Elegünk van Parászkából!

Kapcsolatfelvétel a petíció szerzőjével

Ez a(z) Elegünk van Parászkából! petíció automatikusan generált fórumtémája

Kozma Szilárd

#501

2016-02-14 11:26

Azzal nem volt bajom, hogy rég óta klub rádió-tag vagy, kedves Kaf-ka, de az, hogy már te is sunyiskodni kezdél és a ti álláspontotokat képviselő oldalnak a ravasz-linkjét próbáltál ide becsempészni, nagyon kiábrándító. Nem tdom, mennyire boldogít az, hogy te nem vagy székely mint én, és tehát a védnced nimcs amiért a származásod miatt állatnak tartson. Met hogy annak a kétségtelen és sokszorosan aláhúzott tanújelét adta, hogy engem is, sőt: hogy minket is, állatoknak néz. 


Vendég

#502

2016-02-14 11:34

Felháboritó,hogy ilyen müsort lehet hallgatni a M-Vésérhelyi rádióban,megdöbbent amit ez az oda nem illö,nyávogó hangon beszélö SZEMÉLY kioktat,a butaságával.
Én nem vagyok kiváncsi a liberális eszméiröl folytatott beszélgetéseivel Acél Endre elvtérsal sem Tamás Gáspár Miklós véleménye nem érdekel,mert öket már azATV sem szerepelteti .Határozottan kérem ha lehet elküldeni a történelem sülyesztöjebe
.Elég volt,aközmédia szégyene,hogy ilyen személyt
alkalmaznak' Székely Judit

Ezt a hozzászólást a petíció szerzője eltávolította (Részletek)

2016-02-14 12:57



Vendég

#504

2016-02-14 13:27

Azért, mert az ilyen hozzáállást, mint amit ez a nő produkál hazaárulásnak tekintem.

Vendég

#505 Re: Re:

2016-02-14 13:28

#503: - Re:  

 Az erdélyiek pedig, az rmdsz áldásos munkájának köszönhetően, már nem is merik aláírni, vagy ha megteszik akkor is csak névtelenül. Az rmdsz jónéhány embert fogva tart munkahelyük miatt, sokat riogatással. Uraim, és ez demokrácia ? Az rmdsz visszaállította az egypártrendszert az erdélyi magyarság zsebrevágásának érdekében. Az rmdsz megkapja a pénzt a mindenkori román államtól, cserébe ellehetetleníti az autonómia törekvést. Amennyiben nem ezt teszi előveszik a törvényszéki dossziékat. 


Vendég

#506

2016-02-14 13:35

Nekem a székelyek ne jöjjenek azzal, hogy kisebbségben élnek... Tessék újra hont foglalni, kirajzani a kényelmes kis-Magyarországról, elfoglalni a szórványt, tapasztalni, milyen az, amikor valaki 10-15%-os kisebbséget képez, ahol nem opció, hogy nem tanulok meg románul, meg ahol csak akkor járhat magyar iskolába a gyerekem, ha szerencsém van. A székely autonómia szép gondolat, de mi lesz velünk, a szórványban élőkkel? 

Kozma Szilárd

#507 Re:

2016-02-14 14:01

#506: -  

 Ez megint egy olyan rafinált

(De nem liberális, mert a nemzetiségi szabadságjogok kivivsa érdekében folytatott küzdelmek ellehetetlenítése, az attól való eltántorítási kísérlet, semmiképpen nem, soha nem volt sajátja a liberalizmusnak! Ezt a Budapesti SZDSZ-es klubokban esezlték ki az olyanok számára mint Parászka.Tehát egészen más terminust kell rá találni. Ajánlom pl. a girondista ügynökséget. Tehát: )

girondista ügynökségi manipulációs kísérlet, mint amit a Vendég fedőnév alatt itt ügykodő Borókák  kétszer is eljátszottak már a napokban. Ez is egy régi műsorszáma tehát a magát balliberálisnak hazudó girondista :) ügynökségnek: A szoványba került magyarok helzetét kijátszani a székelyföldi autonómia-törekvésekkel és politikai harccal szemben. Minthogyha valamitől is jobb lenne a szorványban élő magyaroknak az, hogy ha mi lemondunk a jogos autonómiánkról! Mintha jobb lenne nekik az, hogy ha mi is szorvánnyá lesznk!

