Tiltakozás a kutyák kitiltása ellen a kőbányai parkokból!


Vendég

#76 Re:

2016-01-22 09:56

#75: -  

 10-ből 9 gazda nagyívben leszarja a közterületen kötelező pórázhasználatot is. A kutyásokkal az a legnagyobb baj, hogy van ő és a kutyája, aki a világ közepe és mindenki más le van szarva, alkalmazkodjanak ők. Hát most ez ütött vissza.


Vendég

#77

2016-01-22 13:21

Mért ne lehetne kutyust bevinni, családtag.

Vendég

#78

2016-01-22 14:05

A kutya családtag.
SZEDD FEL A SZART!

#79 Sírtál volna...

2016-01-22 14:23

Sírtál volna akkor, amikor nem szedted föl a kutyaszart.


Vendég

#80

2016-01-22 17:12

Akik ott ülnek a kerületi hivatalban és valamit megtiltanak, jó lenne ha tudnák, hogy hol található a park és hogyan néz ki, vagy előtti megnéznék a környékét. A Kistorony park a Pongrác út mellett van kb. 3 m-re az úttesttől, és kb. 5-10 m-re kertes házzal van körülvéve. Se fa, se fű nincs ebbe a "parkban". Tehát miért is került tiltó listára ez a "park"? Úgy hoznak döntéseket, hogy fogalmuk sincs a kerületükben lévő viszonyokról! Elég szomorú, hogy ilyen kerületi vezetők ülnek a hivatalban. Inkább avval kéne foglalkozni, hogy esős időben a Kőbányai úttól a Kerepesi útig szinte lehetetlen végig menni a Pongrác úton a járdán, mivel az esővíz áll a járdán a sok kátyútól, ha lemegyünk a járdáról akkor a bokáig érő sárba lépkedünk. Az autósok közbe betakarnak, ahogy elmennek a járda mellett. Mivel az úttest is katasztrofális állapotban van. Esőben igazán végig sétálhatnának az önkormányzat dolgozói.
Egy felháborodott DÉDI

#81 Felháborodás

2016-01-23 15:36

40 éve lakom itt a Gyakorló utcában a Finommechanika kerítés mellett kutyasétáltatót alakítottak ki, amit bizonyít, hogy 3 kutyagumi gyűjtőt helyeztek el, a középsőt valaki azonnal kitépte, többször mérget is helyeztek ki erre a területre. 

A gyakorló utca 11-13 között játszóteret készítettek, melynek kerítésével lezárták a kutyasétáltatót. A választások előtt a Gépmadár parki FIDESZ rendezvényen dr. Papp Sándor megígérte, hogy a játszótérnél átjárót csináltat és újra használni lehet a kutyasétáltatót teljes hosszában.

A mai napig ez nem történt meg, sőt még máshol sem szeretnék engedélyezni a kutyák sétáltatását...

Inkább ellenőriznék az előírásokat, mint teljeskörű tiltást rendelnének el...


Vendég

#82 Re: Felháborodás

2016-01-25 10:06

#81: Egy felháborodott DÉDI - Felháborodás 

 ok nélkül semmit sem tiltanak. Talán a kutyásoknak kellett volna kulturáltan és jogkövető magatartást tanúsítva létezni.


Vendég

#83 Re: Re: Felháborodás

2016-01-27 07:30

#82: - Re: Felháborodás 

 Jogos! Se póráz, se zacskó és még csodálkoznak. 


Vendég

#84 Re: Re: Tiltakozás a kutyák kitiltása ellen.

2016-01-27 20:23

#13: - Re: Tiltakozás a kutyák kitiltása ellen.  

 A kutyapiszkot minden kutyatartónak kötelessége lenne feltakarítani. A kutyafuttató is nagyon fontos, és amint látom a Kőkert felel a fentartásáért. Szigorítani a póráznélküli sétáltatást, illetve az ellenőrzéseket, hogy van e oltva és chippelve a kutya. Ezek nagyon fontosak lennének a megfelelő egészségügyi lefedetség végett. A köztereseknek illetve a kerületi állatvédelmi testületnek felhatalmazást adni, arra, hogy ellenőrizék reggel és este is a kutyásokat. Az önkormányzat nem teheti meg jogilag, hogy teljesen kitíltsa a kutyákat a parkokból. Viszont kötelessége, hogy megfelelő kutyafuttatókat és kutya wc-ket telepítsen. 


Vendég

#85 Re: Re: Re: Tiltakozás a kutyák kitiltása ellen.

2016-01-28 11:02

#84: - Re: Re: Tiltakozás a kutyák kitiltása ellen.  

 Kutya wc-ket? Vigyél magadall zacskót!

A pórázhasználat most is kötelező. 10-ből 9-en nincs ezekben a parkokban. Talán előbb kellett volna gondolkodni...


Vendég

#86 Re: Sírtál volna...

2016-01-29 07:13

lovas

#87

2016-01-29 07:18

Néha nem tudom, hogy sírjak, vagy nevessek ezeken a hozzászólásokon.

Az, hogy valakinek milyen állat családtag, egyéni szociális probléma. Nekem a lovam családtag, sokkal intelligensebb, mint egy kutya. Akkor most én is követeljem, hogy had zavarja a parkba járó emberek nyugalmát a szabadon engedéssel és a lócitrommal? Követeljem, hogy be akarom vinni a boltba, fel akarok vele szállni a vonatra?

Ha nem kutyád lenne, hanem gyereked, akkor annak nem kéne betartani a szabályokat? Nem kéne tudnia viselkedni?

