Kiállunk az üzletek vasárnapi zárvatartása mellett!


Vendég

#776 Re: Re: Re: Re: ÉLJEN A VASÁRNAPI SZABAD VÁSÁRLÁS!

2016-04-14 08:35

#774: - Re: Re: Re: ÉLJEN A VASÁRNAPI SZABAD VÁSÁRLÁS! 

 Nem mernek az emberel be alni az onkiszolgalo kasszaba mert felnek nem tom mitol de attol fuggetlenul az a baj hogy sajnos a mai vilagban nehez biztos munka helyet talalni hogy nehogy ki basszanak akarmeik pillanatban es a hipermarketek azok biztos munka helyek es a kollegak csaladiasan foglalkoznak a kollegakkal 


Vendég

#777

2016-04-14 08:42

Többek között én is a családommal szeretném tölteni legalább ezt az egy napot!

Vendég

#778

2016-04-14 08:45

Azért irtam alá,mert úgy érzem minden embernek jár egy vasárnap amit nem a munkájával tölt hanem a családjával,foleg ahol kiskorú gyermek is van. 9 évig én is ker-ben dolgoztam,és azt mondom hogy aki szombaton este 22-óráig nem tud bevásárolni az dögöljön éhen,nem a plázákban kell az időt eltölteni,menjen a azabadba,olvasson vagy bármihasznosat tegyen.

Vendég

#779

2016-04-14 08:45

Mert egyetértek a vasárnapi bolt bezárással.

Vendég

#780 Re: ÉLJEN A VASÁRNAPI SZABAD VÁSÁRLÁS!

2016-04-14 08:48


Vendég

#781 Re:

2016-04-14 08:50

#778: -  

 Itt a pont ;) :)

boltosnéni

#782 Re: Re: Re:

2016-04-14 08:50

#764: - Re: Re:  

 Kereskedelemben dolgozom, nem a húszéves korosztályból, de más üzletekben vásárlóként is megjelenek. Sajnos sokszor én szégyellem magam az eladók helyett. Nagyon felhigult a szakma és sok helyen tényleg úgy néznek a vevőre, mint bika a vörös posztóra.

Kezdjük azzal, hogy én bemegyek és köszönök, de nagyon ritkán köszönnek vissza, ha igen, akkor is a jónapot kívánokra egy foghegyről kikkínlódott helló a válasz. 

Aztán álldogálnak flegma képpel, vagy cseverésznek, vagy fülükön lóg a telefon, amit nagy kénytele-kelletlen letesznek, "jaj már megint itt egy vevő, majd visszahívlak", vagy le sem teszik, vállukkal a fülükhöz szorított telefonnal próbálnak kiszolgálni.

Még a régi vágású kereskedő vagyok, az ilyeneket a főnökük helyében kivágnám, hogy a lábuk ne érje a földet.

Egy kedves mosoly egy idősebb eladótól, néhány udvarias mondat sokkal többet éren néhány üzletben, mint a miniszoknyás, 10 centis műkarmos, körömcipős dekoreladók. Bár ma már nem csak a húszévesek nem tudnak normálisan viselkedni eladóként.

Az pedig, hogy egy korábbi vevő éppen felhúzta, nem a következő vevőre tartozik! 

Régen kereskedőnek lenni hivatás volt, ami ma folyik arról inkább ne is beszéljünk. 

Egyet nem szabadna elfeledni, amit régen még az iskolában is tanítottak: "a vevőből élünk és a vevőnek mindig igaza van"

 

 


Vendég

#783 Re: Re: Re: Re: Re: ÉLJEN A VASÁRNAPI SZABAD VÁSÁRLÁS!

2016-04-14 08:53

#776: - Re: Re: Re: Re: ÉLJEN A VASÁRNAPI SZABAD VÁSÁRLÁS!  attol fuggetlenul az a baj hogy sajnos a mai vilagban nehez biztos munka helyet talalni hogy nehogy ki basszanak akarmeik pillanatban

 Tudok neked most is állást, ha gondolod. Szalag mellé, folyamatosban, munkaidőkeretben, sokszor vasárnapra és ünnepnara is beosztva. Jöhetsz!