 

Persze, ez csak aljas demagógia megint, ami Borikáég rengeteg alkalommal el kántáltalka az Edélyi Tv politikai vita-műsorában. Azonban és ugyanakkor, ezt egyáltalán nem így gondolják maguk a szorványba kerlt testvéreink, mert rengetegen érkeztek a szórványból évekkel korábban, a marosvásárhelyi Székely Martírók Emlékművénél megtartott márciűsi autonómia-tüntetésekre.   

Ez a csel sem fog működni tehát, kedves nemtelen és személytelen jajde okos(!) tegnapi Vendégem...  

Kozma Szilárd

#508 Re: Re:

2016-02-14 14:02

#503: - Re:  

Na ne mond... Tényleg?

Hogy ez nekem eddig eszembe sem jutott...

Hai sictir! - Kacsintós emotikon.


Vendég

#509 Re: Re:

2016-02-14 14:09

#507: Kozma Szilárd - Re:  

Ja, valóban, Ön mindenkiről és mindenről tudja, hogy ki mit és milyen okból gondol. Hát lehet, hogy tényleg nem így gondolják, mert a többsége magasról tesz az egészre, és szépen lassan asszimilálódik. A magyarságukat csakazértisből őrző szórványmagyarok nevében kikérem magamnak.

Kozma Szilárd

#510 Re: Re:

2016-02-14 14:15

#503: - Re:  

 Ráadásul még ezzel azt is mered állítani, hogy a Magyarországi aláírók nem tudnak az anyanyelvükön olvasni, illetve, amit olvasnak azt helyesen értelmezni. sőt: még a keresőkbe is képtelenek betni a Pb nevét, vagy elolvasni pl. az ide általunk feltöltött Pb-cikkeket. Most már csak az a kérdés, hogy a Gyagya-rádiót hallgató erdélyiként (Vásárhelyiként), vagy a Club-rádiót hallgató elit-fantasztaként képzeled gyagyásnak őket? 

Kozma Szilárd

#511

2016-02-14 14:17

"A magyarságukat csakazértisből őrző szórványmagyarok nevében kikérem magamnak."

Az rendben van, hogy "kikéred". Azilyen gerinces alapállástén ugyanis kedvelem. De mi a csudát "kérszki" komám? (Komám asszony)?

Itt ugyanis, az égvilágon senki nem sértette meg egy fél szóval sem a szorványban élő magarokat. Ezért tehát azt kérdezem, hogy ki hatalmazott fel arra, hogy a csakazértis (Egyébként ezt velem szemben nem tudod kijátszani, mert ezeregyszeréltem át még a szekutitáte vallató irodáibanis, hogy mit jelent!) magyaroknak megmaradók nevében a "nagy büdös semmit "kikérjed"? Mert, hogy te, valahányadik Boróka, nem élsz szorványbeli, arra, már az első mondatodból esküdni lehet.


Vendég

#512 Re:

2016-02-14 14:24

#511: Kozma Szilárd -  

 Lehet választani az esküformát. Felsőbányai vagyok.

Kozma Szilárd

#513 Re: Re:

2016-02-14 14:30

#512: - Re:  

 Álnévvel akárhova való is lehetsz, mint ahogyan akárki vagy. Pl. alávaló is.


