Kiállunk az üzletek vasárnapi zárvatartása mellett!


Vendég

#926

2016-04-14 18:51

Lehet más pályát választani? Szívesen tenném.Nem kereskedőnek tanultam a debreceni dohánygyárban dolgoztam irodában,szuper hely volt.Bezárták,mint oly sok gyárat a városban. Sokan lettünk munkanélküliek.Aztán nyitott a sok multi,rohantunk átképzésre,a nagy boltok felszippantották a sok utcára került édesanyát.Mentünk, mert a gyereknek enni kell a sárga csekket fizetni kell.3 gyerekem van,még őrzöm a családi értékeket, a szenteste varázslatát, a húsvéti készülődést,a vasárnapi ebédet,sütést főzést.Csak a vasárnap az egyetlen amikor a család együtt tud lenni.Mikor meghallottam ,hogy újranyitnak a boltok bánatos lettem.Ha én szabadnapos vagyok ők iskolában vannak.Szombaton vagy vasárnap pedig én dolgozok.Pillanatok alatt felnőnek a gyerekek s nem vagyunk kis életük részese.A pláza mamit nagyon sajnálom,de hát nem lehet egyforma az emberek értékrendje.

Vendég

#927

2016-04-14 18:58

Mert a héten semmi szabadnapot nem.kapunk!!Mennek tönkre csalàdok!!Ez az egy nap van a csalàdomnak hogy együtt lehetünk!!!

Vendég

#928

2016-04-14 19:13

Vasàrnap van szabadnapok és ezt a napot a beteg férjemmel töltöm el akivel sokat kell foglalkozni és segíteni a mindennapjait.
Legyen vasárnap!

#929 Bért követeljetek!

2016-04-14 19:18

Velünk ki foglalkozik akinek a férje a vasutnál van? Ö ne legyen a családjával? Nem jol fogalmaztok. Fizessenek többet de azt ne követeljétek hogy a családdal lehessetek!!!! Mi se tudunk együtt lenni mindig és még sokan mások. Mikor elutaztok kirándulni vasárnap akkor gondoljatok azokra is akik miatt ezt megteheted! Ugyhogy el kéne ezt felejteni már.


Vendég

#930

2016-04-14 19:21

A kereskedelemben dolgozók teljesen ki vannak zsigerelve.A vásárlók többsége emberszámba sem veszi őket!Nem beszélve arról hogy akkor mikor is lesz a családdal szabad hétvége? Vagy az ő családjuk álljona kásszában lévő anyuka mögé?Esetleg szombat este 10 után vagy vasárnap munka közben készítsen ebédet????

Vendég

#931 Re: Bért követeljetek!

2016-04-14 19:31

#929: Legyen vasárnap! - Bért követeljetek! 

 Hat meg nem lattam a vasutast kenyeret vagy tura felszerelest arulni amugy a vasutasoknak kicsit tobb szabad idejuk van mint nekuno tudom jol mert magy papam vasutas volt es kezdjuk ott ha a vasutas be megy egy vasarnap akkor kap egy szabad napot na a kereskedelem nem igy mukodik! Nezz a dolgok utan!!! Es amugy mar nem koveteltunk szerinted bert de hiaba mert ugyan ugy suket fulekre talalt mint akar az is hogy eggyetlen napunkat ne vegyek el de ezt ti akik kulso szemlelok nem latjatok be mert nektek az kell hogy ide oda setalgassatok a tescoba vagy sparba es el menjen a napotok a CSALADOTOKAL VAGY A SZERRETEITEKEL ami nekunk nem adatik meg legyen akkor minden nyitva a posta a hivatal es meg sorolhatnam a politikusok is csak ketto napot dolgoznak akkor go diego nekik is hetfotol vasarnapig dolgozni! Es a csaladal meg noqu ido toltes es akkor meg latjuk hogy a ti szemszogetekbol a "rinyank" nem jogos e vagy jogos e nem nekik kell halgatni azt a sok okoskodo semmi szavu cigany migrans nyuger es meg folytathatnam mik jarnak vasarolni probald ki csak alj a huspultba vahy a  csemege pultba vagy vevoszoli pultba vahy a kasszaba vahy tolts nonfoodut vahy zoldseget vahy szaraz arut es ra josz hogy miert kell nekunk is az a piheno nap!!!!!!!!!!


Vendég

#932 Re: Bért követeljetek!

2016-04-14 19:32

#929: Legyen vasárnap! - Bért követeljetek! 

