Tiltakozás a kutyák kitiltása ellen a kőbányai parkokból!


Vendég

#26

2016-01-18 21:49

Na ez az igazi diktatúra. Valakinek v. valakiknek egy pici hatalom van a kezében és már mindjárt azt hiszi ő (kis ő-vel) az Isten. Hát nem. Közpénzből kapják a fizetésüket és van képük ilyen határozatot hozni! Szégyelljék magukat. Oktatni kell az embereket nem rugdosni.

Vendég

#27

2016-01-19 06:18

Mert a kutyáknak szükségük van a megfelelő mozgástérre, mert hiszem, hogy a kutyások és a nem kutyások kultúráltan és megfelelően képesek együtt használni a parkot, és mert a kőbányai kutyás közösség példaértékű. Köszönnek egymásnak, féken tartják a kutyáikat, felelősen sétáltatnak, és összeszedik a kutyagumit.

Vendég

#28 Re:

2016-01-19 08:23

#27: -  

 A híradóban mutatott kutyákon egyen sem volt póráz! Ennyit a példaértékű közösségről...


Vendég

#29 Re: Re: Re: Re:

2016-01-19 08:24

#15: - Re: Re: Re:  

 Ránézésre nem lehet megmondani, hogy össze fogod-e szedni, vagy sem...


Vendég

#30 Re:

2016-01-19 08:25

#6: -  

 A póráz a kutya súlyától függetlenül kötelező a kutyafuttatón és a saját portádon kívül mindenhol máshol! Eddig is az volt! 


Vendég

#31 Re:

2016-01-19 08:29

#23: -  

 A park viszont nem kutyafuttató és annak területén (is) törvényben előírt kötelezettség a póráz használata, tehát nem is értem, ha állítólag betartod a szabályokat, miről is beszélsz?


Vendég

#32

2016-01-19 08:30

A parkok nem kutyafuttatók! A póráz használata ezeken a helyeken KÖTELEZŐ! Nem lehet, hogy itt a baj, hogy nem tartjátok be a kötelezettségeiteket?


Vendég

#33

2016-01-19 08:32

Az aláírók kb. fele a közelben sem lakik, sőt van, aki nem is az országban lakik. Mégis mi a büdös fenének pofáznak bele az itt lakók dolgaiba! 

anci

#34

2016-01-19 08:34

Nekem is volt kutyám, mindig felszedtem utána mindent. Kell a mozgás ezt aláírom. DE azok a kutyások akik a játszóterek közelébe is oda sz@ratják a kutyákat és képtelenek felszedni vagy akár pórázon a szabályoknak megfelelően sétáltatni.. Eléggé vegyesek az érzéseim. Ami a lényeg, hogy kell a tér és a mozgás a kutyáknak is!

anci

#35 Re:

2016-01-19 08:41

#27: -  

 Nem tudom melyik részéről beszéltél.. De a Gépmadár-Gyakorló legnagyobb zöld területe és még a járda is tele van kutyapotyadékkal.. Nekünk pl. Az ablak alatt is mindig van, mert nem hajlandóak összeszedni.. 

A kutyák 90% án nincs póráz, nyakörv is csak kevesen.  Gyerekem is egy nagytestű kutya lökte fel a bölcsöde elött amikor kijöttünk. Se póráz se nyakörv.


Vendég

#36

2016-01-19 08:49

Lóbánya! aki véletlenül vásárolt ott ingatlant elég sok kellemetlen élményben lesz része. Maguk a lakások rendben vannak, szépek is. De a parkok meg a környék.. Nem a kutyatartókkal van gond, az arrafelé a normális, vagy inkább jól fizető elit réteg!! Ezzel csak elüldözi a sok idióta az utolsó normális rétegét a kerületének. Tapasztalat:  mindennap találkozol egy letolt gatyáju szaró emberrel, rendszeresen fényes nappal az utcán húgyoznak az emberek, a parkba nincs olyan fa, ahol ne csordogálna a pisa, a házak falán is sokszor, mert szórakozásból úgy húgyozzák össze, a liftaknák elviselhetetlen bűzt áraztanak több házban, mert a legalja lakók is ott végzik a dolgukat, gyereket rendszeresen a parkokban szaratják, húgyoztatják az +intelligens" szűlők. Folyamatossan szétverik a padokat, térdig mászkálsz a parkokban a tűkben, szinte minden bokor tele van a kábszeresek eldobált cuccaival, fényes nappal is megtámadnak, nincs olyan lakás ahova be ne törtek volna, kivéve ahol kutyát tartanak. Láttam olyat is, hogy a nénike szórja szét a kutyaszart és rendszeresen mérgezett kajákat dobál szerteszét. Reggel térdig jársz a szétdobált borosflaskákban, éjszaka megy a muri, lakótelep közepén a polgármester valakije "klubbot" nyitott, az hogy több ezren nem tudnak pihenni a panelban az nem számít. A villamosokon elviselhetetlebn a bűu és a mocsok...Ez a egész csak arról szól, hogy pénzt szedjenek be valakitől, nyilván kiűrült a kassza, meg arról, hogy a betőrők nyomhassák, a rendőrség leszarja. Magyarán szólva a kereső és műveltebb réteg a kutyatartók, akik csak a parkok miatt költöztek a Kőbányára. Most majd elhúznak a fenébe. Aztán marad a legalja meg a segélyezett réteg, esetleg a mentálisan sérültek társadalma. Ki fog adót fizetni?? Majd az a mutyikirály, aki ezt a rendelet hozta? 3 évet laktam ott, pár hónapja költöztem el, kutyát nem tartok. 

troll

#37 Re: Re:

2016-01-19 11:19

#28: - Re:  

 ...igen és mind kib****ttul vérengző volt. Egymás után ették meg az embereket.

