 10 óráig való nyitva tartást azért mivel vasárnap nem voltunk nyitva. Most dolgozhatunk vasárnap és ráadásul még este 10-ig is mivel az is megmarad . Akkor most még jobban ki vagyunk szolgáltatva . Ezek után már bármit megtehetnek velünk ? Minden kollégám el van keseredve . Nagyon rossz a hangulat .
Eszter

#3

2016-04-13 19:08

Honnan tudhatnánk meg a papír alapú aláírás helyszíneit? Csak mert vannak támogatók, akik nem használnak internetet. ☺ Köszönöm.


Vendég

#4

2016-04-13 19:10

Köszönjük!! :)

Vendég

#5

2016-04-13 19:23

A papir alapu alairas engem is erdekelne, h meg tobb alairas legyen.
Koszonom.

Vendég

#6 Kérlek küldjél bővebb tájékoztatót. Köszönöm.

2016-04-13 19:37

Kérlek küldjél bővebb tájékoztatót. Köszönöm.


Vendég

#7

2016-04-13 21:30

Boldizsár Andrásné

Vendég

#8

2016-04-14 06:05

Szeretnék továbbra is a családommal lenni minden vasárnap.A közös ebédek,és a délutáni beszélgetések felbecsülhetetlenek.A kisfiammal tudtam vasárnaponként tanulni ő most 9 éves és szüksége van vasárnap édesanyjára,hogy segítsek neki.Hétköznap nem tudok vele 16 óra után tanulni,mert elfárad ő is addigra.Sajnos nem vagyunk megfizetve a TESCOba egyáltalán. Üdv:Gabi

Vendég

#9 levél

2016-04-14 06:07

Kérek szépen én is papír alapu aláírás gyűjtőt.Köszönöm.Gabi


Vendég

#10

2016-04-14 07:05

Ha tényleg a tescoban dolgoztál volnál, pontosan tudnád, hogy a vasárnapi zárva tartással sokkal rosszabb helyzetben kerültünk! A mi hipermarketünkben havi egy vasárnapot kellett dolgozni, viszont biztosak lehettünk benne, hogy két hétvégén úgy esik a szabadnap. hogy szombaton is, vasárnap is otthon lehettünk. Most pedig mind a négy szombaton látástól mikulásig robotolunk, mert annyi a vásárló.
Ha tényleg a szíveden viselnéd a sorsunkat, nem csinálnál és beszélnél baromságokat! Te nem a mi sorsunkat viseled a szíveden, hanem a kormánypárt szekerét tolod, arra tippelnék nem ingyen!

H.I.
most is tescos dolgozó

Vendég

#11

2016-04-14 07:48

Hogy van ez, hogy aláírjuk, utána meg megváltoztatják a szöveget??!!


Vendég

#12

2016-04-14 09:15

köszönjük szépen!!

Vendég

#13

2016-04-14 09:20

Egyszerű a dolog, döntsék el a boltok saját hatáskörükben, hogy akarnak e  dolgozni vasárnap, vagy nem. Ugyanabban a városban lévő Coop boltok esetében sincs mindegyikben vasárnap nyitvatartás.

Mr. Miniszter

#14 akkor írom alá,

2016-04-14 09:22

 ha senki sem fog dolgozni Magyarországon vasárnap. Miért különbek a kereskedelemben dolgozók, mint a tűzoltók, mentők, orvosok, ápolók, pilóták, busz/troli/villamos/vonat-vezetők, benzinkutasok, a fürdőkben/hotelekben dolgozók? Képzeld el a helyzetet. Autóval szépen összetöröd magad vasárnap, aztán majd stabilizálnak hétfőn reggel nyolckor. Ha megéred. Mert kimenteni az út szélén nem fog senki. Vagy mennél hosszú hétvégére családdal. A hotelbe, amit kinéztél, csak munkanapokon mehetnél és szombaton, ezt kalkulálni kell. Hat napnál többet a Balatonon nem töltesz el, az biztos. Egyébként  ha mész, tankolni előtte ne felejts el, mert vasárnap és ünnepnap nincs benzinkút. Ha elfelejted, mehetsz gyalog, vagy biciklivel, mert nem lesz senki, aki elvigyen. Mert miért is várnád el a buszsofőrtől, hogy dolgozzon vasárnap, ha te sem dolgozol, igaz? 


Vendég

#15 Re:

2016-04-14 10:41

#10: -  

 De jó volt neked! Nálunk 3 vasárnap volt egy hónapban és a szabad hétvégét ki kellett sokszor veszekedni! Szintén Tescó!