Sok helyre gyereket tilos bevinni, mert nem tudták a szülők megtanítani őket viselkedni. Ti nem tudtátok betartani a kutyatartásra vonatkozó alapszabályokat. Inkább magatokba nézzetek, miért is lettetek kitiltva! Nem ok nélkül!


Vendég

#88

2016-01-29 22:23

Elöször is legyenek a városban kutyások részére nagy parkok. Mikor ez megvan akkor lehet csak kitiltani bárhonnan is őket.
Tücsi

#89 Re: Re: Re: Re: Tiltakozás a kutyák kitiltása ellen.

2016-01-29 22:28

freeman

#90 Térkép a kijelölt kutyafuttató területekről

2016-04-22 08:36

Ez a szabályozás nem életszerű és legfőképpen nem állatbarát. Néhány szabályszegő kutyás miatt, nem kellene ilyennel büntetni a kutyások többségét és a kutyákat. Kutyajogsihoz kötném a kutyatartást, nevelést!

Ezen a linken megtalálhatók a csatolmányok a parkok kijelölt területeiről.

Előzmények ezen a linken.


Vendég

#91

2016-04-23 04:19

Undorító ez az egesz !!!

Vendég

#92

2016-04-23 23:00

Bár már nem lakom Kőbányán és jelenleg kutyám sincs, mindkettő egyszerre volt igaz a múltban. A park mindenkié, nem lehet azért ilyen intézkedést hozni, mert voltak problémák. Sok kutyás ismerősöm van a kerületben, nem fair ez a rendes kutyatartókkal szemben! Mellesleg, egy ilyen rendelet meghozatala előtt nem ártana nagyobb és több futtatót kialakítani... Némelyik egy hörcsögnek se nagy. :-( A nevében is benne van, hogy futáshoz elég helynek kellene lennie...

M. Bodnár Judit

#93 Re:Az anyukák is odaszaratják a játszótér mellé a bokorba a gyereket.

2016-04-26 10:40

#34: anci -  M. Bodnár Judit

 

felelős kutyatartó

#94 nem írom alá

2016-04-26 11:28

Mint VOLT kőbányai lakos tudom, hogy a lekevésbé sem tisztelt kutyatulajdonosoknak csak jogaik vannak és petícióik, de KÖTELESSÉGEIK nincsenek! Nem lenne erre szükség, ha betartanák az egyébként hatályos jogszabályokat, póráz, ürülék, lakókörnyezet zavarása stb fronton. Mondom ezt úgy, hogy van kutyám, kiköltöztünk vidékre és bizony pórázon sétál a kutya, és bizony ha odapiszkít az útra, felszedem, ha éjszaka ugat, rászólok még kertes környezetben is.

Mert én felelős kutyatartó vagyok, aki nem csak követelőzik, és petíciót írogat hanem előbb betartja ami rá vonatkozik! Meg kellene már tanulni a magyaroknak is, hogy akkor van joga ha előbb a kötelességeit betartotta!


Vendég

#95

2016-04-26 11:29

Arról mikor hoznak már rendeletet, hogy a randalírozó, mindent megrongáló, magukból kivetkőzött véglényeket tiltják ki a normális életből?

Vendég

#96 Re: nem írom alá

2016-04-26 11:36

#94: felelős kutyatartó - nem írom alá 

Harmadik kutyám van, 68 éves leszek, szedem a kutyagumit a szobacirkálom után, erre nevelem az unokámat, rászólok azokra, akik nem teszik ugyanezt, de még nem jutott eszembe azzal kérkedni, hogy felelős kutyatartó vagyok! Aki tényleg az, teszi a dolgát, nevel, jó példát mutat de nem hangoztat semmit, mert az öndicséret többnyire büdös!


Vendég

#97

2016-04-26 11:40

Mert mindig kell egy hely... ahol pl. kutyát lehet sétáltatni.


Vendég

#98

2016-04-26 11:54

Felelős kutyatartóként felháborít, amit a X. kerületi vezetés egyáltalán kitalált és rendeletbe foglalt!

Talán a szabályozás létrehozásának elvével való visszaélés helyett több közterület felügyelő járőrrel megoldhatták volna a tényleges problémát, ha egyáltalán van olyan.
Nem mellesleg új munkahelyet is teremtett volna...

Vendég

#99

2016-04-26 11:58

Lassan elnézést kell kérnünk, hogy kutyánk van, de ha menteni kell, vagy ha a rendőrség nyomozáshoz használja, vagy drog kereséshez, és így tovább, akkor jók a kutyák, de azonkívül be ne vidd sehova, mert fertőznek, csak az a nagy baj, hogy MI fertőzzük Őket, és nem fordítva, mellettetek vagyok

Vendég

#100 Re:

2016-04-26 11:59

#1: -  

 Megértem hogy kell a póráz, mert kell. Megértem hogy össze kell szedni a kutyakakit, mert össze kell szedni... De miért kell kitiltani a kityákat a parkokból? Tudom hogy vannak igénytelen,trehány és lusta gazdik akik SOSE szedik össze a kutyakakit és MINDIG póráz nélkül sétáltatja a szeleburdi kutyájukat de nem mindnen gazdi ilyen! Rakjanak ki kutyakaki zacskó adagolókat és kutyakakis szemeteseket, hozzanak be olyan szabályt hogy az engedetlen(ebb) kutyáknak pórázon keljen sétálnia. De akár be is keríthetnének a parkban egy területet! 

És akkor PROBLÉMA MEGOLDVA!