Vendég

#514 Re: Re: Re:

2016-02-14 14:35

#513: Kozma Szilárd - Re: Re:  

 Meg szeretni való is. 

más a nagy probléma

#515

2016-02-14 14:38

Nem az a fő probléma, hogy miket gondol és ír. Belefér ő is az erdélyi magyarságba. Feltűnési viszketegségben szenved, hogy állandóan ő legyen a téma. Az a legnagyobb probléma, hogy minedübe az RMDSz kegyeltjeként került. Az RMDSz bértollnoka a párt szócsőveinél: manna, erdélytv, vásárhelyirádió, erdélyiriport. A pártnak elkötelezett értelmiségieket futtatja, ezek véleményét ismerteti, körbenyalja, behízeleg. Cserébe protekciót élvez, kiváltságokat kap, rém rossz és idegesítő hangjával fölveszik a rádióhoz, majd versenyvizsga nélkül alkalmazzák. (Kérdezze meg a rádiósokat, akik besúgónak nevezik). Benyalja magát minden hatalmi körbe. Egy öncélú karrierista, egy médiaprostituált, aki azonban az ideológia leple alatt csak a hatalomnak fekszik le. De annak állandóan. 


Vendég

#516 Re:

2016-02-14 14:42

#515: más a nagy probléma -  

Ez nagyon off, de nekem úgy tűnik, mintha a beszédhiba és az idegesítő hang egyenesen követelmény lenne. A Gagások is kiakasztanak... 

Kozma Szilárd

#517 Re: Re: Re: Re:

2016-02-14 14:48

#514: - Re: Re: Re:  

 Csak és csakis, nyíltan megnyilvánuló, tehát megfogható - megtudható identitással rendelkező, valós személyeket lehet igazán szeretni. A személytelenséget csak használni lehet. Erre, meg arra...

Ahogy csakis a megbízhatóan felelni képes személy lehet felelősségteljes.


Vendég

#518 Re:

2016-02-14 14:49

#515: más a nagy probléma -  

 Na, ez talált! Köszönöm.


Vendég

#519

2016-02-14 15:51

Tökéletesen egyet értek a petícióval.
Zsombor Ferencz
A petíció szerzője

#520 üzenet a petíció ellenzőinek

2016-02-14 16:14

"Ne érzelgősködjünk, nincs értelme, és hamis is. A lényeg ott van - tudom, hogy nem tetszik - , a kettős mérce, az álságos magatartás, a kirekesztősdi. Így nullázza le magát az ember, a cunami se mossa le ezekről a kétszínűséget. Nesze neked entellektüelizmus." (idézet egy anonim fb-felhasználótól)


Vendég

#521 Re: Re: Nem haragszom Paraszkara...

2016-02-14 16:56

#496: - Re: Nem haragszom Paraszkara... 

 És a "megillető mértéket" ki számítja ki, ki határozza meg? Mennyi az pontosan, és miért pont személy szerint Parászka Boróka az a plusz egy fő, aki már nem fér bele a kvótába?


Vendég

#522 Re:

2016-02-14 17:08

#501: Kozma Szilárd -  

 Kedves Szilárdka, KAF tudtommal apai ágon székely, marossárpataki származású, anyai ágon kolozsvári, de szintén székely származású. De azért írkálj csak nyugodtan butaságokat, mibe van az neked? Hogy kapásból letegezed, becézgeted, az már téged minősít, Szilikém... 

Ezt a hozzászólást a petíció szerzője eltávolította (Részletek)

2016-02-14 17:10



Vendég

#524 Re:

2016-02-14 17:12

#501: Kozma Szilárd -  

 Miért is csak a székelyek véleménye számít?


Vendég

#525 Re: Re: Re:

2016-02-14 17:19

#505: - Re: Re:  

 Szerintem ez nem az RMDSZ-ről szól. Amúgy is, az egypártrendszer hülyeség, az erdélyi magyarok három magyar párt (RMDSZ, MPP, EMNP) és még egy tucat román, német, török, tatár párt és szövetség közülválaszthatnak, ha akarnak. A választáson, az urnák előtt mindenki egyedül van, ott senki nem látja, kire szavazol. Az erdélyi szavazók több mint 80%-a az RMDSZ-re szavaz, a két másik magyar párt és a román pártok együtt sem viszik el a szavazatok 20%-át. Ha ők nem tudják megszólítani az erdélyi magyarokat, az nem az RMDSZ hibája (van annak sok más hibája, de nem ez). Szóval hagyjuk a zsebrevágást meg a fogvatartást, mert az urnák előtt mindenki szabad, oda pecsétel, ahova a lelkiismerete diktálja.