Védjük meg a csepeli HÉV-et

Kapcsolatfelvétel a petíció szerzőjével

Ez a(z) Védjük meg a csepeli HÉV-et petíció automatikusan generált fórumtémája

gabor

#1

2016-01-27 09:46

A kormány át akarja venni a HÉV üzemeltetést a BKV-tól. Ezzel semmi gond, egyedül a Csepeli HÉV van városhatáron belül, tehát vesznie kell. Amikor a Soroksári úton megszüntették a MÁV sineket, akkor kellett vona elgondolkodni,hogy a föld alá tenni a Hévet és akár a Kálvin térig vagy az Astoriáig is be lehetett volna jutni vele. Erre sajnos nemkerült sor, most meg útban van nekik a HÉV vágány is. Én Pesterzsébeti vagyok, de a Boráros térről rendszeresen használom a HÉV-et Csepel felé, ott van Posta, bevásárlási lehetőség, kis kerülő, de megéri. Nem idetartozik, de a 23-as busz is a Boráros térről megy Erzsébet felé, csak nem jó a csatlakozása más járatokhoz. Tényleg semmi gond most a HÉV vel megbízható gyors. Jó igaz új járművek kellenének ide is, de még mindig olcsóbb megvenni azokat, mint átalakítani villamosvonallá. Azt esetleg el lehetne érni a vonalon,hogy Szabadkikötő állomáson ne álljon meg minden szerelvény, úgy ahogy késő este és hétvégén reggelente. Szerintem minden második szerelvény elég lenne napközben ha megállna ott. 


Vendég

#2

2016-01-27 09:48

Mert ez az a járat ami megbízható, gyors kapcsolat a Belváros és Csepel között.

Vendég

#3

2016-01-27 13:10

...engem ez a mondat hozott lázba:) ....és akkor mivel jutunk el az olimpia alatt a városba?

A Boráros térről induló csepeli HÉV pályája azonban Észak-Csepelen éppen kettéválasztja a helyszíneket. A terv szerint emiatt HÉV helyett a játékok idején villamos járna, mégpedig 7-es, de ez is csak a sziget belső részén, nem menne ki a Boráros térig.

Vendég

#4

2016-01-27 13:31

Felháborító, hogy senkire és semmire nem tekint a fideSS, mindent maga alá akar gyűrni, csa a saját érdekeit nézi!

Vendég

#5

2016-01-27 13:47

mert a hév korszerű, gyors, kényelmes

Vendég

#6

2016-01-27 13:53

Mert a csepelieknek szükségük van a hevre. Gyors semmivel nem helyettesíthető. A

Vendég

#7

2016-01-27 16:50

Úgy emlékszem a Kálvin téri aluljáró építésekor szóvolt arról, hogy azt úgy alakítják ki, hogy  a föld alatt beérkező Csepeli HÉV-nek legyen helye.  Ezt már mindenki elfelejtette ? 


Vendég

#8

2016-01-27 16:56

A csepeli Hév megszüntetése jelentősen rontja a csepeli lakosok közlekedését.

Vendég

#9

2016-01-27 19:21

A HÉV jó

Vendég

#10

2016-01-27 19:32

Nagyon hátrányosan érintene a Hév megszüntetése,mert bonyolulttá és még költségesebbé tenné a be utazást a városba.
Főleg miután autoimmun beteg vagyok, nincs jövedelmem.
Már így is nehezen tudom megoldani ha be kell utaznom valamiért.
Nagy szükségem van a könnyebb,egyszerübb és viszonylag kisebb költségből kihozható utazási lehetőségre.

Vendég

#11

2016-01-27 19:37

A Hévre szükségünk van, mert egyszerű, gyors,semmivel nem lehet tisztességesen helyettesíteni, mindenképp nagyon hátrányos lenne a megszüntetése.

Vendég

#12

2016-01-27 19:55

A HÉV-nél, semmiképpen sem gyorsabb a villamos. Engem is hátrányosan érintene, biztos, hogy több idő lenne bejutni a városba. Nem támogatom a villamos tervet.

vendég

#13

2016-01-27 20:43

Ez egy agyament ötlet, leginkább azért, mert miből gondoljuk, hogy mi fogjuk elnyerni az olimpia rendezését. Aztán majd belegebed az ország, mert nem fogja visszahozni azt a pénzt, amit bele kéne ölnünk. Aztán még szüntessük meg a HÉV-et is, persze ezt azok találják ki, akiknek állam kocsik vannak a seggük alatt.


Vendég

#14

2016-01-27 20:52

Azért írtam alá, mert a csepeli HÉV családom és az én életemnek is a része. Az enyémé csak volt, mert már 25 éve nem dolgozom Csepelen, de ott dolgoztam vagy 15 évig. Rokonaim ma is ott élnek. Közvetlen és gyors járat. Igaz, volt gyorsabb is, amikor még a köztes megálló nem volt a déli összekötő vasúti hídnál. Akkor pontosan 7 perc alatt száguldott le a Művek főbejáratához, az egykori Szövetség ABC elé. Igazi gyorsvasút volt. Ma is lehetne az, kellő fejlesztéssel. Évekig szó volt a vonal meghosszabbításáról, ami aztán sajnos abbamaradt. Jó volna inkább ez utóbbin, mint a megszüntetésen gondolkodni. Ez az immár 65 éves járat több figyelmet érdemel.
kutyafej4
Vendég