Vendég

#16

2016-04-14 15:29

Nagyon nagyon szépen köszönjük minden kereskedő nevében a segítséged és mi mindenben támogatunk,csak így tovább!Hajrááá!Üdv Kájó! :)
trixi

#17 Re: akkor írom alá,

2016-04-14 16:39

#14: Mr. Miniszter - akkor írom alá, 

 Ez hülye hasonlat.A vásárlás nélkül meglehet lenni!Nem hallottam olyanròl hogy bárki éhen halt volna mert vasárnap zárva volt a bolt vagy lefagyott volna a lába mert nem tudta az ujj cipőt megvenni.különben is a maszek kisboltok nyitva vannak,legalább őkis tudtak kicsit érvényesülni.Itt inkább az iskolát,ovodát kellene emlegetni,mert  sok szülőnek okoz gondot hogy  hova tegye a gyermekét mig ő dolgozik.amugyis ők sztrájkolnak állandoan a magasabb bérért és amit dolgoznak egy évbe extra kevés.egymást követik a szünetek.Egy nőtől elvárni hogy ne lehessen otthol a családjával,ne tudjon megfőzni egy ebédet ehelyett dolgozon vasárnap reggel 7-19 -ig ugy gondolom durva.És mindezt kb.2000 ft ért.mert a legtöbb helyen szò sincs 10.000 ről mint ahogy azt az okosok emlegetìk.legyenek nyitva,posták,bankok,közintézmények stb...


Vendég

#18 Re: Re: akkor írom alá,

2016-04-14 19:04

#17: trixi - Re: akkor írom alá, 

 Igazad van :) miért fáj hogy vasárnap zárva a bolt 

Ilona

#19

2016-04-15 19:45

Hadd maradjon egy biztos pihenőnap a kereskedőknek!!!! 


Vendég

#20

2016-04-15 19:51

Pánczél Julianna
Attila BP

#21

2016-04-15 20:19

Szerintem nagy hülyeség volt megszüntetni a vasárnapi zárvatartást.

Igaz, nem a kormány a felelős a történtekért. Az ellenzéknek mondott bűnbandák erőltették a kormányra  dolgot, tehát nekik kell felelniük Isten előtt. A vasárnapi pihenőnapot ugyanis Isten adta nekünk. Újabb bukta gyurcsány banda, ráadásul Istent nemlehet lefizetni, ha akarják, ha nem, bünteni fog! Így jártak. :)

Attila BP

#22 Re: akkor írom alá,

2016-04-15 20:30

#14: Mr. Miniszter - akkor írom alá, 

 Miniszterelnök Úr.

Értem én érvelését. De tudja a vasárnapi pihenőnapot Istentől kaptuk.

Nem Önöket hibáztatom a történtekért. Tudom, hogy ha az ellenzék nem erősködik, nem is szüntették volna meg. A vasárnap ugyanis Isten napja. Mert mit mond Isten? Hat napot dolgozz, a hetedik napon pedig szenteld meg azt. Mert Isten is 6 nap alatt teremtette az eget,  földet, és mindent ami rajta található. A hetedik napon pedig megpihent...

Íme tehát Isten üzenete a vasárnapi pihenőnapot illetően. az ellenzék Istenkáromló viselkedést követett el, fogalmuk sincs mibe tenyereltek bele. Istent nemlehet lefizetni. Meg fogják kapni amit érdemelnek. Isten ugyanis nem tűri a káromló viselkedést, mint tudjuk. Akkor se, ha gyurcsány, és bandája az illető. Isten parancsolatai mindenkir egyformán vonatkozik. Akit Isten káromláson kap, azt megbünteti. Ezt Ő maga mondta.

Dicsőség Istennek. Jézus Urunk nevében mindörökké. Ámen.

Esthajnal 1013

#23

2016-04-16 04:02

Érdekes, hogy régebben (kb. 10-15 éve)mikor az üzletek bezártak szombaton 14:00-kor és vasárnap meg nem nyitottak ki, senki nem halt éhen.Mindenki be tudott vásárolni hétfőtől szombatig.. Nekem senki ne mondja, hogy hétköznap egy szabad órája sincs, amit a vásárlásra tudna fordítani.. Nem 24 órásak a  napi ledolgozandó munkaidők!Hülye szöveg az is, hogy el akarják dönteni mikor akarnak vásárolni, mi is el akarjuk dönteni, hogy mikor akarunk (és tudunk) a családunkkal együtt lenni. Sokat érek a hétköznapi szabadnappal, mikor a párom dolgozik éppen (mert isten ments, hogy véletlenül egy napon legyünk szabadok


Vendég

#24

2016-04-16 04:22

Nyúl Marianna

Vendég

#25

2016-04-16 04:36

500 ezer munkavállalót tettek másodrendű állampolgárokká (Kereskedelmi rabszolgává!), akiket NEM illet meg a heti pihenőnap vasárnapi napon! Uniós tagállam vagyunk és ott ez "szent" dolog! A külföldi szakszervezetek mit szólnak ehhez? Kérni kellene a szimpátiájukat!
A magyar parlamenti pártok úgy vélem kellőképp megmutatták valamennyi Magyarországon élő embernek, hogy mit érnek a pártoknak és mit képviselnek.