Elegünk van Parászkából!

Kapcsolatfelvétel a petíció szerzőjével

Ez a(z) Elegünk van Parászkából! petíció automatikusan generált fórumtémája

Ezt a hozzászólást a petíció szerzője eltávolította (Részletek)

2016-02-12 13:42


Ezt a hozzászólást a petíció szerzője eltávolította (Részletek)

2016-02-12 13:43


Ezt a hozzászólást a szerzője eltávolította (Részletek)

2016-02-12 13:45



Vendég

#329 Re: Első repost - mert egyszer már törölték. Nem is értem.

2016-02-12 13:56

#328: Veress Hajnalka - Első repost - mert egyszer már törölték. Nem is értem. 

Nem kell álnevet használnia, anélkül is felismertük, kedves M.M.; nagyképű stílusáról, na meg a sztereotip szóhasználatáról!  :)

Kozma Szilárd

#330 Re: Első repost - mert egyszer már törölték. Nem is értem.

2016-02-12 13:56

#328: Veress Hajnalka - Első repost - mert egyszer már törölték. Nem is értem. 

 Veress Hajnalka:  Egy ilyen nagy tudósnak, miért nem jut eszébe, hogy a védence magyarellenes úszító tevékenységénk köszönhetően, hány magyar veszti el az identitástudatát, és küldi a gyermekét román iskolába, mint negem is, az anyám annak idején, az ilyen Boróka-féle nemzetáruló barátnők hatására?

És az, hogy nem jut az esezdbe, hogy a szegény Vásárhelyiek éppen azért nem merik vállalni a nevűket, mert azt képzelik, hogy az erdélyi magyar értelmiségi nagy része, éppen olyan nemzet-gyülőlő, mint a barátnőd? Hogy félnek, Mert  a többi román és zsidóbérenc, magát magyarnak hazudó, mert magyarul firkáló újságíró és "tévés-sztár", mint Gáspárik Attila is, beléjük oltotta a kételyt és a mételyt?

- Ez lenne a minimum, hogy ezt képes légy végoggondolni, ahelyett, hogy itt nagyképűskodj. Bizonyára nagyon meg vagy elégedve magadtól, illetve meg vagy hatódva a sját szellemességedgől...

Ezt a hozzászólást a szerzője eltávolította (Részletek)

2016-02-12 13:57


Ezt a hozzászólást a petíció szerzője eltávolította (Részletek)

2016-02-12 14:00


Zsombor Ferencz
A petíció szerzője

#333 Re: Első repost - mert egyszer már törölték. Nem is értem.

2016-02-12 14:04

#328: Veress Hajnalka - Első repost - mert egyszer már törölték. Nem is értem. 

Az RMDSZ behálózó politikáját minősíti az a tény, hogy a vásárhelyiek nem merik, csak rejtett névvel aláírni. Szerintem nem kellene fenyegetőzni, a kioktatásait pedig tartsa meg magának. Az életben nem árt néha egy kis szerénység.

Kozma Szilárd

#334 Re: Re: Pontosítás elkelne

2016-02-12 14:05

#325: Zsombor Ferencz - Re: Pontosítás elkelne 

Ez szóról szóra megfelel a gyakorlati - tárgyi valóságnak!

Imre

#335 Re: Re: Első repost - mert egyszer már törölték. Nem is értem.

2016-02-12 14:07

#330: Kozma Szilárd - Re: Első repost - mert egyszer már törölték. Nem is értem. 

Ja,  Gáspárik Attila "személyisége" megérne egy külön "misét"! Egy mélyreható antropológiai és szociológiai elemzést. :D 

Ezt a hozzászólást a szerzője eltávolította (Részletek)

2016-02-12 14:10


Imre

#337 Re: Re: Re: Első repost - mert egyszer már törölték. Nem is értem.

2016-02-12 14:15

#336: Veress Hajnalka - Re: Re: Első repost - mert egyszer már törölték. Nem is értem. 

 Én sok bejegyzést láttam, törlésük előtt. Tanúsíthatom, hogy azok 99% csupa, a "nyócker" cigányait is megszégyenítő, trágárságot tartalmazott. Egy részét le is mentettem.


Vendég

#338

2016-02-12 14:37

Nem szeretem az olyan állatot, amelyik a saját vackába piszkít.