 Hat meg nem lattam a vasutast kenyeret vagy tura felszerelest arulni amugy a vasutasoknak kicsit tobb szabad idejuk van mint nekuno tudom jol mert magy papam vasutas volt es kezdjuk ott ha a vasutas be megy egy vasarnap akkor kap egy szabad napot na a kereskedelem nem igy mukodik! Nezz a dolgok utan!!! Es amugy mar nem koveteltunk szerinted bert de hiaba mert ugyan ugy suket fulekre talalt mint akar az is hogy eggyetlen napunkat ne vegyek el de ezt ti akik kulso szemlelok nem latjatok be mert nektek az kell hogy ide oda setalgassatok a tescoba vagy sparba es el menjen a napotok a CSALADOTOKAL VAGY A SZERRETEITEKEL ami nekunk nem adatik meg legyen akkor minden nyitva a posta a hivatal es meg sorolhatnam a politikusok is csak ketto napot dolgoznak akkor go diego nekik is hetfotol vasarnapig dolgozni! Es a csaladal meg noqu ido toltes es akkor meg latjuk hogy a ti szemszogetekbol a "rinyank" nem jogos e vagy jogos e nem nekik kell halgatni azt a sok okoskodo semmi szavu embert! probald ki csak alj a huspultba vahy a  csemege pultba vagy vevoszoli pultba vahy a kasszaba vahy tolts nonfoodut vahy zoldseget vahy szaraz arut es ra josz hogy miert kell nekunk is az a piheno nap!!!!!!!!!!


Vendég

#933 Re:

2016-04-14 19:33

#18: -  helyes, söt akkor már legyünk igazságosak, dolgozzon mondenki non stop ez a megoldás, a munkanélküliség is csökkenne.

 


Vendég

#934 Re: Re: Bért követeljetek!

2016-04-14 19:38

#931: - Re: Bért követeljetek! 

 Akkor elárulom hogy a tescoban dolgozom és hiába van a férjemnek szabadnapja én dolgozom. Ja és a vasut már nem ugy müködik mint régen. Alig van ember és mindig behivják. 12 orát is örül ha tud pihenni. Igaz ök többet keresnek de sosincs velünk. Ez van. Ugyhogy ne a vasárnapért sztrájkoljatok hanem a bérért!!!ja és 3 gyerekem van. Bocsi. 


Vendég

#935 Re: ÉLJEN A VASÁRNAPI SZABAD VÁSÁRLÁS!

2016-04-14 19:38

#23: Pláza mami - ÉLJEN A VASÁRNAPI SZABAD VÁSÁRLÁS! 

 Tudod mit nekem jogom van éjszaka is bankba menni, stb. Dolgozz te is non stop. Nem szarok bűdösebbet mint te, és ha mi nem lennénk nem tudnátok hol vásárolni. Ja és tanuld meg leirni a vállalat mevét!

atesz46

#936 Re: Re: ÉLJEN A VASÁRNAPI SZABAD VÁSÁRLÁS!

2016-04-14 19:38


Vendég

#937

2016-04-14 19:40

Azért mert mint nő és mint anya mint kereskedelemben hosszú ideje dolgozó / bár vasárnap nem dolgozunk /úgy gondolom, hogy vasárnap a CSALÁD -é.Máskor úgy sincs együtt mindenki a változó beosztás miatt.Nem a boltban kell családi kirándulást ,közös programot szervezni..

Vendég

#938

2016-04-14 19:43

Nem szorakoztato ipar hogy kötelezö legyen a nyitva tartás 1napot szeretnék a családommal tölteni !!!!és nem kell az 50%-kos potlék!!!!!!!!!

Vendég

#939 Re: Re:

2016-04-14 19:43

#882: - Re:  

 Akkor mondj fel, ne picsogj.

atesz46

#940 Re: ÉLJEN A VASÁRNAPI SZABAD VÁSÁRLÁS!

2016-04-14 19:43

#23: Pláza mami - ÉLJEN A VASÁRNAPI SZABAD VÁSÁRLÁS! 

 Az ilyen emberektől.felfordul a gyomrom.Remélem,te is dolgozol vasárnap.Ha pedig nem,és neked ez a vasárnapi programod,hát befizetlek egy görögországi utazásra,hogy eljuthass a Tajgetoszra.Aztán ugorj egy fejest a sziklákra,plázapatkány


Vendég

#941

2016-04-14 19:44

azért mert a vasárnap azért vsn nogy a családommal eggyüt legyek 40 éve vagyok a kereskedelembe ilyen cirkusz még nem volt ez csabda valami másrol akarják elterelni a dolgot fizessék meg 100 százalékba és akkor megyünk és tesszük a dolgunkat hanem kemény sztrájkot szititunk!