Nem tetszik, hogy ott vannak a kutyák? KERÜLD KI! vagy ne nézz oda!

Egy két nyomorék miatt miért kell a kutyásokat kollektíven büntetni???

 

troll

#38 Re:

2016-01-19 11:25

#36: -   

Ehhez nincs mit hozzátenni....


Vendég

#39 Re:

2016-01-19 14:04

#34: anci -  

 De a parkokban csak pórázon!


Vendég

#40 Re: Re: Re:

2016-01-19 14:07

#37: troll - Re: Re:  

 Pont az ilyen mindenre fittyet hányó gazdik miatt hozták a rendelkezést, akik nincsenek tekintettel sem a környezetükre, sem más emberekre és állatokra! Amíg nem tanulják meg a kötelességeiket és nem tartják be maradéktalanul, addig megérdemlik! Ne trollkodj, hanem szedd őssze a sz.art a kutyád után és tedd rá a pórázt, ilyen egyszerű! 


Vendég

#41 Re: Re:

2016-01-19 14:09

#39: - Re:   De a parkokban csak pórázon!

 Pontosan így van! Pár hete egy szerencsétlen idős hölgy szenvedett combnyaktörést, mert nekiszaladt egy hatalamas kutya és fellökte. Nem petíciót kéne írni, hanem a kutyásoknak magukba nézni és átgondolni, hogy miért is történt a kitiltás.


Vendég

#42

2016-01-19 14:17

Szerintem rosszul csinálják! Kitiltás helyett inkább folyamatos közterület felügyeletet kellett volna bevezetni. Nincs a kutyán  póráz? Nesze egy húszezres csekk! Nincs zacsi nálad? Nesze egy húszezres csekk! Megint nincs póráz a kutyádon? Nesze egy ötvenezres csekk! Megint nem szedted össze a kulát? Nesze egy ötvenezres csekk! Harmadszor sincs póráz a kutyádon? Nesze egy százezres csekk! stb. stb. stb.

Így a normálisan pórázt használó és kutyájuk után összetakarító gazdik maradhattak volna és az önkormányzat is jól bekeresne a büdös gyökereken.


Vendég

#43

2016-01-19 15:40

Az allatvedelmi torveny kimondja,hogy allatot szabadsagaban,mozgasaban korlatozni tilos! Akkor,ezek szerint a kepviselotestulet ezt figyelmen kivul hagyta,ezert tiltakozom!!!

Vendég

#44

2016-01-19 15:58

Mert egy demokràciàban nem lehet ilyen felteteleket szabni! Ha ennek is engedunk
bàrmit megtehetnek velunk!

Vendég

#45

2016-01-19 16:51

Mert nekem is van egy játékos mozgás igényes kutyám!

Vendég

#46

2016-01-19 16:55

Mászkáljanak egy 10x5 méteres ketrecben azok a húgyagyúak akiknek jódolgukban már nincs jobb ötletük mintsem szerencsétlen X. kerülteti kutyákat ezekbe a "futtatókba"  kényszeríteni.Ha dolgozó(tegyük fel 8 órás munkaidőben) gazdájuk van akkor jó esetben napi két max 3 alkalmuk van pisilni,kakilni,szaglászni futkorászni és nézelődni....vagyis élni...ez egy-két óra reggel/este.Ennyit van ideje élni szabadon egy kutyának.Ez mire elég egy élőlénynek?A fentiekben írtak teljesen helytállóak a kijelölt területek semmire nem jók...és ha mindenkit abba kényszerítetnének mi lenne ott?Akkor meg azon hőböröghetnének....Durvábban nézne ki mint a keleti a migránsok után....Miért nem lehet békénhagyni az embereket az állataikkal?Miért kell állandóan valakit ebben a kurva országban diszkriminálni?Vonatokra ne pakoljuk fel a kutyákat?Vagy küldjük el őket "zuhanyozni"?Ezért pattan le mindenki ebből az országból...élhetetlenné teszi az önzés..."Az én lovam megdöglött dögöljön meg a tied is" mentalitás.A kutyát nem zavarja mondás már lassan hiteltelen mert itt a kutyákat is zavarják....Elég küzdenünk nap mint nap kutyásként sétáltatás közben a másik kutyással vagy épp kutyaellenessel aki beszólt,belerug,fenyeget stb. a kutyáinkat.Aki ennek a rendeletnek a kiötlésében részt vett annak azt kívánom, hogy szarjon szöget!

 


Vendég

#47

2016-01-19 19:08

Mert én is kutyagazdi vagyok . A szigorításokkal egyetértek sőt szükségesnek is tartom, de ez azért már túlzás ! Inkább a drogosokat kellene kivonni a közterekről !

Vendég

#48

2016-01-19 20:43

Nem lehet a kutyákat kutyaszámba se venni, nekik is szükségük van a mozgásra, amit a gazdiknak az Állatvédelmi törvény is előír, sőt azt is meghatározza,, hogy hány négyzetmétert kell biztosítani egy kutya részére a lakásban. A ketrecnyi kutyafuttatóban egy-két kutya tartózkodhat egyszerre, mikor kerül mindenkire sor? Vagy napirendet fognak kiírni és nem megyünk dolgozni, hogy a kijelölt időpontban tudjuk kutyáinkat a futtatóba vinni. Mondanám, hogy nevetséges, de inkább sírni volna kedvem.


Vendég

#49 Re: Tiltakozás a kutyák kitiltása ellen.

2016-01-19 21:24

Handras

#50 Re:

2016-01-19 21:26

#32: -  

 De, ez a baj, viszont nem a teljes tiltás a megoldás, hanem a meglévő szabály betartatása.