Ezt a hozzászólást a petíció szerzője eltávolította (Részletek)

2016-02-12 14:38


tudós

#340 a tudomány nevében :DDD

2016-02-12 14:56

Tisztelt Veress Hajnalka, akkor én is a tudomány nevében kérdezném: komolyan azzal kell foglalkozni, hogy ki mennyire ír helyesen, és hogy valaki vajon attól igazi magyar-e, hogy helyesen ír vagy sem? Helyesírási verseny ez itt? Nincs mibe belekötni? És ha már annyira viszket a tenyere, ilyen hülyeségeket kell írnia? És méghozzá a tudomány nevében?! Az az antropológiai és nyelvészeti kutatás távolról sem lesz annyira izgalmas, mint ahogy megpróbálja itt beharangozni. 

Ezt a hozzászólást a petíció szerzője eltávolította (Részletek)

2016-02-12 15:03


Imre

#342 Re: a tudomány nevében :DDD

2016-02-12 15:03

#340: tudós - a tudomány nevében :DDD 

 Tudós hölgyünk nem is gondolta komolyan azt a bizonyos "izgalmas nyelvészeti és antropológiai" kiértékelést! Pusztán a nagyotmondás ösztöne hajtotta! Ez is liberális jellemvonás! :) 

Ezt a hozzászólást a szerzője eltávolította (Részletek)

2016-02-12 15:08


Ezt a hozzászólást a petíció szerzője eltávolította (Részletek)

2016-02-12 15:09


Ezt a hozzászólást a petíció szerzője eltávolította (Részletek)

2016-02-12 15:10



Vendég

#346

2016-02-12 15:12

Nehany radiomusorat halottam...
Kozma Szilárd

#347

2016-02-12 15:14

Apropó, hogy a petíciót aláíró Marosvásárhelyiek nem merik vállalni a nevük kiírását, a petíción:
Amennyiben az utóbbi helyhatósági választásokon a Vásárhelyi médiát is kézben tartó és működtető Várárhelyi RMDSZ, nem tesz keresztbe a saját jelöltjének, amiért azt, annak a polgármesterré választatását, a másik két erdélyi magyar párt is támogatta (Vagy miért másért?) és nem vonja annak a jelölését vissza. 

Illetve, ha a Dorin Floareaval szemben teljesen esélytelen Fuda Gyheorgye nem repül haza Hollandiából hirtelen és nem osztja meg a magyarokat, pontosabban a vásárhelyi magyarok szavazatait, akkor az utóbbi négy évben Smaranda Enache lett volna Marosvásárhelyen a főpolgármester.

És garantált, hogy abban az RMDSZ-vezér, Frunda Gherorghe által elgáncsolt, számunkra mindenképpen jobb  helyzetben (emberibb és európaibb légkörben), a mára rejtőzködővé vált magyaroknak, több mint a fele nem rejtőzködne! Mert nem az a baj a vásárhelyiekkel, hogy nem merik vállalni a nevüket, hanem az a baj, hogy a reális számarányukhoz képest, kevés Marosvásárhelyi és vásárhely-környéki magyar merte aláírni a petíciót, miközben egészen biztos, hogy annak a szellemiségével sokkal többen egyetértenek, mind Vásárhelyről, mind a környékéről, Maros megyéből. És ezért a Parászka Borókákat futtató RMDSZ - vezérek a vétkesek!

Ezt a hozzászólást a petíció szerzője eltávolította (Részletek)

2016-02-12 15:14


Ezt a hozzászólást a petíció szerzője eltávolította (Részletek)

2016-02-12 15:16


Imre

#350 Re: Re: Re: a tudomány nevében :DDD

2016-02-12 15:19

#343: - Re: Re: a tudomány nevében :DDD 

 Örvendetes dolog, hogy a tudománynak ilyen voluntarista élharcosai élnek közöttünk! Vagy talán mégse kellene örülni? Lehet, hogy nem is voluntarizmusról van szó, hanem csak egyszerű szellemi merkantilizmusról? Amolyan, ha jól fizetnek, tudománykodok, ha nem fizetnek nem tudománykodok! :) Persze mi tudjuk, hogy a balliberális propaganda zsoldosainak tartótisztjei jól fizető munkaadók! :)