Vendég

#784 Re: Re: Re: Re: Re: ÉLJEN A VASÁRNAPI SZABAD VÁSÁRLÁS!

2016-04-14 08:54

#776: - Re: Re: Re: Re: ÉLJEN A VASÁRNAPI SZABAD VÁSÁRLÁS! 

 Az Önkiszolgáló kassza legnagyobb hibája, hogy nem tud számlát adni, aki céges vásárlást bonyolít, annak még egyszer sorba kell állni az ügyfélszolgálatnál.


Vendég

#785 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Azért milyen érdekes

2016-04-14 08:56

#760: - Re: Re: Re: Re: Re: Azért milyen érdekes 

 Szerintem az a baja, hogy vendégként válaszoltál és nem a saját neveden. ;)


Vendég

#786

2016-04-14 08:57

Európa egyéb országaiban is zárva vannak az üzletek vasárnap. Ausztria, Németország, Belgium !
Etele Simon
A petíció szerzője

#787 Re: Re: Re: Re: Re: Re: ÉLJEN A VASÁRNAPI SZABAD VÁSÁRLÁS!

2016-04-14 08:58

#784: - Re: Re: Re: Re: Re: ÉLJEN A VASÁRNAPI SZABAD VÁSÁRLÁS! 

 Tesco áruházról beszélünk?  2 éve nem vagyok már ott de akkor már tudott, nem hinném, hogy most nem tudná... 


Vendég

#788 Re: Re: Re:

2016-04-14 08:58

#717: - Re: Re:  

 Vívjátok ki, hogy több legyen, mint 3000! De attól még igenis legyen nyitva vasárnap a bolt!!!


Vendég

#789 Re:

2016-04-14 09:01

#18: -  

 Igen igazad van,akkor dolgozzon mindenki,mert nekem a kereskedelem és a fodrász a szakmám nem vagyok rest dolgozni,és nem utolsó sorban ami jár az jár(törvény)pihenőnap,szabadsáMunkáltatók ne akarják lehúzni az összes bőrt az emberről.


Vendég

#790 Re:

2016-04-14 09:03

#1: -  

 De a 100%-ot nem minden munkáltato fizeti ki,szerintem.


Vendég

#791

2016-04-14 09:04

Kereskedelemben dolgozom. Vendéglátásban kezdtem 6 évvel ezelőtt és 2 éve váltottam kereskedelemre. Örültem, hogy zárva voltunk vasárnap, mert így láthattam a 3 éves unokaöcsémet vasárnaponként. De ezt is elvették tőlünk... a családot. Elvből nem mentem az elmúlt 1évben vasárnap boltba( ami nyitva volt) vásárolni. Tudtam hogy milyen vasárnap dolgozni... Igaz, hogy mi előnyben vagyunk a vásárlásban mert munka előtt után megoldjuk, de azt azért engedtessék megy, hogy a nyugdìjasok és a kisgyerekesek is oldják meg ezt 6 nap alatt. Ugyanis ők fognak jönni vasárnap a 2 db kifliért és az 1 db tejért. A másik dolog oké, hogy választani "lehet", hogy vállalod e a vasárnapot vagy sem. De ezt kitől fogják megkérdezni???? Mert a mi boltunkban 2 db ember jönne vasárnap. Akkor ők ketten eltudják vinni az egész napot????? És egyébként ha nemet is mondasz azt fogják mondani semmi gond az ajto nyitva áll kifelé. Az a baj, hogy mások abba nem gondolnak bele, hogy újra kezdődnek a tizen napozások!!!! Amivel relativ nincs gond. De akkor igenis a vásárló vegyen emberszámba, ne beszéljen úgy a dolgozokkal mint akit a seggéből rángattak ki, tanuljon meg köszönni és igenis rakja le a telefont mikor a kasszához ér. És a legfőbb legyen türelmes, mert nem tudhatja, hogy hányadik napodat húzod egyben és ki tudja mikor láttad utoljára a családodat. A vasárnapi pótlékról megy annyit, hogy az ember meg se érzi, mert levonják az adot és kb nem marad semmi belőle....