#15

2016-01-28 00:42

Jó Napot mindenkinek! A kormány megint egy alattomos es aljas megszüntetésre készül egy olyan Helyi Érdekű Vasut vonalon, amely igencsak kivan használva. És amely nem más mint a Csepeli gyors vasút. Itt is a dolgozni és Iskolába közlekedő emberek Ingázását, közlekedését lehetetlenítenék el. Undorito amit már tényleg megengednek maguknak. Itt is arról szól a történet, hogy minél többet tudjanak el lopni tőlünk dolgozó és Adö fizető emberektől. most épp a gyors megnízható Csepeli HÉv-et vennék el. Mellesleg az adóból kéne finanszírozni a már évek óta beígért tovább építését a vonalnak. Csak sajnos az éppen már elég rég elvan felejtve. Igen a Kálvin térig törtênő hosszabítása a 3-as metróval tökéletes Csatlakozása lenne mindenkinek, és nekem is aki a Nyugati-Pályaudvarra jár be dolgozni. Na ezt kéne már eltervezni és elkezdeni az építését, nem az ostoba agyrém megszüntetést szajkózni. De ezek csak sajnos pedig ezt a gyors pontos és a legtöb Utast szállító Vasut vonalat akarják megszüntetni. Nem tudom melyik idétlennek pattant ki a fejéből ez a Villamossal váltjuk ki a Csepeli HÉV-et című műsor. De mellesleg itt is a spórolás menne hogy csak a Lágymányosi Hid megállóig közlekedne és valami 10-15 percenként. Egy idétlen elvetemült tipikus Politikai ötlet. Magyon reménykedek benne, hogy semmi se lesz belőle..És remélem el is felejthetjük, hogy volt valaha llyen agybeteg fejből kipattant ötlet. Aki nem ért egyet evvel a bolond ötlettel, az szóljon hozzá mindenképp. Már pedig én is Harcolok a Csepeli HÉV-ért minden jó érzésűnutassal ha tetszik a kormánynak ha nem és az MIXA szerelvényekért. Hisz minden nap használom dolgozni a Csepeli HÉV-et és MIXAzni is. Köszönettel.

Terka

#16 Re:

2016-01-28 09:48

#3: -  

" ...engem ez a mondat hozott lázba:)" Engem meg az, hogy pont leszarják az emberek véleményét, akarnak-e olimpiát! Már ötven évvel ezelőtt is felmerült az ötlet, hogy a csepeli HÉV-et beviszik a Kálvin térig. No, az egy jó dolog lett volna. De ez a baromság, hogy elpusztítják még az írmagját is...:( Milliárdok szálltak el a 4-es metró miatt, kihasználtsága nulla. Nem mondom, hogy a rendszerváltás előtt minden csupa szép és jó volt, de ami most megy, az az ország szándékos tönkretétele! Amit a szüleink, nagyszüleink megvalósítottak a világháborúk után, az mind az enyészeté lett, vagy a jelenlegi politikai elit (nagytőkések, nagybirtokosok) tulajdonává vált. A kivagyiság, úri huncutság, gazemberség határtalan ma Magyarországon.


Vendég

#17 :)Re:

2016-01-28 09:50

#4: -  

 :)

Terka

#18 Re: Csak a mindenkori politikai elit, sajnos. :( A jelenlegi viszont még pofátlan is!

2016-01-28 09:53

#7: -  

 

krisz

#19

2016-01-28 11:17

nehogy mar megszunjon mindent meg akartok szuntetni 


Vendég

#20

2016-01-28 12:39

Mert a csepeli hév gyors és pontos. Nemrég újították fel. Az olimpia megrendezése erősen kétséges. Az nem baj, ha fejleszteni szeretnének Csepel-sziget északi területén, de ne a lakosok hátrányára. Egy ilyen mértékű átalakításnál meg kell hallgatni a lakosságot és a véleményüket figyelembe is kell venni.

Vendég

#21 Re:

2016-01-28 12:56

#1: gabor -  

 Nem szeretnék villamoson nyomorogni! Az utasok se fognak elférni és akkor még nem is beszéltünk a kismamákról babakocsival, mozgáskorlátozottakról és a biciklisekről se. A kettes már most is kétpercenként jár és így is tele van , szinte minden reggel van valami fennakadás a vonalon, ha ehhez még a csepeli forgalom is hozzájön akkor mi lesz ott?  A hévvel 6 perc alatt bent alatt bent voltam ma is az Imre térről a Közvágóhídig, villamosal mennyi lesz 20-25 perc? Talán ha a hévet kikanyrítanák a kettes vonalára és úgy menne a Borárosig  még jobb is lenne, persze a 24-es villamost akkor át kell majd variálni. Le is lehetne vinni a föld alá hogy ne zavarja a dunaparti luxuslakásokat, de persze erre kéne némi pézt is költeni.Megszűntetés helyett inkább építetenének ki magasabb peronokat a hév mellett mint a Boráros téren, a többinél fél méterről kell leugrálni!Fogják már fel hogy Csepelről ez az egy járat használható a belváros irányába, fejleszteni lehet rajta, de nem megszüntetni kellene! Ha valaki még nem volt villamossal Káposztásmegyeren ajánlom próbálja ki, az életét is elunja az ember mire odadöcög a 14-es villamossal, ez lenne a jövőnk?


Vendég

#22

2016-01-28 14:38

Ez a legjobb és leggyorsabb módja, hogy elérjük a pesti, vagy budai munkahelyünket. A HÉV gyakran jár és sok embert tud szállítani. Azok ne döntsenek rólunk, akik autóval közlekednek.

Vendég

#23 Re:

2016-01-28 17:11

#4: -  

 Ez igy igaz!!!!


Vendég

#24

2016-01-28 17:43

Fontos utazási lehetőség a belváros felé a HÉV.

Vendég

#25

2016-01-28 19:27

MERT EZ EGY JÓ JÁRAT! MIÉRT KELL A JÓT EGY ROSSZABBRA CSERÉLNI?