Vendég

#942

2016-04-14 19:45

Mert a kereskedelemben dolgozom és az almúlt 1év tudatosîtotta bennem,hogy minden vasárnap olyan "nyugis" volt. Együtt lehettem a családommal úgy igazán, a gyermekem iskolai dolgait nyugodtan át tudtuk nézni és közös programokat is tudtunk szervezni. Igazán élveztünk ezt az időszakot! Sajnálom , hogy elvették tőlünk!!!
Kár,hogy a "másik oldal" nem így látja!

Vendég

#943

2016-04-14 19:50

... mert az emberek szabadságának nem mérőszáma a vasárnapi vásárlási lehetőség.
... mert sajnálom azokat, akiket kielégít, hogy vasárnap üzletekben bóklásszanak - mert nem tudnak magunknak jobb programot.
... nem igaz, hogy nem lehet megszervezni hétfőtől szombatig a beszerzéseket.
... ócska dolog mások rovására hangoztatni un. szabadságjogokat: itt a vásárláshoz való jogot.
...Ausztriában, Németországban sincsenek vasárnap az üzletek nyitva, mégsem érzik az emberek e miatt a jogaikat csorbítva, a gazdaság pedig működik.

Vendég

#944

2016-04-14 19:53

A kereskedelemben dolgozom.És van családom akikkel szeretnék hétvégén lenni.

Vendég

#945 Re: Re: Re:

2016-04-14 19:54

#939: - Re: Re:  

 Hehe igy van


Vendég

#946

2016-04-14 19:55

Én eddig is meg voltam a vasárnapi bevásárlás nélkül,és ezután is megleszek.
atesz46

#947 Re: Re:

2016-04-14 19:55

#26: Pláza mami - Re:  

 Idióta.Az EU államok zömében nincs nyitva bolt.Ahol előfordul elenyésző számban(Anglia,Olaszország),ott pedig nem reggel 6-tól este 10-ig van a nyitvatartási idő.


Vendég

#948 Re: Re:

2016-04-14 20:02

#451: fish777 - Re:  

 Tőlem sem kérdezik meg, hogy pl. ezen a héten be akarok-e menni hat napot egyhuzamban. Nem kereskedelemben dolgozom, fix a bérem, soha nem fogja senki kifizetni ha többet vagyok benne. De ez van kiadva. Nem havi egy plusz nap, hanem havi négy nagy, puszira. Szeretnék én is hétköznap bevásárolni de este üres polcokon hiába keresem a friss pékárut, a zöldségek is mint kókadtan várnak rám. Ugyanazért a pénzért megkapom mintha frisset vennék. Miért nem megyek el vasárnap a kisboltba meg a cba-ba? mert minden drága és mindig átvágnak, romlott, büdös dolgokat vehetek. Rajtam egy sem fog meggazdagodni. Mindig a tescoval példálóznak. Hát ez az a hely ahova nem járok és vasárnap sem fogok. De hat egymás utáni nap ami 8-18 óráig tart munkával plusz a közlekedés igen nehéz a gyereknek cipőt venni, még egy nyomorult radirt sem tudok neki venni mert félholt vagyok mire hazaérek. Sajnos rá kell jönni, hogy van akinek nem jön össze a hat nap alatt a  nagybevásárlás. Pláne kocsi nélkül. Mindig azzal jönnek, hogy plázázni akarnak az emberek. Nem azt akarnak hanem a normális életvitelhez szükséges dolgokat megvenni. 

Arra nem gondol senki, hogy egy bevásárlóközpontban az üzlethelységeket nem napra adják ki hanem havidij van ami nem is kevés. Most a fenntartáshoz, bérhez szükséges pénzt kevesebb napon kell összeszedni. De ha szombaton elmegyek valahova és tömött sor van, soha nem fogok beállni századiknak. Próbáltam már szombaton, egy azaz egy napon elintézni a dolgaimat: posta, nagybevásárlás, gyógyszertár, gyereknek ez-az vásárlás és még a bankba is be akartam menni. Ebből kb. 2 dolog sikerült, annyian voltak mindenhol. Szívesen mennék hétköznap, ja nem dolgozom a kereskedelemben és nem kapok szabadnapot amikor bemehetek az okmányirodába, bankba, postára, még szülőire is csak nehezen. :(

 

atesz46

#949 Re: Re:

2016-04-14 20:23

#246: Nia - Re:  

 Két középfokú nyelvvizsgám van,az autószerelő szakmát egy betegség miatt cseréltem anno a kereskedelemre.Egyéb kérdés? És a kereskedelmi cégeken belül.folyamatosak a tanfolyamok,oktatások,képzések...


Vendég

#950

2016-04-14 20:26

Mert jogom van a csaladommal lenni.