Vendég

#792 Re: Re: Re:

2016-04-14 09:05

#764: - Re: Re:  Nem hiába nem mennek a mai fiatalok szakmunkásképzőkbe csakis az egyetem létezik számukra, mert ott lehet vígan végig bulizni a 4 évet, utána lehet menni a se..et mereszteni valahol,  ahol nem kétkezi munkából kell megélnie, azt sem tudja mi az hogy munka??!!Í

 A kereskedelemben dolgozók többsége pont nem az, aki tudja mi a munka! Tessék lehúzni pár évet valamelyik üzemben, szalag mellett folyamatosanban, aztán lehet elmondani, higy mi a munka! 

A butikban tipegni, flegmázni a vásárlókkal sokkal kevésbé munka, mint a szellemi, ami jóval nagyobb felelősséggel jár.

Etele Simon
A petíció szerzője

#793 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Azért milyen érdekes

2016-04-14 09:05

#785: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Azért milyen érdekes 

 Bocsánat, telefonon írtam és elkerülhette a figyelmemet... 


Vendég

#794 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ÉLJEN A VASÁRNAPI SZABAD VÁSÁRLÁS!

2016-04-14 09:06


Vendég

#795

2016-04-14 09:07

Írjátok alá!

Vendég

#796 Re: Re: Re: Re: Re: Re: ÉLJEN A VASÁRNAPI SZABAD VÁSÁRLÁS!

2016-04-14 09:07

#783: - Re: Re: Re: Re: Re: ÉLJEN A VASÁRNAPI SZABAD VÁSÁRLÁS! 

 Te lehet hogy 8altalanosos agyatlan zombi vahy ako szeret a szallag mellett szopni de en azert szeretek a magad fajta hulyekel foglalkozni de azon nem valtoztat hogy a vasarnap nekunk jart es jar is!!!


Vendég

#797

2016-04-14 09:08

Maximális szolidaritásom a méltánytalanul alulfizetett kereskedelmi dolgozókkal, főleg, hogy a munkavállalók 75%-a nő, kikről már így is több bőr van lenyúzva a kelleténél, így nagyon szeretném aláírni a petíciót, de sajnos nem tehetem. Számomra elfogadhatatlan, hogy csak a család egysége van megemlítve - márpedig ez ugyanaz az egysíkú indok, amit a KDNP tol a kérdéskörben. Jobban örülnék olyan kiegészítésnek, amelyik azt üzeni még:

1. A pöcsötökkel szórakozzatok, ne a keményen dolgozó kisemberekkel!

2. Minden lehetséges, a vasárnapi munka is, amennyiben áldozat-arányosan meg lesz fizetve.

 

Vagy valami hasonló. Egyelőre ez a petíció másra nem való, minthogy a kisemberek egymást marják.

 


Vendég

#798

2016-04-14 09:08

Azért mert én is a multinál dolgoztam,de már nyugdíjba jöttem és tudom az hogy milyen a család nélkül egy vasárnap.


Hajrá és minden jót mindenkinek ,

Vendég

#799

2016-04-14 09:09

NE LEGYENEK NYITVA A BÓTOK EGÉSSZ HÉTTEN!
FASZÓM KIVAN HOGY DOGOZNI KEL A FASZOMAT GYURCSÁNYBA A GECI KOMUNISTA NEM DOGOZNI AKAROK HANEM PÉNZTT KERESNI GECI

Etele Simon
A petíció szerzője

#800 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ÉLJEN A VASÁRNAPI SZABAD VÁSÁRLÁS!

2016-04-14 09:13

#794: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ÉLJEN A VASÁRNAPI SZABAD VÁSÁRLÁS! 

 Ezt az összes Asco kasszának tudnia kell, egy program fut rajtuk. Egyszer kell a pultnál kódot igényelni. Jól le kell ellenőrizni az adatok helyességét ugyanis az önkiszolgáló kassza bár tud számlát adni, javításra nincs rajta lehetőség. Régebb legalabbis nem volt. Még egy dolog: szólni kell az ott lévő segítőnek, mert szükség lesz az ő jóváhagyására.